Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

No hvala lepa za veliko nasvetov! Skratka dans sm bil v TC-ju, pogledal škornje, sprobal in takoj kr kupo. Oxtar TCS z goretex membrano in vsem tem. :D Cena 35 k sit!

LP david

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zej se ti škornje ful splača pr pilkotu v lljubljani kupt ma 30% na wintex škorje tko da pridejo okol 30.000sit

A so ti jih zamenal??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ok......vsekakor bom sel v Munchen na sejem...ta odlocitev je ze padla.......sam zanima me kolk "penezev" cirka bi blo fajn sabo met za skornje, hlace in jakno srednje kvalitete oz. primerne za TDM-ko.......da vem al bom zimo prezivel ob kruhu in mleku al si bom lohk tud kaksno smucanje privoscil?

Ceprav mislim da bo slednje bolj malo verjetno.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor lahko das vzem s sabo.

Skornji - od 30.000 SIT naprej (denimo moji skornji so bili 37.000 Trenutno tisti, ki jih hocem stanejo okrog 50.000)

Hlace cordura - od 30.000 SIT naprej

Jakna cordura - od 45.000 SIT naprej (denimo jakna moje punce, ki je dalec od tega, da bi bila vrhunska, brez podloge je bila 37.000, moja je bila 89.000)

Sicer pa imas odprto temo o tem (in moj post v njej).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA a to so normalne cene al tiste sejemske........ker sem slisal da se v Munchen splaca zaradi znizanj starih zalog...........tole kar si pa navedel pa mi bolj deluje kot cenik trgovin v SLO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem cist ziher ampak jez mislim da gre za IMOTO, baje neki tradicionalni sejem moto opreme, kjer so razprodaje starih zalog......enkrat februarja vsako leto....mogoce se motim ampak take informacije sem dobil........a so se kaksni podobni sejmi na katerih se da lepo prisparat?

Ko sem bral tale topic predvsem tisti del o poskodbah ki jih lahko dobis me je kr mal pri srcu stisnilo in sm reku ba bo treba kar mal denarnico ozet :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA a to so normalne cene al tiste sejemske........ker sem slisal da se v Munchen splaca zaradi znizanj starih zalog...........tole kar si pa navedel pa mi bolj deluje kot cenik trgovin v SLO?

Dva meseca nazaj si imel do 55% znizanje vseh zalog v Italiji. Kaj ti pa tam ni ustrezalo? In zakaj cakas na Muenchen?

Tole je sicer :topic:

PS: Popusti so sicer obicajno visoki na top modele, ne na tiste, ki so ze tako poceni in dobro prodajani ze brez popustov... Torej v bistvu dobis zelo kvalitetno stvar po ceni, ki bi jo placal za manj kvalitetno stvar, vendar se vedno ne napol zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na imot se splača iti, saj se marsikaj da dobiti ceneje, pa tudi pol se gre v trgovine po robo po stalnih cenah. Tist0 kar je v akcijah pa so stvari, ki ne grejo v prodajo zaradi čudnih številk ali pa previsokih prodajnih cen. Vem, da se dobijo že dovolj kvalitetni čevlji za 75€ kar je ugodnejše od SLO trgovcev ( to ti pride prav če si povprečen uporabnik motocikla, če si bolj na SS varianto ti priporočam, da ne gledaš na ceno ampak na varnost opreme!)

Cene lahko vidi na internetnih straneh, ki jih najdeš po forumu ali pa v katalogih pri Uzzy-u :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če voziš motortako dobro, da s konicami škornjev drsaš po tleh, potem moraš sigurno gledat na najboljšo kvaliteto. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva meseca nazaj si imel do 55% znizanje vseh zalog v Italiji. Kaj ti pa tam ni ustrezalo? In zakaj cakas na Muenchen?

Tole je sicer :topic:

PS: Popusti so sicer obicajno visoki na top modele, ne na tiste, ki so ze tako poceni in dobro prodajani ze brez popustov... Torej v bistvu dobis zelo kvalitetno stvar po ceni, ki bi jo placal za manj kvalitetno stvar, vendar se vedno ne napol zastonj.

Takrat se nisem imel takih potreb (beri motorja) in sploh nisem vedel za popuste v Italiji. A so se kje kaki hudi popusti oz. priloznosti kjer se splaca kupovati (da ne bom cakal na maj;ops;na 20. februar :D )?

Malo me razsvetlite...........sem nov na sceni...hvala za vsak nasvet!

LP

Davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena absolutno prvovrstna firma za skornje - Alt-Berg. samo cene so malce hude. npr. Hogg All Weather GBP 113.- ali All Weather Bandag GBP 140.- . no ja, niti niso toliko drazji od ostalih goretex skornjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... zelo stilno in estetsko. But...but... gre samo za touring skornje... nazalost zgleda, da ne delajo SS cevljev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pri opisu izdelka ni videti da bi imeli ti škornji jeklen vložek zjekleno  zaščito prstov in pete, kar se mi zdi pri motornih škornjih najpomembnejše

:rolleyes:

broj jedan, vsak ima druge prioritete v zivljenju. BTW mi lahko razlozis zakaj ti zahtevas jekleno ojacanost prstov in pete pri skornjih? in prosim ne citiraj reklamnega materiala proizvajalcev.

BTW 2:

opis za all weather bandag kopiran z strani alt-berg:

"Altbergs top of the range - dual use boot.? Incredible lightness and comfort combined with Altbergs legendary toughness.

Higher leg that the Bandog Lite - fully blake sewn stilflex midsole for underfoot protection and sideways crush resistance.

Cambrelle / Hydromax lining throughout with megatex in tongue for increased breathability.? Low density sponge/astroshock laminates built into ankle / instep areas for improved comfort & protection."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..mi lahko razlozis zakaj ti zahtevas jekleno ojacanost prstov in pete pri skornjih? in prosim ne citiraj reklamnega materiala proizvajalcev.

bom poizkusil razložiti brez citiranja

:rolleyes:

hhmggmmm

torej

:unsure:

občutek.. občuteeek .. občuuteek ..

aha

varnosti..

med padci se dogaja marsikaj.. najprej s čimer in na kar se človek lovi (torej ys) ob eventuelnem padcu so po moje podplati .. mislim tako, ker do sedaj še nisem zares (v 15 letih) obrisal z mopedom tal, razen eneparkrat skoraj, pa sem se nekako ujel..

poleg tega so noge najbližje tlom - spet občutek, da ti ne bo popolnoma zmečkalo podplata ob kakem udarcu iz strani..

ne vem no, če prav razmišljam.. ampak to je moje mneje

popolnoma jasno pa je, da jaz nič ne "zahtevam" od nikogar - sam če ys zase kupujem škornje.. je to to, drugi pa kakor hočete, seveda .. popizdim samo če vidim koga v supergah na hitrem motorju.. ne, ne popizdim - človek se mi smili

no,

:)

a je ok?

pa še brez trgovskih citatov

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW 2:

opis za all weather bandag kopiran z strani alt-berg:

"Altbergs top of the range - dual use boot.? Incredible lightness and comfort combined with Altbergs legendary toughness.

Higher leg that the Bandog Lite - fully blake sewn stilflex midsole for underfoot protection and sideways crush resistance.

Cambrelle / Hydromax lining throughout with megatex in tongue for increased breathability.? Low density sponge/astroshock laminates built into ankle / instep areas for improved comfort & protection."

tale BTW zgoraj si prebral? ..... in se dodaten BTW.... iz lastnih izkusenj ti lahko povem, da ce ne pades oz. stopis tocno na pokoncno stojeci 100 cvek ali podobne ostre stvari so normalni podplati motoristicnih skornjev cisto ok. seveda imam tudi pri svojih skornjih ojacan podplat in glezenj (tako kot alt-berg skornji). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko kdo primerja ali svetuje med SIDI ONROAD in OXTAR MATRIX (oba warianta z goretexom oz. kar koli ze ima SIDI)

Js mam SIDI pa sm ful zadovoln z nim! Tko da... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!