Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

pred 1 uro, maus pravi:

men se super obnesejo po suhem in mokrem ... 

@mausje kupuješ in montiraš? Imajo ponavadi na zalogi ali je treba naročiti?

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Rey pravi:

Kje kupuješ in montiraš? Imajo ponavadi na zalogi ali je treba naročiti?

kupujem in montiram izključno v Elisa servis v Domžalah ... nekaj dni prej naročim ... zdj majo dopust do 20.8. 

nekako poskušam narediti takrat še kakšen servis ali kaj podobnega, da ne hodim samo gume menjat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rey 

...hehe... 

..če rabiš pnevmatike za v dež...oz. za po mokrem, je mislim da @DAMI34 velikokrat omenil neke pnevmatike...ne vem točno natančno katere...malo pobrskaj za nazaj...

 

...še enkrat :

...če je cesta samo mokra, se aquaplaning ne dela sploh...

...če pa je na cesti stoječa voda, pa jo pnevmatika spodrine levo-desno, ker je pnevmatika take oblike, kot premec od čolna -gumenjaka..če smo bolj natančni.

...ne rečem, da določen odstotek vode  ne gre skozi zareze dezena...ampak po moje je to zanemarljivo malo. Bolj je odvisen oprijem v suhem ali v mokrem od sestave gume kot od oblike utorov (dezena) v pnevmatiki.

...poglej si različne proizvajalce pnevmatik...eni imajo zareze tako..drugi drugače...eni v stran..drugi po dolgem...eni cik cak...

...če bi bilo to pomembno, bi se vsi vsaj približno držali nekega optimalnega vzorca dezena...oz. profila...tko pa čara vsak po svoje....v bistvu se vsaka proizvajalka drži neke svoje modne linije...kot imajo neko sbojo modno linijo avtomobili..ali pa motorji...pol se pa čez nekaj let spomnijo čisto nekaj v kontra...

....edine pnevmatike, kjer je pomembna oblika profila so traktorske pnevmatike, ki so oblikovane tako, da  v primeru vrtenja v prazno čistijo blato izpod pnevmatik...da grabijo v "čisto" podlago.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli angel gt, z njimi vozila v mokrem, kot na suhem. Nikoli zdrsnile na zalivkah ali oznakah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, KARMEN1 said:

Pirelli angel gt, z njimi vozila v mokrem, kot na suhem. Nikoli zdrsnile na zalivkah ali oznakah.

Kako pa je z km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Pirelli angel gt, z njimi vozila v mokrem, kot na suhem. Nikoli zdrsnile na zalivkah ali oznakah.

Potrjujem. Sploh zalivke. Sicer v mokrem nikoli ne vozim, kot v suhem, pa vendar. Edino malo dolgocasna guma je :), pa prevec km zdrzi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vozil dobesedno po deroči vodi pa gre neglede na gume. Ampak ko pa čisto malo pada se pa poznajo razlike. Angel gt je qul, Conti Road attack2 Evo..tudi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, CINDAPP pravi:

Kako pa je z km

Mislim, da 9000......

Ampak jaz nisem merodajna za km, ker vozim tudi pozimi, takrat se mi vse gume bolj obrabljajo........

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

@Rey 

...hehe... 

..če rabiš pnevmatike za v dež...oz. za po mokrem, je mislim da @DAMI34 velikokrat omenil neke pnevmatike...ne vem točno natančno katere...malo pobrskaj za nazaj...

 

...

Tlele imaš primer dežnih gum:

http://gumexl.net/dunlop-dunlop-12070r17-tl-kr189-wa-kr-wets-wa-376843.html

Cestne so samo kompromis ....

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rey pravi:

@mausje kupuješ in montiraš? Imajo ponavadi na zalogi ali je treba naročiti?

Vprašaj pri Vulkanizerstvo Dorjan Starc, Kozina. Ima zelo ugodne cene in zelo hitro nabavi, če naročiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lipstick 

Da....to so dežne gume...oznake KR....

...kot so recimo KR 106....KR108 slicki za na pisto...

...v tem primeru je dezen oblikovan tako, da odvaja vodo...in pa profil zagotavlja z gnetenjem teh lamel dovolj vioko temperaturo pnevmatike, da guma zagotavlja oprijem.

...vprašaj dirkače, kaj naredi s to pnevmatiko v suhem ...recimo na Grobniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, Zivnorc said:

@Lipstick 

Da....to so dežne gume...oznake KR....

...kot so recimo KR 106....KR108 slicki za na pisto...

...v tem primeru je dezen oblikovan tako, da odvaja vodo...in pa profil zagotavlja z gnetenjem teh lamel dovolj vioko temperaturo pnevmatike, da guma zagotavlja oprijem.

...vprašaj dirkače, kaj naredi s to pnevmatiko v suhem ...recimo na Grobniku...

Zakaj bi spraševal, men je kristalno jasno .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Lipstick pravi:

Zakaj bi spraševal, men je kristalno jasno .....

...če ciljaš name, sem na prejšnji strani lepo povedal, da se mi ne da več ponavljat in razlagat, zakaj imajo dirkalne ali moto GP dežne pnevmatike profil...  :D  (sem pisal pred kakim letom, dve leti...nazaj)

... sicer pa smo malo zaplavali iz teme...  :D  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če se iz racing dežnih pnevmatik vrnemo na moje vprašanje. V bistvu me je zanimalo, če bom z SportAttack3 izgubil več na mokri podlagi ali pridobil več na suhi podlagi v primerjavi z RoadAttack3. 

Drugače pa je vsaj @maus dal en konkreten odgovor iz lastnih izkušenj. Kufe v dobrem imaš :kava: 

Če jo uspem jutri kje dobiti gre gor SportAttack. Malo je prišlo neplanirano in rabim jutri novo prednjo gumo. Zadnji milimeter na trenutni ne bo preživel planiranih 1800km petek - nedelja.;)

V skrajni sili gre spet gor RoadSmart3 (je na zalogi v Solkanu)

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 8. 2018 ob 12:40, Rey pravi:

Kako se kaj obnese Conti Sport Attack 3 na mokri cesti?

Prednja Roadsmart 3 je na koncu. Zadaj imam trenutno Conti Road Attack 3 in sem zelo zadovoljen z njo. 

Spredaj bi dal nekaj bolj mehkega. Mitas mi ne disi, ker je baje slaba v mokrem, na zalivkah...odpade! Bistveno mi je, da se guma dobro obnaša v mokrem. Za videti je prodil RoadAttack in SportAttack zelo podoben. Odvodnjavanje je najbrz na podobnem nivoju.

 

IMG_20180814_123423.png

IMG_20180814_123307.png

zadnja slikca ti pove vse.. ali imaš rad lahkotno upravljanje - ra3 ,  ali pa dober feedback pred zdrsom- sa3.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

tkole smo testiral conti pred 6 leti. Limajo, tudi ponoči :P

148113_412490038820554_1824719520_n.jpg.124a92cef3c2f97c893aa723357b4a3d.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/29/2018 at 12:34 PM, DAMI34 said:

daš kovče pa not 30kg :D

Razn da je mal bolj lesen občutek po mojem ne. Sicer jaz osebno mam raje navadne, ker GT mi je bolj "lesena" na občutek. Škoda ker nisi dal road attack2 evo. Kmet je zadovoljen, meni je tudi bila všeč, sicer sem vozil navadno.

A veš da sem šele zdaj videl tvoj reply... :dry:

RA3 sem dal gor, ker je pač boljša od RA2 Evo. Naslednja evolucija pač.

GT je pa majster dal gor zato, ker navadnih ni bilo al kaj jaz vem. Sem opazil šele kasneje. Nisem pa občutil nekih slabosti okrog tega.

Lahko povem, da sem z gumami zelo zadovoljen! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RA3 fenomenalna guma! Tudi jaz dobil sprednjo GT verzijo. V mokrem suverena, v suhem lepi :D Napram Angel GT, RA3 veliko lepše pada v ovinek, je tudi bolj zaobljena in niti enkrat mi ni zdrsnila, kar se mi je proti koncu Angel zgodilo.

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
On 11/26/2018 at 1:34 PM, apirko said:

RA3 sem dal gor,....

Med vtisi sem zasledil slike z Raclenda in še enega dirkališča. Kako so se ti RA3 obnesle na dirkališču? So kaj popuščale po nekaj odpeljanih krogih? Predvsem sprednja me zanima, ker zelo verjetno ne bom zdržal celo sezono brez kakšnega "izživljanja" na Racelandu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, sesir said:

Na Racelandu mej prednjo gumo dobro,predobro... je fajn?

 Mitas SF+ je bila letos dovolj dobra, ker ne lovim rekordov. :)  Zanimajo me konkretne izkušnje, ker je on prav s tem modelom gum že vozil na Racelandu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/23/2018 at 5:30 PM, XTR said:

Med vtisi sem zasledil slike z Raclenda in še enega dirkališča. Kako so se ti RA3 obnesle na dirkališču? So kaj popuščale po nekaj odpeljanih krogih? Predvsem sprednja me zanima, ker zelo verjetno ne bom zdržal celo sezono brez kakšnega "izživljanja" na Racelandu. 

Bil z RA3 letos v Brnu in na Marofu. Na Racelandu sem bil z Mitas.

Ker nisem vozil na polno, ker je bilo preveč "raket" okrog nisem vozil na polno, tako da nekih popuščanj ni bilo opazit. Lahko bi rekel da edino da proti koncu seanse v Brnu, to je po 25 min bi lahko rekel, da je nekaj dogajalo z gumami. Pa sem preveč zelen okrog tega, da bi kaj konkretno povedal. So pa bile lepo nasvaljkane na mehkem delu.

Sicer z RA3 nisem vozil na Racelandu, a po občutku bi rekel, da so se Mitaske prej pregrele. Nekaj mesa še imam na RA3, tako da upam da grem z njimi še na Raceland drugo sezono, da jih še tam preizkusim.

 

Slika sprednje po dveh seansah v Brnu.

20180705_200026.thumb.jpg.1f2da477d13d6c4830374e20876b18d1.jpg

Popravljeno . Popravil apirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, apirko pravi:

Bil z RA3 letos v Brnu in na Marofu.

 

raje probaj SA3 ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, maus said:

raje probaj SA3 ;)

 

 

Sem gledal, ampak mislim da bi bila kilometrina manjša, ker je povsod mehka in bi jo transferji po AC prehitro zdelali ... No, mogoče pa vseeno... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, apirko pravi:

Sem gledal, ampak mislim da bi bila kilometrina manjša, ker je povsod mehka in bi jo transferji po AC prehitro zdelali ... No, mogoče pa vseeno... :) 

no ja .. AC sploh ni za motorje :P ... SA ni povsod mehka .. po sredini je trda ;) ... 4000 km turistične poti, pa se je še poznal napis :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!