Skoči na vsebino

BMW F 650 GS


Andrej666

Priporočene objave

pa še ena na bejbi braderju :notworthy:

MIRNA_V_06.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še ena na bejbi braderju :notworthy:

a je ta miška vključena v ceno dakarja?

aja potem pa res niso BMW-ji tak dragi :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Sam sem obupal nad Yamaho fazerjem (seveda novim), ga ni za dobit, pa me zanima če ma omenjen motor kdo doma oz. ma kakšne izkušnje z njim, imam eno dokaj mikavno ponudno pa me zanima a se splača vzet omenjen motor letnik 2003 (ABS,gretje ročk), prevoženih 6000km, še eno leto pod garancijo za cca 1.6mio???

Hvala vsem za vaša mnenja.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdruzeno. poigraj se se malo z iskalnikom. imas kar nekaj primerjav 650 GSa s podobnimi motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Sam sem obupal nad Yamaho fazerjem (seveda novim), ga ni za dobit, pa me zanima če ma omenjen motor kdo doma oz. ma kakšne izkušnje z njim, imam eno dokaj mikavno ponudno pa me zanima a se splača vzet omenjen motor letnik 2003 (ABS,gretje ročk), prevoženih 6000km, še eno leto pod garancijo za cca 1.6mio???

Hvala vsem za vaša mnenja.... :rolleyes:

čeprav je to 650 ccm se zavedaj da je razlika v motorju OGROOOOOOOMNAAAAAAAAA!!!!!!!! GS je enocilindraš in v primerjavi z FZ6 ali podobnim 4 ali 2 cilindrašom ne gre nikamor! preden ga nameravaš kupit ga obvezno probaj ker lahko da boš krepko razočaran nad zmoglivostjo motorja!

pa za okoli 1,6 mio imaš kar nekaj novih motorjev na razpolago, jaz se niti pod razno nebi odločil za tega. imaš Z 750, CBF 600, FZ6 (čeprav še boš malo čakal), SV 650, V-strom 650, hyosung comet (1,2 mio!!!!).........itd. same nove mašine in neprimerno boljše in močnejše za cesto kot gs, pa tudi za teren ni gs ravno primeren. edino bmw niso, v vsem drugem so svetlobna leta naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno se strinjam s Pervyem.

Najprej preizkusi, potem garantiram, da ne bos hotel dat 1.6 mio za njega. Sem ga vozil, da ne bo pomote. Za ta denar... edina stvar v kateri ga ostali ne prekasajo obcutno je ABS, ampak sej ga morda sploh noces.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je ta miška vključena v ceno dakarja?

aja potem pa res niso BMW-ji tak dragi :lol: :lol: :lol:

To ti je ko gretje ročic :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga vozil, da ne bo pomote.

aja da ne bo zvenelo kot teoretično nabijanje, sem z njim (dakar) naredil okoli 1000 km pa z "navadno" varianto tudi okoli 1000 km, probal tudi ABS in me vseeno ne prepriča za to ceno. mogoče za kakih 1,2 mio pa še takrat bi vzel cometa če bi se vozil samo po asfaltu (kar itak se .) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za vaša mnenja, no da ne bo pomote jst nisem nek izkušenj šofer, izpit mam šele par dni :wub: in bi mel ta motor tko za krajše in daljše izlete po jadranu in mislim da gre za motor, ki ni težak za uporbnika pa še zanesljivost je na dokaj visokem nivoju, pa še ceno lepo drži ker bi ga namreč imel največ dve sezoni....aja pa še to nisem še čist prepričan kakšen motor sploh hočem...pojma nimam,lahko pa povem me hitros ne gane, ker mam zelo slabe izkušnje z njo...Hvala še enkrat vsem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj problem je ravno v tem da je enocilindraš in bi ga mučil če bi se hotel z dvema vozit na dolgo turo z npr 120-130 konstantno hitrostjo. tudi vibracije so večje in glede vzdržljivosti nisem ravno siguren (bmw vseeno ni takoooo bolj vzdržljiv sploh ta rotax-ova mašina, ki jo je bmw malo predelal). mislim da bo cestni (ne športni ampak za cesto motor) 4 ali 2 cilindraš boljše ustrezal tvojim potrebam kot gs ker se tako ali tako ne boš vozil po makedamu za cesto pa so vsi prej našteti boljši.

pa dober nakup, ampak za tak denar res raje kupi nov motor, GS 1,6 mio NI vreden pa če ima 1000 BMW značk gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste mi motorin opluvali da ni res.

Bi moral sedaj konec marca registracijo podaljšat, pa bi morda raje kupil drugega.

Glede na to, da sem prej vozil Virageca 250 je bil BMW 650 GS kar v redu preskok Pa tudi čez njega ne morem nič rečt. Da bi dol padal od navdušenja pa tudi ne.

Ampak če obstaja kaj boljšega zakaj pa ne.

Torej z idejami na dan.

Kaj predlagate 50 in nekaj letnemu hropcu kot spodobno alternativo.

Čoperja tud pod razno ne maram.

Cestno raketo tudi ne.

Za resne nasvete se zahvaljujem.

Pa še nekaj, da bi 3 milijone dal za tistih 6000 km ki jih naredim na leto pa tudi ne pride v poštev.

Recimo 2 milijona max.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je motor za na odpad :hmm: in ne pride več v poštev, sam zdej bo pa bojša polovica huda če bo mogla sedet na kakem ala z750

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je motor za na odpad :hmm: in ne pride več v poštev, sam zdej bo pa bojša polovica huda če bo mogla sedet na kakem ala z750

Ni vedno dobro druge poslusat. Naredi to kar ti narekuje srce pa boš srečn. Če bo nov ne bo kar tako prihajalo do nekih problemov, drugo je če kupiš rabljeno stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam doma GS 650 F. Zelo lušten motor, s presenetljivo malo vibracijami (za en cilinder). Zelo zanimivo ima težišče, ki je nizko zaradi posode za gorivo, katera je pod sedežem. Namenjen je bil predvsem anI in mojemu očetu. anA pravi, da ji je zelo všeč, ker je lahek za upravljanje in doseže dobro do tal (ima cca 163cm). Motor ima presenetljivo dobre zavore. Namenjen je bolj cestni rabi, lahko tud kakšen makedam, kaj več pa je bolj tko, tko. Vseeno ima 192kg (z vsemi tekočinami), kar sicer ni tako grozno veliko. Menim, da je zelo primeren za začetnika in manj izkušenega motorista. Zaradi velikega sedeža sedita tako voznik kot tudi sopotnik zelo udobno(sedež je tudi ločen). Tudi zadnji kovček ne zmanjšuje udobnosti sedenja na zadnjem sedežu, kot pri nekaterih drugih motorjih. Skratka, motor je definitivno vreden svojega denarja, je pa res, da se da za ta dnar dobit tud kakšen drug motor, ki pa bo po namembnosti, popolnoma drugačen in neprimerljiv.

urqlle! Glede na to kar si napisal, da imaš izpit šele kratek čas in verjetno ne prav veliko izkušenj na dveh kolesih, menim , da bi ta motor zadovoljiv vsa tvoja pričakovanja in ne glede na ceno, ti služil prvo sezono čisto vzorno. V tem času bi sam prišel do prepotrebnih izkušenj in bi se kasneje lahko odločil ali naj bi ti najbolj ležali enduro motorji, cestaki, potovalniki,...... BMW f 650 je zelo univerzalen motor.

Motorji, ki si jih predlagal sam, so tudi zelo dobra izbira, a so zelo drugačni od bmw-ja. So veliko bolj "športno" nastrojeni. Mogoče zahtevajo tudi bolj trezno glavo. Kar se pa cene tiče, bi ti pa povedal tole: če kupiš nekaj za 1.6 mio, boš v enem letu izgubil na katerem koli modelu približno isto, vsi modeli so tržno zelo zanimivi in ne bi smel imeti težav s prodajo konec sezone. Potem, bi se pa lahko odločil za svoj sanski model. No, hotel sem samo povedati, da nakup f 650 ni zgrešena naložba, in po nekaj mesecih izgubiš zelo malo denarja in ko se bojo od kdo ve kod pojavili spet novi FZ 6 v štacuni, boš prodal in šel ponj, če te bo še držalo. :kva2:

RAN Svetoval bi ti recimo:

- Honda CBF 600 abs, odlična, zanesljiva klasika

-Suzuki Bandit 1200 S, najbolje v razmerju, kaj dobiš za ta dnar

-Yamaha Fzs 1000 fazer, čisti univerzalec, ogromno moči in navora, zelo dobra lega (mogoče malo rabljenega, recimo mojga :yea2: :kva2: )

-Fz 6, sam jih ni beje trenutno več

-..................................

-....................................itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za izčrpno mnenje, odločil sem se pa nekako tkole vzel bom ali Z750 ali FZ6, nevem zakaj ampak o teh dveh motorjih nisem našu velik slabih besed, pa novo se mi zdi le novo...Hvala še enkrat :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za izčrpno mnenje, odločil sem se pa nekako tkole vzel bom ali Z750 ali FZ6, nevem  zakaj ampak o teh dveh motorjih nisem našu velik slabih besed, pa novo se mi zdi le novo...Hvala še enkrat :rolleyes:

:topic:

odločitev je tako ali tako pravilna samo ena.................in ta je tvoja

Pri obeh naštetih motorjih, boš potrboval veliko previdnosti, saj so zmogljivosti zelo dobre. Če se odločiš za fz 6, ti bo sopotnica nekoliko bolj hvaležna, ti pa boš zaradi boljše veterne zaščiti tudi zadovoljen. Z 750 pa je preprosto nekaj posebnega (vozil sem se samo z z1000, verjetno podobno).

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni !

Z F650 Se pocutim zelo dobro edina stvar ki me muči je, da ko se vozim po mokri cesti mam noge mokre do kolen !

Sicer sem si namontral dolg prednji blatnik od motorrada..samo ne pomaga !

Kaj ima kdo kakšen nasvet?

lp,

Alen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vozi se po dežju.. drugega nasveta po mojem ne bo (klonk efekt)

(načudnovprašanječudenodgovorpress)

p.s. sicer pa dobrodošel na forumu :OK: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) hvala za pozdrave !

Mislil sem, da ma F650 malo boljso zaščito in da voda toliko ne šprica....

ce ne bo slo drugace si bom kupil "waterproof" copate ko bom šel spet na furo ...kar pa se je to zimo zgodilo ze N krat.

vseeno bi prosil še za kak nasvet ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cca 20.000 sit lahko kupiš dodoaten nižji blatnik. Zadeva je original, enostavna je za montažo.

Vseeno pa si nabavi tudi džno opremo.

Obstaja tudi od turatecha.

post-4-1079964746.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cca 20.000 sit lahko kupiš dodoaten nižji blatnik. Zadeva je original, enostavna je za montažo.

Vseeno pa si nabavi tudi džno opremo.

Obstaja tudi od turatecha.

No tak blatnik ze imam...

saj nočem bit suh kot na skuterju...kar je nemogoče, samo da me nebi po mokri cesti močilo do kolen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne najdeš rešitve na motorju probaj na sebi in si omisli kaj nepremočljivega za pod kolena.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!