Skoči na vsebino

Enduro - kje se da vozit


zzigon

Priporočene objave

Če iščeš makadam, te se da najt. Odpreš google maps (ali katero drugo kartografsko storitev), pogledaš 30km okrog svojega doma in ni vrag, da se se ne boš spomnil kake makadamske ceste v bližini. Ali pa kaka šoderjama, kjer med vikendom dela stojijo.

Jaz se rad peljem po Pohorju, tam je ogromno makadamskih cest. Recimo relacija Rogla - Areh je kar fajn.

Bolj je problem pravi off-road, za katerega je treba it v gozd. Tam pa gre res za vožnjo po naravi, ki pa je skoraj povsod preganjana. Tudi črne kros proge so se povečini zaprle :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem da ne bi našel makadamskih poti.mislil sem samo ali je sploh kaj legalno,ker vsi govorijo da ni.ko še nisem imel motorja ni nobeden nič govoril o tem sedaj pa poslušam iz vseh strani kako policija preganja.glede na to da nisem več najmlajši35 motorist in sem si šele sedaj privoščil motor me zanima kako te stvari potekajo,saj ne želim imeti opravka po sodiščih.rad bi tudi naredil manjši poligon na svoji parceli zame in za svoje otroke a sem prebral da to ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

tukaj mi nekaj ni jasno... okrog mene je veliko kmetij in kmetov, zakaj lahko oni gredo drva nalagat s traktorjem ki pusti špure x krat širše on mojega motorja? in glede na to da je v sloveniji tako malo prog, so si sami krivi... naredili bi več prog in tega sranja ne bi bilo, ampak ne, morajo se pritoževati nad hrupom, zasledil sem članek da se celo pritožujejo, da gluhi slišijo ali čutijo frekvenco 4t motorjev in bojo še več prog zapirali baje... kdor te pi***** ne verjame se naj sam prepriča :)577450319667671452468880.jpg

prav tako mi ni jasno zakaj se ne bi smel voziti po hosti ki je tik ob cesti? hrup motorja baje odganja živali... a od avtov pa ne? moj motor kopa gor korenine in dela škodo podrasti... a kmet s traktorjem pa ne al kako? plini ki izhajajo iz mojega motorja onesnažujejo zrak... kmet pa ma zraven hoste njivo, ki jo redno orje in škropi... to ne škodi?

če vidim pot od avta ali traktorja ki vodi skozi gozd, jo bom uporabil, ker točno kaže na to, da jo je pred mano nekdo že... če jo je on lahko, zakaj je jaz ne bi smel?

če pa že kaki policaj ali kmet v ali ob hosti zateži pa je fajn če si se po hosti že toliko peljal, da veš kje lahko uideš ;) potem pa upaš da si te niso zapomnili :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobno situacijo:

Delam v gozdarstvu. Dopoldne s traktorjem vlačim les, popoldne po isti poti z motorjem "uničujem" naravno okolje? Kje je tukaj zdrava pamet?

Je ni! Zakaj? ker zakon tako pravi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker zakon piše folk ki še ni sedel na motorju ... bi se pa smejal kakega politika najti v hosti se furat z neregistriranim motorjem po hosti brez izpita :D ali pa s krosko po cesti ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker zakon piše folk ki še ni sedel na motorju ... bi se pa smejal kakega politika najti v hosti se furat z neregistriranim motorjem po hosti brez izpita :D ali pa s krosko po cesti ^^

btw, na spletu sem zasledil kako je en anglež pisal kako majo v angliji urejeno zadevo, krosko lahko vozijo po cesti, kar tako brez luči... je rekel da je gor dal registrsko tablo in števec da ve kolko se pelje (omejitve hitrosti) in hupo in je to to... smer kaže z roko in se lepo pelje :D

tukaj:

http://twostrokemotocross.com/2009/01/two-stroke-vs-four-stroke-let-the-debate-begin/ (sicer debata 2T vs 4T ampak ok)

citat ključnega dela:

The best thing about it is we don’t have to modify the bikes to get them road legal – all we had to do was put a mini license plate on the rear mudguard and a battery powered horn. Both our bikes are straight off the race-track, propper motocross spec, no lights or anything (we have to stick out arms out to ‘indicate’ lol..) I added a speedo so I know who fast I’m going in case we go past a speed camera but thats pretty much it! I still have my knobblys on!!

tega v sloveniji verjetno ne bomo vidli... :D pa še ta verjetno se mi zdi odveč v stavku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker zakon piše folk ki še ni sedel na motorju ... bi se pa smejal kakega politika najti v hosti se furat z neregistriranim motorjem po hosti brez izpita :D ali pa s krosko po cesti ^^

In kaj bi moralo pisat v zakonu....da lahko vsakdo orje z avtom, motorjem, štirikolesnikom in ne vem še čem kjer ga je pač volja......

Vlačenje lesa, košnja trave.....je eno........oranje travnikov, gozdov ter plašenje vseh kosmatih in pernatih prebivalcev naravnega okolja iz čistega užitka pa nekaj povsem drugega. Je pa res da čedalje večje število gozdarjev in kmetov pri svojem delu naredi več škode kot 10 motorjev skupaj.....samo to je že bolj stvar izvajanja zakonov kot karkoli drugega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw, na spletu sem zasledil kako je en anglež pisal kako majo v angliji urejeno zadevo, krosko lahko vozijo po cesti, kar tako brez luči... je rekel da je gor dal registrsko tablo in števec da ve kolko se pelje (omejitve hitrosti) in hupo in je to to... smer kaže z roko in se lepo pelje :D

tega v sloveniji verjetno ne bomo vidli... :D pa še ta verjetno se mi zdi odveč v stavku

Vprašaj ga še kako gor izgleda tehnični, pregled potem se pa vprašaj kdaj so tebi nazadnje preverili stanje amortizerjev in verige v SLO. Ni vse tako rožnato kot se zdi na prvi pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pravim da naj bo po hosti vse dovoljeno, pravim da bi bilo manj furanja na črno in manj sranja če bi bilo več urejenih prog (krosarji) in gozdnih poti (enduraši)... ampak se vsi vedno pritožujejo

glede kontrol pa se strinjam da je boljše če so dosledne ker se tako najbolje najdejo pomanjkljivosti na mašinci, ki jih pa seveda če so hočemo odpraviti preden se peljemo, ne pa ko je prepozno

Popravljeno . Popravil Lipek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveža izkušnja na 30 podlage (pred 25 leti me je lovil kmet z vilami, pred 20 leti name streljal "vesel lovec", parkrat bil napaden s strani vegetariancev in veganov, sedaj pa me je razsvetlil gozdar...

Včeraj se peljem po gozdni cesti (dober makadam) med Ilirsko bistrico in mejo z CRO. Na eni razgledni jasi se ustavim. Ko speljem, se za mano pojavi Landrover 109. Na razcepu, cca 2km naprej se ustavim, LR se ustavi ob meni in ven se s sopotnikovega sedeža samozavestno skobaca zelani možak, ter se legitimira kot "Marinčič (mogoče Marinč/Marinc) iz Zavoda za gozdove Slovenije.

Pa začne z izjavo: "vidim teren", ter gleda v motor....

Malo ga zmede moj: "tereni so res lepi, v tem soncu vse lepo raste...."

Pa začne "Veste, vožnja v naravnem okolju je z zakonom prepovedana, na vašem motorju pa vidim blato"

AAAA? Ja, res je malo umazan :wacko:, veste, preveč pranja mopedu škoduje v tej vročini...

Pa g. iz Zavoda ne pozna šale:"Blato sigurno niste dobili na cesti!"

Malo ga zmede moj odgovor :"AAAAA, kje pa imate tukaj v hosti drek? Ves čas ob cesti vidim samo skalovje, pa še zanima me, kdo je sposoben tole 220kg kravo z polnimi kufri terat po taki vukojebini kot je tu pri vas? Tale teren sploh ni prevozen (Ni3usa raje nisem omenil)"

Končno gospod iz Zavoda za gozdove spozna, da je brcnil v temo...."veste, Zakon pravi....se pravi...., v bistvu...Hmmmmm....Ja, dajte, držite se ceste...... :? "

Za konec mu razširim obzorja, da je svinjarija na mopedu nedavno uvožena iz osrednje Istre, ter da v okolici Ilirske bistrice takega zdrizastega blata pri 32 stopinjah sploh nimajo. Za konec pogovora pohvalim njegovega Landroverja z super gumami za vožnjo po terenu (kockast profil, tudi daleč na bok pnevmatike, idealen za VOŽNJO PO TERENU, popolnoma neuporaben pa za na cesto...

G. Marinčič (mogoče Marinč/Marinc) iz Zavoda za gozdove Slovenije ne reče niti na svidenje, ampak se živčno povzpe v LR z TERENSKIMI KOCKASTIMI GUMAMI in izgine v oblaku prahu :SS

Iz povedanega sem ugotovil, da se po Zakonu ne smem voziti z neopranim mopedom.

:? :? :?

mi ni dalo miru, pa sem naredil eno fotko:

post-20815-0-24128300-1342736808_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil 223223
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveža izkušnja na 30 podlage (pred 25 leti me je lovil kmet z vilami, pred 20 leti name streljal "vesel lovec", parkrat bil napaden s strani vegetariancev in veganov, sedaj pa me je razsvetlil gozdar...

Včeraj se peljem po gozdni cesti (dober makadam) med Ilirsko bistrico in mejo z CRO. Na eni razgledni jasi se ustavim. Ko speljem, se za mano pojavi Landrover 109. Na razcepu, cca 2km naprej se ustavim, LR se ustavi ob meni in ven se s sopotnikovega sedeža samozavestno skobaca zelani možak, ter se legitimira kot "Marinčič (mogoče Marinč/Marinc) iz Zavoda za gozdove Slovenije.

Pa začne z izjavo: "vidim teren", ter gleda v motor....

Malo ga zmede moj: "tereni so res lepi, v tem soncu vse lepo raste...."

Pa začne "Veste, vožnja v naravnem okolju je z zakonom prepovedana, na vašem motorju pa vidim blato"

AAAA? Ja, res je malo umazan :wacko:, veste, preveč pranja mopedu škoduje v tej vročini...

Pa g. iz Zavoda ne pozna šale:"Blato sigurno niste dobili na cesti!"

Malo ga zmede moj odgovor :"AAAAA, kje pa imate tukaj v hosti drek? Ves čas ob cesti vidim samo skalovje, pa še zanima me, kdo je sposoben tole 220kg kravo z polnimi kufri terat po taki vukojebini kot je tu pri vas? Tale teren sploh ni prevozen (Ni3usa raje nisem omenil)"

Končno gospod iz Zavoda za gozdove spozna, da je brcnil v temo...."veste, Zakon pravi....se pravi...., v bistvu...Hmmmmm....Ja, dajte, držite se ceste...... :? "

Za konec mu razširim obzorja, da je svinjarija na mopedu nedavno uvožena iz osrednje Istre, ter da v okolici Ilirske bistrice takega zdrizastega blata pri 32 stopinjah sploh nimajo. Za konec pogovora pohvalim njegovega Landroverja z super gumami za vožnjo po terenu (kockast profil, tudi daleč na bok pnevmatike, idealen za VOŽNJO PO TERENU, popolnoma neuporaben pa za na cesto...

G. Marinčič (mogoče Marinč/Marinc) iz Zavoda za gozdove Slovenije ne reče niti na svidenje, ampak se živčno povzpe v LR z TERENSKIMI KOCKASTIMI GUMAMI in izgine v oblaku prahu :SS

Iz povedanega sem ugotovil, da se po Zakonu ne smem voziti z neopranim mopedom.

:? :? :?

mi ni dalo miru, pa sem naredil eno fotko:

Ja si pa res svinakar!!! :SS :SS :SS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:D

tak je lahk po asfaltni cesti

Ok, trenuuno je makedam in namocen s vodo (da se ne prasi), asfalt je pobran zarad prenove

Mislil sem na onga zgoraj s kufri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker zakon piše folk ki še ni sedel na motorju ... bi se pa smejal kakega politika najti v hosti se furat z neregistriranim motorjem po hosti brez izpita :D ali pa s krosko po cesti ^^

Velika verjetnost, da bojo papirji in izpit ponarejeni. Kot poznamo naše politike... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Mene pa zanima če se enduro da legalno vozit po cesti? Zanima me enduro in supermoto, ker pa sem doma blizu gozda pa bi se malo vozila tudi v gozdu, nekaj pa po cesti( šola,...) Kaj bi blo boljse? Zanima pa me za 50cc. Hvala za pomoc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, spka123 pravi:

Mene pa zanima če se enduro da legalno vozit po cesti? Zanima me enduro in supermoto, ker pa sem doma blizu gozda pa bi se malo vozila tudi v gozdu, nekaj pa po cesti( šola,...) Kaj bi blo boljse? Zanima pa me za 50cc. Hvala za pomoc!

Sam da je registriran in se lahk voziš vsepovsod

No vse povsod je malo odvisno od okolice,  ....

Sam če ne delaš problemov lahk res vsepovsod

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vsepovsod pomeni tudi na cesti ne? Je to res da je vožnja na cesti bolj udobna in varna s supermoto kot z enduro(to sem nekje prebrala in ne vem če je res), drugače pa hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti moraš imet sam gume s homologacijo,  da so tut za na cesto

Tak da štopli bodo tut,  če jih rabis

Udobno: supermoto,  enduro ....  odvisno kak motor. Enduro pa,  če mas štople edin,  da "brnijo" 

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 9. 2016 at 22:24, stuhec pravi:

Na cesti moraš imet sam gume s homologacijo,  da so tut za na cesto

Tak da štopli bodo tut,  če jih rabis

Udobno: supermoto,  enduro ....  odvisno kak motor. Enduro pa,  če mas štople edin,  da "brnijo" 

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vožnja na daljše razdalje z enduro? Je možno voziti npr. 30 km neprestanoma? Ali je za to boljši cestak?

Hvala!

pred 8 minutami, spka123 pravi:

Kaj pa vožnja na daljše razdalje z enduro? Je možno voziti npr. 30 km neprestanoma? Ali je za to boljši cestak?

Hvala!

To sem mislila za vožnjo npr. po cesti, če greš kam na izlet..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 9 minutami, moto rider pravi:

Via Dedhorse - Prudhoe Bay

IMG_3096.JPG

IMG_3232.JPG

mazohist :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!