Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

najkasneje 21. septembra naj bi bila razkrita 2005 R6ka.

Za to v kateri prestavi se voziš, pa se da (najbrž ne pri nas) kupiti posebno napravico. Ljudje ki v ZDA dirkajo z R6kami vem da dostii uporablajo to, izgleda pa takole:

100-0091_IMG.jpg

HNJh4LJ7_IMAGE3_DG8-pic--we%20bredsm.jpg

Cena 100 dolarjev + poštnina...

http://www.bohnarmor.com/detail.asp?Mercha...y=RiderStations

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je :topic: , ampak k smo ze zaceli s tem: kaksna je pa slovenska cena te zadevscine in kako je z montazo (lahko postori to prvosolcek ali je treba pol masine narazen dat)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montaža je dokaj enostavna, moraš pa locirat signalni žički od števca in dejalnika obratov glavne gredi ali odmične - pick up. (Montaža je možna samo pri motorjih z elektronskimi števci (ne na pletenico)). .)

Cena v SLO : 28.000sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je fina stvar, pa tud priročna. mene zanima (ker jaz niam pojma o elektriki na motorju) če bi znal to kakšen mehanik gor naret? kje točno v SLO pa prodajajo te zadevice?

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gobec' date='4 Sep 2004 @ 21:04'] kje točno v SLO pa prodajajo te zadevice?

Štern jo ima..... :)

za Fzs 600 2003 tud odpade..... :hmm: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vas nihče ne sili da kupite zadevo....a bi hoteli da jo zastojn delijo al kaj...kdor hoče bo kupil...ostali predvsem pa tisti na skuterjih problemov z nakupom pomoje nebi smeli imeti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Končno sem sklenil da kupim Yamaho R6 model 2004, zato bi prosil če mi lahko posredujete kje se da kupit tole napravico za prikaz v kateri prestavi voziš in kdo ti jo lahko montira!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znači XJR odpade al kaj???? :? :cry: Jaz mam zajlo na prvo kolo!! :?

lp Bajsi

Bajsi, poišči malo po netu! Kolikor jaz vem, obstajajo dve varianti. Tudi taka za zajlo brzinomera in kabel iz obratomera. Verjetno je dodan kakšen mali kolesarskemu podoben števec. Deluje pa zadeva tako, da primerja hitrost oz. vrtenej kolesa z obrati mašine in izračuna prestavo.

Če me spomin ne vara, je bilo to na Nizozemskih Diversion straneh. :hmm:

P.S.: Mal me čas baše za boljšo pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me, ce ima kdo indikator prestav (da na armaturki/belanci) pise v kateri prestavi mas pa kje bi se to dalo dobit & cena?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ga ima BMW F800S, dobiš ga pri AvtoAktivu za slabe 2,2 mio SIT.

lp

govorim SAMO o indikatorju, motor me nekak ne zanima :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kolega na fazerci. Pravi, da je zadovoljen, ima pa eno "hibo": če na hitro prestavljaš (ponavadi navzdol pred križiščem) ne sledi prestavljanju ampak ima nekaj sekundni zamik. Nikoli pa ne kaže napačne prestave. Montirano na servisu - paše na vse mopede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kolega na fazerci. Pravi, da je zadovoljen, ima pa eno "hibo": če na hitro prestavljaš (ponavadi navzdol pred križiščem) ne sledi prestavljanju ampak ima nekaj sekundni zamik. Nikoli pa ne kaže napačne prestave. Montirano na servisu - paše na vse mopede.

Se lahko pozanimaš kolko stane zadeva in kje se jo da dobit. hvala,lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kolega na fazerci. Pravi, da je zadovoljen, ima pa eno "hibo": če na hitro prestavljaš (ponavadi navzdol pred križiščem) ne sledi prestavljanju ampak ima nekaj sekundni zamik. Nikoli pa ne kaže napačne prestave. Montirano na servisu - paše na vse mopede.

Kej vse kje je to kupu in kolk je stalo pa kam se zveze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kej vse kje je to kupu in kolk je stalo pa kam se zveze?

Dobil jo je na servisu Yamaha v Kranju, kjer so mu jo tudi zmontirali. Zadevco je treba "naučiti" (z dodajanjem plina do max. vrtljajev...), da kaže pravilno. Stalo ga je 24.ooo SIT in paše na vse mopede. Ne ve kako je zmontirano, ve samo to da ga je treba povezati z nekimi senzorji v mašini.

Ker je to univerzalna stvar verjetno obstajajo navodila za montažo in učenje, tako da bi malo bolj vešč amater to naredil sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo probu to sam doma nardit? S nekim senzorjem mogoče direkt na prestavni ročici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorim SAMO o indikatorju, motor me nekak ne zanima :grrr

Štern v Kranju je svojčas imel tudi take zadeve v asortimanu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo probu to sam doma nardit? S nekim senzorjem mogoče direkt na prestavni ročici?

Za lastnike suzukijev, ki imajo različne fuel mape za različne prestave je tak LED indikator mogoče narest za pod 1000 sit :) Za še malo lažjo predstavo, če je za suzukija možna TRE modifikacija, je možno narest tudi tale indikator...

Sploh ne rabiš nobenih senzorjev, samo vzameš signal z že obstoječega senzorja prestav in ga "pokažeš". Slik kako dela še nimam imam pa že vse potrebne elemente doma...

Če bi pa sam naredil tako kot ti misliš, ta pa zjebe ler in vibracije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!