Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

pred 10 minutami, gretzky pravi:

Ga potopijo na 200 metrov globine?

Ja, čez tri dni ga zvlečejo pa vn in ocenijo. Po enem tednu ga izstreliji še v orbito in z naslednjim kometom pride na zemljo. Pol je test uspešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam ljudi, ki so take stvari testirali v kopalni kadi .. škornje, rokavice, dežkota ... takrat ni nobenmu nč puščalo ... ko so se pa zapeljali po dežju .. je skoraj vsem v roku najkasneje 2 ur spustilo ... to je vse treba sprobat v akciji ne pa doma v kopalnici

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem nabavil ta model:

sidi-adventure-gore-tex.jpg

Po prvi vožnji sem zadovoljen. Malo bo treba dvigniti prestavno ročico, ker je zaradi višine škornja težko priti spodaj za prestavljanje navzgor. Nabavil sem jih, ker se bojim za gležnje v primeru padca s kravco (GSA).

V vodo jih nisem tunkal, le opral sem jih po blatni vožnji. To so moji tretji Sidi škornji, če ne štejem še nekaj parov kolesarskih čevljev. S Sidi modeli sem zadovoljen, očitno imam tako obliko stopala, da mi njihovi škornji pašejo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš srečo, tudi jazsem jih probal, pa niso sedli na mojo lopatasto nogo. Kako uro nazaj sem za zimske vožnje prinesel iz trgovine  Forma Adventure. Nima sicer neke grozno trde zašite, kakršne sem vajen od kros škornja, tu mi je bolj pomembna vodotesnost, udobje in to, da zaradi tanjših ščitnikov spredaj, hlače lahko nosim čez škorenj. Kako se bodo obnesli v plundri in mrazu, bom poročal po prvih vožnjah v snegu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem naredil nekaj km z novimi škornji in moram reči, da so zelo v redu. Prestavno ročico smo malo prestavili navzgor in naprej, da je več prostora za nogo. Prej jo je bilo težko stalčiti vmes in prestaviti navzgor. Zanimivo, da v teh škornjih čutim vibracije skozi podplat. Izgleda so podplati bolj trdi kot od Daytone. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam ženske motoristične čevlje TCX Competizione S velikost 38. Čevlji so izredno prilagodljivi in jih lahko nosijo tudi uporabnice z širšimi mečami (obseg meč do max. 42cm) 

info na PM

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nova pridobitev za novo sezono, TCX Track EVO. Prvi preizkus (brez motorja) mi daje upanje, da so kljub zaščitam dovolj mehki za celodnevno uporabo.

Sem jih pa v TC motoshopu dobil precej ceneje, kot so v nemški  FC-moto, tak da se splača vedno tudi doma preveit.

TCX Track Evo WP.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer pa ma to sploh kaj zaščite na gležnju al sam mal debelejše usnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Snecer pa ma to sploh kaj zaščite na gležnju al sam mal debelejše usnje?

Čevelj kot čevelj, ni za motokros in podobno, če to misliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, motolover pravi:

Dokler ne padeš je vsak škorenj dober.

Kar pa tudi ne pomeni, da si moraš kupit pancarje, ki so za hojo neudobni (hojo okol motorja npr.), s katerimi težko menjavaš in moraš šraufat ročko in imaš mesarski občutek na zadnji zavori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, motolover pravi:

Dokler ne padeš je vsak škorenj dober.

Sj tut potem ni neke bistvene razlike :yawn:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Kar pa tudi ne pomeni, da si moraš kupit pancarje, ki so za hojo neudobni (hojo okol motorja npr.), s katerimi težko menjavaš in moraš šraufat ročko in imaš mesarski občutek na zadnji zavori.

Ne rabiš pretiravat,sej ne kupiš hard enduro čevljev ,temveč en sreden razred med tvojimi "pohodniškimi" in tistimi ki jih omenjaš v postu "pancarji":)

Evo te imam sam ,super so tudi za hodit(definitivno so tvoje udobnejše) toda tu imaš zaščiteno golenico ,gleženj ter prste ,pa še solidno se hodi ,vrjem da če ne bi bile vsaj solidno hodne jih neb imel že zaradi kolena če mu sploh lahko tako rečem :P

http://www.fc-moto.de/TCX-X-Desert-Gore-Tex-Boot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snecer said:

Kar pa tudi ne pomeni, da si moraš kupit pancarje, ki so za hojo neudobni (hojo okol motorja npr.), s katerimi težko menjavaš in moraš šraufat ročko in imaš mesarski občutek na zadnji zavori.

Pri BMWju prestaviš ročko v par minutah, vse je pripravljeno za to. Pa saj ni, da bi to delal vsak dan, ko kupiš škornje, prirediš zanje in imaš tako za toliko časa dokler ti paše. Ne verjamem, da bom še kdaj prestavljal.

Pomeri kdaj take škornje in boš videl, da se da kar fino capljati naokoli! Sicer je pa vse kompromis, če hočeš varnost moraš reskirati nekaj komforta. 

4 minutes ago, DAMI34 said:

Sj tut potem ni neke bistvene razlike :yawn:

Odvisno, meni so pri karambolu rešili peto. Še zdaj se spomnim udarca s peto ob tla in kako dobro se je obnesla pancerska plastika, ki je bila tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

 

Odvisno, meni so pri karambolu rešili peto. Še zdaj se spomnim udarca s peto ob tla in kako dobro se je obnesla pancerska plastika, ki je bila tam.

Men so tut pri karambolu in po 10 m ostali na nogi...in pomagali pri pristanku. Tip škornjev TCX nič posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejši touring tcx 5 let stari. Osnovna zaščita, vse ostalo je joker kartica, ki jo al pa jo ne potegneš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi jamrovci, ce bi si vi enkrat visoke pete obuli in v njih samo par uric naokrog capljali bi vam bil tudi najbolj "pancarski" motoskorenj visek udobja.

sicer pa vozite vsi neke kufre s sabo, pa zgleda se ne da enega "normalnega" para obutve s sabo vzet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, cikadina pravi:

dragi jamrovci, ce bi si vi enkrat visoke pete obuli in v njih samo par uric naokrog capljali bi vam bil tudi najbolj "pancarski" motoskorenj visek udobja.

sicer pa vozite vsi neke kufre s sabo, pa zgleda se ne da enega "normalnega" para obutve s sabo vzet. 

Kak ne, Kmet ima vedno en normalen par obutve s sabo

FB_IMG_1452331694692.thumb.jpg.26fe88c49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, cikadina said:

dragi jamrovci, ce bi si vi enkrat visoke pete obuli in v njih samo par uric naokrog capljali bi vam bil tudi najbolj "pancarski" motoskorenj visek udobja.

sicer pa vozite vsi neke kufre s sabo, pa zgleda se ne da enega "normalnega" para obutve s sabo vzet. 

Ko boste ženske padale na nas zaradi visokih pet, se bomo sigurno potrudili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, motolover pravi:

Ko boste ženske padale na nas zaradi visokih pet, se bomo sigurno potrudili.

ah sej vi se pa na druge nacine matrate okrog bab, tko da tudi vam bi lahko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • T 120
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!