Skoči na vsebino

MOTO KLUBI - ustanovitev...


Thundercat

Priporočene objave

ajde, brat motorist prosi za pomoč, zato ne moralizirajmo..

jamanj 3 somišljeniki naredite ustanovni zbor društva, sprejmete statut, v zapisniku določite zakonitega zastopnika, pri notarju se overovijo podpisi ustanoviteljev, s temi papirje odhitite na upravno enoto, vse skupaj do zagona boste spucali okoli 15k SIT (taksa, žig, notar).

zadeva se sicer sliši enostavno, vendar boste vseeno malce švicali.. najlažje je narediti copy/paste + friziranje statuta kakšnega lokalnega društva in naj sami povedo kako in kaj..

hvala za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni treba malo več folka kot trije, za ustanovitev društva ?!  :hmm:

nope.. včasih je bila zakonska zahteva 10. zdaj pa upravne enote zahtevajo minimalno 3 osebe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj niso. samo zakon se je vmes spremenil. določba o minimalnem desetercu je bila črtana, zdaj pa nikjer ne piše, koliko je minimum. in potreben je bil precedens, praksa, ki nato postane merilo za naprej. glede na to, da se v zakonu uporablja množina (ustanovitelji), je bila sprejeta razlaga, da so poterbni vsaj trije osebki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se je sedaj kaj spremenilo, ker smo mi v aprilu in maju ustanavljali kulturno prosvetno društvo, pa je bilo še zmeraj potrebno deset ljudi.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaj vašo dinozavrsko upravno enoto.

(hint: preglej zgornji link)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juhu,zopet novi frisi na scen :lol1:

pejte do fraisingov pa najprej vprašte zakaj se gre pol pa razmislte če mate še željo.velik sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juhu,zopet novi frisi na scen :lol1:

pejte do fraisingov pa najprej vprašte zakaj se gre pol pa razmislte če mate še željo.velik sreče

kaj pa če smo se nekateri že pozanimal, pa mamp še zmeri željo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja večja sprememba Zakona o društvih je bila objavljena v Ur.l.89/1999, ko so črtali tudi pogoj o desetih ustanoviteljih.

Čistopis pa je dosegljiv tukaj

Je pa že bil pripravljen nov zakon o društvih, ki bi med drugim omogočil lažje poslovanje in financiranje društev, pa ga je nova vlada umaknila iz obravnave v DZju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juhu,zopet novi frisi na scen :lol1:

pejte do fraisingov pa najprej vprašte zakaj se gre pol pa razmislte če mate še željo.velik sreče

zaenkrat je ustanovitev novega moto kluba samo ideja, zato sem vas pa vprašal za nasvete...

lp

Popravljeno . Popravil ap6088
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

zanima me če je kdo zainteresiran da se v Prekmurju ustanovi moto klub?

to sprašujem tiste ki še niste včlanjeni v nobenem moto klubu

lp

Popravljeno . Popravil ap6088
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

zanima me če je kdo zainteresiran da se v Prekmurju ustanovi moto klub?

to sprašujem tiste ki še niste včlanjeni v  nobenem moto klubu

a jih ni že zadosti ? ... :? ... vprašaj : MK Gronska Strejla, MK Murska Sobota (ne vem, če so še aktivni?), MK Jezerski duhovi, MK Moliboga, MK Samorog, MC Alien Intruder( nimam pojma če še obstajajo?), v Ormožu če se ne motim MK Ce'bon, pa ziher sem še kakšnega pozabila ... :blush: ... kot na primer Ptujske MK Kurent pa Apaške MK Lisjaki .... :) ... ziher je huda potreba po še enem zboru manijakov na drekpumpah ... :lol1: ...odkar sem mopi kupla mi je največja želja biti član v moto društvu ... :grrr še posebej seveda domačem ... :lol1: ... da mi über potenten predsednik predpisoval kje in kdaj se lahko kam peljem ...

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da mi über potenten predsednik predpisoval kje in kdaj se lahko kam peljem ....

nekak ne gre zato ..tut mi smo ga ustanovil pa mi noben ne bo govoru kako pa kam se lahko vozim.... ce mi pa klubska voznja ne ustreza pac ne grem. preprosto ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pasulj :OK:

sam morš pazit, da ostane pasulj, da ne nastane fižolova župa al pa neka pasulju podobna brozga, ki ji v lastnem zanosu še vedno rečeš pasulj, čeprav to ni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mmmmmmm ( :angry2: hotel sem dati zraven kakega smajlija ki se oblizuje pa med ogromno smajliji takega ni!!!). Ravno danes sem jedel pasulj :D (odličen)

Že pred nekaj leti, ko smo v gimnaziji dobili čudovito idejo :D smo ustanovili društvo, ki se mu je reklo Špricar fan club (ŠFC). V začetku je bil potreben overjen podpis 3 polnoletnih oseb!!! Ne vem zakaj, ampak problem pa nam je na upravni enoti delala ker to ni slovensko ime (club, moral bi biti klub; in beseda fan). Med tem ko ŠFK ni niti približno tako cool. No po nekaj časa prerekanja in dokazovanja, da več klubov z neslovenskimi iemni že obstaja je popustila in nas registrirala.

Juhuhu, sedaj pa v akcijo. Po par organiziranih koncertih in pijankah smo se odgovornosti v glavnem naveličali, ker nismo imeli pojma o papirologiji, ki je potrbna v društvu in smo nekaj krat bili pri sodniku za prekrške (seveda vedno jaz kot odgovorna oseba). Potem sem rekel, da več ne bom predesdnik ker vedno sam odgovarjam, smo želeli ukiniti društvo. To pa sploh ni tako lahko!!! Kot sem izvedel iz pogovora s pristojnim na UE je zelo težko ukiniti društvo (soglasje članov, dokazila, da nisi nič dolžan, potrdila od bank,...). Tako, da društva še vedno nismo ukinili, ampak enostavno nič ne delamo in na začetku leta pošljemo davčni in AJPES-u samo skoraj prazne požigosane in podpisane papirje :) .

Tako, da vam svetujem, da dobro premislite preden se v poplavi vseh klubov spustite v kaj takega. Ali bo res trajalo? A imate toliko poznanstev, da vam bodo sponzorirali morebitno srečanje? Še posebej v SV delu slovenije je ogroooooomno klubov.

Zakaj ne bi delovali po kakim znakom pa pač ne bi bili registrirani na UE? To bi morali mi napraviti pa bi bilo bolje, pa tudi vse kar smo napravili kot registrirani bi lahko kot neregistrirani.

P.S.: A se kdo javi, da prevzame društvo? :lol1:

P.S.1: No vseeno nam ni nikoli bilo nevem kako žal (razen ob pozivu k sodniku), da smo imeli tako društvo, ker je nekajkrat bilo izjemno. :OK:

lp

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo nekaj krat bili pri sodniku za prekrške (seveda vedno jaz kot odgovorna oseba).

zarad kakšnih prekrškov pa si mogu jet k sodniku za prekrške (kot odgovorna oseba društva)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi prepozno oddanih, ne oddanih, narobe izpolnjenih,... bilanca stanja, bilanca uspeha, obračun davka od dobička pravnih oseb, izjava o neizplačevanju honorarjev fizičnim osebam,... Če tudi poslovanja sploh nismo imeli (občasno kako leto) moraš pač poslati prazen podpisan list ali kako izjavo. Je kar nekaj te papirologije. Sicer v glavnem v začetku leta, ampak ko ta čas pride je zmeraj frka :D

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

zanima me če je kdo zainteresiran da se v Prekmurju ustanovi moto klub?

to sprašujem tiste ki še niste včlanjeni v  nobenem moto klubu

Ja.....čakam na takšnega, ki bo zrihtal popuste vsepovsedi, obiske motodromov, pa par piknikov..... pa varstvo otrok po potrebi. Bi šlo?

Brez zamere....kar pogumno :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!