Skoči na vsebino

Pivo, Pivovarne, Pivnice in Pub-i


elbarto

Priporočene objave

hehe... 16% bi rad vido tudi jaz... :)

enivej... zanimiva informacija, mogoče, ne definitivno malo prepozno.. ampakj.. je pa :)

v petek (3 dni nazaj) se je na ptujo odprla pivnica.. in so za otvoritev ponudli 5000l piva zastonj :) ... hehe... lepa poteza....

LP

-matej

PS: laško če že...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če piješ pivo, ki stoji na soncu tako kot na sliki boš tudi glavobole imel lepe ne samo da spiš po njej... :lol1:

Ampak a veš,da sploh nisem imel kakšnega glavobola po tem piru,ki sem ga pil na koncu Rt-a Kamenjak-a :D na +30 stopinjah :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori, Laško je za kozlat :SS :SS ...

definitivno ....

kot vsa ostala piva

popiti je treba le zadostno količino,

ki rahlo odstopa glede na

indivudalne kapacitete pivca ..

potem pa veseeeelooooo

:SS

lahko pa tudi (ne glede na vrsto popitega piva)

tako zvano "zborovsko kozlanje"

:SS :SS :SS

:SS :SS :SS :SS

z dirigentom ali brez

dober tek

:OK:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sm prebral da ce na tem forumu piseš z velikimi crkami de to pomen da se deres zato:

LAŠKO JE ZAKON !!!

:yea2: :yea2: :afro1: :yea2: :yea2:

post-11-1095703287.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Najboljše pivo je ...

 

...tisto k mi ga kdo plača ,-)

 

Drugače pa Karlovačko pivo lahko kupite pri najboljšem sosedu ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš pir je najboljši :) ... drugače pa je v našem hladilniku vedno Laško, pa včasih Unionček za kolega ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mirko je zdajle najboljše sezonsko pivo za ob roštilju!  :OK: Kdo bi si mislil, da imamo tudi Belokranjci pivovarno a? :D

Dobiti se ga da tudi v spletni trgovini pivovarne Vizir! (mal reklame more bit, ampak je res dober, haha)

 

(Samo za stare poznavalce YU stripov)

 

SLAVKO:  Mirko, pazi ....   metak!

MIRKO:     Hvala Slavko, spazio si mi bocu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od naših definitivno laško, pšenično je zelo dobro. Od tujih pa sem zandje čase le izključno na pšeničnem Oettinger. Paulaner kot izjemen pšenični mi tekne mnogo manj (no bolj pravilno oettinger mi tekne mnogo bolj).

1327158293_oettinger_hefeweizen.png

V Italiji se ga dobi od 75c dalje. Žal krepko prekaša naše laško pšenično za katero hočejo 1,09€ + kavcija. No tudi prav... ni mus da je vse dobro tudi drago...

Ljubiteljem pšeničnih toplo priporočam. Pšenični pittinger (šparova blagovna znamka) in Graffenwalder iz LIDLA pa sta samo za rože zalit. :)

Od socialnih in pitnih je omembe vreden le hoferjev sixtusbrau ki ni bogvekaj je pa prijeteno osvežujoč, piten. Za tistih dobrih 50c je spodoben.

Včasih se dobi eno rdeče pivo v eurospinu katerega ime se ne spomnem je pa še kar spodobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pšenični so pa za moj okus Paulaner al pa Erdinger kr solidni.

 

Navadno laško se je čist pokvarlo ... Edino tisto z zlatim pokrovčkom piksne je kul - Club. Navadn kozu je pa k scalina napram Clubu. :closedeyes: 

 

Včasih tudi temni Guinness paše - skrivnost fine pene je bojda v dodajanju dušika, ki ima manjše molekule od CO2, zato je tudi penca kot na kavi. 

 

 

Drugač pa najbl važn je, da je mrzu ... vse ostalo ti nč ne nuca, če moreš topu pir pit!  :drunk:  :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo rad pijem pivo seveda v razumnih mejah :whistle: no tudi  čez razum gre včasih :grim

zelo rad tudi poizkušam različne znamke piva in tako pač počasi spoznavaš različne okuse in posebnosti , ki so jih predvideli proizvajalci in se mi od useh zahtev zdi najpomembnejša ta ,da je pivo ohlajeno na temperaturo, ko si je to zamislil proizvajalec.

Pa nazdravje želim z našim ali pa tujim :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše pivo.............je HLADNO pivo.   :yes:  :yes:  :yes:

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od naših definitivno laško, pšenično je zelo dobro. Od tujih pa sem zandje čase le izključno na pšeničnem Oettinger. Paulaner kot izjemen pšenični mi tekne mnogo manj

V Italiji se ga dobi od 75c dalje. Žal krepko prekaša naše laško pšenično za katero hočejo 1,09€ + kavcija. No tudi prav... ni mus da je vse dobro tudi drago...

Ljubiteljem pšeničnih toplo priporočam. Pšenični pittinger (šparova blagovna znamka) in Graffenwalder iz LIDLA pa sta samo za rože zalit. :)

Od socialnih in pitnih je omembe vreden le hoferjev sixtusbrau ki ni bogvekaj je pa prijeteno osvežujoč, piten. Za tistih dobrih 50c je spodoben.

Včasih se dobi eno rdeče pivo v eurospinu katerega ime se ne spomnem je pa še kar spodobno.

 

FYI, Lasko psenicnega ne Vari, ampak Ga kupuje Od nemcev. Vec podrobnosti Nism Uspel Zvrtat.

 

Pšenični so pa za moj okus Paulaner al pa Erdinger kr solidni.

 

Navadno laško se je čist pokvarlo ... Edino tisto z zlatim pokrovčkom piksne je kul - Club. Navadn kozu je pa k scalina napram Clubu. :closedeyes: 

 

Včasih tudi temni Guinness paše - skrivnost fine pene je bojda v dodajanju dušika, ki ima manjše molekule od CO2, zato je tudi penca kot na kavi. 

 

 

Drugač pa najbl važn je, da je mrzu ... vse ostalo ti nč ne nuca, če moreš topu pir pit!  :drunk:  :beer2:

Drzi. Tudi V Plocevinki Je Dodan N2, in Sicer V Porozni Kroglici, Imenovani Widget. Zato Moras Piksno Odpret, In Celo Zlit V Kozarec. Takrat iz Plocevinke Naredis Res Odlicen Priblizek Toceni. Ce Si Opazil, Guiness V Steklenici nima Take Pene, Niti Okusa.

Nisem Pa Se Bil v Human fishu.....

No, Moj Glas Gre Heinekenu. Ceprav Se Po Drzavah precej razikuje, Je Original Toceno Meni Najbolse Pivo Na Svetu. Pivo ki se ga bom pa najbrz najdlje spominjal pa je Tennats lager. po celodnevnem pesacenju po Gibraltarju, sem nasel pub z belimi dezniki in Tennents pipo. Strasno mrzla je bla. A pint of it. Amazing!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred ohoho leti je kolega začel za tiste čase blasfemično razlagati, da sta laško pa union za en drek. No sedaj vidim, da je bil kar malce vizionarja :) ali pa je sam že takrat imel dober okus. Ajd po laškem je vedno tako glava bolela, da smo, čeprav iz štajerskega konca, večinoma prešaltali na union. Občasni heineken ali pa carlsberg ali podobne multibrand znamke niso bile nič kaj bolj prida. Ampak dokler ne poizkusiš kaj drugega niti ne veš kaj zamujaš. Neka pšenična piva me ne prepričajo, tudi neke fenci šmenci male stekleničke iz tujine niso tisto ta pravo. Sej zna bit eksotično pivo zanimivo samo prav izkušnja piva mora zame biti mrzlo in v 0,5 kozarcu ali kriglu.

 

Tako, sem v zadnjih letih spet dobil veselje spiti kozarec piva, ker so se začela pojavljati razna "domača" piva, neprimerno boljšega okusa in kvalitete kot prej omenjene scalnice. Meni osebno najbolj sede ravno Humanfish, če pa se že oziram za flaširanimi pivi pa mi zadnje čase paše češki Bernard. 

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laško se je pokvarilo s prehodom na novo flašo - dokazano! Ampak jebi ga, če v naših gostilnah redko imaš kako izbiro! Za Union ne vem ker ga ne pijem, mi nikoli ni sedel okus.

 

Drugih dobrih piv je ogromno. Heinekena ne prištevam med piva ker mi je taka medla voda, je pa res da je ravno zaradi svojega univerzalno všečnega okusa tako popularno. Ostale butične, temne, pšenične,... zadeve so vredu za tu in tam, ampak za pit v vročini, na piknikih itd pa more biti en klasični grenki lager!

 

Med vsemi pivi me je zadnje čase pozitivno šokiralo Zaječarsko pivo, ki ima enak okus kot ga je Laško imelo v časih (stara rjava delavska flaša, gajba 25 kom) ko je bilo še brez konkurence najboljše pivsko pivo.

 

Tako da če kdo kje pri nas opazi da se da kupit Zaječarsko pivo - prosim javite!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEMA BOLJE , SAD IDEM JEDNOG DA ZDRMAM

post-25910-0-38911400-1371893798_thumb.png

Popravljeno . Popravil mlekar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja da ne pozabim - pravo Zaječarsko pivo je v tisti stari delavski flaši! Delajo tudi "nizkopasterovano" pivo v modernejši flaši ali piksni ampak to ni to! Stara flaša se dela v stari pivovarni v Zaječarju, nova pa v Noven Sadu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo let nisem pil piva in sem ga poskusil takrat ko so flaše menjali pa sem takoj rekel... Hmmm... v spominu imam mnogo boljši okus... a ker nisem bil "na tekočem" sem si rekel ah se mi morda le zdi. Uniona nisem nikoli cenil kakor tudi heinekena ne.

 

Nekoč mi je en Škot rekel, da je opazil knjigo 1000 piv ki jih moraš poskusiti preden umreš. Nato jo je prelistal in se odločil za nakup. Na vprašanje kaj ga je premamilo da je knjigo kupil? Odgovoril je: Ziher je resna knjiga....

Kako pa to veš?

Simple... Heineken wasn't mentioned. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!