Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

pred 19 urami, zenith pravi:

Zdravo,

glede škornjev imam par vprašanj :) ...frišen sem...

Gledam tele škornje (podobne tudi) Forma Adventure, short boots waterproof

https://www.motoin.de/Clothing/Boots/Offroad-boots/Forma-Adventure-short-boots-waterproof::40050.html

Iščem takšne škornje s katerimi  bi lahko npr. pri postankih naredil tudi kakšen daljši ogled, sprehod, vzpon na kakšno razgledno točko ipd.  ali pač takšni ne obstajajo in so vsi trdi in neudobni?

Zasledil sem tudi, če sem prav razumel, da bi lahko s takšnimi škornji kot jih nameravam kupit imel težave pri prestavljanju? nekje je bilo zapisano da bi moral pač to menjalno "ročico" pomaknit? To drži? Imam Hondo NX650 Dominator, če kaj pomaga ta podatek.

Kako je z višino škornjev... kaj je slabost razen nekoliko slabše zaščite  takšnih nekoliko nižjih škornjev? Nekoliko nižji se mi zdijo udobnejši in za namen ki sem ga zgoraj opisal bolj primerni.

Klipsnam se je bolje izogibat?

Vnaprej hvala za info.

lp,z

 

 

Živ, take škornje sem jaz uporabljal, vzel sem ta visok model in so mehki in udobni. Podplat je po mojem iz lahke penaste gume in je lepljena na usnje, približno nekaj takega, kot imajo razni lahki pohodni čevlji za sredogorje. V glavnem, škorenj je lahek, hoja noben problem, podplat se upogiba. Videz škornja samo izgleda robusten, kot kakšen Alpinin gojzar izpred  30 let, ko se Vibram podplat ni upognil niti za milimeter, v resnici pa ni tako.

Glede vodotesnosti pa, jah en cajta drži, po kakšni uri, dveh pa začne mal zamakat, ni ravno Gore membrana...

Jaz sem jih imel rad ravno zaradi mehkobe, in relativne lahkosti in nikol me niso ožulili. Drugače imam nogo 43, škorenj sem pa vzel 44, Italijani pač ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali obstajajo škornji, ki bi imeli podplat tako zasnovan, da bi se upogibal le navzgor (za hojo), ko bi pa imel nogo na stopalki (na čoperju držim noge na sredi podplata) pa bi bil trd. Sedaj, po daljši vožnji čutim pritisk stopalke na podplat.

Pa ne zanima me, kako naj držim noge, ampak ali obstajajo takšni škornji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Poznate koga, ki se ukvarja s popravilom moto škornjev ?

Zaradi ročice menjalnika se mi je deformirala trda notranja podloga nad prsti - sedaj me tišči v palec...

Hvala in LP Andrej

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, dreja_123 pravi:

Poznate koga, ki se ukvarja s popravilom moto škornjev ?

Zaradi ročice menjalnika se mi je deformirala trda notranja podloga nad prsti - sedaj me tišči v palec...

Hvala in LP Andrej

 

na hitro prelistaj 10 zadnjih strani te teme, se bo sigurno kaj našlo...Sicer pa ti bo lahko to popravil vsak dober čevljar. Vem za enega dobrega blizu Lj, na tvojem goriškem koncu pa ga prrobaj najti s pomočjo strica Googla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pogledujem za škornji, pa imam ob tem en problem. Na začetku sem sicer nekaj malega res nosil/vozil z škornji, potem sem pa nabavil tiste bolj nizke, saj so mi bolj sedli, nogo sem imel lepo oprijeto/fiksno, kar pri visokih škornjih nisem imel ..... posledično dal podaljšati hlačnice :D. Par dni nazaj pa sem tko usput šel mim ene štacune, pomerim škorenj in isti problem, noga v gležnju ima kar lufta, medtem ko zgoraj lahko škorenj zategneš. Iščem nek touring/sport škorenj, ki bo tudi fajn dihal. Kolikor sem pogledoval, bi mi bil še najbolj primeren slednji, čeprav je že kar racing https://www.bscenter.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=15620&detailid=105425. Našu sem še nekaj od alpinstarja pa vanuccija, ampak to je pa že čisto preveč touring oz. adventure. Torej ma kdo kaki preglod za škorenj z zapnjenajem tudi v spodnjem delu, ali pa kak škorenj, ki je primeren za bolj tanke nogice? :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, notranc pravi:

Tcx

tcx_infinity_evo_gore_tex_boots_black_750x750.jpg.c3b5492f37f67d3c99684ba54f935a7a.jpg

take mam in sem zadovoljen

kje se to dobi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/20/2019 at 3:03 PM, ukica said:

Kupujem nove skornje.. ogledujem si alpinestars smx plus in supertech r. 

Nekako se bolj spogledujem s supertech zaradi tega ker gre notranji cevelj vn.. se ksn drug predlog? 

Kupil smx plus v asu za norih 170e :) sicer iz outleta, model iz prejsne sezone.. ampak:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nove škornje, zdaj jih je potrebno zmehčat, jasno. Berem pri vzdrževanjih kako in kaj - toliko vsega, da se človek izgubi. Zato eno vprašanje - jih lahko namažem z vazelinom ter hodim po hiši, ali bo to predolgo trajalo. Načeloma moram omehčati samo zgornji del pri prstih, tam preveč nasedajo :blush:... Ali pa je kaj drugega še v igri ...IN ne, v vodi stati z njimi ne mislim, tudi v pečico dati me ne mika :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sanda2 pravi:

Imam nove škornje, zdaj jih je potrebno zmehčat, jasno. Berem pri vzdrževanjih kako in kaj - toliko vsega, da se človek izgubi. Zato eno vprašanje - jih lahko namažem z vazelinom ter hodim po hiši, ali bo to predolgo trajalo. Načeloma moram omehčati samo zgornji del pri prstih, tam preveč nasedajo :blush:... Ali pa je kaj drugega še v igri ...IN ne, v vodi stati z njimi ne mislim, tudi v pečico dati me ne mika :naughty:

Seveda lahko...kako dolgo bo trajalo mehcanje za tvojo nogo pa sam bog ve....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Časopis namočit v alkohol in natlači notri. Če te pri prstih tiščijo.

Od zunaj pa lahko s karkoli, kar mehča usnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debele nogavice pa na furo, se bodo že obdelali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

debele nogavice pa na furo, se bodo že obdelali

Predvidevam,da bi kaj takega jz naredu...tik pred vozno pa konkretno namazal z oljem za konjska sedla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Predvidevam,da bi kaj takega jz naredu...tik pred vozno pa konkretno namazal z oljem za konjska sedla...

debele da te ne zažuli (preverjeno z vojske) pa premaz z voskom oziroma oljem za usnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sanda2 pravi:

Imam nove škornje, zdaj jih je potrebno zmehčat, jasno. Berem pri vzdrževanjih kako in kaj - toliko vsega, da se človek izgubi. Zato eno vprašanje - jih lahko namažem z vazelinom ter hodim po hiši, ali bo to predolgo trajalo. Načeloma moram omehčati samo zgornji del pri prstih, tam preveč nasedajo :blush:... Ali pa je kaj drugega še v igri ...IN ne, v vodi stati z njimi ne mislim, tudi v pečico dati me ne mika :naughty:

Tale zelo pomaga....navodila so na drugi strani spreja :)...dobi se običajno v vsaki trgovini s čevlji. 

20190326_180549.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

zaradi padca so je poškodovan moto škorenj. zanima me če se lahko to kako popravi ? (npr. kaksnja masa ali karkoli )

 

 

IMG_1254.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, blazboss pravi:

Pozdravljeni,

 

zaradi padca so je poškodovan moto škorenj. zanima me če se lahko to kako popravi ? (npr. kaksnja masa ali karkoli )

 

 

IMG_1254.jpg

bo kar tule prava tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolega prodaja:

skornji st. 43

cena: 120€
 

B01CD4A5-E302-4D7A-BE68-8A95FBBBB669.jpeg

In moto superge, st. 42

cena: 60€
 

oboje lepo ohranjeno

 

kontakt:

Saso 040-702-218

4BF0EF32-478D-4969-BDA7-7CFBA89D6957.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sidi so zakon ... zamenjaš luknast podplat, ki se ti naredi od tačk

Prej

86695663_275627870076575_865787106613316

potem

86643717_2357221841236083_39226609035095

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, imam že treji par teh škornjev (Alpinestars Supertech) in pri vsakih vtrgam to rumeno vrv na notranjem škornju.

Iščem po trgovinah, pa ne najdem nič primernega. Ima kdo idejo kje najti primerno tanko in močno vrv?

IMG_20200220_170126.jpg

IMG_20200220_170138.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!