Skoči na vsebino

MOTOGP 2013


suzuki

Priporočene objave

Mene je totalno presenetil MM. Vozil je zbrano, preudarno, kot nekdo ki mu ni cilj zmaga ampak prvenstvo. Kljub temu je v boju z Rossijem pokazal, da zna dirkat, Pedroso je pa itak deklasiral. Lorenzo se je za tako modrost moral miljonkrat polomit v prvi sezoni. 

 

Če bo MM vstrajal v takem stilu nas zna ob koncu sezone še močno presenetiti in bo resen konkurent celo za prvaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Rossi skoraj vedno dela kikse in potem rešuje, vsaj polovico svojih zmag je dosegel na podoben način, zelo malokrat se je iz pole positiona odpeljal naprej in naredil 10 sekund razlike. Zanimivo zna biti tudi zaradi Marqueza, ker se loti dirke na podoben način. Pedrosa bo na naslednjih dirkah verjetno hitrejši in zna biti kar zanimivo :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo vale.... se vedno ziv..... :OK:

in zanimivo bo.....

saj to smo vsi hoteli....

skoda da je bla ena napaka....

bi pomojem bil kr nevaren jlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj imam občutek, da Lorenza rešuje kvaliteten motocikel bolj kot njegovo znanje, občutek, pogum, ... - me prav zanima, kako se bo kosal z Rossijem in MM, ko bosta bliže njega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem, kako ste lahko vsi tako presenečeni nad marquezom, ker ste ga pred sezono vsi rangirali višje kot jaz, pa niti mene ni neki full presenetil... seveda me je navdušil, ampak to sem skorajda pričakoval :)

 

 

Mene je totalno presenetil MM. Vozil je zbrano, preudarno, kot nekdo ki mu ni cilj zmaga ampak prvenstvo. Kljub temu je v boju z Rossijem pokazal, da zna dirkat, Pedroso je pa itak deklasiral. Lorenzo se je za tako modrost moral miljonkrat polomit v prvi sezoni. 

 

Če bo MM vstrajal v takem stilu nas zna ob koncu sezone še močno presenetiti in bo resen konkurent celo za prvaka.

 

nevem kerega lorenza si ti gledal... ampak tistega, ki sem ga jaz, je dosegel 3x PP na prvih treh dirkah v motogp... njegovi rezultati pa 2. 3. 1.... in potem nesrečen padec na kitajskem... pa je šlo naprej vseeno 4. 2. in to polomljen...

res da je padel potem še v laguni in se še 1x polomil, ampak od vseh vesoljskih začetnnikov (rossi, pedrosa, stoner) je imel daleč najmanj padcev in daleč najboljše rezultate na prvih treh dirkah.... ampak ker se je ob enem padcu kr fino polomil in se je na motor pripeljal z invalidskim, ga imajo vsi za nekoga, ki se je moral za modrost miljonkrat polomit... phah... takih rezultatov brez modrosti na prvih dirkah ne dosežeš... imel je pač smolo, da je sledila poškodba... in to ne na dirki, ampak na treningu....

 

glede MM-ja ste pa tudi vsi preveč kritični... pravite, da bo konstantno na tleh, ga primerjate s SICom.. itd... sploh primerjava s sicom je bedna... on ni nikoli vedel, kaj točno dela... marquez točno ve, kaj dela... ob vsaki neumnosti, ki jo naredi ne moremo reči, da ni vedel, kaj dela... edina neumnost, ki jo je naredil je bila ta, da je takrat zbil rathaparka mislim da v avstraliji.. ampak je že tako naneslo, da je imel na voljo samo en krog in je še želel mal tišat, pa se je zgodilo...

mislm, da je marc na tej dirki že dokazal, da je čisto normalen dirkač in da mogoče gre brezkompromisno v boj, ampak se tega tudi zaveda...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj imam občutek, da Lorenza rešuje kvaliteten motocikel bolj kot njegovo znanje, občutek, pogum, ... - me prav zanima, kako se bo kosal z Rossijem in MM, ko bosta bliže njega ...

 

svojega moštvenega kolega je nabrisal za 6 sekund... lahko bi ga verjetno za 10 ali več, če bi tišal, tako kot je tišal rossi... mislim, da ga res rešuje samo motocikel... hehe :)

tudi jaz sem seveda dobil občutek, da so bile honde nebogljene... da je yamaha v prednosti... da bi bil rossi bližje, če nebi naredil napake...

ampak imel sem tudi občutek, da je lorenzo igral tetris na armaturki od yamahe...

lorenzovo znanje občutek in pogum mislim, da niso vprašljivi... tako lepo kot pelje on še stoner ni peljal... tako natančno in brez napak... no razen recimo v jerezu zadnja dva kroga... tega verjetno ne bomo več videli... res da se yamaha najbolje pelje, ampak jorge je pač zelo natančen voznik...

je pa v bojih 1 na 1 slab... to je dokazal že dostikrat... sploh nazadnje proti daniju... ampak če bo takole zmagoval, to sploh ni pomembno :)

meni se zdi, da bi letos lahko padel rekord doohana 12 v eni sezoni... sploh če bo yamaha res tako dominantna...

Popravljeno . Popravil KennyJR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj imam občutek, da Lorenza rešuje kvaliteten motocikel bolj kot njegovo znanje, občutek, pogum, ... - me prav zanima, kako se bo kosal z Rossijem in MM, ko bosta bliže njega ...

 

Ja, Lorenzo je vozil konstantne kroge, ker ima motor sprogramiran v digitalni tehniki, vsi drugi pa vozijo še v analogni tehniki :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar pogledal dirko in ja, I'm a Rossi fan! :kva2: Folk, ga je s palcko poslal v penzijo, frajer pa pride in razturi sceno. :OK: Showman, ni kej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lorenzo je verjetno fizično najbolj pripravljen in drži bika za roge, konstantno od začetka do konca z enako vnemo! Je pa res da ko sreča kakega pobesnelega škrata Danija takoj računa če se mu splača klat se za eno mesto višje.? Na ta način se zmaga prvenstvo ampak za gledat je pa bolj dolgcajt.

Kolk dobr se pelje yamaha pa je pokazal lani Ben pa še kdo ... tko de brihtol dela svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lorenzo je verjetno fizično najbolj pripravljen in drži bika za roge, konstantno od začetka do konca z enako vnemo! Je pa res da ko sreča kakega pobesnelega škrata Danija takoj računa če se mu splača klat se za eno mesto višje.? Na ta način se zmaga prvenstvo ampak za gledat je pa bolj dolgcajt.

Kolk dobr se pelje yamaha pa je pokazal lani Ben pa še kdo ... tko de brihtol dela svoje.

 

dobro da daš spiesa za primer, ki je bil konstanto za obema privatnikoma s hervejeve ekipe :D dej ne bluzi... pa mal prenehaj s tem brihtolom, ker očitno predobro učinkuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem pa jaz videl?

 

Da je dal en ''mulček'', ki je prvič vozil dirko te klase, dihat pilotu, ki je po mnenju mnogih najbolši vseh časov. Na motorju, ki danes ni bil nekako povsem konkurenčen kot kaže.

Kaj še lahko pričakujemo od njega, ko bo popilil svojo tehniko za te gume in motor? Ni prostora za starce...

 

 

Želja... brcnite Pedroso v rit in pripeljite namesto njega nazaj Stonerja. Repsol imate pokrit z Marqezom.

 

 

Hahaha en mulček, ki je prvič vozi..... čist tako... neglede na starost, glede na njegove izkušnje že spada med izkušene dirkače.... Ta se je na motorju že rodil :D... ja pa presenetil tudi mene, saj je pri teh letih in temu karakterju, ki ga ma, brzdal svoje živce in res vozil pametno. Bomo pa videli kako bo naprej ...

Popravljeno . Popravil ANCIENT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha...včeraj je bilo zanimivo vprašanjo v Fuori Giri.V kakšnem timu bo prej počilo med,Yamaha Valentino Rossi,Jorge Lorenzo ali Honda Marc Marquez,Dani Pedrosa??? :hmm:

 

 

Bi bilo fajn vpeljat pravilo, da se vozniki malo zarotirajo po različnih znamkah motocklov vsake toliko .... npr na 4 leta ipb.... pol bi pa zbiral "King of Kings in Moto GP" :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo fajn vpeljat pravilo, da se vozniki malo zarotirajo po različnih znamkah motocklov vsake toliko .... npr na 4 leta ipb.... pol bi pa zbiral "King of Kings in Moto GP" :smoke:

 

Ja bi bilo fanj ja... :) Samo tako je,ko ima en tim 2 vrhunska pilota skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lorenzo je verjetno fizično najbolj pripravljen in drži bika za roge, konstantno od začetka do konca z enako vnemo! Je pa res da ko sreča kakega pobesnelega škrata Danija takoj računa če se mu splača klat se za eno mesto višje.? Na ta način se zmaga prvenstvo ampak za gledat je pa bolj dolgcajt.

Kolk dobr se pelje yamaha pa je pokazal lani Ben pa še kdo ... tko de brihtol dela svoje.

ti si osebni trener da ves kdo je boljse pripravljen.....

to so vsi vrhunski sportniki...... in so definitivno vsi top pripravljeni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je Marquez presenetil samo z tem da je dirkal dokaj premišljeno, od njega sem pričakoval bolj agresivno dirkanje amapk zgleda da fant dokaj hitro odrašča in je letos ubral bolj sistematičen pristop.

Drugače pa kot je Kenny že napisal sta Lorenzo in Perdosa oba v svoji prvi dirki dosegla 2. mesto, kar je večina zgleda že pozabila. Sam sem potihem upam na zmago, kar bi bila prva zmaga rookija na prvi dirki v dobi štiritaktnikov in prvi po Maxu, vendar zgleda da bomo na takega čakali vsaj še par let (mogoče Maveric).

Junior pa odkar Stoner ne dirka pišeš dobre poste, vbistvu ene najbolj objektivnih v temi. Le tako naprej. Čeprav napoved o 12+ zmagah je pa pogumna.

Popravljeno . Popravil lazni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si osebni trener da ves kdo je boljse pripravljen.....

to so vsi vrhunski sportniki...... in so definitivno vsi top pripravljeni.....

Ja ... sem svoj osebni trener!!

Gre za fizično in psihično pripravljenost in zmogljivost nasploh! Niti približno nimamo enakih kapacitet. Če nekdo vozi tako natančno in umirjeno kot Horhe je gotovo nekaj izjemnega. Stoner je bil tudi precizen ampak že bolj divje sorte.  In če držijo komentarji poznavalcev da MM pelje vsak krog in vsak ovinek drugače, in da blazno improvizira v neugodnih situacijah bi lahko rekli za Lorenza ravno obratno. Pogrunta formulo in jo copy pejsta do konca dirke. Če pa mu kdo zmeša štrene pa kar prerad popusti ker je bolje uvrstitev mesto nižje kot pa nula oziroma polom.! Zato pa je Rossi tako priljubljen ker precej hazardira in kar je najpomembneje, da se mu to tudi izide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je Marquez presenetil samo z tem da je dirkal dokaj premišljeno, od njega sem pričakoval bolj agresivno dirkanje amapk zgleda da fant dokaj hitro odrašča in je letos ubral bolj sistematičen pristop.

.........

 

Človek ej!!

Prva dirka v MotoGP (Marquez). A si pričakoval, da bo kar vse nabasal?? Morda bi jih lahko, to sem že pred dirko vedel, a...

Fant je pameten, premišljen! Sicer je pa iz naslanjača vse drugače, pa ne mislim bit' žaljiv, da se razume. :nono:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakoval nisem, upal pa sem. Izjava je bila mišljena pozitivno, da je dirkal z glavo, premišljeno in ne na na robu mogočega kar smo od njega dostikrat videli, sploh takrta ko je bilo ključno, In sedaj je bilo! Če bi zmagal bi se zapisal v zgodovino! No pa saj bo še pisal zgodovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ... sem svoj osebni trener!!

Gre za fizično in psihično pripravljenost in zmogljivost nasploh! Niti približno nimamo enakih kapacitet. Če nekdo vozi tako natančno in umirjeno kot Horhe je gotovo nekaj izjemnega. Stoner je bil tudi precizen ampak že bolj divje sorte.  In če držijo komentarji poznavalcev da MM pelje vsak krog in vsak ovinek drugače, in da blazno improvizira v neugodnih situacijah bi lahko rekli za Lorenza ravno obratno. Pogrunta formulo in jo copy pejsta do konca dirke. Če pa mu kdo zmeša štrene pa kar prerad popusti ker je bolje uvrstitev mesto nižje kot pa nula oziroma polom.! Zato pa je Rossi tako priljubljen ker precej hazardira in kar je najpomembneje, da se mu to tudi izide.

 

zato si pa v taki formi :OK:

 

ne nabijaj..... ce nimas konkretnega odgovora.......

 

aja pestro bo.....

 

je bil cas.....

 

rossi je zrel za naslov....... po tem kar smo videli na dirki.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi tudi komentiral, kako je Marc Marquez zrel ali ne zrel, pripravljen, izkušen, neizkušen, pameten, previden,...

...samo se mi zdi, da nekak nisem na nivoju, da bi lahko motoGP dirkača takole ocenjeval.  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi tudi komentiral, kako je Marc Marquez zrel ali ne zrel, pripravljen, izkušen, neizkušen, pameten, previden,...

...samo se mi zdi, da nekak nisem na nivoju, da bi lahko motoGP dirkača takole ocenjeval.  :blush:

 

če vsi ostali mislimo, da smo na nivoju, si tudi ti na nivoju ;) hehe :D tole je itak ljubiteljski forum in nihče ti nima kaj oporekat, če se delaš pametnega ;)

 

kar se pa jorgejeve vožnje tiče... on se pelje tako lepo (no nekaj nedvomno pripomore yamaha, to se ne sme spregledati), da izgleda, kot bi vozil 5 sekund pod limitom, pa vseeno vozi na ali pa vsaj zelo blizu limita... tega nisem videl še pri nobenem vozniku... vsi ostali izgledajo tako, da samo čakaš, kdaj ga bo vrglo... tudi rossi, ki je vedno izgledal zelo mirno ti ne da občutka, da se varno pelje... jorge pač... pa čeprav se verjetno ne... ampak tako čista, kot je njegov vožnja, brez ene same napake je neverjetno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lorenzo je verjetno fizično najbolj pripravljen in drži bika za roge, konstantno od začetka do konca z enako vnemo! Je pa res da ko sreča kakega pobesnelega škrata Danija takoj računa če se mu splača klat se za eno mesto višje.? Na ta način se zmaga prvenstvo ampak za gledat je pa bolj dolgcajt.

Kolk dobr se pelje yamaha pa je pokazal lani Ben pa še kdo ... tko de brihtol dela svoje.

 

na gridu so, če se ne motim, 4 Yamahe. Lorenzo je prvak.  Dovi je bil  6xtretji in 6xčetrti Crutchlow 2xtretji, 3xčetrti, vsaj en fastest lap. . . . . ja, brihtol dela svoje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!