petek, 13. septembra 2024

Tim Gajser tretji na Veliki nagradi Nizozemske

Deli

Šestnajsta dirka svetovnega prvenstva v motokrosu je potekala v Arnhemu, kjer je bila na sporedu Velika nagrada Nizozemske. Slovenske barve sta zastopala Tim Gajser in Jan Pancar.

Svetovno prvenstvo v motokrosu je vstopilo v odločilno fazo, kjer bo vsaka vožnja pomembna v boju za naslov prvaka. Mehka mivka v Arnhemu je predstavljala velik izziv za oba slovenska predstavnika. Tim Gajser, ki je v skupnem seštevku razreda MXGP vodil, je moral voziti brez napak, saj je imel tarčo na hrbtu. Kvalifikacijska vožnja v soboto ni šla po načrtih, saj je dosegel peto mesto, kar je bil njegov najslabši rezultat kvalifikacij v sezoni. Kljub temu je bil s tem rezultatom zadovoljiv.

Tim Gajser / Team HRC

“Proti koncu vožnje sem našel dober ritem, ampak izgubil sem stik z vodilnimi v ospredju, zato se nisem preveč naprezal, da bi jih ujel. Vem, da lahko štartam veliko bolje in da se lahko vozim z najboljšimi spredaj. Prepričan sem, da se bom znova boril za mesto na zmagovalnih stopničkah,” je povedal Tim Gajser po koncu kvalifikacijske vožnje.

Jan Pancar prav tako ni dosegel želenega rezultata. Čeprav je napredoval iz ozadja, mu 22. mesto v kvalifikacijah na mehki mivki ni obetalo vrhunske uvrstitve na dirki. Nedeljsko dirko je Gajser začel bolje in hitro napredoval na tretje mesto. Tam je vozil do 13. kroga, ko ga je prehitel Jeffrey Herlings, ki je kasneje tudi zmagal. Gajser je končal na četrtem mestu. Pancar je začel dobro in prvo merilno mesto prečkal na 13. mestu, a se nato ni najbolje znašel na mehki podlagi in je vseeno osvojil 20. mesto ter s tem ujel točko za skupno razvrstitev.

Gajserjeva prednost se je zmanjšala na 9 točk

Druga vožnja je za Gajserja potekala bolje. Po treh krogih je prevzel vodstvo, tesno za njim pa je vozil Jorge Prado, ki je bil ves čas agresiven. Španec je v sedmem krogu prehitel Gajserja, ki ga je nato prehitel še Herlings, ki je zmagal v drugi vožnji in skupno na dirki. Gajser je v 15. krogu padel, vendar je uspel zadržati 3. mesto, kar mu je prineslo stopničke.

“Bil je soliden konec tedna. Moje dirkanje je bilo tokrat zagotovo boljše, kot je bilo v Lommlu. Škoda, da sem naredil napako v drugi vožnji, a sem vseeno zadovoljen z dirkanjem ter da sem se uspel uvrstiti na zmagovalni oder. Pred nami so še štiri dirke in še vedno sem v vodstvu, tako da se veselim naslednje preizkušnje v Švici, kjer bom znova dal vse od sebe,” je po dirki povzel svoje misli Gajser.

Pancar je v drugi vožnji izboljšal svojo predstavo in končal na 17. mestu, kar mu je prineslo skupno 20. mesto na dirki. V skupnem seštevku svetovnega prvenstva pa je zadržal 14. mesto. Pred zadnjimi štirimi dirkami ima Gajser 9 točk prednosti pred Pradom, tretji Herlings pa zaostaja za 35 točk.