Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

Ne splača se kupovat laptop "doma" - v Sloveniji......so v tujini velik cenej.... :yea1:

Mojga sem kupil z ene nemške onlline trgovine.....za cca 200k SIT :grim ceneje kot bi ga dobil pri nas (pa ga tko al tko sploh mel niso).

Skratka, splača se vam (bodočim kupcem laptopov) pogledat na nemške strani.....od 10-15 jih je.....preverjenih seveda....no, z moje strani samo ena :photo:

lp

emm, meni se je še vedno splačalo ga kupiti v Sloveniji. Ko je kaj crknilo, se ga zapeljal na servis in v roku 2-3 je bilo vse popravljeno. NE predstavljam si, da bi bil brez delovne mašine kaj dlje, kot 3 dni...

Drugo pa je, če ga imaš kar tako malo, in imaš še drugo delovno mašino.

Skratka - vsak se odloči sam, kaj mu je bolj pomembno. Hitri servis ali "morda celo obstoječi" servis... PRi notebookih so namreč popravila lahko kar draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emm, meni se je še vedno splačalo ga kupiti v Sloveniji. Ko je kaj crknilo, se ga zapeljal na servis in v roku 2-3 je bilo vse popravljeno. NE predstavljam si, da bi bil brez delovne mašine kaj dlje, kot 3 dni...

Drugo pa je, če ga imaš kar tako malo, in imaš še drugo delovno mašino.

Skratka - vsak se odloči sam, kaj mu je bolj pomembno. Hitri servis ali "morda celo obstoječi" servis... PRi notebookih so namreč popravila lahko kar draga.

Katero firmo prenosnika imaš? Men so jeb... THE TRONOTE šraufal tut po 1 mesc (potrebna pa je bila le menjava DVD-ja!!!!!) :angry:

Ma v 3PM, sam da sm se spet spomnu na TRONOTE in COMTRON( :BUA: :BUA: ) pa sm že postal spet slabe vole :angry:

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdaj sem znucal tri komade IBM - 380ED, T21 in T42... trenutno pa ga ne uporabljam več, raje imam desktop mašine povsod in portabl disk z delovnim okoljem na njem :-)

pač, je treba pazit, kaj kupiš. Tronote se tudi jaz ne bi dotaknil, ali pa Gericoma... ali pa česa podobnega.

MSI recimo so zadnje čase kar solidni, ampak niso tolk zlo poceni... sicer pa ima HP totalno dobre cene za nekatere modele.

Naslednji bo pa Apple MacBook Pro... če bodo nardil 12" model oziroma 13,3" widescreen.

pS: pri IBM so mi na enem (T21) zamenjali tri LCD zaslone (ker so ugotovili, da so šli v mloro zaradi njihove malomarnosti, ko je prvi dan po dobavi šel prvi zaslon v tri krasne, ker je bil prenosnik dobavljen s počeno titanovo kletko, katero bi morali zamenjati)...

sicer pa sem iz lastnega žepa financiral tipkovnice - cirka 8 tisočakov stane nova za T42.... tista na T21 je bila bolj čvrsta, se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem HPja, plačal raje nekaj cekino več, da bo stvar ok in da ne bom imel težav. Do sedaj sem imel Gericoma, oz. ga imam tudi sedajle, KER JE HP CRKNIL! Uporabljal sem ga natanko 6dni, z besedo ŠEST!

Kliče model - ja, stestirali smo hradware, vse je ok, nekaj je narobe z vašim programom, kdo ej naložil, kje je naložil, itd... Pridite iskat, ekr morate sami uredit repair z originalnim CDjem. Povem, da bi to že naredil, če bi bil možen zagon repaira iz DVDenote ampak po prebranem CDju, vse skupaj odpove. AHa...no...tega pa nisem preveril, doda model in pravi da vseeno naj pridem iskat, ker da po njegovem ni nič narobe.

Preverim še enkrat, uro kasneje, dobim prijazno sporočilo, da je crknila matična plata. ???

Še dobro, da sem preecj dolgo časa pacifist.

:ninja: :ninja: :ninja: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst mam tu HP-ja, pa sm zelo zadovoljen (vsaj do sedaj še). Neki pa res folk prav da dost crkujejo. Upam da men ne bo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam HP in noter turion X2 1.6 MHz, 1024 MB, 100 GB, int. grafo ATI xpress, 1400x1050 klasičen zaslon. Po eni strani mi je malo žal, da nisem vzel še malce boljšega, ampak tisti vsaj "malce" boljši (core2duo 2.0 MHz, Geforce grafa) je bil cca 500€ dražji, kar je kar precej denarja. Za delo mi ta računalnik zadostuje, pa še časa ne tratim z igranjem iger... včasih pogrešam flight simulator 2004 in tistih cca 200 letal, ki sem jih lahko letel :cry:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem HPja, plačal raje nekaj cekino več, da bo stvar ok in da ne bom imel težav. Do sedaj sem imel Gericoma, oz. ga imam tudi sedajle, KER JE HP CRKNIL! Uporabljal sem ga natanko 6dni, z besedo ŠEST!

Kliče model - ja, stestirali smo hradware, vse je ok, nekaj je narobe z vašim programom, kdo ej naložil, kje je naložil, itd... Pridite iskat, ekr morate sami uredit repair z originalnim CDjem. Povem, da bi to že naredil, če bi bil možen zagon repaira iz DVDenote ampak po prebranem CDju, vse skupaj odpove. AHa...no...tega pa nisem preveril, doda model in pravi da vseeno naj pridem iskat, ker da po njegovem ni nič narobe.

Preverim še enkrat, uro kasneje, dobim prijazno sporočilo, da je crknila matična plata. ???

Še dobro, da sem preecj dolgo časa pacifist.

:ninja: :ninja: :ninja: :SS

S kolegom sva kupila HP notesnike v Italiji. Mesec dni kasneje je pri njemu udar strele skuril adsl modem in neznano število komponent v prenosniku. Se je matral pri slovenskem HPju pa so bili polhni izgvorov, kako se ne da pa kako so to posbni računalniki (kot da npr. 4250EA ne pomeni, da je EVROPSKI model) za italijanski trg... Skratka, kolega ni mogel nič urediti čeprav se je zavedal, da je do okvare prišlo po njegovi krivdi in je hotel popravilo tudi plačati. Hotel je samo in to čimprej, delujoč računalnik nazaj.

Na koncu sva kontaktirala HP Italia in ti so zahtevali samo, da se računalnik znajde na znanem naslovu v Italiji. Ko je bilo to urejeno so poslali DHL, naslednji dan popravili računalnik (lepo sporočajo vse po SMS-u, zamenjali so matično ploščo) in dan za tem je DHL dostavil računalnik nazaj. Popravilo je bilo upoštevano v garancijo, kar pomeni, da kolega ni plačal niti evra.

Ni soditi samo po dveh zapisih a zdi se mi, da HP nima prav najboljšega zastopnika v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom sva kupila HP notesnike v Italiji. Mesec dni kasneje je pri njemu udar strele skuril adsl modem in neznano število komponent v prenosniku. Se je matral pri slovenskem HPju pa so bili polhni izgvorov, kako se ne da pa kako so to posbni računalniki (kot da npr. 4250EA ne pomeni, da je EVROPSKI model) za italijanski trg... Skratka, kolega ni mogel nič urediti čeprav se je zavedal, da je do okvare prišlo po njegovi krivdi in je hotel popravilo tudi plačati. Hotel je samo in to čimprej, delujoč računalnik nazaj.

Na koncu sva kontaktirala HP Italia in ti so zahtevali samo, da se računalnik znajde na znanem naslovu v Italiji. Ko je bilo to urejeno so poslali DHL, naslednji dan popravili računalnik (lepo sporočajo vse po SMS-u, zamenjali so matično ploščo) in dan za tem je DHL dostavil računalnik nazaj. Popravilo je bilo upoštevano v garancijo, kar pomeni, da kolega ni plačal niti evra.

Ni soditi samo po dveh zapisih a zdi se mi, da HP nima prav najboljšega zastopnika v Sloveniji.

Danes je en teden odkar sem H(udega)P(rasca) predal serviserjem v roke. Dajmo ugibat, kaj se dogaja:

a) nič

B) ne vem

c) čakajo matično ploščo

d) nič

e) viličar je povozil kurirjevo levo roko s popravljeno H(udobno)P(okveko)

f) varnostnikova kuzla se goni in je zgrizla gajbo, sedaj pa ugotavljajo, kdo je kriv

g) nič

h) požar je uničil tovarno matičnih mlečkov

i) nič

Vse kar lahko storim, je da ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

procesor in pomnilnik načeloma ne, plata tudi ne, diski so pa druga pesem ...

sicer pa - zakaj te to zanima?

ker mi dela vse slup zelo pocasnej kot na zacetku

kaj pa bi bilo zdaj najboljse da mi bo spet hitrej delal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker mi dela vse slup zelo pocasnej kot na zacetku

kaj pa bi bilo zdaj najboljse da mi bo spet hitrej delal ?

Sumim ram :hmm: . Kog ga maš, pa kire winse poganjač na svoji mašin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sumim ram :hmm: . Kog ga maš, pa kire winse poganjač na svoji mašin?

mam slab 256, sam na zacetku je dober delal, pa skor z enakimi programi, velka je razlika v glavnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš še slučajn kakšne win XP gor, se ti tale ramček hitr zafila in upočasni comp... Ko se ti comp upočasni, poglej zasedenost rama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš še slučajn kakšne win XP gor, se ti tale ramček hitr zafila in upočasni comp... Ko se ti comp upočasni, poglej zasedenost rama.

od zacetka so bili XP gori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ti plata podpira, si kup ksn hitrejsi ram, pa rajs dva kot enga. npr. rajs 2*256 kot 1*512.

plac imam sam za 2, zdaj sta 2 po 128,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stuhec

200 rama je res mal.(men sam de se naložjo winsi in vse sranje pri zagonu, pa mi požre že okol 400rama). Kup 512 rama. (512 + 128 rama pa bo že kar vredu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sm v dilemi...premislujm o novm prenosniku ane..

pa sm ful navalil na macbook

1.83 ghz dual core

60.gb hd

512 giga ram

pa vse kar pase zravn applov

pa cena niti ni tok visoka slabih 1200eur

bolj me skrbi tale preskok na osX...ker na klasicnmu prenosniku bi lahko nazaj dau tist os k mi je vsec...tuki pa nekak ne mors nic razn linuxa, kar me sicer ne mot..sam ce je ze apple naj bo tut osx :>

tko da nvm.. a je tta strah upravicen al ne ? a ma kdo kle iskusnje na OSx tiger ? recimo da bi tale prenosik nosu tut na LANpje ? so tanove igrce za MAC ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sm v dilemi...premislujm o novm prenosniku ane..

pa sm ful navalil na macbook

1.83 ghz dual core

60.gb hd

512 giga ram

pa vse kar pase zravn applov

pa cena niti ni tok visoka slabih 1200eur

bolj me skrbi tale preskok na osX...ker na klasicnmu prenosniku bi lahko nazaj dau tist os k mi je vsec...tuki pa nekak ne mors nic razn linuxa, kar me sicer ne mot..sam ce je ze apple naj bo tut osx :>

tko da nvm.. a je tta strah upravicen al ne ? a ma kdo kle iskusnje na OSx tiger ? recimo da bi tale prenosik nosu tut na LANpje ? so tanove igrce za MAC ?

imam jst ...

poleg tega imajo novi macbooki Intel procesorje in lahko namestiš Windows XP v native načinu ... ali pa celo Visto.

če ga kupuješ, dokup RAM, da bo vsaj 1 GB...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kupujem prenosnik za ceno nekje okrog 800 eur. Trenutno me najbolj prepricuje naslednji:

TroN M85-DWD CoreDuo 1.6, 1GB 120GB 15,4" WXGA

* ATi Mobility X1600 256MB (M56P), 1GB DDR2, Wlan

* DVD/RW Dual Supermulti, 120GB 5400 SATA disk,

* DVI-I izhod, TV izhod, 4x USB2.0, FireWire,

* čitalec kartic SD/MMV/MS/MS Pro

* Ethernet 10/100, Modem 56K,

* Li-Ion baterija (8 cell)

(cena: 863eur).

Zanima me predvsem ce ima kdo kaj izkusenj s TroN-i in mnenje o tej konfiguraciji?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem to sranje od Comtrona. Če bi ob nakupu vedu kaj me čaka pri tem dreku, bi ga že na začetku zanesu na smetišče in si prihranu goro živcu. Kvaliteta totaln podn. Kvarljivo ko sto vragu, servisiranje povprečn slab mesc, odnos do kupcu podn od podna... :BUA: :BUA: :BUA:

Tron je sinonim za sranje(naj te cena ne zavede!!!)

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem to sranje od Comtrona. Če bi ob nakupu vedu kaj me čaka pri tem dreku, bi ga že na začetku zanesu na smetišče in si prihranu goro živcu. Kvaliteta totaln podn. Kvarljivo ko sto vragu, servisiranje povprečn slab mesc, odnos do kupcu podn od podna... :BUA: :BUA: :BUA:

Tron je sinonim za sranje(naj te cena ne zavede!!!)

Hvala za mnenje, ga bom upostevov. kaj bi mi pa ti svetoval v tem cenovnem razredu? oz. katere firme je sploh smiselno gledat?

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede firm. Najkvalitetnejše prenosnike sestavljajo Toshiba, IBM... Pol jim sledijo kaki dell, hp..

Svetujem ti, da raje kup prenosnik slabše konfiguracije(sam izogibaj se raznih celeronov, pa rama more bit minimalno 512) znane firme, kot pa pocen prenosnih kr nekih firm(četudi ima navidezno super karakteristike). Za konkretne primere, kaj se trenutno najbolj splač, ne vem, ker trenutno ne spremljam akcij/cen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem prenosnik za ceno nekje okrog 800 eur. Trenutno me najbolj prepricuje naslednji:

TroN M85-DWD CoreDuo 1.6, 1GB 120GB 15,4" WXGA

* ATi Mobility X1600 256MB (M56P), 1GB DDR2, Wlan

* DVD/RW Dual Supermulti, 120GB 5400 SATA disk,

* DVI-I izhod, TV izhod, 4x USB2.0, FireWire,

* čitalec kartic SD/MMV/MS/MS Pro

* Ethernet 10/100, Modem 56K,

* Li-Ion baterija (8 cell)

(cena: 863eur).

Zanima me predvsem ce ima kdo kaj izkusenj s TroN-i in mnenje o tej konfiguraciji?

hvala

Poglej malo na Ebay(notebooks) jih imaš kolikor hočeš jaz sem si ga kupil na licitaciji novega z 2-letno garancijo za 350 EUR z dostavo na dom in windovsi XP(nalepka)že to je 100 EUR imam ga že ca eno leto brez kakršnih koli problemov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej malo na Ebay(notebooks) jih imaš kolikor hočeš jaz sem si ga kupil na licitaciji novega z 2-letno garancijo za 350 EUR z dostavo na dom in windovsi XP(nalepka)že to je 100 EUR imam ga že ca eno leto brez kakršnih koli problemov. :OK:

kasna je pa konfiguracija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!