Skoči na vsebino

Pivo, Pivovarne, Pivnice in Pub-i


elbarto

Priporočene objave

Od italijanskega pira je najboljši Nastro Azzuro, pa še Rossi zanj reklamo dela. :OK:

Zadnjič sem bil v ITA in je blo t.o.k. vroče, da mi je od jajc tekl, pa sem zavil v 1.oštarijo ob cesti in kot nič spil Moretti Stout. Pa se mi je zdel, da je kar fajn in sem si še enega naročil in res je bil najboljši per, kar sem ga v italiji pil.

Kaj pa vem, moram še enkrat tja, ko ne bo tako vroče, da se prepričam, da ni bila le vročina vzrok za moje navdušenje nad prvim pivom, ki sem ga lahko v grlo dobil. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 ljudi 100 čudi... ker je najbolš se nebi prepiral. Se pa trudim v vsaki državi njihovo pivo pit. pa ene par njih probat, pa pr tanajtabolšem pol ostat. .)

Lohka pa povem ker je najbolj zanič od vseh kar sem jih pil: za časa Jugoslavije- Sarajevsko pivo :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohka pa povem ker je najbolj zanič od vseh kar sem jih pil: za časa Jugoslavije- Sarajevsko pivo :SS

..po moje je od tega bil slabši samo še BIP(beogradska ind.piva) :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal lansko letu na otoku Pelješcu Laško pivo ,ki ga Hrvati polnejo se mi zdi da v Splitski pivovari.

Delajo nam totalno sramoto oz. si jo delamo sami...

Mater ne vem kdo jim je dal licence pa te pravice točt tisto scanje njihovo-res pravo :SS :SS :SS :SS :SS

Povrh vsega pa so ga prodajal v gostilni za 13kN oz. takratnih 390 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa najbolše pivo kar sem jih probal v eni izmed bolj znanih Minhenskih pivnic,se glih ne spomnem imena,vem pa da je liter steku za šalo.. :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa najbolše pivo kar sem jih probal v eni izmed bolj znanih Minhenskih pivnic,se glih ne spomnem imena,vem pa da je liter steku za šalo.. :beer1:

Drugač pa najbolše pivo kar sem jih probal je FIRESTARTERS NEKTAR v enem izmed bolj znanih Ljubljanskih clubhousov, se glih ne spomnem imena,vem pa da je liter steku za šalo.. :beer1:

...pa se drag ni bil :P

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ob laškem pa postanem zaspan :lol1:

če piješ pivo, ki stoji na soncu tako kot na sliki boš tudi glavobole imel lepe ne samo da spiš po njej... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BUD!!!!!!!!!!!!!!! :yea2: :yea2:

(to sem probala po tistem postu od gösserja)...

uglavnem, češki Bud, ki ima celih 16%!!! in še dobro je... magari kej takega v sloveniji... :) (pa tud v italiji ga ni :()

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa najbolše pivo kar sem jih probal je FIRESTARTERS NEKTAR v enem izmed bolj znanih Ljubljanskih clubhousov, se glih ne spomnem imena,vem pa da je liter steku za šalo.. :beer1:

...pa se drag ni bil :P

Sam da je bil mrzu... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne prevec srat klanf :D

Najbolje pivo je tisto, kjer je notri alkohol... Drugace bi pili sok :)

O okusu naj pa vsak pri sebi razcisti....

Aja, pa de ne bo kdo rekel, da je moj post :topic: (ali pa tudi ce bo zbrisan :OK: )

Moje najlubse pivo je zaenkrat Union (sem pac lokal patriot, pa pilse imajo v 0,66L flasah... ) :OK: , ce ga pa ni, se tudi Laskega ne branim....Drugace je pa baje odkar je Lasko kupilo Uniona to vse skupaj isto sranje....

Mi je pa najbolj ostalo v spomnu, ko smo sli v Grcijo.... Amstel 300 drahem, Amstel delan za tuj trg 450 drahem.... in to oboje 0,33 litra... A je slucajno vprasanje kaj bomo pili :hmm:

Potem ko so na ladji odprli duty free shop... :OK: Ouzo (in viski) na pol naztonj

Mogoce sem pa itaq ze Alkoholik :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BUD!!!!!!!!!!!!!!! :yea2: :yea2:

(to sem probala po tistem postu od gösserja)...

uglavnem, češki Bud, ki ima celih 16%!!! in še dobro je... magari kej takega v sloveniji... :) (pa tud v italiji ga ni :()

:o :angry: :fight2:

naj ti bo ker vidim, da pri pivih nisi najbolj doma (ajajajaj goser pa tako :hmm: ).

bud je american bud oziroma budweiser in je navadno scanje, to sploh nebi smeli pivo imenovat.

češki bud (ne tega na češkem rečt ker te bojo tepli) je Budvar, ki ga varijo v čeških budjejevicah. to pivo je zakon, nevem pa kaj si gledala, ima enako alkota kot vsa piva torej okoli 4% (niha večkrat za +/- kak %).

oba piva nimata nič skupnega razen da je židovski emigrant šel v ZDA in ukradel ime in čehi bi ga še danes radi linčali.

torej, ameriški je BUD ali American BUD, češki pa krajše Budvar.

pa obilo užitkov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pijem kar pade, pa še to poredko, laško je tabolši, od domačih varilcev me je prepriču rodiški Adam Ravbar, totalno ne dobr pa je Marinšek v Naklem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o :angry: :fight2:

naj ti bo ker vidim, da pri pivih nisi najbolj doma (ajajajaj goser pa tako :hmm: ).

bud je american bud oziroma budweiser in je navadno scanje, to sploh nebi smeli pivo imenovat.

češki bud (ne tega na češkem rečt ker te bojo tepli) je Budvar, ki ga varijo v čeških budjejevicah. to pivo je zakon, nevem pa kaj si gledala, ima enako alkota kot vsa piva torej okoli 4% (niha večkrat za +/- kak %).

oba piva nimata nič skupnega razen da je židovski emigrant šel v ZDA in ukradel ime in čehi bi ga še danes radi linčali.

torej, ameriški je BUD ali American BUD, češki pa krajše Budvar.

pa obilo užitkov :OK:

pošlušej pervy, zdej si me pa razjezil B) (se hecam, ma vseglih)

v glavnem... pri pivih nism tko malo doma kot misliš ti... če ti komentiram gosserja, ma pac vsak svoj okus - tko kot dva slovenska klana union in laško... če poveš da si pr unionu, morš še eno uro poslušat komentarje da je scanija, če si pa edini z laškim v klapi uniona, pa lih tko... no uglavnem...

pila sem tisto kar sem napisala in ni me treba popravljat, k sm bla zadost trezna predn sm zacela pit... :) povem še enkrat.

pila sm pivo, prinesla ga je ČEHINJA iz ČEŠKE, kar je blo tudi zelo lepo razvidno na flaški, katere imam tudi sliko doma (sicer je slika malo zamegljena... psssssst :rolleyes: )

ime pive, rojene na češkem je BUD... tko ku je napisano... Budweiser (po pričevanjih čehinje) je češka piva, ki so jo začeli delat tud v ZDA... tista iz ZDA je "scanija"... tista češka, pa je dosti boljša... (tko da mam na sliki tud dve budweiser češki, torej dobri original)...

torej na sliki so tri pive, lahko si prideš ogledat sliko k na žalost nimam skenerja, da bi jo delila z vsimi vami... Budweiser (češki) ima normalno procentažo... na sredini je pa češki BUD, ki ima 16%, če mi verjameš ali ne! :) :naughty:

drgač pa se odpravljam v Prago letos enkrat, tko da si vabljen z mano, greva lahko skupi na čudežno 16% pivo... bud! :) .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dio bono... :) ku veste..

ko je na pivi napisano 4,7% al 5,0% al nevemkajsevse... je to ekstrakt? (ne) ben... ce je to ekstrakt, bol je tud na budu 16% ekstrata... B)

zdej mi je zow k nism flaske s sabo prnesla... sej jst tud nism mogla verjet ko sm jo vidla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa se odpravljam v Prago letos enkrat, tko da si vabljen z mano, greva lahko skupi na čudežno 16% pivo... bud! :) .)

lp

ne bo treba v prago (čeprav grem z veseljem zraven, včasih je bila moj drugi dom - zaradi piva in čehinj, jasno) se dobi tudi pri nas v mercatorju če imaš srečo.

glede Bud-a in budvarja pa ti samo povem kaj sem zvedel v tovarniški pivnici nekaj metrov od pivovarne v Čeških Budjejevicah kjer kelnarji ubijajo z pogledi če sploh izgovoriš ime BUD. gre samo za krajo imena in nič drugega. glede 16% pa je pepe povedal, ni alko ampak ekstrakt, trust me .) , me pa lahko vedno povabiš na pivo in mi dokažeš nasprotno. če sem po 2 pijan (2x 0,5 l) pomeni da ima res 16% :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doro ben dai, imaste prow... mislm... ne vem ce maste, ma ste me zmedli zadosti da tud jst ne vem ce mam... smo ga pile skupi s cehinjo, pa sm ji verjela na besedo in sm verjela svojim ockam, ko sm vidla tustih 16%... ce se prow spomnim, ma ne vem ce se prow spomnin, pa sm tud flasko pregledala ce je se kje se kaka procentaza... tko da...

bwoooooo :?

ni panike, v glavnem jst bom se 1x preverla v pragi, pa pol javim :) ce sm tko fajn hudo zarila, pa se posipam s pepelom :) je pa res da sm sam pou flaske spila, tko da ne bi mogla rect ce si po dveh res pijan...

sam pa vseeno velja da je dobra piva! :OK: (vsaj meni...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!