Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

Še vedno vstrajam pri trditvi, da so IBMovi Thinkpadi zakon. Je pa res da imajo svojo ceno, oz. za enako ceno dobite drugod večjo zmogljivost. Ampak se to notri prinese s kvaliteto in ustreznim supportom.

Ni več (novih) IBM-ovih Thinkpadov, je samo še Lenovo, ime Thinkpad pa ostaja.. Baje, da ne bo vplivalo na kvaliteto.

Pa saj same zmogljivosti niti niso tak problem, za to, čemur je prenosnik namenjen, jih je (ponavadi) vedno dovolj. Veliko vpliva na ceno tudi teža in dimenzije, predvsem debelina, zmogljivost baterije.

Cena Thinkpadov ni visoka toliko zaradi zmogljivosti, bolj zaradi kvalitetne izdelave, tako da res zdržijo prenašanje po svetu, tudi kak udarec, padec, pogosto odpiranje, zapiranje in neprekinjeno delovanje. Z ostalimi proizvajalci nimam izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena Thinkpadov ni visoka toliko zaradi zmogljivosti, bolj zaradi kvalitetne izdelave, tako da res zdržijo prenašanje po svetu, tudi kak udarec, padec, pogosto odpiranje, zapiranje in neprekinjeno delovanje. Z ostalimi proizvajalci nimam izkušenj.

lahko pa iz osebnih izkušenj povem, da je serija T2x bila bistveno bolj čvrsta od T4x... ravno cenovne vojne so jih prisilile v ukrepe, posledično pa prodajo - ni dobička in trg je vse bolj neusmiljen, pa še 'consumer class' narekuje povprečje ... kvaliteta se vse manj prodaja, računalniki postajajo commodity in so tudi prenosniki vse bolj namenjeni predvsem rabi doma...

Cena: tam od 600 do 1000 EUR.

... Ko pa to prebiram, res vidim, da bo težko dobit odgovor. Veliko "pametnih" nasvetov in modrovanj - konretnosti pa bolj malo

za takšno ceno ... well ... nekaj malega primakneš in imaš garancijo itd... ne vem, kako je s tisto komisijsko štacuno.

drgač se itak najbolj splača, če ti kak kolega kaj novega ali tudi rabljenega iz New Yorka ali SAnFrančiška privleče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno se odločam za nakup prenosnega računalnika, pa me zanima na kaj naj bom pozoren pri nakupu (novega) poceni prenosnika.

Uporabljal ga bom ali v delavnici, ali doma, naložen bo program za vodenje poslovnih knjig, starejša verzija 2D autocad-a in pa verjetno še kakšna igrica starejšega datuma (malo za sprostitev).

Ker se na forumu (z izjemo Fritza) nikomur ni zdelo vredno odgovoriti na, vsaj po mojem mnenju zelo ozko usmerjeno vprašanje, je odločitev padla v vaškem bifeju, ob piru (pa ne enem :P ).

Kupil sem Sony vaio - ob upoštevanju edinega nasveta s spleta, z 1 GB rama. Je pa res, da je bil računalnik približno 1x dražji od tistih "ta poceni".

Se je pa še enkrat pokazalo, da največ zveš v oštariji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Roman. Upam, da boš s kupljenim še dolgo zadovoljen. Tudi sam sem gledal Vaiota in mi je bil zelo všeč (v vseh pogledih, ne samo v estetskem). Je tanjši in lažji od HP-ja, ki sem ga potem kupil a tudi 20% dražji in s podporo samo za MS kartice. V oštariji se marsikaj zve, veliko tudi od prijateljev, znancev, ki se s tem ukvarjajo in ogromno se najde na spletnih straneh. Mogoče bi vprašanje obrodilo več sadov, če bi bilo postavljeno na kakšnem računalniškem in ne motorističnem forumu, zato ne biti razočaran nad odzivom. V vsakem primeru pa ti še najboljši svetovalec ne bo prevzel odgovornosti za tvoj nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš rabiti prenosnik veliko doma in zelo malo na terenu se ti ne splača. Če pa je obratno pa hitro v nakup.

Za Swedata pa jz prvič slišim. Če praviš da je njihova stran slaba to za moje pojme pomeni slabo.

Se strinjam. Treba je vedeti tudi, da dodatna hardwareska oprema ni ravno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

ni mi nove teme za odpirat kupujem nov prenosnik do150K :hmm: kašen nasvet bi prišo prav :OK: :OK: :OK: :OK:

post-11324-1154437850.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na www.mimovrste.com je v ponudbi natančno eden cenejši od 150 jurjev.

Med najcenejšimi in dovolj kakovostnomi so sicer prenosniki SoloNOTE in Prestigio. Malce poglej na www.bolha.com. Dejstvo pa je, da za tako ceno dobiš samo švohen procesor Intel Celeron ali pa AMD Sempron. Igrice kar pozabi na taki gajbici. Za pisarniško in internet rabo pa zadostujejo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to je :OK: jaz ga potrebujem samo za službo dajte povejte izkušnje ,kaj je v tem cenovnem razredu najboljše :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

post-11324-1154441072.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa delaš v službi (programi)?

samo računi v ofisu in internet, ko me ni dela Azureus :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

post-11324-1154441392.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejši novi bo dovolj zmogljiv, če pa bo dovolj dober zate se pa odloči sam

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

ne me fukat baterija zdrzi celo 1 uro hehe to pa je PRENOSNO :OK: :OK: :OK: ej a to sploh ma cd-rom oziroma cemu služi tisti zunanji cd driver

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne me fukat baterija zdrzi celo 1 uro hehe to pa je PRENOSNO :OK: :OK: :OK: ej a to sploh ma cd-rom oziroma cemu služi tisti zunanji cd driver

če bi prebrau oglas bi lohka vidu dej to zunanju DVD pleyer, ker vgrajen cd predvajalnik verjetno ne bere dvdjev ane... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

procesor in pomnilnik načeloma ne, plata tudi ne, diski so pa druga pesem ...

sicer pa - zakaj te to zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

procesor in pomnilnik načeloma ne, plata tudi ne, diski so pa druga pesem ...

sicer pa - zakaj te to zanima?

Huh, na OS X še tega nisem opazil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi na OS X, če je disk blizu "poln", recimo daj e kaka 2 giga fraj ... pustiš laufat par dni ... in pri tem ne poganjaš kakih torentov ... se stvra čudežno zafila ... ni mi še uspelo pogruntat, kje in zakaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne splača se kupovat laptop "doma" - v Sloveniji......so v tujini velik cenej.... :yea1:

Mojga sem kupil z ene nemške onlline trgovine.....za cca 200k SIT :grim ceneje kot bi ga dobil pri nas (pa ga tko al tko sploh mel niso).

Naročil sem ga v nedeljo zvečer, v soboto zjutraj pa ga dobil po pošti zapakiranga v 5 škatel.....zadnja škatla (zunanja) je bla tako velika, da je zgledal kot da sm 2 minimota naroču. :yea1:

Poštnina je bila ogromnih 19€ :kva2: :kva2: :OK:

Garancija 2 leti Collet&Return...

Fujitsu Siemens Amilo M3438G

Pentium M 2.0 GHz

GeForce 6800 256 MB

1 GB DDR-II

160 GB SATA HDD 5400 obratov (2x80 GB)

17" WXGA widescreen ekran (1440x900)

2x vgrajena zvočnika na zgornji strani in 1x subwoofer na spodnji strani :rolleyes:

vgrajena 7.1 RealTek zvočna kartica

daljinski upravljalnik, ki se "skrije" v Express card slot

čitalec kartic 4v1

...

...

...

Skratka, splača se vam (bodočim kupcem laptopov) pogledat na nemške strani.....od 10-15 jih je.....preverjenih seveda....no, z moje strani samo ena :photo:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda spet odvisno za kaj rabiš laptopa. Če rabiš za osebno uporabo vsekakor, če pa potrebuješ za službo in si zelo odvisen od njega potem je bližina servisa in ostale zadeve veliko bolj pomembno. No vsaj zame, kjer mi en dan izpada lahko pomeni kar veliko škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!