Skoči na vsebino

Barvna koda


ak

Priporočene objave

Preden obupam in pustim ličarju da 'od oka' zmeša barvo za spojler zadnjega kolesa na motorju sprašujem za 'prevod' Japonskih oznak, ki so na motorju

R-157 (R je ziher za rdečo)

ali

E3M ki je v prometni in homologaciji...

PS.

Klical sem še druge ličarje in mešalce barv, nihče še ni te barve razvozal :unsure:

thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden obupam in pustim ličarju da 'od oka' zmeša barvo

Pojdi k Siekens-u, kjer imajo originalne barvne lestvice, pa ti naj tam barvo določijo in zmešajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jih že klical (Spektra v Žalcu), ni našel po primerjalni lestvici...

Zgleda da bo treba primerjat barvo z lističi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na tehničnih pregledih

Oni so pa čist mim ;)

Njihova oznaka je E3M in to naj bi bla kao kontrolna oznaka (ki verjetno pomeni samo rdeča)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jih že klical (Spektra v Žalcu), ni našel po primerjalni lestvici...

Zgleda da bo treba primerjat barvo z lističi....

Saj to sem mislil. Sikkens ima originalne lističe za motocikle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš v mešalnico, tam od nekje z motorja vzame skoraj mikroskopski delček barve, vtakne v računalnik - in nameša originalno barvo. Problem je, ker ne nameša manj kot kilo. Zadene tudi, če originalna barva (zaradi sonca) že malo obledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden obupam in pustim ličarju da 'od oka' zmeša barvo za spojler zadnjega kolesa na motorju sprašujem za 'prevod' Japonskih oznak, ki so na motorju

Kter motor pa imaš?

Pojdi na original servis povprašat... In verjetno ti bodo povedali, da se barvat danes nič več ne splača, ker je najceneje že poštrihane dele od frabrike naročit. Vsja tkao so meni za masko na fazerki rekli... da mi noben ličar ne bo take lepe rumenke namešal, kot mi jo bodo japanezerji ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Pojdi na original servis povprašat... In verjetno ti bodo povedali, da se barvat danes nič več ne splača, ker je najceneje že poštrihane dele od frabrike naročit. Vsja tkao so meni za masko na fazerki rekli... da mi noben ličar ne bo take lepe rumenke namešal, kot mi jo bodo japanezerji ;)

Simon, kako je tep lahko eno stvar prudt

:D :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da ti v Mavrici v Lj zmešajo barve od Standoxa, ki so zelo kvalitetne. Imajo tudi mikrofilme prav za motorje. Men, pa stromu tud so že mešali po pol kile. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Pojdi na original servis povprašat... In verjetno ti bodo povedali, da se barvat danes nič več ne splača, ker je najceneje že poštrihane dele od frabrike naročit. Vsja tkao so meni za masko na fazerki rekli... da mi noben ličar ne bo take lepe rumenke namešal, kot mi jo bodo japanezerji ;)

Simon, kako je tep lahko eno stvar prudt

:D :D :D :D :D

Niti ne.

Sam se spomnim, da še nobeno ličarsko delo, k isem jih imel na avtih, ni blo neopazno, če veš kaj mislim :)

tudi na original servisih je bil ton kovinske barve "malenkost drugačen" - da bi najrajši celi avto štrihnil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se spomnim, da še nobeno ličarsko delo, k isem jih imel na avtih, ni blo neopazno, če veš kaj mislim :)

tudi na original servisih je bil ton kovinske barve "malenkost drugačen" - da bi najrajši celi avto štrihnil :)

vem kaj misliš

avto je eno

moped pa drugo - manjše površine in se zato splača vse pobarvati, če že barvaš (to sem naredil na viragotu)

metalic = problematičen, ker ima drobne kovinske delce v sebi, ki kakorkoli z leti oksidirajo vsaj minimalno in zato se ton barve nekoliko spremeni

&

hebiha

ni ga majstra

ki bi znal zadeti ton metalic barve na avtu ali mopedu, ki je star recimo

4 leta in tri mesece

pa če mu načeloma uspe.. bo razlika opazna čez 6 mesecev zaradi drugačne starosti barve in posledično različne oksidacije metalnih mikrodelcev v njej

B)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na servisu so mi rekli, da je to Hondina oznaka barve in niti oni nimajo teh lestvic, pride pa v poštev za naročanje novih delov....

Ker del, ki ga barvam, ni originalen del motorja - ampak je dodatek mi ga tudi pri Hondi ne morejo izdobavit.

Najboljša varianta bi bila z delčkom original barve - samo sva z ličarjem ugotovila, da se (sicer minimalno) razlikuje že barva na rezervoarju in zadnjo plastiko.

Rabi jo pa vsega skupaj 1 dcl....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na servisu so mi rekli, da je to Hondina oznaka barve in niti oni nimajo teh lestvic, pride pa v poštev za naročanje novih delov....

Ker del, ki ga barvam, ni originalen del motorja - ampak je dodatek mi ga tudi pri Hondi ne morejo izdobavit.

Najboljša varianta bi bila z delčkom original barve - samo sva z ličarjem ugotovila, da se (sicer minimalno) razlikuje že barva na rezervoarju in zadnjo plastiko.

Rabi jo pa vsega skupaj 1 dcl....

Če del motorja ni originalen, je verjetno starejša barva malo obledela zaradi staranja in sonca. V mešalnici lahko naredijo en ali drug odtenek, po tvoji izbiri. Če bi kupil del pobarvan z originalno barvo (po kodi), bi bila (zaradi staranja) lahko razlika še večja kot je sedaj. Sicer pa tudi ličarji pazijo, da pri istem avtu ali motorju uporabijo barvo iz iste šarže (ali pa vso zmešajo skupaj), ker se barva z isto kodo in drugo šaržo lahko malenkost razlikuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hebiha

ni ga majstra

ki bi znal zadeti ton metalic barve na avtu ali mopedu, ki je star recimo

4 leta in tri mesece

pa če mu načeloma uspe.. bo razlika opazna čez 6 mesecev zaradi drugačne starosti barve in posledično različne oksidacije metalnih mikrodelcev v njej

No, saj to pravim - original kupit, če se da... al pa vse štrihnit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni!

A slučajno kdo ve, kje bi se dalo dobiti kodo ali pa mešalni sestav barve, ki jo uporablja kawasaki za pokrov ventilov in stranska pokrova na agregatu od modela Z750 (04). Pokrov je neke čudne zlate barve, z vključki metalnih delcev in črne barve. Sem že vprašal pri Elisi v Domžalah, pa so rekli, da se te barve ne da dobit, in da so tudi oni kar sami nekaj zmešali, ko so popravljali en takšen pokrov magneta. Kakršnekoli informacije bi bile zelo dobrodošle!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

A slučajno kdo ve, kje bi se dalo dobiti kodo ali pa mešalni sestav barve, ki jo uporablja kawasaki za pokrov ventilov in stranska pokrova na agregatu od modela Z750 (04). Pokrov je neke čudne zlate barve, z vključki metalnih delcev in črne barve. Sem že vprašal pri Elisi v Domžalah, pa so rekli, da se te barve ne da dobit, in da so tudi oni kar sami nekaj zmešali, ko so popravljali en takšen pokrov magneta. Kakršnekoli informacije bi bile zelo dobrodošle!

Če imaš vzorec barve ga nesi v MAvrico aliu chemo pa ti jo zmešajo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

živjo...nevem če ta tema že obstaja...zasledu je nism...am zanima me pa naslednje :

pred kratkim sm meu nesrečo z mojo yamaho. :cry: ..plastike so "požlajfane" in nebi rad zapravlu gnara za nove plastike, ampak bi rad samo pofarbu....problem je zdej pr barvi...k ličar nemore namešat isto take...in bi vas res PROSU,če ma kdo kkšne izkušne s tem mešanjem barve za yamaho...aja...barva je pa YAMAHA BLUE.....res...prosm če bi mi kle napisal podatke...

:cry: prosim :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je Štern iz kranja ponujal barvanje plastik (takisto imam malo poribano barvo) pa je rekel edino da bi znalo biti odstopanje zaradi "abšlesanja" original barve .... na koncu se nisem odločil za to, ampak lahko pa ga vprašaš (04/2013512- servis Štern)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toplo priporočam Gašperja iz Vrhnike...tisti ki je iz tega konca bo vedel povedati točno kje se ga najde. Vglavnem prodaja in meša barve......samo dtenkov modre je par fasciklov...in tip ima tak uč...da ni za verjet.... .Potem mu računalnik (koda izbranega vzorca vrže ven recept in se zmeša.. ). Pride zraven (pridite z motorjem)..a ha...tralala novolzelandskohibiskusovrododendronnovoletnaraketa modra...odhlača...po vzorčke...meni je vsaj 10 identičnih z barvo na tanku...izbere...ti pokaže ene tri (laiku enake) mal pokomentira kot: no tale bi bila...sam zdi se mi da je na motorju notri kanček zelene (ti... :eek: ...kakšna zelena si blentav?) ti razloži vse česar nikoli nisi pomislil o barvnih spektrih....ko dobi iz računalnika recept doda ,,kanček zelene,, ...barva zadeta v ,,nulo,,- ti jo kapne na tank...in pol obriše..tko da ne znoret, nič ne razžre laka- na piksno zapiše kodo in tist dodatek o miligramu zelene...in daš 4 jurje za 3 deci...in greš domov

Za motor je težko kupit barvo po kodi- nimajo jih.

Če so perla barve je barva podlage izjemnega pomena...nekaterim ličarjem to ni jasno...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so perla barve je barva podlage izjemnega pomena...nekaterim ličarjem to ni jasno...

Sem ugotovil, ja. Zgrda <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil na nemškem forumu original kodo za barvo od honde :D , zato je najbolje pobrskati po drugih forumih in mogoče imaš takšno srečo kot jaz :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Taurus

na Madžarskem, nedaleč stran od meje je en tip, ki ti motor pobarva, z original barvo, prav tako ti popravi plastike, če so slučajno spokane, zlomljene....pa še drag ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk vprašam kaj ti bo koda...če barve ne moreš kupit..ker jo nimajo?

Pa en popravek...barvni mojster iz vrhnike je Jaka in ne Gašper.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!