Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

. Sicer je pa motorjev en malo morje in vsak, ki ga boš imel bo sanjski.

Prvi mopi in dokler se ga ne navadiš in sprobaš drugih...

In ko jih dost sprobaš ugotoviš,da sanjskega mopija ni???Al se sam men tako zdi?

Jz bi udobnost burgmana,težo pospeške ninje,možnost podajanje pospeškov in vožnjo čez betumen yamaho Fjr...pri 285+ pa stabilnost zx12r...skozi zaprte ovinke pa superduke990 lahkotnost,SUNKE....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Prvi mopi in dokler se ga ne navadiš in sprobaš drugih...

In ko jih dost sprobaš ugotoviš,da sanjskega mopija ni???Al se sam men tako zdi?

Jz bi udobnost burgmana,težo pospeške ninje,možnost podajanje pospeškov in vožnjo čez betumen yamaho Fjr...pri 285+ pa stabilnost zx12r

ponavadi je, vsako leto pride kak nov "sanjski" model na trg :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ponavadi je, vsako leto pride kak nov "sanjski" model na trg :P

 

Gledam kaj sem napisal zase...strinjam in razmišljam...

Prodaj GT kupi H2sx saj nudi večino za igračko pa imaš Z900...

Kot si reku vsako leto nove sanje...u luft...jz sem to imel srečo,ker nikoli nisem hotel prvi letnik ko so začeli delat nov model in pol še nikoli novga kupo...pač pol malo drugače gledaš? Ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam nekeda visok sem 183 cm in mi je kot ulit,sevede nikdar ne vozin spototnika sedež je pokrit s pokrovom.To ni motor za vožnjo sopotnika od zadaj ker bo tvoja draga hitro postala nevzdržno sitna:angryrant1:.Namenjen je za uživanje u vožnji SAM :)  Kakšna honda CB 1000 dobiš jo za ugodno ceno ima dovolj moči za dvoje lahko vodljiv motor verjetno najboljši za začetnika. Če te pa zanima frend prodaja Suzuki V Storm 1000 redno vzdrževan ker se ne vozi .Mislim da ima 40.000km in cena nisem prepričan mislim da sprašuje 2.800 letnik se ne spomnim točno.Moje mnenje rajši več konjen kot premalo gas obračaš pač po zmožnostih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni! 

tudi jaz sem na tvojem mestu (no malo si me prehitel :D) namreč sedaj se bom vpisal za A kategorijo...seveda še prej cpp, zravniški in potem vožnja.. dejansko me zanima nekaj: ali po vaših izkušnjah že sedaj kupiti motor ki mi je všeč (seveda ne vožnja po glavni cesti) toliko, da se že med opravljanjem izpita navadim oz. pridobim nekaj motorike ali počakati in po izpitu opraviti nakup? Gledam nekaj takega... dosti moči ampak kjub temu podeželjska vožnja..

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12190604

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13085691

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

denis099                                                       si pa kar dobro izbral,po moje počakaj...kot si napisal nimaš izpita za a kat. in nimaš izkušenj 

jaz bi ti svetoval nekaj bolj umirjenega npr.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13090011

 

vso srečo na izpitu

l.p.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet (kljub temu da je tista Yamaha na apikanet moja) : prvo opravi izpit in medtem boš sigurno še "izpilil" svoje želje in lahko ocenil svoje motorične in druge sposobnosti ... seveda tukaj razni "strokvnjaki"  zagovarjajo tezo "vse je v glavi in desnem zapestju" - kar je po svoje res - ampak jaz mislim, da je 100 in nekaj KM le malo preveč za prvi motor ... res je, da je Fz 8 kultiviran stroj in ni "živčen ter žleht" in se lepo pelje ter malo porabi, ampak vseeno je lahko kar hiter ...

Lp in srečno na izpitu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler nimaš izpita, ne moreš niti registrati motorja. Če te dobijo, potem boš imel veliko drugačnih izkušenj za opisovati na MS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, matjaz67 said:

Dokler nimaš izpita, ne moreš niti registrati motorja. Če te dobijo, potem boš imel veliko drugačnih izkušenj za opisovati na MS.

Kolikor sem bral njegov post, niti ne namerava kupiti motorja, dokler ne bo naredil izpita. Sem narobe razumel? Sedaj si samo ogleduje in posvetuje, kaj naj bi kupil, KO bo naredil izpit, lahko pa ga kupi tudi prej, ampak ga ima v garaži, pa ga registrira, ko bo naredil izpit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Fazer03 pravi:

Moj nasvet (kljub temu da je tista Yamaha na apikanet moja) : prvo opravi izpit in medtem boš sigurno še "izpilil" svoje želje in lahko ocenil svoje motorične in druge sposobnosti ... seveda tukaj razni "strokvnjaki"  zagovarjajo tezo "vse je v glavi in desnem zapestju" - kar je po svoje res - ampak jaz mislim, da je 100 in nekaj KM le malo preveč za prvi motor ... res je, da je Fz 8 kultiviran stroj in ni "živčen ter žleht" in se lepo pelje ter malo porabi, ampak vseeno je lahko kar hiter ...

Lp in srečno na izpitu ...

Hvala za odgovor vendar mi vaš motor dejansko ustreza po videzu :

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kawalir pravi:

Kolikor sem bral njegov post, niti ne namerava kupiti motorja, dokler ne bo naredil izpita. Sem narobe razumel? Sedaj si samo ogleduje in posvetuje, kaj naj bi kupil, KO bo naredil izpit, lahko pa ga kupi tudi prej, ampak ga ima v garaži, pa ga registrira, ko bo naredil izpit. 

Pozdravljen!

Točno tako; v načrtu imam naslednje; se vpisati za A kategorijo.. ko imam cca. 10 ur si kupim motor in seveda se ne bom vozil po glavnih cestah, v vasi imamo cca. 2 km lepe ceste in to je to. Registriral bi ga ko opravim izpit. Mogoče res prehitevam čas zato vas sprašujem izkušene motoriste, tako da brez zamere :)

v uč so mi padle zgornja yamaha fazer in pa tale zadevca: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13031024  in tale: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13072714

NIKAKOR nisem kot najstnik ki bi kupil motor in vozil čez 200 km/h. Lepo počasi in si nabiram izkušnje kljub temu so mi pa všeč močnejši motorji kljub temu, da njegovega potenciala ne bom izkoristil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sesir imaš prav ja... Zadeva je bila takšna, da vseskozi gledam PIAGGIO MP3 500 (sem jih že šel gledat cca. 10) ampak se dejansko sprašujem, ali je vreden 6.000 EUR naprej ali je bolje naredit izpit in kupit recimo nekaj takega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13031024  Piaggi je res lažja pot (brez izpita A) vendar si potem omejen samo na ta model. Kaj pravite o ceni za piaggio? Sem samo meni zdi prevelika napram cestnemu motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, denis099 pravi:

Sesir imaš prav ja... Zadeva je bila takšna, da vseskozi gledam PIAGGIO MP3 500 (sem jih že šel gledat cca. 10) ampak se dejansko sprašujem, ali je vreden 6.000 EUR naprej ali je bolje naredit izpit in kupit recimo nekaj takega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13031024  Piaggi je res lažja pot (brez izpita A) vendar si potem omejen samo na ta model. Kaj pravite o ceni za piaggio? Sem samo meni zdi prevelika napram cestnemu motorju?

Mp3 lt je pač poletni avto in pač lastniki si mislijo,da so motoristi....podobno kot si uni s štirikolesniki...in ja ful so predragi...men je lepša gilera fuoco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/28/2018 at 12:51 PM, denis099 said:

Pozdravljeni! 

tudi jaz sem na tvojem mestu (no malo si me prehitel :D) namreč sedaj se bom vpisal za A kategorijo...seveda še prej cpp, zravniški in potem vožnja.. dejansko me zanima nekaj: ali po vaših izkušnjah že sedaj kupiti motor ki mi je všeč (seveda ne vožnja po glavni cesti) toliko, da se že med opravljanjem izpita navadim oz. pridobim nekaj motorike ali počakati in po izpitu opraviti nakup? Gledam nekaj takega... dosti moči ampak kjub temu podeželjska vožnja..

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12190604

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13085691

 

 

pr men je blo tako, da sm dobil dobro ponudbo za tocno tak motor kot sem si ga zelel, iskal sm ga pa dobre pol leta :D in sm ga tkoj kupu, se prej kot sem sploh zacel delat izpit

kupu sm ga enkrat septembra 2015, izpit pa naredu poleti 2016

mislm da ce gres s trezno glavo v to, ni to noben problem

ta moj shiver je bil moj prvi motor na katerega sm se sploh usedu, nikol prej nobenga vozu, pa ni blo neke panike, sam pocas je treba zacet, ce mislis da je to tocno tak motor k si ga zelis in ves kolk znas, ti bi reku da ga kupi

nimam se pa za izkusenega motorista :D, sam povem kasna je bla moja prva izkusnja z motorjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, denis099 said:

Sesir imaš prav ja... Zadeva je bila takšna, da vseskozi gledam PIAGGIO MP3 500 (sem jih že šel gledat cca. 10) ampak se dejansko sprašujem, ali je vreden 6.000 EUR naprej ali je bolje naredit izpit in kupit recimo nekaj takega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13031024  Piaggi je res lažja pot (brez izpita A) vendar si potem omejen samo na ta model. Kaj pravite o ceni za piaggio? Sem samo meni zdi prevelika napram cestnemu motorju?

 

4 hours ago, matjaz67 said:

Jaz mislim, da se za veliko teh vozil odločijo ljudje, ker so vozni z B kategorijo.

 

Samo opozorilo, da me bo pol "nisem vedel" pa to.

Vožnja MP3 ipd... je z B kategorijo možna samo v Sloveniji....

Hrvaška , Italija , Avstrija, itd, zahtevajo izpit A kategorije.

Lp, 

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr, jaz bi (skoraj) kupil mp3ja takrt k nism vedu, a se bo moja vozila al ne.

isto je pa verjetno pr nekomu k nima izpita.. kul je kot entry classa da sploh vidus ali ti je zadeva vsec ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, denis099 pravi:

evo ušeč sta mi da dva modela: kateri je "boljši"?

Ma gotovo sta oba ok motorja. Njuno glavno razliko si sam izpostavil in verjetno boš samo ti vedel, kateri je boljši zate. Če sta ti blizu, ju pojdi pogledat, že poskus sedenja na motorju dosti pove, kaj šele testna vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 5000€ dobiš že 3leta staro yamaho mt-07 z ABS-om...

Motor je še preveč za začetnika...

Prva, druga odpreš do konca, vleče na zadnjo, moči več kot dovolj 75km, navora tudi...

6300€ je nova iz salona...

Razmisli, ker dajati 5000€ za 7-8let star motor, nov pa je samo 1000€ več... 

:twak:  :bike:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še en motor spregledan brez potrebe...

Honda 750x , baje top motor, nisem še probal, berem pa same pohvale...

Za začetnika top-shit, 55KM, nevtralna lega, Hondina zanesljivost...

3leta stare na Avtonetu so po 5500€, pa še manj...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!