Skoči na vsebino

Prikazovalniki prestave med voznjo


igralec

Priporočene objave

Se lahko pozanimaš kolko stane zadeva in kje se jo da dobit. hvala,lp vuk

V Udinah sm jst vidu pri Beps'u (al kako je že), cena okrog 50 eur. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst sm tut enkat razmišlu da bi lahk to naredu, ampak tut jaz nimam ajnšprica :D in bi enostavno naredu tko, ko je burek predlagu, enostavno in direkt na prestavno ročico

v mislih sem mel dve stikali (taki ko za stop luč na tački zadne bremze) in bi ble dve te stikali, eno za gor in eno za dol...in LCD ekran bi pač kazu v keri brzini mam

sam je problem ko bi mogu nekdo nardit še software..sam to je komplicirano, lahk bi pa kupu enostaven un digitalni števec..mislm vidu sm že ko majo tiste mehanske, če kaj šteješ pa da ne pozabiš, sam bi pač kupu digitalnega in zvezu gor...

no sam ena ideja, če ma kdo še kašno naj pove

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa bi pri tej zadevi (vezavi na tačko) dosegel, da bi prepoznalo prosti tek?

Z signalom lučke za prosti tek? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako :OK:

če bi bil prisoten signal lučke za N, potem bi kazalo N , če pa tega ne bi bilo pa 1 ali pa 2, spet odvisn v kero smer bi pretaknu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr tistmu načrtu nima veze ajnšpric ampak da ma senzor za prestavlanje, sej piše da naj bi melo večina suzukijev od 96l naprej. Lahko da majo senzor sam tisti z vbrizgom, pol pa je ja :)

Kako bi pa naredu iz čist mehanskega pa pojma nimam. Najbrš bi blo treba svoje senzorje noter dat, pa pol iz tistga naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

ja jst sm tut enkat razmišlu da bi lahk to naredu, ampak tut jaz nimam ajnšprica :D in bi enostavno naredu tko, ko je burek predlagu, enostavno in direkt na prestavno ročico

v mislih sem mel dve stikali (taki ko za stop luč na tački zadne bremze) in bi ble dve te stikali, eno za gor in eno za dol...in LCD ekran bi pač kazu v keri brzini mam

sam je problem ko bi mogu nekdo nardit še software..sam to je komplicirano, lahk bi pa kupu enostaven un digitalni števec..mislm vidu sm že ko majo tiste mehanske, če kaj šteješ pa da ne pozabiš, sam bi pač kupu digitalnega in zvezu gor...

no sam ena ideja, če ma kdo še kašno naj pove

Daš dva končna stikala, mikrokontroler z napajalnim delom in LED Indikator.

Za pametno ceno pa lahko napišem še program.

Mogoče bi se dalo namesto končnih stikal dati kaj drugega (induktivna stikala ali foto stikala.

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

mene zanima ce je kdo ze poskusal kaj pri kawasakiju z 750 letnik 05

Enega sem videl lani na motozboru v Puli. Ampaq je fasal hude opekline, ker je bil ror še vroč. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Zadevo, ki kaže v kateri prestavi imaš je kolega naredil sam in sicer na GPZ 500 je pa tudi na forumu po nikom kawasa in bo najbol da ga kr prašate koko je to zrihtov

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
mene pa zanima ce se da pri acumen DG8 kej stelat svetlost displaya? ker se mi zdi da je malenkost pretemen..

Če nima gumba, imaš pa wiring diagram se da :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je pol kdo kej pogruntal za tiste k mamo števce oz obratomerje na zajle??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ke kazo vam rabu to ? Oštja, sej nima veze v kateri brzini voziš, važno da motor normalno vleče, če pa ne pa menjaš - kaj ?

Mimogrede, pa tudi veš v kateri brzini voziš, podzavestno veš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa zdi to super zadeva.. Upam, da bodo na IMOTU imeli kakšno ugodno varianto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tudi prestava ni važna pač kako je potreba... edino včasih hočem iz 6 prestaviti višje pa ne gre :whistle: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek, pa malo pozornosti ... pa ne potrebujem nobenega pomagala, da mi prestave šteje.

Ko na primer ruknem iz tretje v drugo, je čisto drugačen občutek in zvok, kot če prestavim iz četrte v tretjo. Navzgor pa je itak vseeno, do zadnje prestave, pa gremo.

Kako se časi spreminjajo, a ne da? Včasih je bilo kaj takega iluzorno sploh pomislit, danes pa so na nekaterih motorjih že skoraj kafe avtomati vgrajeni.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!