Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

V neki fr reviji sem bral teste sport touring gum, kjer je zmagala Continentalova Road Attack, Michelin Pilot Road je bila pa zadnja. Motorrad je Continentalko ocenil precej slabše, Michelinko pa zelo dobro. Po odzivih na tujih forumih verjamem bolj prvim kot drugim. Odločen sem, da si za prihodnjo sezono priskrbim prav Road Attack, ker če drugega ne, so med najcenejšimi (v tujini) in dobr zgledajo. :) Vprašanje je zdaj, kje naj jih dobim? A je zdaj kakšen uvoznik pri nas? Itak jih bom moral najbrž naročiti, ampak sej imam dovolj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih imel na mojem mopedu, ko sem ga dobu, pa mi nekak niso vlivale zaupanja, zato sem jih vrgel dol, čeprav bi bile še uporabne nekaj tisoč km.

Že na otip so bile ko plastične.

:BUA:

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole o plastičnosti mi nekako ne gre skupaj s tem, da je bila guma prva na testu v dežju. :hmm: Odrezale so se približno tako dobro kot Metzeler Z6, samo pri ceni (nižja) in zaviranju so bile še bolje ocenjene. Vodljivost so testirali tako, da so delali dvojni izogib oviri s postopnim povečevanjem hitrosti-do zdrsa. Ocena: prav dobro. Zaviranje: odlično, Dež: prav dobro. Zanimiv podatek pri zaviranju je, da se je FJR z road attackom raje postavljala na prednje kolo kot pa da bi guma zdrsnila. V mokrem je pa dosegala takšne zavorne razdalje, ki so jih nekatere gume na testu komaj na suhem. Povprečna zavorna razdalja z 80 km/h je bila z 31,8 m za 10 cm krajša kot pri gumi Avon ST44!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem če je bila attack guma gor, meni pač ni dajala zaupanja, ki bi mi ga morala. pa sem dal dol. plastična je bila pa ko rumenjak kinderjajčke.

El BArto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji test, katerega sem prebral, z Z6, novo michelin, conti road attack, maxxis, D220, avon azaro (ce se ne motim, moram poiskati revijo) je conti pristal na predzadnjem mestu pred maxxis. prednjacila sta Z6 in michelin. testirali so gume na FZ6 in GSF 1200 na suhi in mokri podlagi na testnem parkurju proizvajalca gum v D (conti?!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, sejj to mi ni jasno. eni menijo tkao drugi drugače, ampak da so take razlike... S prvega na predzadnje mesto?? Francozi so testirali na Kawi Z1000 in Yamahah FZ6 ter FJR 1300. Gume so pa razvrstili takole: Conti Road Attack, Metzeler Z6, Dunlo D220, Pirelli Dragon GTS, Bridgestone BT020, Avon ST45, Michelin Pilot Road. Meni ni več jasno, ampak bom sam preskusil, pa se prepričal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Alo!

Kaj je zdej s temi gumami :?

Pojavljajo se na tržišču in eni jih hvalijo, drugi pa se jih branijo kot :devil: križa.

Kdo jih je ža sprobal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Kaj je zdej s temi gumami :?

Pojavljajo se na tržišču in eni jih hvalijo, drugi pa se jih branijo kot :devil: križa.

Kdo jih je ža sprobal?

No uglavnm tisti posti gor so stari... Gume ki so zdej na voljo so cist drugacne z tehnologijo ki so jo povzel tud po nekaterih ostalih proizvajalcih...kdor se jih samo bran pa jih se ni probal ne more rect da niso dobre... Jst jih mam na motorju, in sicer contiSPORTattack, in gume se drzijo super (do roba), obraba pa je ob zelo dobrem oprijemu minimalna. Za druge modele ne morem garantirat da so dobri samo sport attack je sigurno fajn...sem pa preprican da tud drugi modeli vec kot zadovoljujejo voznike...samo dokler niso ulaufane pa kr drsijo, je treba bit previden tistih nekaj kilometrov ker mogoce takrat se bolj drsijo od konkurence :D dobis jih lahko pri motocerne...pa mogoce tud kje drugje. Kdor ne vrjame nej proba pa bo vidu da niso samo najbolj znane znamke zmer najboljse...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti Road Attack sem letos končno tudi sam montiral na bandita. Sicer sem z njimi zaenkrat naredil manj kot 500 km, vendar so prvi občutki prav spodbudni. Motor se pelje bolje kot z novimi Pilot Road, gre lažje v zavoj in se zdi precej bolj okreten. Kakšne bolj dinamične vožnje še nisem imel časa opraviti, sem jo pa vozil po dežju in opazil nobenih težav. Edino kakšne neravnine ali razpoke na cesti jo znajo zmotiti. To področje moram še malo raziskati. Pnevmatike so letnik 2007.

V glavnem sem zaenkrat zelo zadovoljen, bomo pa vidli kako bo z obrabo, ki je meni osebno med najpomembnejšimi faktorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih predn grem na Sardinijo moram menat gume.

Je pa do Livorna kar nekaj AC (okoli 620Km) in me skrbi da nebi rišel s čisto plešasto gumo dol :fredy:

Bom mogoče res kar Continentalko vrgu gor. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Včeraj zaradi žeblja v gumi na vrat na na nos zamenjal gume. Montirati sem dal Contonental ContiRace Attack. Prvih 100 km :worship: . Izredno mehka in zelo oprijemljiva. Zanimivo je, da so mi svetovali, čeprav so dimenzije 120 spredaj in 190 zadaj, da jih pumpam 2,1 in 2,5.

Ali jih kdo že ima in kako je z njimi zadovoljen.

lp

maus

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog 300 eur če je pa dobra veza tudi manj. :naughty:

In ja to je rang bt002 ali sc pro....

Kolega jo je pravkar montiral na desetko pa pravi da deluje odlično samo je vprašljiva obraba ker tak na otip deluje res mehko, zato sprašujem če jo je kdo že zradiral do konca in kolk je zdržala.

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je cena kompleta?

Moram po pravici povedat, da sem jo dubu od prijatelja, ki jo je dobil za test... plaču je še nism, ker sem jo nujno rabu... mislim da bo okol 280 €. Za gotovino bo pa mogoče še malo manj... :whistle:

Bom obvestu oziroma v četiri oka ko se srečamo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Samo en manjši report za Continentalove Rad Attack, primerne za touring motocikle in vožnjo.

V suhem je guma zelo dobra, na FJR omogoča nagib do tačk ali kolena, rabi pa par kilometrov da se primerno ogreje.

No včeraj me je pa dež dobil tik pred Mariborom in je bila kar veselica.

Ne vem ali že dolgo nisem vozil po dežju, ali so bile Metzeler M3 toliko bolj odpustljive ampak na beli barvi (prehodi, puščice,...)

sem doživel kar nekaj grdih in velikih zdrsov.

V glavnem s Continental Road Attack, kdor jih ima ekstremno previdno v dežju po oznakah, da ne bo nesreče.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en manjši report za Continentalove Rad Attack, primerne za touring motocikle in vožnjo.

V suhem je guma zelo dobra, na FJR omogoča nagib do tačk ali kolena, rabi pa par kilometrov da se primerno ogreje.

No včeraj me je pa dež dobil tik pred Mariborom in je bila kar veselica.

Ne vem ali že dolgo nisem vozil po dežju, ali so bile Metzeler M3 toliko bolj odpustljive ampak na beli barvi (prehodi, puščice,...)

sem doživel kar nekaj grdih in velikih zdrsov.

V glavnem s Continental Road Attack, kdor jih ima ekstremno previdno v dežju po oznakah, da ne bo nesreče.

No pa se neki da poudarm nasplosno za continentalov cestni program...rabjo mal vec ulaufavanja od konkurence, dlje traja da se tista drseca plast zdrsa do te meje da je oprijem optimalen...samo ko se ulaufajo pa drzijo res dobr. Sicer pa je continental kar se tice moto pnevmatik ce se ne motim v navezi z metzelerjem...Mene sport attack se niso razocarale tud pri bolj brutalni voznji in ne ravno najbolsem asvaltu...obraba je pa res minimalna glede na oprijem....zelo dobre gume za sprejemljivo ceno glede na konkurenco.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem Godyjevemu mnenju glede ogrevanja. Res traja malce dlje, pred tem je pa Road Attack zelo zdrsljiva. Ampak potem pa drži.

Glede dežja pa se ne morem ravno strinjati, ker kakšnih posebnih presenečenj še nisem doživel. Ker sem dolgo nazaj bral test teh pnevmatik, kjer so hvalili prav oprijem v mokrem, sem parkrat prav forsiral zaviranje v sili in se ustavil odlično. Bele označbe na cesti in kanali so pa po mojih izkušnjah bolj kot ne vedno problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redna cena je malo pod 300 EUR, dajo se pa dobiti tudi za 229 EUR če malo poiščeš po netu

To je rank gume bt002,supercorsa?

Kakšna je cena kompleta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem kupil nove Continentalove cestne gume za težke endure ContiTrailAttack, v ponedeljek, če bo vse po sreči, grejo pa na motor :naughty: . A je slučajno že kdo, ki jih ima na motorju? Po tujih forumih jo kar pohvalijo pri nas pa še nisem slišal, da bi jo kdo imel.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem kupil nove Continentalove cestne gume za težke endure ContiTrailAttack, v ponedeljek, če bo vse po sreči, grejo pa na motor :naughty: . A je slučajno že kdo, ki jih ima na motorju? Po tujih forumih jo kar pohvalijo pri nas pa še nisem slišal, da bi jo kdo imel.

lp

Rudi

js mam Conti Race attack že kr neki časa... ContiTrail attack pa mi pravijo prijatelji, kokr je krava napisu.. ima da lima :lol1:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam Conti Race attack že kr neki časa... ContiTrail attack pa mi pravijo prijatelji, kokr je krava napisu.. ima da lima :lol1:

Koliko km si že naredil?

Koliko (približno) misliš, da jih še boš?

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!