Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

Torej, danes sem namontiral Continental SuperAttack. Tlak prva 2.5 bara, zadnja 2.7 bara.

Prvi občutki so zelo vzpodbudni. Če primerjam proti Michelin Pilot Power, se mi zdi da motor mehkeje pade v ovinek. Ko si enkrat nagnjen imaš občutek kot, da se voziš po tračnici. Motor niti ne mrdne. Dobil sem občutek, da če bi spustil motor, da bi kar tako ostal. Na začetku malo čudn filing, ko se ga pa navadiš pa :worship:

Na belih črtah, naspram Pilotkam, ni niti mrdnila.

Menjava smeri (S ovinki) potekajo mehko in precizno! "Feedback" je za moje pojme odličen.

Skratka, to so prvi vtisi po narejenih uvodnih 150-tih kilometrih. Priganjanja še ni bilo. Več bomo pa vidli po vikendu :naughty:

P.S.: Vprašanje je samo obrabe, sumljivo mehka mi deluje, čeprav naj bi jo uvrščali v razred Pilotk oz Metzelerk M3 (tako mi je bilo rečeno).

Obraba je glede na oprijem minimalna... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vsaj 1 proti približno kot praviš, potem za enkrat lahko rečem samo :OK: Bomo pa vidli, kaj bo delal z gumo, ko pridem na Dvor-Kočevje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vsaj 1 proti približno kot praviš, potem za enkrat lahko rečem samo :OK: Bomo pa vidli, kaj bo delal z gumo, ko pridem na Dvor-Kočevje :whistle:

Ma sej ce gres res na polno jo tud nuca samo pa sigurno vec kot pol manj kot kako d208...ali podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Vprašanje je samo obrabe, sumljivo mehka mi deluje, čeprav naj bi jo uvrščali v razred Pilotk oz Metzelerk M3 (tako mi je bilo rečeno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, danes sem namontiral Continental SuperAttack. Tlak prva 2.5 bara, zadnja 2.7 bara.

Prvi občutki so zelo vzpodbudni. Če primerjam proti Michelin Pilot Power, se mi zdi da motor mehkeje pade v ovinek. Ko si enkrat nagnjen imaš občutek kot, da se voziš po tračnici. Motor niti ne mrdne. Dobil sem občutek, da če bi spustil motor, da bi kar tako ostal. Na začetku malo čudn filing, ko se ga pa navadiš pa :worship:

Na belih črtah, naspram Pilotkam, ni niti mrdnila.

Menjava smeri (S ovinki) potekajo mehko in precizno! "Feedback" je za moje pojme odličen.

Skratka, to so prvi vtisi po narejenih uvodnih 150-tih kilometrih. Priganjanja še ni bilo. Več bomo pa vidli po vikendu :naughty:

P.S.: Vprašanje je samo obrabe, sumljivo mehka mi deluje, čeprav naj bi jo uvrščali v razred Pilotk oz Metzelerk M3 (tako mi je bilo rečeno).

Dodatek:

Včeraj testiral gumo na cesti Senj-Paklenica (ovink za ovinkom). Z gumo prezadovoljen. Stil vožnje je bil "na polno" (koliko je pač manjša burja dovolila :rolleyes: ). Guma ni popustila niti enkrat. Omogoča zelo velike nagibe (na enem delu je šel akrapo po tleh :krneki: ). Bele črte ima rada, prav tako sem bil presenečen nad reakcijo na pesku. Ni kazala neke velike živčnosti.

Glede obrabe (tudi po tem ko sem prevozil Kočevje-Dvor).....Guma ni natrgana kot bi bila Dunlopka.

Mislim, da sem našel svojo novo gumo saj je razmerje cena:kvaliteta 1A...za sedaj :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jest mal pohvalm RoadAttack....čez vikend je blo cca 450 km po vseh možnih ovinkih od Bleda pa do Izole in nazaj-sploh poslastica je bla pa Idrija.Gumam do roba manjka še okol 2 mm, zdržale pa so polno obremenitev motorja z voznikom, sopotnikom in prtljago čez vse ovinke - ni problema sploh :OK: Čez Črni kal se je guma mal segrela(na otip je bla bl čigumjasta),tko da smo mal podvomil v sport touring namembnost gume :P, sam ni blo neke sile. Zaenkrat je zdej to zame super guma, tko da jo definitivno priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatek:

Včeraj testiral gumo na cesti Senj-Paklenica (ovink za ovinkom). Z gumo prezadovoljen. Stil vožnje je bil "na polno" (koliko je pač manjša burja dovolila :rolleyes: ). Guma ni popustila niti enkrat. Omogoča zelo velike nagibe (na enem delu je šel akrapo po tleh :krneki: ). Bele črte ima rada, prav tako sem bil presenečen nad reakcijo na pesku. Ni kazala neke velike živčnosti.

Glede obrabe (tudi po tem ko sem prevozil Kočevje-Dvor).....Guma ni natrgana kot bi bila Dunlopka.

Mislim, da sem našel svojo novo gumo saj je razmerje cena:kvaliteta 1A...za sedaj :whistle:

Kje si pa kupil gume in koliko si odstel (ce ni skrivnost)? No, upam da nas bos redno obvescal kako si zadovoljen z gumo... ;) ps. kaksna je razlika med SportAttack in RaceAttack, glede na to da obe spadata v razred sport (da ne bo pomote, ne govorim o RaceAttack comp. iz razreda Race)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, danes sem namontiral Continental SuperAttack.

Ahm, Frips, a ti to o Conti SportAttack ali o... meni neznani gumi :unsure:

Vsekakor pa se priporočam za podatke o ceni in dobavitelju (mam enake dimenzije kot ti) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPORT ja...matr sem "lepilo" namest "guma" napisal :slap:

sej si reku da "lima" :whistle:

jest bi tut na pm kje se jih da najbolš dobit..lepo prosim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jest mal pohvalm RoadAttack....čez vikend je blo cca 450 km

...

Zaenkrat je zdej to zame super guma, tko da jo definitivno priporočam :)

Pa se moje porocilo, preden vrzem RoadAttack v zgodovino, ki se upam ne bo nikoli ponovila.

Za konec naredil se izlet po Alpah. Naceloma za tako easy voznjo cisto OK, ceprav pravega uzitka ni bilo.

Pri vracanju naletel na nekaj mokrih cest (ki so bile rez spolzke) in gume so bile pravi uzas (ma ni slo vec kot 20-30km/h). Se sreca, da je bilo tega samo par kilometrov.

Vse skupaj imajo gume okoli 7700 km in zadaj je po sredini razcefrana, spredaj desno pa je bila gladka ze pri 6000 km.

V glavnem teh gum ne bom vec pustil niti blizu svojega mopeda. Edini nacin bi bil, ce mi Continental da zraven gum se motor in super zivljensko zavarovanje, da imajo dedici od tega kako korist :(

Glede na reporte pa ni izkljuceno, da bom kdaj v prihodnje testiral kake Sport Attack. Ceprav se mi zdi, da za dez te gume ne morejo biti kaj prida, ker so ocitno delali profil oblikovalci namesto inzenirjev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tako.....Sam sem jih nabavil pri Vulkanizerstvu Furlan (Dobova-Brežice). Priporočam pa tudi Vulkanizerstvo Širnik (Radlje ob Dravi)m oboje najdete na najdi.si

Za ta dva vem, jih je pa sigurn še, samo povprašat je potrebno malo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se moje porocilo, preden vrzem RoadAttack v zgodovino, ki se upam ne bo nikoli ponovila.

Za konec naredil se izlet po Alpah. Naceloma za tako easy voznjo cisto OK, ceprav pravega uzitka ni bilo.

Pri vracanju naletel na nekaj mokrih cest (ki so bile rez spolzke) in gume so bile pravi uzas (ma ni slo vec kot 20-30km/h). Se sreca, da je bilo tega samo par kilometrov.

Vse skupaj imajo gume okoli 7700 km in zadaj je po sredini razcefrana, spredaj desno pa je bila gladka ze pri 6000 km.

V glavnem teh gum ne bom vec pustil niti blizu svojega mopeda. Edini nacin bi bil, ce mi Continental da zraven gum se motor in super zivljensko zavarovanje, da imajo dedici od tega kako korist :(

Glede na reporte pa ni izkljuceno, da bom kdaj v prihodnje testiral kake Sport Attack. Ceprav se mi zdi, da za dez te gume ne morejo biti kaj prida, ker so ocitno delali profil oblikovalci namesto inzenirjev ...

nisn lih neki pametnjakovič,ma mislim,če je guma brez profila,da ne more držat lih ne vem kolk v dežju(al se motn :hmm: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful me mikajo ContiSport Attack gume, ampak imam strah oz se bojim da se nebi zafrknil

sedaj imam qualifier in vem kaj lahko pričakujem....tudi v hladnejšem / mokrem in se bojim da bi me nove gume lahko neprijetno presenetile v kakem nagibu

sicer na tistem linku od gum jih ful hvalijo...amkak saj je njihova stran...boja ja hvalili

jaz pa v dvomih

ps: Frips....koliko te je prišla 160 guma? če mogoče veš

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Continental gume so za na pisto odlične,vendar zelo mehke(kot tudi Dunlop) in naredijo malo kilometrov.Z V-maxom maximum 2.5K kil. v primerjavi z Metzeler 10-12K kil. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn lih neki pametnjakovič,ma mislim,če je guma brez profila,da ne more držat lih ne vem kolk v dežju(al se motn :hmm: ).

Takrat je se imela profil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: Frips....koliko te je prišla 160 guma? če mogoče veš

lp

120 ojrov

Kar se deža tiče....nisem še po kakšnem nalivu vozil, tako da ne morem komentirat. Sprobal sem po mokri cesti in je oprijem zadovoljiv. Če bi rad sprobal razloko med dunlopkam in temi...mislim da ne moreš veliko zgrešit. Če primerjam D208 in conti sport, dam gor raje conti.

Brumer: upam, da si primerjal gume istega ranga ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja RaceAttack je nardila že skor 6K... raznovrstne vožne in tudi relacijsko vožnjo v Split in nazaj s sopotnico... nimam kaj slabega povedati... še za ene 2K bo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!