Domov Šport Offroad Gajser v Franciji zmagal in znova dobil rdečo številko

Gajser v Franciji zmagal in znova dobil rdečo številko

0

Na sedmi dirki svetovnega prvenstva v motokrosu, Veliki nagradi Francije, sta slovenska tekmovalca Tim Gajser in Jan Pancar, oba z licencama AMZS, navdušila v razredu MXGP.

Gajserjev dominanten nastop v Saint Jean d’Angelyju

Svetovno prvenstvo v motokrosu se je tokrat odvijalo na progi Puy de Poursay v Saint Jean d’Angelyju. V zahtevnih vremenskih pogojih, vključno z dežjem, je v sobotnih kvalifikacijah domači favorit Romain Febvre osvojil prvo mesto. Tim Gajser je zaostal šest sekund in si zagotovil odlično izhodišče z drugim mestom. Jan Pancar je kvalifikacije zaključil na 16. mestu, kar je bila zanj izboljšava glede na vožnjo na čas.

Tim Gajser

Napeta nedeljska dirka

V prvi nedeljski vožnji je Gajser po nekaj zavojih prevzel vodstvo in suvereno zaključil na prvem mestu. Po prihodu v cilj je izjavil: “Steza je zelo zahtevna in polna globokih kanalov, ki skrivajo zoprne luknje. Kljub manjšim težavam z rokama sem se počutil dobro in upam, da bom vse ponovil tudi v drugi vožnji.”

Tim Gajser

Jan Pancar je s svojim značilnim vztrajnim pristopom končal prvo vožnjo na 14. mestu. V drugi vožnji, ki jo je zaznamoval dež, je Gajser kljub padcu v 12. krogu končal na četrtem mestu, kar je bilo dovolj za skupno zmago. S tem si je priboril rdečo številko vodilnega v skupnem seštevku, kjer ima pet točk prednosti pred Jorgejem Pradom.

Pancar je v zahtevnih pogojih druge vožnje znova dosegel 14. mesto in skupno osvojil 13. mesto. V skupnem seštevku je zdaj na 14. mestu z 79 točkami.

Neuspeh za Peklaja na evropskem prvenstvu

Medtem je na progi Puy de Poursay potekalo tudi evropsko prvenstvo za voznike z motorji do 250 kubičnih centimetrov. Jaka Peklaj, ki je kvalifikacije zaključil na 33. mestu, je zaradi okvare motorja ostal brez priložnosti za tekmovanje v razredu EMX 250.

Tim Gajserjeva zmaga v Franciji je izjemen dosežek, ki mu je prinesel rdečo številko vodilnega v svetovnem prvenstvu. S tem uspehom je še enkrat dokazal, zakaj je med najboljšimi motokrosisti na svetu.