Skoči na vsebino

Continental gume


Lucky

Priporočene objave

pred 17 urami, mladench pravi:

*redirka, briši... Najdu odgovor.

@maus

čak, ker odgovor, me zanima, preden pobrišem :P

10€ brisanje na željo

12€ brisanje v 30 minutah po objavi :grupni:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bil pri Širniku. Obe novi RA3 in v pol ure so bili gotovi. Prijazni, in super ustrežljivi. No, saj sem pošteno plačal 330 eur. 

Je pa prvi komplet RA3 zdržal 12689 km, ampak, ker sem kot začetnik kategorije A pri 49 letih vozil kot “posranec”, sta na sredini postali gumi ploščati. Profil je bil še dober, ampak je vedno malo streslo ko sem, sedaj ko nimam več plenice, nagnil motor in je šla guma iz ploščate sredine proti robu.

Me pa zanima ali se držite proizvajalčevih priporočil glede gum? Za moj motor piše v navodilih Bridgestone ali Continental. Ali je to pomembno ali je pač navedeno samo zaradi poslovnega sodelovanja med proizvajalci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Racka11 pravi:

Me pa zanima ali se držite proizvajalčevih priporočil glede gum? Za moj motor piše v navodilih Bridgestone ali Continental. Ali je to pomembno ali je pač navedeno samo zaradi poslovnega sodelovanja med proizvajalci?

To je bolj priporočilo .. pri meni je priporočljiva pnevmatika Pirelli SC SP ... to bolj pomeni kateri rang je priporočljiv glede voznih in hitrostnih lastnosti gum ... da ne bi dau kakšnih kramparc gor na motor ki ima 200+ KM, ker take gume nimajo hitrostnih lastnosti primerne motorju .. upam, da se dovolj dobro pojasnil ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Racka11 said:

Tudi jaz bil pri Širniku. Obe novi RA3 in v pol ure so bili gotovi. Prijazni, in super ustrežljivi. No, saj sem pošteno plačal 330 eur. 

Je pa prvi komplet RA3 zdržal 12689 km, ampak, ker sem kot začetnik kategorije A pri 49 letih vozil kot “posranec”, sta na sredini postali gumi ploščati. Profil je bil še dober, ampak je vedno malo streslo ko sem, sedaj ko nimam več plenice, nagnil motor in je šla guma iz ploščate sredine proti robu.

Me pa zanima ali se držite proizvajalčevih priporočil glede gum? Za moj motor piše v navodilih Bridgestone ali Continental. Ali je to pomembno ali je pač navedeno samo zaradi poslovnega sodelovanja med proizvajalci?

Ce bos vprasal na tem forumu, bos dobil sam en predlog. Mitas.

Mitas je za v hrib lazit, vozit po snegu, dirkaliscu, off roadu.. In to ena guma je najboljsa za vse nasteto! ;) 

 

Drugace pa tako kot je maus povedal.. ponavadi zraven proizvajalca dopisejo se model. In ce se bos drzal tega ranga gume, bo vecina proizvajalcev vec kot dobra. 
Ko bos pa dobro utecen bos pa ze sam vedel katera guma ti ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Zdaj mi je bolj jasno za kaj gre. Sicer sem z RA3 zelo zadovoljen glede na moje skromne izkušnje in pravzaprav ne morem komentirat ostalih znamk, ker nimam pojma, tako da bom verjetno ostal pri Continentalu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest jih neb graju (pnevmatika je majka tako SA kot RA), samo niso pa tok dobre (za moj stil) da odtehtajo (finančno razliko) nek štandard ST pnevmatike za relativno nizko ceno. Nalašč nisem napisu firme.

Pa še ena zadeva je: ponudnikov na mojmu koncu je mal, na katere bi se zanesel pri menjavi le te.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, mladench said:

Bodo šle cene dol... ?

 

Tale iz videa je zelo velik optimist :)
Zamenjal je defektno Ra3 z novo Ra3. Res je optimist. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Bostjan L said:

Tale iz videa je zelo velik optimist :)
Zamenjal je defektno Ra3 z novo Ra3. Res je optimist. 

Zakaj optimist?

prejsni teden je bil odpoklic piscanca zrd salmonele.. a zato ne jes vec piscanca? Se pa strinjam da je grenak priokus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpoklic serije bi moral narediti, to je nekje običajen postopek pri vseh gumarjih. Seveda če bodo ocenili, da se jim to splača, al raje tvegajo kak lajf v stilu "saj gre za osamljen primer".

Vpoklici, odpoklici umiki se pa dogajajo, pri vseh gumarjih, ki dajo kaj nase.

pred eno uro, ukica pravi:

Zakaj optimist?

prejsni teden je bil odpoklic piscanca zrd salmonele.. a zato ne jes vec piscanca? Se pa strinjam da je grenak priokus.

tut pršut v kosu pakiran, pa ga bomo zihr še jedli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Vpoklic serije bi moral narediti, to je nekje običajen postopek pri vseh gumarjih. Seveda če bodo ocenili, da se jim to splača, al raje tvegajo kak lajf v stilu "saj gre za osamljen primer".

Vpoklici, odpoklici umiki se pa dogajajo, pri vseh gumarjih, ki dajo kaj nase.

tut pršut v kosu pakiran, pa ga bomo zihr še jedli.

Sam sem imel že novo razpadlo Avonko in čisto čisto novo razpočeno Conti.
Od vseh gumarjev in uvoznikov sem dobil samo Džonija ?,

........mogoče pa niso resni gumarji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Bostjan L pravi:

Sam sem imel že novo razpadlo Avonko in čisto čisto novo razpočeno Conti.
Od vseh gumarjev in uvoznikov sem dobil samo Džonija ?,

........mogoče pa niso resni gumarji?

če majo premal reklamacij, so neresni. Al pa se jim jebe. Serija Dunlopa  takrat sportsmart1 (2012 če se ne motim) je bila obupna in porazna, pa se nihče ni sekiral. 

Mitas je sam zjebal Savo in naredil vpoklic, kao se razpade.(smo dobil zamenjavo)

Conti je že opravljal določene vpoklice, Bridgestone ma serijo S22 trenutno total u qurcu, ampak menjajo samo tečnim...dnar je sveta vladar.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
13 minutes ago, Vin said:

Kje se voziš, da se izognem tistim krajem?

V razlicnih krajih. To je problem.

Kupi kdo skoraj novo predrto gumo CSA4 180/55/17?

50km prevozenih, za pol cene :)

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, krucymucy pravi:

Celih 50km sem uspel prevozit z novo gumo 

?

IMG_20200619_170130.jpg

pa še Conti napadalna se imenuje. :P

Pol jo pa vijak napade :( Kok pride guma? (nova brez vijaka)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

pa še Conti napadalna se imenuje. :P

Pol jo pa vijak napade :( Kok pride guma? (nova brez vijaka)

 

cirka 150 bruseljskih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, krucymucy pravi:

cirka 150 bruseljskih.

A je kdo tole probal?

Meni jo je sponka predrla ta teden in smo uporabili ta nacin. Zaenkrat izgleda zelo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sta sedaj 2 nevarna tujka manj na cestah, vsak enega sva pobrala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Endlich pravi:

A je kdo tole probal?

Meni jo je sponka predrla ta teden in smo uporabili ta nacin. Zaenkrat izgleda zelo v redu.

Pravijo, da se takole popravljeni gumi zniža hitrostni razred za dva razreda (vir AMZS - utno), samo jaz se ne bi igral - v vsakem primeru prekineš strukturo. Če bo crknla, bo pod veliko obremenitvijo (ne v garaži). Vrži vstran... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!