Skoči na vsebino

Gume za Offroad, Motocross, Enduro, Dualsport..


robberrt

Priporočene objave

Original zadnja guma za 690 je bila svoj čas Metzeler enduro 3 Sahara dimenzij 140/80-18. Na 690 Enduro R letnik 2014 sem mel zadaj montirano E-09 140/80-18. Tako da ne vidim razloga zakaj katera koli druga guma v tej dimenziji ne bi šla gor. Edino če te zanima specifično Michelin Tracker - te gume ne poznam. Sam res dvomim da je širša od E09/E12 v isti dimenziji.

Kaj maš pa zdaj gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam Michelinko ja, naj bi bila odlična, tudi cenovno zelo ugodna...Ne vem, sem že skoraj naročil norm.dim., pa...Trenutno imam e07, to sem dobil že gor,  pač predvsem cestna guma, normalnih dimenzij seveda.

tole piše na uradni strani:

Q: How do the sizes compare to say a traditional Enduro size?
A: Don’t forget these are MX (road legal) tyres and the width is measured at the level base of the tread blocks, while on an Enduro tyre its measured by the overall dimension at the widest point which is the top of the tread blocks. Confused? Yes so are we!

Basically, a 120 Tracker will be the equivalent of a 140 FIM Enduro tyre (so stick with an M18 /120 Mousse). So, if a 120 Tracker is as wide as a 140 Enduro, why make a 140 Tracker and who’s that for? The 140 tracker is really for a 3.5” rim so better for big trail bikes like 690-701, yes you can fit it to your 350-450 Enduro bike but it will give it a more rounded profile. Don’t forget KTM recommend 26psi on road for the 690, so make sure you’re running higher pressures if doing road work to help the life of the tyre.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še kaj razumem angleško, je tale Mišelinka v dimeziji 140 narejena lih za mopede tipa 690/701 in bi morala pasati gor. Pojasnilo se nanaša na montažo 140 Tracker gume na manjše enduro motorje z ožjo felgo. V kolikor še vedno dvomiš pa vzemi 120. Lih velike razlike med obema verjetno ni.

Btw hvala za idejo. Bom tole zadnjo dal na 640 kot mi rata E12 zgulit. Zgleda bolj agresivno za v kako blato in očitno je precej cenejša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bom vzel kar dimenzije kot jih ima hyperjack. Cena kompleta pod 90€, Bartog :)

aja, katero dimenzijo boš dal na zadnjo 640?:)

Popravljeno . Popravil ofc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ofc pravi:

Cena kompleta pod 90€ :)

Komplet E12/E13 je pa skonto vsaj 140€... lepa. Kje boš tele Michelinke nabavil @ofc ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Komplet E12/E13 je pa skonto vsaj 140€... lepa. Kje boš tele Michelinke nabavil @ofc ?

Trackerce dobiš pri Rusih v nekaj dneh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komaj kaj rabljeno Heidenauko 140/80-18 menjam za sixpack.

Sicer je DOT 1014 ampak na makedamu se to ne čuti...

20191210_154715.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, ofc pravi:

Samo da javim, danes zamenjal pri motoxgeneration, vzel normalne dimenzije.

Guma je top!

Čakamo report ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prisel iz bolj al manj cestnih e07, na tole, je k dan pa noc. Naredil en krog po Savljah, ob Savi...Filing taprav, po blatu, pesku, travi, dobr res, po cesti se moram se malo navadit, ampak drzi, vibracij ni? bomo pa vidli, koliko bo zdrzalo, upam da cel Maroko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Ob 17. 5. 2018 ob 12:31, hondazok pravi:

Dodajam tehnične podatke in statistiko po lastnih izkušnjah za METZELER TOURANCE NEXT. Guma je namenjena za 90% asfalta in 10% ofroada. Prvič sem na cestni motor nataknil enduro cestni profil. Skratka guma je odlična na asfaltu in dobra na makadamu. Zelo dobra tudi v dežju. Glede na prejšnje cestne gume (Michelin PR2,3) ni bistvene razlike, vsekakor pa je boljša na makadamu. Dimenzija gum  150/70/17 69v in 120/70/17 58W.  Obraba zadnje gume:

Pri            0 km    profil  9,0 mm

pri     1.000 km   profil  8,0 mm

pri     2.000 km   profil  7,4 mm

pri     3.000 km   profil  7,1 mm

pri     4.000 km   profil  6,9 mm

pri     5.000 km   profil  6,7 mm

gibanje profila je + - 0,1 mm na celotnem obsegu gume

Obraba sprednje gume:  Nova 4,0 mm profila, po 5.000 km 2,8 mm profila. 

280420171480.jpg

280420171481.jpg

Naj tole zgodbo dokončam, čeprav je končana že v 2020:

Zadnja guma je zdržala 20.000 km, preostanek profila 1,2mm. Sprednja pa je zdržala samo 17.000 km - preostanek profila 1,0mm. Narobe svet, ampak vse se enkrat zgodi prvič.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, hondazok said:

Naj tole zgodbo dokončam, čeprav je končana že v 2020:

Zadnja guma je zdržala 20.000 km, preostanek profila 1,2mm. Sprednja pa je zdržala samo 17.000 km - preostanek profila 1,0mm. Narobe svet, ampak vse se enkrat zgodi prvič.

Meni so tudi 20.ooo km zdržale Metzeler tourance (sprednja in zadnja) več kompletov, Pireli trail tudi zdžal 20.ooo km (sprednja in zadnja), Conti Tkc70 zadnja zdržala 20.ooo km, sprednja 10.ooo km.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 3. 2021 ob 19:11, Bostjan L pravi:

Meni so tudi 20.ooo km zdržale Metzeler tourance (sprednja in zadnja) več kompletov, Pireli trail tudi zdžal 20.ooo km (sprednja in zadnja), Conti Tkc70 zadnja zdržala 20.ooo km, sprednja 10.ooo km.

Si morda imel Pirelli scorpion trail? Zanima me namreč globina profila zadnje gume. Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Tule boš mogoče našel kaj na temo teh gum, čeprav narejene na Tajskem, so najbrž bolj popularne ta tisti "polovici" kot v Evropi.

O mitaskah se največ pri nas piše, pač lokalno. Sem zasledil tudi zapise na drugi strani "luže". Tudi pri njih so zanimive predvsem zaradi cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Luka66 pravi:

Fantje je že kdo vozil Motoz gume 50:50? Kako se obnesejo in predvsem range.....  thx

https://pacificpowersports.com/shop/tractionator-gps/?utm_source=www.advpulse.com&utm_medium=banner&utm_campaign=advpulse_gps

Tale pnevmatika je prej 80:20 ne pa 50:50. Profila ima glih toliko, da odvede vodo iz kakšen kamen iz ceste..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, HyperJack pravi:

Tale pnevmatika je prej 80:20 ne pa 50:50. Profila ima glih toliko, da odvede vodo iz kakšen kamen iz ceste..

Navedba proizvajalca...........v eno smer 50:50, če jim obrneš smer vrtenja pa mostly off road, kot piše........rabil bi take long distance 50:50..... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

zelo jih hvalijo, sploh kilometrina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!