Skoči na vsebino

Enduro - kje se da vozit


zzigon

Priporočene objave

Zdravo,

razmišljam o nakupu endure spomladi in me zanima, kje se sploh še da vozit po naravi, vadbiščih,...gozdnih poteh...brez, da je to kaznivo oz. da kak kmet za tabo strelja s šibrovko? :fight2:

kje si vi daste duška?

kake dobre offroad ture?

sem sicer iz celja in me prvenstveno zanima tu okoli, ampak nimam problemov tud z daljšimi vožnjami, tko, da bi bil vesel vsakih predlogov, izkušenj,...od koderkol.

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje se je pa ja po gozdovih furat in jezit kmete in pol še greš pa mal po cestah in tam se še mal po zadnem mim modrih furaš in to je enduro oz. cross vožnja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje se je pa ja po gozdovih furat in jezit kmete in pol še greš pa mal po cestah in tam se še mal po zadnem mim modrih furaš in to je enduro oz. cross vožnja. :OK:

:BUA: :BUA: :BUA:

jst še nism mel problemov,voziš se pač tam kjer ni preveč ljudi,po gozdnih poteh,kolovozih,vlakah... kmete in gozdarje se lepo pozdravi in počas mimo al pa tud ustavit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlepse voznje z enduro motorji so na madzarskem je malo dalec ampak te nobeden nic ne zabava in imajo zelo veliko prog (motocross-enduro) :004

ce hoces ti dam nekaj naslovov iz madzarske(blizu meje ali v notranjosti)

spanje zelo poceni 5 euro na noc(v glavnem nic lepsega) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlepse voznje z enduro motorji so na madzarskem je malo dalec ampak te nobeden nic ne zabava in imajo zelo veliko prog (motocross-enduro) :004

ce hoces ti dam nekaj naslovov iz madzarske(blizu meje ali v notranjosti)

spanje zelo poceni 5 euro na noc(v glavnem nic lepsega) :OK:

:OK: ...dej naslove... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kakšen enduro imaš v mislih, a z večino se je najbolje voziti po cesti, ker so že za malo bolj razgiban travnik pretežki in preokorni. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kakšen enduro imaš v mislih, a z večino se je najbolje voziti po cesti, ker so že za malo bolj razgiban travnik pretežki in preokorni. :grim

khm....kot 'enduro' valjda ne mislimo GSov,transalp,pegasotov... .) ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haloooo, mozgovi!

Zakon o vožnji motornih vozil in zakon o varnosti v cestnem prometu vam dajejo odgovore!

Enduro ali ne enduro. Zakona in posledično policaja, inšpektorja itd prav eno figo briga kaj ti piše na mopedu. Pomembno je:

- Da je registriran, ergo ustreza predpisom in so vsi deli homologirani, z izpuhom in gumami vred.

- Da voziš po poteh, ki s namenjene javnemu prometu.

Kršiš eno in/ali drugo, pričakuj težave.

Tekmovalne in ostale krosle so pa itak samo za na motokross stezo!

Katere poti so namenjene javnemu prometu? Vse kategorizirane in nekategorizirane ceste. Privatne, na katerih lastniki ne dovolijo prometa, morajo biti označene s tablo ali z rampo preko cestišča.

To govori novi zakon, ki bo veljal od 1.1.2005 dalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah o tem ni preveč za razglabljat,če ni table privat in rampe,se po poteh pač voziš. sej kmetje in lovci pa tud niso vsi tolk zajebani,se da čist lepo pogovort.ni se pa za vozit po travnikih,kšnih nasadih smrekc,čistih brezpotijih...pa nekateri lastniki parcel se precej mučijo s potmi do npr. svojga vikenda,ni treba unih odtokov čez cesto zmer zrit... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa gozdne ceste in vlake, po katerih se kmetje prevažajo s traktorji?

In ti kmetje ti dovolijo vožnjo po njihovih parcelah?

Tadej

Gozdna cesta je pač gozdna cesta. Na lastno odgovornost, sicer pa nekategorizirana cesta in če ni v privatni lasti, se pač pelješ.

Vlake so pa samo in strogo namenejne le vleki lesa ob določenem času iz gozda. Ergo si na njej v prekršku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se da vozit z enduro motorji?

ko ti znanje napreduje, po zmeraj bolj zajebanem...kjer si pred tem še peš komaj hodil

seveda pa bi bilo fino vedet kakšen motor imaš namen kupit, ker to je odločilnega pomena..je pa blizu celja dejanski enduro land, ampak točno kje..samo za izbrane, pa še v konfliktu nisi z nikomer

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolse proge so pri martinu je bil par let nemski prvak in ima stiri cross proge in ca. 100ha zemlje raj za enduro,cross ter atv(vozis lahko kje hoces)

nahaje se v lentiju(lenti) peljes se cez lendavo ter dolgo vas od meje odaljeno 10km :OK:

tu je internet stran z slikami ter vse ostalo(proge,hise.......)ter rdece ulice za nocno zivljenje :wub:

http://www.martinscrosscamp.de/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Zdravo,

razmišljam o nakupu endure spomladi in me zanima, kje se sploh še da vozit po naravi, vadbiščih,...gozdnih poteh...brez, da je to kaznivo oz. da kak kmet za tabo strelja s šibrovko? :fight2:

kje si vi daste duška?

kake dobre offroad ture?

sem sicer iz celja in me prvenstveno zanima tu okoli, ampak nimam problemov tud z daljšimi vožnjami, tko, da bi bil vesel vsakih predlogov, izkušenj,...od koderkol.

hvala za odgovore

povsod tam, kjer lahk gres pes. in tut tam kjer gres po 4 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Jaz pa sem odkrila, da se da z mojo Transalp krasno vozit po gozdnih cestah. In že se je rodila nova ljubezen.

Problem jih je edino najt. Ali pač ne? Prosim za konkretne predloge oz. oise kje so take ceste, pa da ni treba po 3 mk obračat, ker se naenkrat konča. Primer primerne ceste je tista od Areha do Rogle. Ali pa od Gamsovega raja proti Storžiču (ampak ta se po parih kilometrih konča :( )

Poleg tega ne bi imela prav nič proti kaki družbi. Je kakšen junak tukaj?

Popravljeno . Popravil Mačica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem odkrila, da se da z mojo Transalp krasno vozit po gozdnih cestah. In že se je rodila nova ljubezen.

Problem jih je edino najt. Ali pač ne? Prosim za konkretne predloge oz. oise kje so take ceste, pa da ni treba po 3 mk obračat, ker se naenkrat konča. Primer primerne ceste je tista od Areha do Rogle. Ali pa od Gamsovega raja proti Storžiču (ampak ta se po parih kilometrih konča :( )

Poleg tega ne bi imela prav nič proti kaki družbi. Je kakšen junak tukaj?

Kupi si turistično karto tistega dela Slovenije, ki te zanima. Obstaja jih približno 10, imajo rumene ovitke, dobiš jih praktično kjerkoli, celo v Merkatorju. Noter so vrisane tudi vse gozdne ceste in po mojih izkušnjah so vse vrisane ceste normalno prevozne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....da se ne izgubiš po kartah :wacko: ....pejdi čez vršič skozi Bovec do vasi Žaga,zavij proti mejnemu prehodu Učja,pred prehodom levo po kolovozu,se pelješ po gozdni cesti proti planina Božca, ko prideš na vrh, greš nazaj dole po kamnitem kolovozu,ko prideš do asfalta se pelješ skozi Kobarid,do vasi Idrsko (tle sm jst doma),zaviješ desno proti vasi Livek,v centru vasi levo in se pelješ po takoimenovani slemenski cesti po pogorju Kolovrata daleč...(ali pa desno in greš po pogorju Matajurja kakih 8 km kjer obiščeš planine,se napiješ čiste vode in odrineš nazaj proti vasi Livek)....in prideš u Brda,kjer bo zdej,zdej cajt za sveže češnje....pole greš lahko še do u Lokve in čez Trnovski gozd al v Idrijo,al pa prot Colu,al prot Vipavi....tolk iz našga konca.......pa še slikci Stola in Matajurja s traso..za boljši pregled uporabi karto :whistle: ...

post-2263-1116582363_thumb.jpg

post-2263-1116582383_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega ne bi imela prav nič proti kaki družbi. Je kakšen junak tukaj?

Tudi sam veckrat pogresam druzbo kaksnega endurasa iz MB za kaksno kratko ("nezno") in ne prevec hitro :P turo :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....da se ne izgubiš po kartah  :wacko: ....pejdi čez vršič skozi Bovec do vasi Žaga,zavij proti mejnemu prehodu Učja,pred prehodom levo po kolovozu,se pelješ po gozdni cesti proti planina Božca, ko prideš na vrh, greš nazaj dole po kamnitem kolovozu,ko prideš do asfalta se pelješ skozi Kobarid,do vasi Idrsko (tle sm jst doma),zaviješ desno proti vasi Livek,v centru vasi levo in se pelješ po takoimenovani slemenski cesti po pogorju Kolovrata daleč...(ali pa desno in greš po pogorju Matajurja kakih 8 km kjer obiščeš planine,se napiješ čiste vode in odrineš nazaj proti vasi Livek)....in prideš u Brda,kjer bo zdej,zdej cajt za sveže češnje....pole greš lahko še do u Lokve in čez Trnovski gozd al v Idrijo,al pa prot Colu,al prot Vipavi....

U tole je pa za probat. Si bom en popoldan mal splanirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem odkrila, da se da z mojo Transalp krasno vozit po gozdnih cestah. In že se je rodila nova ljubezen.

Problem jih je edino najt. Ali pač ne? Prosim za konkretne predloge oz. oise kje so take ceste, pa da ni treba po 3 mk obračat, ker se naenkrat konča. Primer primerne ceste je tista od Areha do Rogle. Ali pa od Gamsovega raja proti Storžiču (ampak ta se po parih kilometrih konča :( )

Poleg tega ne bi imela prav nič proti kaki družbi. Je kakšen junak tukaj?

Ko pa prideš na Roglo (verjetno pri koči na Pesku), pa pot nadaljuješ naravnost proti Lovrencu. V Puščavi pa lahko zaviješ desno proti Rušam (preko Kumna) ali nadaljuješ naravnost proti lovrenškemu mostu (nato pa levo ali desno po Dravski dolini). Po prihodu v Ruše (v centru pri spomeniku) pa zaviješ desno in veselo spet proti Arehu...... :OK: :OK: :OK: Na drugi strani Drave, je pa Kobansko (dosti manj obljudeno .......) :yea2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kako zgleda kobariški Stol iz Podbele si poglej slikco....lepo se vidi speljana pot....

post-2263-1116798904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep izlet je na Uršljo goro (Plešivec). Na vrhu zelo lep razgled (cca. 1700m nadmorske višine). Ena varianta je makadam, druga pa makadam & planinska pot, kjer s TA se da lepo peljat. Priporočam drugo varianto (štart pri Iverčkem jezeru). Ful lepo je malo raziskovat okolico Logarske doline (Robanov kot, Matkov kot,...). Se ti pridruzim, ko bom nazaj na enduri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj sem šel na Bohinjsko Bistrico-Dražgoše-Železniki. Samo na tej relaciji je ~20km lepega makemada, poleg tega je pa še nešteto enih potk lepega makedama. Priporočam, ampak vse je dokaj neobljudeno, tako da če se kam zvrnete vas nihče več ne najde :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!