Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

pred 2 urami, Endlich pravi:

A je kdo tole probal?

Vulkanizer. Guma 2k km. Predrta na terenu zaflikana s črvom.

Prinesem pokazat. Jurčka od znotraj potem pa nekako zalije, da voda ne pride do strukture.

AMPAK računa ti pa ne dam za to.!!!!!

Kaj?????

Ne bom odgovarjal, če ti na ovinku spusti. Je rekel.

Kupil novo z dobrim popustom pri njem in z manj skrbi nabirat kilometre.

Za moped imam kasko. Za sebe pa ti nič ne pomaga. Takih ne delajo več.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Andrej P pravi:

Pravijo, da se takole popravljeni gumi zniža hitrostni razred za dva razreda (vir AMZS - utno), samo jaz se ne bi igral - v vsakem primeru prekineš strukturo. Če bo crknla, bo pod veliko obremenitvijo (ne v garaži). Vrži vstran... 

Pravijo, da je nevarno, ce je poskodovana guma a strani potem se res podre struktura.

Danes sem narocil nove, bi pa se nekaj km naredil s temi, ne pa prav veliko

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trail attack 2 dot 3016 po 12038km

20200623_090327.jpg

20200623_090437.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn. Jaz sem komaj do 7.000 prisel, pa se prednja se mi je prej obrabila kot zadnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, krucymucy pravi:

Fajn. Jaz sem komaj do 7.000 prisel, pa se prednja se mi je prej obrabila kot zadnja.

Ta2 ?? Moja je bila 9600km samo naravnost pa hitrosti 110 do 130, ok ena runda 1126km je bila s postanki povprečna dobrih 92km/h,,,čisto naravnost ker mi je navi ppkazala 365km do prvega krožišča,,

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

Ta2 ?? Moja je bila 9600km samo naravnost pa hitrosti 110 do 130, ok ena runda 1126km je bila s postanki povprečna dobrih 92km/h,,,čisto naravnost ker mi je navi ppkazala 365km do prvega krožišča,,

CTA2 ja. Na GS-u sem jih imel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, krucymucy pravi:

CTA2 ja. Na GS-u sem jih imel.

GS ima zadaj 150-160 širino ? par kg več ima od bonija  z zadnjo 130..pa nekih 35-45 konjev več ..kawa gtr1400 je prišla s te poti tudi s še nekih 35% profila z enako gumo s katero tukaj doma naredi  5 do max 6000km .. 

kot smo se pogovarjali je dejansko obraba gume veliko večja pri pospeševanju kot pa potem pri konstantni hitrosti - govorim za touring gume kamor se po moje šteje tudi TA2 , ki je 90% asfalt 10% makadam.. 

eno vprašanje : mikrorazpokice v zarezah profila  - težko slikat - na obeh gumah. tudi na novi prednji .. se to pojavlja samo meni ali tudi vam ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, thumper said:

eno vprašanje : mikrorazpokice v zarezah profila  - težko slikat - na obeh gumah. tudi na novi prednji .. se to pojavlja samo meni ali tudi vam ?

tudi meni. bom probal slikat. ampak mislim da vem kaj imas v mislih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, krucymucy pravi:

tudi meni. bom probal slikat. ampak mislim da vem kaj imas v mislih.

kot počene gubice od postaranosti.. na avonkah klasika po 2 letih - sedaj že po 9 mesecih ..koliko ima temperatura in kilometrina vpliva na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, thumper pravi:

GS ima zadaj 150-160 širino ? par kg več ima od bonija  z zadnjo 130..pa nekih 35-45 konjev več ..kawa gtr1400 je prišla s te poti tudi s še nekih 35% profila z enako gumo s katero tukaj doma naredi  5 do max 6000km .. 

kot smo se pogovarjali je dejansko obraba gume veliko večja pri pospeševanju kot pa potem pri konstantni hitrosti - govorim za touring gume kamor se po moje šteje tudi TA2 , ki je 90% asfalt 10% makadam.. 

eno vprašanje : mikrorazpokice v zarezah profila  - težko slikat - na obeh gumah. tudi na novi prednji .. se to pojavlja samo meni ali tudi vam ?

da, dolge poti in konstantna vožnja (sicer ne pretirano hitra, tja po omejitvah po AC) znatno podaljša življensko dobo vsake gume, preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, maus said:

najboljše pnevmatike na svetu in bližnji okolici :P

 

Je treba se kaj drugega preizkusiti za take pogumne trditve.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, krucymucy pravi:

Je treba se kaj drugega preizkusiti za take pogumne trditve.

nočm :ras:

js sm vernik :jezik:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, maus said:

nočm :ras:

js sm vernik :jezik:

Isti si kot vegani. Sam da ti za pnevmatike tezis, oni pa za malancane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, krucymucy pravi:

ni cudno da imas tako kilometrino ker drugim gumo krades...

to je CSA2 leta 2012 - Grobnik :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

to je CSA2 leta 2012 - Grobnik :jezik:

Lani sem te videl in dokumentiral in si isto gumo kradel po Grobniku.

Navada je zelezna srajca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel CTA2 cca 12000km, potem CTA3 cca 10000km, sedaj imam CTA3 zopet in po cca 7000km niso več vredu. Zdržalo bo še ene 2000km, potem pa grem nazaj na Pirelli-verjetno. Ne vem, ali so nas namamili z reklamo ali pa je v seriji kaj šlo narobe. CTA3 sicer drži dobro, obraba pa je neverjetno velika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moj zadnji set TA2 bo zdržal ravno pol normalne kilometrine. Vedno sem iz njih izvlekel nekje 11000 ali kakšen km več. Tokrat sem šel na Sardinijo s popolnoma novim setom, zadnjo mi obrablja na smrekico in je na eni strani kanala že na dnu, sprednja pa se po bokih približuje indikatorju. Po vsega 4000km... In težko rečem, da sem vozil bistveno drugače kot sicer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se čuditi obrabi, tako Sardinija kot Korzika imata znatno bolj grobo strukturo asfalta kot smo je vajeni  doma, zato tudi takšna obraba gum, (ampak v ovivnkih pa drži fantastično, kar je bistvo ovivnkanja) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2020 ob 7:20, kaizer pravi:

Ne se čuditi obrabi, tako Sardinija kot Korzika imata znatno bolj grobo strukturo asfalta kot smo je vajeni  doma, zato tudi takšna obraba gum, (ampak v ovivnkih pa drži fantastično, kar je bistvo ovivnkanja) 

Vem. Na Sardiniji sem vsako leto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 7. 2020 ob 9:38, tomash pravi:

sedaj imam CTA3 zopet in po cca 7000km niso več vredu.

Ne vem, ali so nas namamili z reklamo ali pa je v seriji kaj šlo narobe. CTA3 sicer drži dobro, obraba pa je neverjetno velika.

Lani smo v Garmischu govorili s proizvajalci. Ker gre pri TA2 in TKC70 za isto zmes in se da z obema "enako" peljati po asfaltu, z edino razliko, da so TKC70 primerne tudi za lažji makadam, so bile TA2 zelo slabo prodajane. Iz tega razloga so se odločili, da bodo nove serije malenkost bolj športne, da pokrijejo še ta segment.

Če pogledaš grafe na njihovi strani, je razvidno, da se je TA3 zmanjšala kilometrina glede na prejšnje serije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, 3nity pravi:

Lani smo v Garmischu govorili s proizvajalci. Ker gre pri TA2 in TKC70 za isto zmes in se da z obema "enako" peljati po asfaltu, z edino razliko, da so TKC70 primerne tudi za lažji makadam, so bile TA2 zelo slabo prodajane. Iz tega razloga so se odločili, da bodo nove serije malenkost bolj športne, da pokrijejo še ta segment.

Če pogledaš grafe na njihovi strani, je razvidno, da se je TA3 zmanjšala kilometrina glede na prejšnje serije.

ni mi jasno odkod tkc70 boljši grip na mokrem - glede na zareze v gumi ima ta2 preko sredine tkc70 pa ima sredino polno.. a ni polna sredina slabša pri vožnji na mokri podlagi kot zarezana  ? ok - kakorkoli moje mnenje po drugi ta2 in nobeni tkc70 -  tkc slednja je pri bomagu uradno 27e dražja.. naredi 27% več? dvomim.. .. http://conti-moto.si/motorji/off-road-enduro/tkc-70.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja CSA4 ima že cca 5000 km in jo je še skoraj pol ... res pa je, da vozim umirjeno in ne diujam :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!