Skoči na vsebino

Nasvet za internet ?


Priporočene objave

Kot sem že v eni drugi temi napisal, kabel je sicer pocen (pri EVJ-ju varianta 768kb/s al neki takega 5,8 kSIT), samo so pa pingi in zanesljivost na podnu.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri igranju online iger ti zadeva pove odziv tvojega računalnika. Višja kot je številka, slabše je. Pri meni je ta skor zmeraj tam 200+ z redkim izjemam (COD mi je enkrat 70 pokazal :kva2: ).

lp

Rudi

p.s.

Če kak računalničar tole bolje razloži kar naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče, samo najbolj pa od tvoje ljubljene linije.

Preizkušeno danes na COD, ni šlo pod 140, in sem bil absolutno skoraj zadnji po pingu na vseh slovenskih serverjih. :kva2:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto so mi poslali ponudbo za satelitsko iz Lj-kabla.

Notri so za internetnega ponudnika napisali ARNESA (lahko si zbereš tudi drugega). Piše pa, da če se prijaviš do konca leta, da je priklop brezplačen, če vzameš neki digitalni sprejemnik za gledanje digitalne satelitske TV, tega ša tudi dobiš brzplačno, če se prijaviš do konca leta.

A je to res, ali sem spregledak kak drobni tisk?

Sem v soboto klical enega, ki se na to spozna, pa ni imel cajta, da bi mi kaj razložil.

Prijaviti se moraš najmanj za eno leto. Pakete hitrosti si sam izbereš. Varianta za študente in profesorje žal odpade.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ping je na kratko odzivni čas! Torej koliko casa traja od tvoje zahteve do odgovora.

Ping nima nobene veze z igralci ... odvisen je predvsem od poti, ki jo mora podatek prepotovati (dolzina, zasedenost ...) in malenkostno od streznika (ce bi bil preobremenjen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem malo gledal ponudbe za kabel, pa je v našem koncu ponudnik softnet, za 6ksit mesečno dobiš neomejen dostop 512/128. Stroški priključitve okol 25k. Nisem lih zahteven uporabnik. Koliko pa lahko računam hitrost DL-ja?

Majhen problemček je, da mamo 4 televizije priklopljene, pa če bi zaradi tega kaj kompliciral.

Pa če kdo pozna tega ponudnika.

Pa še vprašanje za ADSL. Kaj šeimate na računu poleg interneta, porabe in koliko znese naročnina?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

512/128. ... Koliko pa lahko računam hitrost DL-ja?

Teoreticno

download: 64KB/s

upload: 16KB/s

V praksi ponavad za par kb manj <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, ne sekiraj se.

Če nimaš stacionarnega telefona se ti sigurno bolj splača imeti internet na kabel, ki ga že imaš.

In čisto po kmečko: če si povprečen uporabnik, kar verjetno si kot večina nas, boš s kablom popolnoma zadovoljen. .)

Surf's up, dude!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako bi se kej ping zmanšov na modemski povezavi. Vem da so neke fore, če slučajno kdo kej pozna. Mam med igranjem mam tam nekje 200-300 pinga, kar za 56k niti ni tko slabo, sam mogoče se da pa še kej to izbolšat. :) Do zdej sem probov sam večanje/manjšanje uploada pa downloada pa ni res kar pravjo, da če daš na 28k na 56k modemu se izboljša ping, men se je poveču za okrog 30. Če kdo ve še kej kar bi pomagal bom biv zlo vesev če bi delil z nami :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se da z določenimi programčki, na to se spoznajo naši sosedje (hrvati) kot večina od vas ve je do pred kratkim pri njih ADSL veljal za (skoraj) nedostopnega in če so se hoteli igrati na kakem tujem (svojih skoraj nimajo) serverju je bil glede na njihv isdn tak progy. obvezen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za SW ki ti avtomaticno glede na linijo prilagaja MTU in MRU in pa najbrz igranje z tcp-mss bitom. Osebno sem zelo skepticen, da dejansko pomaga, ker je vprasljivo kaj se zgodi, ko se ponastavi MTU ali MRU (po moje ti linija zasteka), poleg tega pa je odvisno tudi od ponudnika ali se te nastavitve prilagajajo tvojemu gibanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden izmed teh programčkov:

http://www.slo-filesharing.com/forum/viewtopic.php?t=11502

No,ping je merjen v milisekundah.Meri se pa od takrat ko paketek zapusti komp,pride do serverja in nazaj.probite recimo pingat www.siol.net:

Start->Run->cmd->ping www.siol.net

pomemben je tudi packet loss!lahko mate nevemkako nizek pink,ampak če je velik packet loss ste v kurcu (packet loss je koliko paketkov je bilo izgubljeno med pošiljanjem - ponavati to občutimo kot teleportiranje igralcev v MP špilih).

to je blo bol po kmečko :D

Popravljeno . Popravil Evil Penguin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No zdele ko siol posiljuje ta adsl za tolar, me neki zanima:

A se da v osnovnem paketu, ki ga dobiš, priklopit še obstoječ analogni telefon, a je potrebno še kakšen pretvornik kupit in kakšen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KKS Rotovž, Maribor, linija 1.5mega za 8.200 sit/mesečno

Včeraj se je prvič pokazala vsa zmogljivost ko mi je v 27 minutah potegnilo dol 283MB :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KKS Rotovž, Maribor, linija 1.5mega za 8.200 sit/mesečno

Včeraj se je prvič pokazala vsa zmogljivost ko mi je v 27 minutah potegnilo dol 283MB :OK:

:wub: sem ti kar malo fouš za takole povezavo .) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Arnesov kabel pri KKS-u in sem kar zadovoljen. Za drugo ti pa nebi znal povedat, ker še nisem imel priložnosti sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
No zdele ko siol posiljuje ta adsl za tolar, me neki zanima:

A se da v osnovnem paketu, ki ga dobiš, priklopit še obstoječ analogni telefon, a je potrebno še kakšen pretvornik kupit in kakšen?

Tudi mene zanima enako. Baje pretvornik za 2 analogna priključka in nekaj digitalnih stane cca 20kSIT. Ampak tako ti vsaj ni potrebno kupovati njihovih paketov z brezzičnimi slusalkami (prvi je v akciji od 25kSit) temveč kupiš osnovnega za 9990SIT + pretvornik in lahko še naprej uporabljaš obstoječo telefonsko infrastrukturo po bajti. Če ima kdo se boljšo idejo, se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj sem ugotovil da imaš tri opcije:

1. kupiš isdn centralo ~30k

2. isdn modem z analognimi izhodi

3. najceneje isdn router z analog izhodi kot recimo tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!