Skoči na vsebino

BMW K 1200 R


SiR

Priporočene objave

lp, me zanima , če je že kdo "zmontiral" na k1200r šele letos narejene nosilce givi ? kajti ob izdelavi le teh so zapisali, da se prodajajo za model k1300r l.09 ! Če prav razumem tehniko , bi ta nosilec zagotovo "pasal" na prejšnji model tudi ?! morda še kdo razpolaga tudi z ceno originalnih nosilcev Bmw ? hvala in lp vsem dvogumašem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp, me zanima , če je že kdo "zmontiral" na k1200r šele letos narejene nosilce givi ? kajti ob izdelavi le teh so zapisali, da se prodajajo za model k1300r l.09 ! Če prav razumem tehniko , bi ta nosilec zagotovo "pasal" na prejšnji model tudi ?! morda še kdo razpolaga tudi z ceno originalnih nosilcev Bmw ? hvala in lp vsem dvogumašem....

Pokliči Valentinčiča pa ti bo dal točno informacijo in ceno.Namreč jaz nevem ali je potrebno menjati tudi zadnje ročke ali ne!V zadnjih ročkah naj bi bil že navoj za zgornji nosilec stranskega kufra in podaljšek za zadnji paketreger tako da dokupiš samo zadnjo plexi ploščo in za stranske kovčke oba bočna nosilca!

Ps:jaz sem motor naročil z vso opremo, kar je takrat premogel BMW-za ta model, razen tank torbe,ki me je zelo motila na enem od prejšnjih motorjev.!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp, me zanima , če je že kdo "zmontiral" na k1200r šele letos narejene nosilce givi ? kajti ob izdelavi le teh so zapisali, da se prodajajo za model k1300r l.09 ! Če prav razumem tehniko , bi ta nosilec zagotovo "pasal" na prejšnji model tudi ?! morda še kdo razpolaga tudi z ceno originalnih nosilcev Bmw ? hvala in lp vsem dvogumašem....

pa poglej na stran SW motech-a link, morda ti bojo pa ti bl ušeč.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči Valentinčiča pa ti bo dal točno informacijo in ceno.Namreč jaz nevem ali je potrebno menjati tudi zadnje ročke ali ne!V zadnjih ročkah naj bi bil že navoj za zgornji nosilec stranskega kufra in podaljšek za zadnji paketreger tako da dokupiš samo zadnjo plexi ploščo in za stranske kovčke oba bočna nosilca!

Ps:jaz sem motor naročil z vso opremo, kar je takrat premogel BMW-za ta model, razen tank torbe,ki me je zelo motila na enem od prejšnjih motorjev.!!

hvala za nasvete, poklical in čez zimo bo treba kakšen črni fond nardit ...pa bo šlo. je pa res, da je v večini teh zadev na koncu še najjjjjjjugodnejša originalna stvar ! ni mi samo jasno - morda zaradi znamke - kako so taaaaaako dolgo pri Givi-ju pustili tak model -k1200r- brez nosilcev...sem pa na nekaj straneh nazaj bral kako eni po bmw nebi več na "japose"( hehe dober nick) spet drugi bi itd... to je never ending stori 100 ljudi 100 čudi ( 200 sisa je en dopisal...), jaz moram pripomnit, da se na nobenem bajku nisem taaaaaaaaaaaaako vozil kot na bmw-ju!!! če bi zaradi česarkoli moral presedlati kdaj na nekaj "manjšega", bi se vesele volje vozil s suzukijem gsr 600 čeravno se bo našel kdo pa rekel-za dame! 100ps , vodljiv hecno lahko in še in še...ampak dokler bo šlo, bom vedno znova čakal , da se iskrice vžgejo pod mano , ko menjalnik glasno naredi KKLOOOOCK ko je vseeno v kateri prestavi imaš pa VRRRRRRRROOOOOOOOOM ko te nobena asfaltna zalivke ne preseneti ko leži v ovinku kot v tirnicah ...pa lp in previdno, zunaj so niske temperature...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

lp, me zanima , če je že kdo "zmontiral" na k1200r šele letos narejene nosilce givi ? kajti ob izdelavi le teh so zapisali, da se prodajajo za model k1300r l.09 ! Če prav razumem tehniko , bi ta nosilec zagotovo "pasal" na prejšnji model tudi ?! morda še kdo razpolaga tudi z ceno originalnih nosilcev Bmw ? hvala in lp vsem dvogumašem....

Če do danes še nisi nabavil kovčkov, sem šlišal da jih imajo v Avtohitu Krško par garnitur z nosilci (prodajajo posamično) verjetno so jih demontirali od rabljenih motorjev in jih prodajajo precej pod ceno.Oba original kovčka z nosilci in ključavnico. Kolega je zglihal za 450€ Pokliči predno vse prodajo !!:whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!Sem nov na forumu in vas moram nekaj vprašat fantje.Sam si lastim BMW RT 1150,super motorček,ali krava,kot mu radi pravimo.Par dni nazaj,ko je bilo na primorskem kar toplo,sem napravil nekaj kilometrov in glej ga zlomka,prehiti me lep naked motor.Sprva sploh nisem videl kaj je,nato sem ga zagledal na črpalki in videl,da je to BMW K 1200 R.V trenutku so se mi pocedile sline.Kar spat ne morem,tako je lep.Sprašujem vas,tisti,ki si ga lastite,da mi napišete občutke,prednosti,slabosti,kako se pelje,kako je z sopotnikom,udobje mislim.Skratka,bi vas res prosil.Po Avto Netu,se prodaja samo eden in to na Moto Hit Krško.Ali kdo pozna to zadevo in ali se ga splača iti pogledat.Hvala za odgovore.Lep vetrovni pozdrav iz Goriškega

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info,vseeno pa bi rad izvedel čimveč izkušenj,ki jih imajo srečneži,ki si ga lastijo.Lep dan :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Hvala za info,vseeno pa bi rad izvedel čimveč izkušenj,ki jih imajo srečneži,ki si ga lastijo.Lep dan :worship:

Malo pozno tole berem morda ga že imaš ali si ga vsaj letos peljal.Za dobrega in mogoče mal starejšega motorista je to idealen motor sploh če si boš kupil malo rabljenega in temu primerno tudi malo cenejšega saj nov je res malo velik zalogaj.Čeprav meni do danes še ni bilo žal in če bi mi ga vkradli,da nerečem če bi ga fental samo da meni nebo nič jutri naročim novega seveda bi vzel še malo boljšega-novejšega in sicer novega K-1300-R to pa zaradi par novitet kot npr.možno pretikanje brez sklopke,sistem proti zdrsavanju in obvezno z antihoping sklopko.

Ps: tale pa bi bil precej poceni,pa da nebo kdo mislil,da je moj je pri meni samo v popravilu!! :hmm:

post-27744-0-37093400-1290985729_thumb.jpg

post-27744-0-85108200-1290985745_thumb.jpg

post-27744-0-22589000-1290985757_thumb.jpg

post-27744-0-19109400-1290985770_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zdravo

sem skoraj pred nakupom k1200rs. Ima ESA, nima pa ABS.

zanima me vaše mnenje o tem ali bo tudi brez ABS OK.

Nisem še vozil motorja z ABS-om tako da sam nimam primerjave.

trenutno vozim Hondo CBF 600 S (prodajam)

lp Vlado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

sem skoraj pred nakupom k1200rs. Ima ESA, nima pa ABS.

zanima me vaše mnenje o tem ali bo tudi brez ABS OK.

Nisem še vozil motorja z ABS-om tako da sam nimam primerjave.

trenutno vozim Hondo CBF 600 S (prodajam)

lp Vlado

Poznam še enega, ki tega (plavega - metalik) kupuje pohiti,sicer bo eden ostal brez njega.Za teh 8K tazga BMW-eja K-aja v EU nenajdeš, pa čeprav nima ABS-a je pač doplačilo pri naročilu novega ca 1500 €. Ta je malo rabljem in moraš akceptirat takega kot je - če ga neboš kupil ti bo spomladi ZELO žal.Sam vozim K-aja 1200 R,če mi ga nocoj ukradejo je jutri ta plavi metalik K-1200-R MOJ !!!

Ps: nevem zakaj nebi bil brez ABS-a OK saj dozdaj si vozil tudi brez ABS-a,kolikor eni hvalimo ABS ga drugi kritizirajo !!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole !

Bemfl je že u garaž.

Zdej pa na jago za slovenskimi ali vsaj angleškimi navodili.

Italiano non kapito

lpv

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole !

Bemfl je že u garaž.

Zdej pa na jago za slovenskimi ali vsaj angleškimi navodili.

Italiano non kapito

lpv

Čestitam za nakup ! kolegu pa bom izrekel sožalje! Navodila imam in to v Nemščini in v Slovenščini.Sicer pa nekih navodil niti nepotrebuješ saj boš itak moral vse delat na poblaščenem servisu.1 servis imaš na 1-1,5K kil.(menja se samo olje in oljni filter) 2-gi servis na 10K kil.(menjava olja + filtra,kontrola zavor in priklop na računalnik-nov softver), 20K kil (menjanje olja,filtra,olje v kardanu(kotnem prenosu)zavorne tekočine,priklop in testiranje na del. računalniku, in 3-tji servis na 30K kil. to je največji poleg vsega ostalega kot na 20K servisu se menja še hladilna tekočina, svečke,ostalo po potrebi(zavorno tekočino če je starejša od 2 leti)+pološčice po potrebi!!!

Ps Ko boš delal 1-vi servis ti bodo oni morali tako ali tako naročiti servisno knjigo in ob enem jih prosi še za navodila.Jaz sem pri Valentinčiču naročil dodatno Nemška navodila za ca 10 € slovenska pa so bila že z motorjem.Sicer pa, če kaj potrebuješ me pokliči na GSM ali mi piši na PM oboje je v avtarju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za informacije, jih bom upoštevu.

Sedaj pa na smučarijo, ko pridem nazaj pa upam, da bo kmalu padla kakšna testna fura.

danes sem vozil po dežju od Krškega do doma, pa je blo vseen super.

lep pozdrav vsem

SREČNO

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za informacije, jih bom upoštevu.

Sedaj pa na smučarijo, ko pridem nazaj pa upam, da bo kmalu padla kakšna testna fura.

danes sem vozil po dežju od Krškega do doma, pa je blo vseen super.

lep pozdrav vsem

SREČNO

Nepozabi ga sprat z vodo, kajti po cesti je še vse od soli sicer boš imel spomladi vse oksidirano!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Lep pozdrav,

Na k 1200 r sem menjal posodo za tekočino sklopke na balanci, vmes seveda sklopko stisnil-dobil zrak v sistem. Kupil novo tekočino na uradnem pooblaščenem servisu, prezračil sistem kot ga znam, sedaj pa je nastopil problem. Ko prestavim v prvo v menjalniku poči, kot da bi prestavljal brez sklopke, kje je problem, občutek na ročici je popolnoma enak kot pred menjavo tekočine.Zna kdo pomagati? ali me reši samo servis? Mogoče obstaja poseben način za prezračevanje sklopke? Najlepša hvala vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti to naredi samo ko daš v 1 je normalno ,da naredi klonk-malo zaškrta,če pa še v druge prestave pol pa na servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

Na k 1200 r sem menjal posodo za tekočino sklopke na balanci, vmes seveda sklopko stisnil-dobil zrak v sistem. Kupil novo tekočino na uradnem pooblaščenem servisu, prezračil sistem kot ga znam, sedaj pa je nastopil problem. Ko prestavim v prvo v menjalniku poči, kot da bi prestavljal brez sklopke, kje je problem, občutek na ročici je popolnoma enak kot pred menjavo tekočine.Zna kdo pomagati? ali me reši samo servis? Mogoče obstaja poseben način za prezračevanje sklopke? Najlepša hvala vsem.

Ko daš v prvo prestavo je normalno,da se malo sliši(klk).Lahko pa daš prej v prvo stisneš sklopko in nato štartaš pa tega klk neboš šlišal.Če ti motor tega prej ni delal potem imaš v hidravliki za sklopko zrak in je potrebno samo pravilno prezračit,če to neznaš se zapelji na servis! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se povsem strinjam, samo ta klnk je zelo zelo glasen, motro kr malo poskoči!prej se to ni opazilo!ima kdo service manual za ta motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se povsem strinjam, samo ta klnk je zelo zelo glasen, motro kr malo poskoči!prej se to ni opazilo!ima kdo service manual za ta motor?

Noben manual ti nebo pomagal! treba je samo znat pravilno prezračit.Če res nebo šlo drugače je potrebno prezračit z napravo za prezračevanje odspodaj navzgor!

Zelo pomembno je tudi kakšno olje imaš v mašini namreč mora biti Castrol Power-1 Racing T-4 5W-40

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

rad bi jo namreč kupil, ker se mi zdi na pogled kar večja in od vseh replik je pač ta original najlepši. Je pa 180e in bi rad najprej vedu, če je dovolj razlike... Ker zdej mi že pr 130 ni udobno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kolikor sem jaz na testu sprobal je to bolj za okras,služi ti samo če se skriješ za njega,je pa veliko lepši ta črni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!