Skoči na vsebino

Ključi in ključavnice


West

Priporočene objave

pozdravljeni

eno vprašanje bi imel....

in sicer zadnje čase mi ključavnica precej "šteka" ko hočem obrnit ključ. sem slišal že, da kar nekaj lastnikov yamah toži nad tem. bo kaj narobe (predvsem kar se tiče odčitavanje kode ključa), če kanem noter par kapljic olja ali pa našpricam z wd 40? ali pa morda kakšna druga rešitev razen menjvae ključavnice & ključa

hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

eno vprašanje bi imel....

in sicer zadnje čase mi ključavnica precej "šteka" ko hočem obrnit ključ. sem slišal že, da kar nekaj lastnikov yamah toži nad tem. bo kaj narobe (predvsem kar se tiče odčitavanje kode ključa), če kanem noter par kapljic olja ali pa našpricam z wd 40? ali pa morda kakšna druga rešitev razen menjvae ključavnice & ključa

hvala, LP

za začetek lahko probaš z wd-40 , drugač se dobijo spreji za ključavnice ( pri večini ključavničarjev ), če pa še vedno šteka se pa da popraviti obstoječo ključavnicoza cca 20-25€ :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bi pa zanimal sledeče.. če bi se dal prevert ali mi rdeči klljuč še oddaja kodo ker če mi sem rešiv vse. Zanima me zato ker je poškodovan kluč in pa un oboček okoli ključavnice ki prebere kodo. motor yamaha r1 2007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni mene pa zanima če je že kdo poskušal narediti kopijo ključa od yamahe pa da so mu prinesli kodo na ključ brez da bi uporabili rdeč ključ. Ker so mi na servisu povedali da naj bi se dalo kopirat ključ samo z rdečim ključam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V podhodu (plava laguna- vhod pod bivšo ASTRO) je ključavničarski servis ki naj bi bil zmožen to narest "SETNIČAR" :hmm:se mi zdi .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Setničar bo kar pravi naslov-za kodne ključe motorjev nebi vedel, mi je pa naredu varnostni kluč od vrat tko da...potrebuješ pa certifikat al pa kako drugo dokazilo ker čene ti ga ne bo hotu narest (razen če res lepo prosiš hehehe). Drugač so pa kar majstr tam-so mi enkrat delali ključe po ključavnici za enga oldija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kmcju so mi rekli da ni problema nardit kopije ključa problem nastane k ga je treba skodirat in naj bi ga se dalo samo z rdečim ključam. Iz črnega pa se baje neda prebrati koda. A ima morde kdo telefonskao od tega ključavničarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ker je prejšnji lastnik mojega konjička zlomil rezervni ključ, imam jaz samo enega. In raje bi videl da še mam rezervo, v slučaju, če se še meni zlomi. No, in tako, ker je vžig kodiran, sem klical na nekaj servisev, in za ključ moraš it v Ljubljano al pa Maribor npr., z motorjem, na pooblaščen Hondin servis, in ti oni zrihtajo ključ.

Zanima pa me, kolk približno to kaj stane, in, ker sem slišal da naj bi bil ključ kar drag, če je še kakšna druga, bolj poceni varianta za dobit ta ključ ? Govorim za Hondo Varadero XL125V (novi model že, z einšpricom, 2007)...

Hvala lepa !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga "bandit"!

Ti bom jaz malo bolj površno odgovoril;

Pokliči v Merkur na Dunajski cesti v Ljubljani. Tam je stručko, ki izdeluje ključe vseh vrst in ti bo povedal, ali svetoval.

Meni je nekoč naredil ključ za Suzuki 750F, ki sem ga zgubil, rezerve pa nisem imel. Moral sem razdreti sprednji del (križ & vilice) mu prinesti komplet ključavnico in mi ga je naredil. Ni hudič, da tudi tebi nebi kaj uštimal. Je pa malo bolj problem, ker imaš kodiran ključ... - Ja, je pa iz Ljubljane!

Pokliči pa boš videl.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je prejšnji lastnik mojega konjička zlomil rezervni ključ, imam jaz samo enega. In raje bi videl da še mam rezervo, v slučaju, če se še meni zlomi. No, in tako, ker je vžig kodiran, sem klical na nekaj servisev, in za ključ moraš it v Ljubljano al pa Maribor npr., z motorjem, na pooblaščen Hondin servis, in ti oni zrihtajo ključ.

Zanima pa me, kolk približno to kaj stane, in, ker sem slišal da naj bi bil ključ kar drag, če je še kakšna druga, bolj poceni varianta za dobit ta ključ ? Govorim za Hondo Varadero XL125V (novi model že, z einšpricom, 2007)...

Hvala lepa !

Če imaš kodiran vžig takoimenovano WGS-spero potem ti ključ(z kodo) lahko nabavi SAMO servis in nihhče drug,kajti ko ti nabavijo ključ moraš z motorjem po njega in kolikor jaz vem se kodira kljluč šele ko priklopi motor na delavniški računalnik vtakne v ključavnico nov (nekodiran)ključ in takrat se začne z kodiranjem ključa.Sicer za natančen postopek in ceno se pozanimaj na servisu ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovore !

@Bremzer: Točno to so tut meni povedali, ko sem poklical na servis... Če ne bo šlo drugače/ceneje, jebat ga. Rezervo je pa vseen treba imet. Glih mal prej sem pa slišal tut še za eno varianto, da se da zrihtat ključ pri ključavničarju, npr. jaz nesem tja un zlomljen ključ in ta, ki ga uporabljam, on mi vreže istega, čip pa samo prestavi iz zlomljenega v novega, in je to to, za veliko manjši denar, kot pa na servisu. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovore !

@Bremzer: Točno to so tut meni povedali, ko sem poklical na servis... Če ne bo šlo drugače/ceneje, jebat ga. Rezervo je pa vseen treba imet. Glih mal prej sem pa slišal tut še za eno varianto, da se da zrihtat ključ pri ključavničarju, npr. jaz nesem tja un zlomljen ključ in ta, ki ga uporabljam, on mi vreže istega, čip pa samo prestavi iz zlomljenega v novega, in je to to, za veliko manjši denar, kot pa na servisu. ;)

To je po vsej verjetnosti možno samo če ima tak ključ, da bo lahko vstavil ta čip.(tvoj)stari, ki je še vedno kodiran na tvojo WGS Kodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalni kodni ključ stane od 50eur naprej do približno 100eur. Nato še računaj 20 eur za rezkanje ključa, nato še nekaj eurov za delo serviserja, ki sprogramira ključ v servisni delavnici. Povprečno te bo stala izguba ključa okoli 80 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri As Domžale mislim da mi je za CBR 600 reku da je 35 ključ in 25e kodiranje. Ne spomnim se pa, a je blo z davkom al brez, ker tiste CBRjke k je imela samo en ključ potem itak nisem kupila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalni kodni ključ stane od 50eur naprej do približno 100eur. Nato še računaj 20 eur za rezkanje ključa, nato še nekaj eurov za delo serviserja, ki sprogramira ključ v servisni delavnici. Povprečno te bo stala izguba ključa okoli 80 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda, da je možno HISS ključ sprogramirati tudi doma. Nisem se poglabljal, prilepil pa bom link, ki bo morda komu koristil: klik

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda, da je možno HISS ključ sprogramirati tudi doma. Nisem se poglabljal, prilepil pa bom link, ki bo morda komu koristil: klik

V resnici se ne programira ključ, ampak ima vsak ključ svojo fiksno in nespremenljivo kodo, ki se potem 'registrira' v računalnik na motorju (ali avtu).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri As Domžale mislim da mi je za CBR 600 reku da je 35 ključ in 25e kodiranje. Ne spomnim se pa, a je blo z davkom al brez, ker tiste CBRjke k je imela samo en ključ potem itak nisem kupila.

@Partizan

Nekaj takega sem jaz plačal za CBR 600 F. Najprej kupiš ključ na servisu, ga neseš narediti ključarju, ga neseš nazaj na servis da zatevo zrihtajo še z računalnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni blo rečeno, da v takšnih primerih nujno rabiš tudi "servisni" (rdeči) ključ in kodo tega ključa (ponavadi vtisnjeno na obesku rdečega ključa) ? tako je bilo meni razloženo, tudi na tem forumu v neki temi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Partizan

Nekaj takega sem jaz plačal za CBR 600 F. Najprej kupiš ključ na servisu, ga neseš narediti ključarju, ga neseš nazaj na servis da zatevo zrihtajo še z računalnikom.

Ja, to bi bla dobra varjanta.. Sam nekaj je, jaz sem že bil enkrat pri ključarju, pa je dolgo iskal tak model, da bi mi lahko moj ključ vrezal, pa ga ni našel.. Tak da nevem, bom pa še enkrat šel h kakemu drugemu ključarju...

@Bremzer: Kako to misliš, ''če ima tak ključ, da bo lahko vstavil čip'' ? Kje pa je ta čip sploh, v tistem plastičnem delu ne ? Bi mi lahko ključar morda naročil tak model ključa, da bo lahko vstavil čip, al kako je s tem ? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to bi bla dobra varjanta.. Sam nekaj je, jaz sem že bil enkrat pri ključarju, pa je dolgo iskal tak model, da bi mi lahko moj ključ vrezal, pa ga ni našel.. Tak da nevem, bom pa še enkrat šel h kakemu drugemu ključarju...

@Bremzer: Kako to misliš, ''če ima tak ključ, da bo lahko vstavil čip'' ? Kje pa je ta čip sploh, v tistem plastičnem delu ne ? Bi mi lahko ključar morda naročil tak model ključa, da bo lahko vstavil čip, al kako je s tem ? :blush:

Nebi to točno vedel jaz sem dobil pri novem motorju dva ključa eden je celi plastičen (rezerva) eden pa je z metala(mesing) v kombinaciji z plastično drško v kateri naj bi se nahajal ta čip.Sam sem si že pri novem takoj naročil še en ključ tako, da imam sedaj dva metalna z plastično ročko v kateri je čip.V motorju vozim vedno s seboj plastičnega-rezervnega "za vsak slučaj".Namreč zgodilo se je že, ko smo bili na obali in se šli kopat je kolega izgubil ključ od motorja in je imel za en dan podaljšan vikend!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Partizan

Nekaj takega sem jaz plačal za CBR 600 F. Najprej kupiš ključ na servisu, ga neseš narediti ključarju, ga neseš nazaj na servis da zatevo zrihtajo še z računalnikom.

Ja, to bi bla dobra varjanta.. Sam nekaj je, jaz sem že bil enkrat pri ključarju, pa je dolgo iskal tak model, da bi mi lahko moj ključ vrezal, pa ga ni našel.. Tak da nevem, bom pa še enkrat šel h kakemu drugemu ključarju...

@Bremzer: Kako to misliš, ''če ima tak ključ, da bo lahko vstavil čip'' ? Kje pa je ta čip sploh, v tistem plastičnem delu ne ? Bi mi lahko ključar morda naročil tak model ključa, da bo lahko vstavil čip, al kako je s tem ? :blush:

ojla .. kupiš surov (surovec) ključa - mehaniko - na servisu in greš do ključarja kjer ga porezka....

pri nekaterih ključih je čip zalit v ključ tako , da ga uničiš , ko hočeš čip odstraniti iz starega ključa...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa bom še jaz malo pametoval. če imaš zlomljeni ključ lahko čip iz tega ključa preneseš v nov ključ ki ti ga lahko vreže vsak ključavničar ki ima odgovarjajoč surovec.drugače pa se zapelji do supernove ( rudnik) in pri ključavničarju prosi da preveri kateri čip se nahaja v ključu ( velika večina se da kopirat )- to ti bo brez problema in stroškov naredil. :whistle:

Popravljeno . Popravil mig72
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla .. kupiš surov (surovec) ključa - mehaniko - na servisu in greš do ključarja kjer ga porezka....

pri nekaterih ključih je čip zalit v ključ tako , da ga uničiš , ko hočeš čip odstraniti iz starega ključa...

Aha.. Ok, bom probal tole varianto, tut če se mi čip na onem zlomljenem ključu uniči, itak nimam kaj zgubit. Če pa ne bo šlo, pa ga ključar samo porezka, pol pa spet na servis z njim.

Najlepša hvala vsem za dobre odgovore ! :)

lp

Popravljeno . Popravil Partizan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!