Skoči na vsebino

Gume za Offroad, Motocross, Enduro, Dualsport..


robberrt

Priporočene objave

zanima me katere gume uporabljate za hard enduro motorje?

Kaj mislite o Mitas cenovno je dokaj ugodna, in sicer zadnja 130/80/18 pride 12.000 prednja pa cca 10.000SIT

Ali priporočate kaj drugega in še kje kupujete gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me katere gume uporabljate za hard enduro motorje?

Kaj mislite o Mitas cenovno je dokaj ugodna, in sicer zadnja 130/80/18 pride 12.000 prednja pa cca 10.000SIT

Ali priporočate kaj drugega in še kje kupujete gume

Dunlop, absolutno... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam gor dunlop trailmax in sem z njimi kar zadovolen. Je pa res,da je ta guma bolj za cesto,kot pa za teren.

Je pa kar mehka(zadaj gre glih ena na 10000 km)-to je moje mnenje na podlagi izkušenj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gidl maš kakšno pametno cenovno varianto?? Cena/kvaliteta, kaj priporočaš?

no ja itak trial guma drži dalj časa ampak jaz bi rabil za HARD ENDURO, tko da mislim da bom vzel kar CROSS varianto.

kolk pa ma kej sitar zimskega popusta??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas gume ti priporočam, ker so zelo dobre. Imaš na razpolago več vrst, ki se zelo dobro obnesejo. Po mojem je najboljša varianta C10 vsaj za rekreativno vožnjo. Ima zelo dober oprijem v ovinkih in obraba je v mejih normale. Za daljšo življensko dobo gume izberi oznako HA-hard. Cena je pa zelo ugodna vsaj proti ostalim.

Če se ti pa ne zdi škoda denarja stran vržit pa vzemi bridgestone :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem ravno govoril s sitarjem, pravi da do spomladi ne bo nič z dunlop hard enduro gumami....K...pa tak zastopnik, do spomladi bom pa tud že kakšno zamenjal spet...

No ja še dobro da tudi ostali prodajajo druge gume, tko da pomoje bom res kar mitas vzel pa je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem ravno govoril s sitarjem, pravi da do spomladi ne bo nič z dunlop hard enduro gumami....K...pa tak zastopnik, do spomladi bom pa tud že kakšno zamenjal spet...

No ja še dobro da tudi ostali prodajajo druge gume, tko da pomoje bom res kar mitas vzel pa je....

Za Dunlop najboljš da kontaktiraš z Izotom, na MK Kamnik forumu... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gidl maš kakšno pametno cenovno varianto?? Cena/kvaliteta, kaj priporočaš?

nimam...jaz kupujem MICHELIN v Nemčiji in mene zadnja stane 76€.

Kar se pa mitasa tiče ja pa jasno da za tolk denarja nemore bit poleg tega da je črna okrogla in da ima celo štoflce še dobra povrh vsega...

Popravljeno . Popravil gidl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

jest sem pr sitarju kupu d752 za 13 jurjev,rajš v kamnik pa sem dal jurja več kot pa mitaske ki so od 10 do 12 jurjev.. sem imel tud na prejšnjih zmeri dunlopke,tko da za mitaske sploh nisem vedu kako se katera obnese,prejšnja guma na temu je bla mitas,sam še zmeri rajš na dunlop ostanem :OK:

no saj prednja je zaenkrat opa zaenkrat še mitas :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Letos smo si Saharo (vsaj njen začetek) in Atlas ogledali z ene strani in ker nas je vse skupaj navdušilo smo se za 2007 odločili da si to čudo ogledamo tudi z druge strani kjer se vse skupaj začne ali konča, kakor komu ljubo.

Že v Tuniziji sva z Mackom prevozila kar nekaj km izven utrjenih cest in velikokrat smo se ustavili pred prepreko ker naše Tourancke niso bile pripravljene voziti po makadamih nasutih s saharskim peskom ali po kakih blatnih kolovoznih. Zato sva se odločila da letos namontirava nekaj kar bo blatnim in peščenim podlagam pokazalo zobe :P

Že na trajektu smo opazili dva italjanska GS-a z offroad gumami s katerimi so se iz Milana do Rima pripeljali po asfaltu in tudi po Tuniziji so se več ali manj držali asfaltnih površin pa se v nasprotju s pričakovanji le te niso prav veliko obrabile ko smo jih ponovno srečali na koncu poti. Žal jih nismo vprašali kaj sta imela obuto.

Sam sem začel malo brskati po netu in takoj naletel na problem, saj je bolj redkost dobiti takšno gumo v dimenzijah za Varadera ali GS-a 110/80R19 spredaj in 150/70R17 zadaj. Našel sem Metzeler Karoo in Continental TKC80.

Bi pa imel par vprašanj če mi kdo zna odgovoriti:

1. Kakšna je obraba Metzelerke oziroma Continentalke na asfaltu z naloženim motorjem?Skrbi me da je ne bomo zradiral v 1000km kolikor rabimo do tja dol.

2. Kakšna je razlika v vožnji po asfaltu v primerjavi z bolj cestnimi gumami?

Sam se bolj nagibam k Metzelerju saj dobim komplet že za dobrih 30 tisočakov, Continental pa je precej dražji.

V kolikor ima kdorkoli izkušnje na tem področju na dan z njimi. Nimamo namena riniti v sipine ker če tam vkopljem kravo grem lahko na avion za domov. Radi bi se le malo bolj učinkovito spopadli z slabimi cestami v bolj odročnih krajih kjer tudi ponavadi potujemo.

Nisem našel nobenega topica na to temo, če sem kaj spregledal pa prosim moderatorje če prestavijo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede gum ki jih potrebuješ sploh ni dvoma. Ali TKC80 ali pa Karoo. Sam nisem prepričan če dobiš mere za Varo. Pravzaprav jih, Blazdo je imel lani na GS1200 Karoo. Jaz sem s TKC80 šel po avtocesti v Tunizijo, se vozil off road in prišel nazaj brez problema. Sprednja je še kot nova, zadnja je več kot pol dobra. Po forumih sem bral da naredi TKC80 zadnja pribl. 8000km, sprednja pa naredi dve do tri zadnje. Gume držijo tudi na cesti odlično. Ko bom porabil Anakee, se bom vozil sam s TKC. Zgledajo odlično, peljejo te povsod. Drugo leto spet v Saharo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj linkov

Michelin Baja, sicer bolj za trdo podlago

Michelin T63 bolj rekrativno soft

Metzeler Karoo

bolj extremna je še MCE 6 days extreme

Metzeler enduro gume 2006 [attachmentid=81403]

Dunlop enduro gume

Bridgestone Gritty

06_me_flyer_offroad_e_2006.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desert je zakon za 'all off-road' po moje. Ne prebiješ na kamnih, fajn trda je, pa še po pesku gre fiiiino :D

Continental tudi zelo zelo hvalijo. Samo ne vem če ravno 80-ko... bi moral malo pobrskati... a je možno, da je nek '21' model, to imam zdejle v glavi... Verjetno boljša varianta za vaše namene... je pa vse odvisno KATERO pot mislite ubrati, ker so podlage skozi Saharo ZELO različne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš kompromis ki te bo pripeljal tja dol in nazaj in se boš kar dobro vozil off road, potem sta Karoo in TKC80. Če pa motor pripelješ tja dol na prikolici, potem je pa druga štorija.

Pa na Vari si še limitiran s sprednjo 19" gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje hvala za nasvete.

Kot je tudi mladen napisal bom izbiral verjetno kar med Karoo in TKC80, sta najlažje dobavljivi v dimenzijah za Varadera ali GS-a.

Za naše potrebe bosta verjetno več kot dovolj, pa še cena za Karoo je zelo ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst mam na kawasaki klr 650 uzadi mitasovo cross gumo in smem povedat da jo mam slab mesec in gre vsepovsot,pa še po asfaliti se drži ko kloš

drugač j pa v enem mesci zrediraš če se zlo velik vozš jst sm se velik po tereni vozu,gozd,blat,šudr,sviž,asfalt pa je šla v enem mesci pa še par dni,samo sem se vozu skori usak dani minimalno eno uro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!