Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

jp, iz naslanjača, pa na lcdeju :P in iz Mausovega zornega kota mogoče, z mojega pa ne. Zaviral sem ker je Maus, šele nato sem videl avto.

 

Na telefonu gledam.

Si bil drugi za Mausom?

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Na telefonu gledam? 

Si bil drugi za Mausom?

ja, pa mi lahko verjameš, da vem kaj sem videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

...

Pa še nekaj, ne moreš pričakovati da bo vsak avto skočil na cesto in predhodno zavirati, pričakuješ lahko edino nepričakovano in si zbran pa nič drugega, zaviraš šele kasneje.

 

Moraš. Ker to te ohranja živega. 

Pričakuješ lahko edino nepričakovano? V tvojem primeru ni bilo videti, da si pričakoval nepričakovano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Moraš. Ker to te ohranja živega. 

Pričakuješ lahko edino nepričakovano? V tvojem primeru ni bilo videti, da si pričakoval nepričakovano. 

heh :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja, pa mi lahko verjameš, da vem kaj sem videl.

Gledal si naprej in samo razmišljal, kako boš šel brez zaviranja mimo avta. Ni težko ugotoviti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Gledal si naprej in samo razmišljal, kako boš šel brez zaviranja mimo avta. Ni težko ugotoviti. 

hvala, včasih rabim nekoga, ki mi pove, kaj sem takrat mislil počel občutil.

Sicer sem pa napisal, kaj sem delal, le prebrat je potrebno :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr posnetku se ne vidi kok močno sem moral bremzati ... ničkolikokrat pripelje avto na polno do ceste in zabremza in res ne pričakuješ, da bo kr spelju .. verjetno ko ste na glavni cesti ne bremzate na polno in se ustavite ... v tistem trenutnku sem z mojim mikroprocesorjem preračunavu .. a bo speljala in bom obvozil za njo, ali bo ustavila in jo bom obvozil pred njo, saj je bil nasproti promet ... gledal sem v kolo... če bi se premaknilo bi na polno zabremzal, saj ni bilo kasneje več izhoda ... ;)

in ni bila vidna, saj jo je zakrival avto, ki je vozil na parkirišče-počivališče.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Da ne bom samo nabijal, evo resnična situacija, hitrost okoli 90km/h, zaviranje trenutno , res hitra reakcija vseh treh, ABS je pulziral, torej na mrtvo in se je izšlo.

Bi moral pričakovati avto za Berlingom?

NE, ga nisem mogel, ker ga nisem videl, ker mi ga je Berlingo prekrival, hkrati sem še opazoval, kaj bo šofer sklobasal.

Sedaj pa, recimo, da bi samo eden od nas malce pogledal na števec, mogoče tipkal po onboard compjuterju, ali pa gledal kam drugam, recimo da bi se ravno obrnil nazaj pa govoril z ženo. Samo en bi zajebal, pa bi vsi trije bili palačnike.

In kar je najbolj pomembno: BABA JE K SREČI ZABLOKIRALA zavoro, ker drugače, ne vem kako bi se izšlo.

ps. prvi je bil Maus, jaz drugi, s sopotnikom, video desno. Video je sicer bolj tak na izi, v resnici je bilo pa veliko bolj ostro kot pokaže sam posnetek.

zadaj v čredi so imeli premajhno varnostno razdaljo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 4. 2018 ob 14:45, Kawalir pravi:

Da ne boš učil krive vere ali pa po nepotrebnem sebe dvigoval na račun drugih, preveri, kaj pomeni biti začetnik:

 to je nekaj težavnih situacij, ki se jih da razumeti in obvladati le na tečaju varne vožnje.

! Pa brez zamere! 

a samo jaz razumem tega "začetnika" kot dokaj novega člana foruma??? vsak, ki vsaj enkrat pogleda v teme o izletih ve kaj pomeni "GG" v vezi s predhodno omenjenimi prispevki dotične skupine o izletu na "GG"..

tečaji varne vožnje so plačljivi . investitorji in soinvestitorji (ki pa niso vedno javno znani) pa pričakujejo dobiček.. določeni osebki,ki na vse kriplje promovirajo pridobitno dejavnost le tega verjetno ne delajo volontersko zastonj.. koliko stane en tečaj?? če nekdo , ki je v vezi z organizacijo/podjetjem , ki organizira - in kasira - tečaj ter lahko pokloni svojim bližnjim/kolegom/prijateljem  zastonj tečaj , ki ga dobi v zameno za zastonj promoviranje tečaja se to lahko opredeli s samo ceno tečaja.. tko da večinoma ni nič zastonj na koncu..

 

Ob 12. 4. 2018 ob 15:00, maus pravi:

res je ... kar nekj motoristk in motoristov sem spremljal na vožnji ... dal kakšen nasvet in pokazal linijo ... tudi članom-članicam MS-ja ... in ne ... ni blo dijanje in kolenčkanje ... ampak u izi ... 

mam pa raj kakšno punćko kt tebe .. ampak ... lukna je lukna ... sam da je 37,5 °C :lol1: 

in to še vedno velja, če imam le čas :P

 

men pa ni vseen.. lukna v asfaltu ma lohk tud 40.6 stC pa mi ne sede..

Ob 12. 4. 2018 ob 16:30, Kawalir pravi:

Saj nisem napisal, da je trdil, da off road ne koristi, NI pa niti napisal, da koristi, pač pa je izpostavil trening varne vožnje. Če pa bi off road res tako koristil, bi ga verjetno priporočil vsaj kot alternativno opcijo, pa je ni. Samo to sem želel povedati. Ne dvomim, da off road ne pomaga bolje obvladati motorja, spoznati obnašanje na različnih podlagah in situacijah, ampak dvomim, da tako zelo pomaga na cesti. Zakaj potem ni organiziranih off road tečajev, da bi se tam učili obvladanja motorja?

heh..potem pa imajo s sklopu tečaja še off road- saj trial je točno to kajne.. 

ali namerno prikriva določena dejstva ali pa njemu osebno ne leži off road ker je prezahteven.. jaz bi pa kar mal cvikam noret izven solidne podlage ...

Ob 13. 4. 2018 ob 9:35, solorider pravi:

Pa poloznico bi dobil pa pike....

sej pike dobimo tukaj na forumu tud brez da bi šli na cesto.. so pa dobre ker ni položnice..

Ob 13. 4. 2018 ob 17:56, DAMI34 pravi:

veš kje je keč, policaj bo dobil vse...kazen pike itd...v poduk vsem ostalim, če bi pa njihov šef padu al pa kter politik, potem pa bi bila čisto druga muzika in bi SŽ plačevale velike odškodnine :D

bo j.. pa njegovi nadrejeni tudi? a ni v fabriki tako če se delavec poškoduje pa ni podučen v delo in nima izpita iz varnosti pri delu??

Ob 20. 4. 2018 ob 7:39, SF pravi:

 Hotel sem samo opozoriti, kako nevarno je lahko nizko sonce, če se ti zablešči v nepravem času na nepravem mestu...

če odleti samo tačka pa je nekaj prask na konc balance pa mal kolen boli je to dobra popotnica in živ spomin še dolgo časa .. dobro je , če je ta spomin vseskozi mal živahen ko obrneš v smer proti soncu.. in ja pa peleš bolj počasi .. 

Ob 20. 4. 2018 ob 8:22, Kawalir pravi:

Vsak avto ima žmigavc, pa lahko naredi obhod po levi in je problem rešen,

 Ko jih bo vklopil, bo že mimo mene. :)

zmontiranga serijsko - to že .. da pa jih voznik prižiga sploh pa da še delajo pa je povsem teoretično mišljenje.. tko na počez bi rekel žačetniško ..brez kilometrov.. pa brez zamere..

enako je z zavornimi lučmi in prednjimi svetili..zmontirana so - samo morajo tudi svetiti.. moje lastne izkušnje da ne bo polemike še okol tega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans dopoldne, Dol pri LJ, motorist na poti v resilca (mobiliziran vrat, pa flajstri na nogah), motor na travniku, Varadero ali Vstrom.. Trcil je z nekim rdecim avtom. Kdo ve, kako je s tipom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Na mojem mestu, danes spet počilo, motor in avto. In še vedno se ne bo zgodilo nič...kjub temu da je nevarno in nepregledno.

Pa če je...sam hitrost je potrebno prilagoditi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, gusar pravi:

:eek:

Če men ne verjameš vpraš policaja...jz sem le podal verodostojen podatek....hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, sesir pravi:

Pa če je...sam hitrost je potrebno prilagoditi...

gre se za nevaren vstop na cesto, ki bi ga morali prepovedati. Spodaj je slika, ki sicer ne kaže realno, saj je snemana z levega voznega pasu, motorist, pa je lahko tudi samo 1m od desne strani roba cestišča in ga je slabo videti. Tako da mora avto, ker ga zakriva zid in rastlinje zapeljati skoraj do polovice voznega pasu, da kaj vidi, s tem da je hauba avtomobila še bolj naprej. Prav tako motorist ne more videti vozila, ker ga zakriva zid in rastlinje. Po besedah domačinov, tam konstantno poka in bi morali narediti enosmerno ulico, ter dovoliti samo uvoz z glavne.

1200870731_Breznaslova.thumb.jpg.0b28c3a78765c6400adf85b1a6092fd2.jpg 

 

da bo bolj jasno, to je stranska ulica in pogled vklučujočega:

https://www.google.it/maps/@45.8942568,13.8061522,3a,75y,166.97h,71.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1si2_RIT7RcSWTtFFtEuJ_Lw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je videti zelo nerodno tole, pa še omejitev je 60 km/h. Tukaj bi morala biti omejitev 30 km/h, pa še to bi bilo "jedva", če avto skoči izza grmovja. :huh: No, špegu sicer je, ampak vprašanje, kako viden je motorist v tem špeglu, sploh, če ne vozi striktno po omejitvah. Med tem, ko voznik iz te uličice priraca na cesto, je motorist že zdavnaj v njem, pa ga prej v špeglu morda sploh ni videl. Je pa ta špegu vsekakor bolje, kot nič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Whiskey pravi:

A špegu na nasprotni strani je pa zgleda sam za okras?

jp, zelo slabo se baje v njemu vidi, pa še rastlinje itd...pa saj veš kaki izgovori se dogajajo.

Moja soudeleženka je rekla, da jo je oslepelo sonce in ni nič videla, pol je pa kr speljala....jaooo boga mati, bi se pri nas reklo :(

 

pred 6 minutami, Kawalir pravi:

Res je videti zelo nerodno tole, pa še omejitev je 60 km/h. Tukaj bi morala biti omejitev 30 km/h, pa še to bi bilo "jedva", če avto skoči izza grmovja. :huh: No, špegu sicer je, ampak vprašanje, kako viden je motorist v tem špeglu, sploh, če ne vozi striktno po omejitvah. Med tem, ko voznik iz te uličice priraca na cesto, je motorist že zdavnaj v njem, pa ga prej v špeglu morda sploh ni videl. Je pa ta špegu vsekakor bolje, kot nič. 

špegu je samo potuha ali celo sleparija. Potrebno je gledati in gledati, lest na cesto in gledati. Nekje decembra 2015 ali januarja 2016 (po moji nesreči) je @Ferraristtočno zapisal, kaka jeba je tam priti na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po policistovo?!

Ogledalo je,hitrost pa potrebno prilagoditi?Če ni bilo tako kako so kaznovali projektanta ceste in priključkov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vidim problem iz googla. Prvo posekat obklestit drevje vsaj dva metra od ceste. Ograjo je možno izvest bolj pregledno, da se vidi skozi. Bi bilo že veliko narejenega. Pri nas postavijo živo mejo dva metra visoko tik ob cesto. Pol pa kukajo z ruselni od avtov na glavno. So tud koruzo že posjal na bankino. Pa so cestarji hitro red z mulčarjem naredil pa redar kazen napisal. Zdaj je pa red kokr tolk. 

So pa vedno lastniki ob priključkih problem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

ležečega policaja npr.

Ne boš vrjel ampak to bi res užgalo al v prav al pa v podvozje, hitro se naučišB)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!