Skoči na vsebino

BMW K 1200 R


SiR

Priporočene objave

pred eno uro, basbas pravi:

Danes me je klical z avtovala ,da sam ga" najebo"  1900e bi koštal ...a ve kdo za kakšno drugo rešitev?

V ABS enoti je tudi motorček za pogon ABS enote. In največkrat je enota v okvari, ker se na tem motorčku izrabijo krtačke.

Krtačke menjaš, zadeva deluje dalje. Ampak ne pri pooblašenih serviserjih, za njih to pomeni menjavo enote.

Tako, da mogoče preveriš malo v tej smeri, preden iščeš drugo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, basbas pravi:

Danes me je klical z avtovala ,da sam ga" najebo"  1900e bi koštal ...a ve kdo za kakšno drugo rešitev?

@pik1, @Kmet2 mislim, da sta oba že reševala ta problem. Vem da je nek možak v lj, ki se ubada z obnovo ABS enote, če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, jskrablin pravi:

Če gre tako menjat, pol je to verjetno daleč najcenejša rešitev. Za primer - nova ABS enota za KTM 690 Enduro R (2014+) je po ceniku 1200€. Jaz sem dobil rabljeno iz ZDA, skupaj s poštnino in carino za 90€. Menjava je pol sicer stala še nekaj extra €€€ ker tega ne grem delat sam... odzračevanje je kr problem pri teh zadevah.

So me pa takrat opozorili na servisu da pri novejših KTM-ih ni vedno opcija takole menjat zadeve... menda določene elektronske dele programirajo, da delajo skupaj. Zato sem dal nasvet zgoraj kot pogojni... če se da samo menjati z drugo, rabljeno enoto pol je to to.

Kolk časa si čakal -iz ZDA.  so pa vidim tam najcenej cca300e 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, basbas pravi:

Kolk časa si čakal -iz ZDA.  so pa vidim tam najcenej cca300e 

Vse skup s poštnino in carino se zna zavlečti kake dva do tri tedne. Pri tem moreš še malo preveriti extra stroške - na 300Eur ti bojo ziher dali še DDV in nekaj carine. To je najlažje urediti online, sam rabiš meti ustrezen certifikat za poslovanje z državo. Strošek pošiljanja je najbolje preverit direkt s prodajalcem. Je pa še vedno precej ugodneje od 1900 za novo.

Btw ti zelo priporočam da preveriš kodo dela po seznamu za rezervne dele za tvojega BMW-ja. In preveriš če ima del, ki ga nameravaš kupiti isto kodo. Reševati morebitne reklamacije preko luže... zna trajati.

Še boljš pa je če kdo pri nas res obnavlja te enote... pri meni je pumpa za ABS kurila varovalko, tako da dvomim da je bila popravljiva. Si pa glede na velikost komplet enote ne znam čisto predstavljati kako bi v tistem motorčku menjal krtačke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R-Moto je imel nekaj rabljenih ABS modulov za različne modele BMW pred časom...

Sicer pa na googlu vprašaš odgovorov milion...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jskrablin pravi:

Zato sem dal nasvet zgoraj kot pogojni... če se da samo menjati z drugo, rabljeno enoto pol je to to.

Na R1200 se ne da zamenjat. Meni je ABS modul popravil Tomi v GO...popravljat ga je sicer poslal nekam drugam, vse skupaj me je prišlo, ne vem točno, 400 al 500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem se odločil za baypas ,ni abs ni servo ...ni problema? pa še boljši filing je kot prej. Če pa kdo rabi mojstra za popravilo modula me lahko kontaktira za tel.št.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

sem novi na tem forumu in se opravičujem če nisem dal tega mojega vprašanja v pravi topic...

Namreč, zasledil sem naslednji motor:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15136065&display=BMW%20K1200R%20Sport

 

Pa ta motor sem že lani oktobra gledal na avto.netu in še vedno je gor...cena se mi zdi ugodna, pa sem deda klical pa mi je rekel da mi ga da za 3500 eur...
a morda kdo pozna ta motor? A si ga je kdo že mogoče šel ogledat? Mene ful "rajca", ampak mam neki pomislek v glavi...morem ga iti itak gledat, ampak vseeno vprašam...morda pa dobim kaki dober nasvet...
Tudi nasvet morda, kaj je treba pri takih motorih dobro pogledat...jaz sem mel do zdaj Kawasakija VN900 in Vstrom 1000 ( to je že ogromno let nazaj, te pa sem se oženil pa je motor šel "pa-pa", sedaj pa mam po dolgem cajtu Fazerko 600 in bi rad šel na nekaj večjega...celo mi je uspelo ženo spraviti na motor :-) :-) :-) 

Hvala že v naprej za pomoč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, mundat pravi:

Pozdravljeni,

 

sem novi na tem forumu in se opravičujem če nisem dal tega mojega vprašanja v pravi topic...

Namreč, zasledil sem naslednji motor:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15136065&display=BMW K1200R Sport

 

Pa ta motor sem že lani oktobra gledal na avto.netu in še vedno je gor...cena se mi zdi ugodna, pa sem deda klical pa mi je rekel da mi ga da za 3500 eur...
a morda kdo pozna ta motor? A si ga je kdo že mogoče šel ogledat? Mene ful "rajca", ampak mam neki pomislek v glavi...morem ga iti itak gledat, ampak vseeno vprašam...morda pa dobim kaki dober nasvet...
Tudi nasvet morda, kaj je treba pri takih motorih dobro pogledat...jaz sem mel do zdaj Kawasakija VN900 in Vstrom 1000 ( to je že ogromno let nazaj, te pa sem se oženil pa je motor šel "pa-pa", sedaj pa mam po dolgem cajtu Fazerko 600 in bi rad šel na nekaj večjega...celo mi je uspelo ženo spraviti na motor :-) :-) :-) 

Hvala že v naprej za pomoč....

Da tema obstaja tule v sklopu bmw modelov, maš premaknjen post.Mal prelistaj temo, boš mogoče kako informacijo dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Že dalj časa se ukvarjam z R1200R letnik 2011 ( Model 2011 ). Ko sem kupil motor sem naknadno ugotovil, da motor nima na levi strani pravih stikal. Motor ima ESA, vendar gumba ni bilo :). Prodajalec je potem motor peljal k nekem mehaniku, ki je z pomočjo računalnika nastavil ESA na 2 osebi. Naknadno sem kupil stikala, ki se čisto ne ujemajo po specifikacijah motorja. Na gumbu za ESA lahko nastavljam Comfort, Normal....., ne morem pa 1 oseba, 1 oseba + prtljaga...... Motor je bil priklopljen na tester, kjer je bila narejena kalibracija ESA in deluje ok. Kakšna ideja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!