Skoči na vsebino

Honda CB 1300


SiR

Priporočene objave

Pa se je "Medvedka" znebila lopate!

Heh, žiga žaga poje žaga!

Mater en lep pozdrav,

Zoolo

FOTKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Na zadnji furi po bosanskih vukojebinah presenečenje, ... mater poraba je padla na 5,8 l/100km.

(samo "navadne" ceste, dva prelaza, hitrost do 110 km/h).

Heh pa sem mislil, da ne gre pod 6,5. :P

Zoolo

P.S.: Še ena neuporabna informacija, ... mogoče pa koga celo zanima. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj končno dobil motor in naredil prvih 100 km (Ljubljana - po stari cesti do Vranskega in čez Tuhinjsko dolino do Kamnika in domov).

Motor se pelje super, edino ko sem poskušal bremzati z zadnjo zavoro ni bilo skoraj nobenega učinka.A je pri vas enako?

V salonu (AS) imajo razstavljen tudi model s poloklepom in je veliko lepši kot na slikah.

LP Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj končno dobil motor in naredil prvih 100 km...

Motor se pelje super, edino ko sem poskušal bremzati z zadnjo zavoro ni bilo skoraj nobenega učinka.A je pri vas enako?

LP Matej

najprej čestitke k pridobitvi in srečnjo vožnjo... :yea1:

Kaj to pomeni skoraj nobenga učinka? V primerjavi s čim? :fredy:

Popravljeno . Popravil ROKOVNJAČ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremza hmm ima učinek, samo da se ti bosta disk in ploščice šele nekje po par 100 km dokončno "zbudila" (če boš zadnjo bremzo uporabljal toliko kot jaz = 0).

Ni pene meni se je tudi zdelo, kot da ne prijemlje, pa se je po parih dnevih pokazalo kot neutemeljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam občutek da lahko z mašino bol zbremzam motor kot z zadnjo bremzo.

Sej veš, da moraš zavirati v glavnem s sprednjo, z zadnjo pa motor stabiliziraš itd...?

Sicer pa je to dost običajn občutek - samo zadnja ne prime baš ravno zelo močno ... marsikera mašina ima boljši pojemek (če spustiš ročko za plin) od zadnje zavore ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali ima kdo od lastnikov CB1300 zmontirano centralno stojalo in kje ga je kupil?

Ali ste z njim zadovoljni?Zdi se mi boljša varianta kot stojalo za zadnje kolo.Uporabljal bi ga za čiščenje in mazanje ketne, poleg tega ti pride prav tudi pri čiščenju motorja in prezimovanju.

Original Hondin ne obstaja, zasledil sem ga pa v Louisu ali Hein Gericku.

LP Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako se pa na vaših CBjkah počutijo sopotnice?

Dejte še mal povedat o motorju kako se obnese - ovinki, potovanja, poraba, morebitni problemi ( v slednje sicer dvomim, a vseeno )...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa na vaših CBjkah počutijo sopotnice?

Dejte še mal povedat o motorju kako se obnese - ovinki, potovanja, poraba, morebitni problemi ( v slednje sicer dvomim, a vseeno )...

Kaj ste jih že vsi prodal? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste jih že vsi prodal?  :P

sej jih noben noče kupit... :P

se mal hecam...

moja sopotnica je zadovoljna, tud kadar peljem kaksnega prjatla (>100kg) se motor obnasa cist normalno oz zadovoljivo...sedež je itaq širok pa tudi drza nog ni tolk pokrcena :?

jest uporabljam tud zadnji kufer z naslonom, tko da se na kaksnih daljsih turah motor "spremeni" v potovalnik :blush:

Drza sopotnika je pokončna in neutrujajoča...

Motor je vodljiv bolj kot izgleda na pogled (glede na velikost in težo), tud krajše/počasnejše zavoje se da lepo spelat (v kar sem jest na začetku dvomu), poraba je ful odvisna od načina vožnje...pa sej to sem ze enkrat pisu, al nisi nc nazaj teme prebiral? :closedeyes:

Problemov zaenkrat nisem imel, me pa moti cevni okvir in un potovalni racunalnik, ki ga moras prestavljat ce hoces videt temp. motorja al pa dnevni stevc in ostale podatke... O:-)

Popravljeno . Popravil ROKOVNJAČ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj?

Kako je pa kaj po ovinkih - se hitro nasede?

kako naj rečem, motor ni narejen športnik, jest pa nimam denarja da bi si kupu vec mopedov, tko uporabljam enega za vse...in pri športni vožnji, čez dolge in hitre ovinke moped plava (ja sem nastelu vzmetenje in se je zadeva tud izboljsala) ni pa tko kt pr plastčarjih, kar je samo po sebi jasno...če bi imel kej besede pri Hondi bi mu dal pa alu box okvir, vsaj men se zdi da bi blo bols...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenks.

Iščem motor za ne preveč denarja, ki bi bil primeren za daljša potovanja in lokalna divjanja, poln kufer mam pa plastike, pa sem se nekako ob tega obregnu. Čez kak let mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nova Yamaha FZ1 2006 ima vse, kar bi moral tak motor imeti: konjenico, voznost, vzmetenje, alugeštel, odlično tehnično bazo ter estetski učinek. Kar morda moti, je zagotovo množičnost - Yamahine fejzerke so kot gobe po dežju :D

pol oklepnik ni naked bike!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
in pri športni vožnji, čez dolge in hitre ovinke moped plava (ja sem nastelu vzmetenje in se je zadeva tud izboljsala) ni pa tko kt pr plastčarjih, kar je samo po sebi jasno...če bi imel kej besede pri Hondi bi mu dal pa alu box okvir, vsaj men se zdi da bi blo bols...

Mah veš, problem bi rešu z menjavo amortizerjev, okvir je že dost tog. Sm bral ene par testov takšnih nakedov z drugimi vilcami in zadnjimi fedri-ala suzuka 8h- in so bli rezultati vedno brez plavanja.

Box okvir pa itak ni za klasične nakede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bo očitno treba mal počakat da se bremze ulavfajo.

LP Matej

so se ulavfale, problemi rešeni? A si že kaj padu z njim ali gre vse po PSu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so se ulavfale, problemi rešeni? A si že kaj padu z njim ali gre vse po PSu?

Oboje - zvrnu sem ga že, bremze pa tud delajo OK.

Ni blo hujšga dokler nism poklicu na Hondo kolk stane nov kestl : 240k.

Ga bo treba kr zrihtat.

LP Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje - zvrnu sem ga že, bremze pa tud delajo OK.

Ni blo hujšga dokler nism poklicu na Hondo kolk stane nov kestl : 240k.

Ga bo treba kr zrihtat.

LP Matej

Pol se obnese kot motor za začetnika :fredy: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!