Skoči na vsebino

SV 650 ali R6 ali CBR 600


rosse20

Priporočene objave

lep pozdrav

malo sem na hitro (2 urce) preletela tole temo. zanima me, kako visok je kaj sedež in kako veliki ste kaj vi, ki vozite to?

recimo jaz sem velika nekje 165cm. a bi to bilo uredu za mene?

aja... gre govora o sv650s.

potem pa me še zanima, če kdo od vas prodaja nasledenje motorje ali pa jih je morebiti šel gledat in ve kaj več o njih:

ok... očitno se ne da oglasov sem not lepit.

a ve mogoče še kdo za kaj podobnega?

odločam se namreč med r6 in tem. vem, da je različna "tehnika", samo je tudi razlika v ceni očitna. glede na to, da sem študentka bi bila s čim takšnim zelo zadovoljna.

hvala za vsakršno pomoč

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

malo sem na hitro (2 urce) preletela tole temo. zanima me, kako visok je kaj sedež in kako veliki ste kaj vi, ki vozite to?

recimo jaz sem velika nekje 165cm. a bi to bilo uredu za mene?

aja... gre govora o sv650s.

potem pa me še zanima, če kdo od vas prodaja nasledenje motorje ali pa jih je morebiti šel gledat in ve kaj več o njih:

ok... očitno se ne da oglasov sem not lepit.

a ve mogoče še kdo za kaj podobnega?

odločam se namreč med r6 in tem. vem, da je različna "tehnika", samo je tudi razlika v ceni očitna. glede na to, da sem študentka bi bila s čim takšnim zelo zadovoljna.

hvala za vsakršno pomoč

Lohka se na mojga vsedeš da probaš višino :P sej ti še tko morem trakce dat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Vikking vem, da so trakci še kr pri tebi :blush:

Ja en dan, ko bom doma, te bom poklicala, pa če boš mel čas, se ti pripeljem po trakce in da probam, kako mi ustreza. A drugače misliš, da bi mi bil uredu, ali bi mi bil prevelik?

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vikking vem, da so trakci še kr pri tebi :blush:

Ja en dan, ko bom doma, te bom poklicala, pa če boš mel čas, se ti pripeljem po trakce in da probam, kako mi ustreza. A drugače misliš, da bi mi bil uredu, ali bi mi bil prevelik?

Višina sedeža sv-ja je 800mm, tvoja tzr-jka ma bojda 815mm.. Je nizek, okreten... Se bom zmenla kak vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toplo ti priporočam SV. Nezahteven, okreten, ne naveličaš se ga,..., glede višine ni panike!

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vikking vem, da so trakci še kr pri tebi :blush:

Ja en dan, ko bom doma, te bom poklicala, pa če boš mel čas, se ti pripeljem po trakce in da probam, kako mi ustreza. A drugače misliš, da bi mi bil uredu, ali bi mi bil prevelik?

mal boš na prstkih mogla stat - če te to ne moti, bo dovolj visok.

priporočam znižanje ali kak nižji motocikel. SV ni samo visok, ampak tudi v sedlu sorazmerno širok.

Kak ducati monster 620 recimo je nižji in ožji. Bolj primeren za bejbe. je pa Ducati - love it or leave it :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat ostajam pri suzukiju sv650s, yamaha r6 ali honda cbr600rr.

na yamahi sem 1x že sedela (na moto boom-u), pa je šlo na prstih, na hondi in na suzukiju pa še nisem.

sama imam tudi yamaho tzr50 rossi, ki ima sedež na višini 815mm, kar tudi ni malo, pa gre.

recimo višina fazerja mi tudi ustreza - sem zadnjič sedela na njem in mi ga je prijazni prodajalec v trgovini dal iz centralnega stojala, da sem zadevo poiskusila na lastnih nogah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med 600 kubičnimi motocikli je po mojem mnenju optimalna izbira. višina motorja ni problem niti za ženske, ker je to že v osnovi bolj majhen motorček. tudi meni je zelo všeč. sem ga že imel, S varijanto, ampak za daljše ture je malce neudoben če si velik 190 cm... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

meni osebno se r6 in cbr600rr bolj dopadeta, samo je pa razlika v ceni tudi velika. zato bi za začetek kupila kaj takšnega kot je suzuki sv650s, ker tudi ta ni slab.

potem pa me zanima še nekaj.

kakšna je razlika med modeloma sv650 in sv650s.

s koliko kilometri se še "splača" kupit takšen motor. gledam od letnika 2003 naprej, ki nima več te okrogle lučke spredaj, ki se mi ne dopade.

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni osebno se r6 in cbr600rr bolj dopadeta, samo je pa razlika v ceni tudi velika. zato bi za začetek kupila kaj takšnega kot je suzuki sv650s, ker tudi ta ni slab.

potem pa me zanima še nekaj.

kakšna je razlika med modeloma sv650 in sv650s.

s koliko kilometri se še "splača" kupit takšen motor. gledam od letnika 2003 naprej, ki nima več te okrogle lučke spredaj, ki se mi ne dopade.

..s koliko kilometri kupit motor je relativno uprašanje. Lahko je pr 10000 km slabši k pri 30000. Kilometri niti ne pogojujejo kvaliteti. Motor morš vidit, pa mogoče koga k se spozna na zadevo met sabo. Je pa SV zelo dober motor, jaz sem ga mel, vendar sem ga "moral" zamenjati, ker vožnja za sovoznika ni lih udobna, tko kot pri vseh cestakih. Če kupiš SV-ja, ne moreš "falit". Ko sem motor sčasoma spoznaval so me presenetile njegove lastnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oblika je stvar okusa. motor sv-ja se ne vrti tako visoko kot od cbr in r6. je pa precej bolj prožen iz nižjih obratov (bolj uporaben) in ima ugodno porabo.

razlika med 650 in 650 s je v zgornjem oklepu ter nižjo balanco pri modelu z oznako S. (bolj športna drža)

kilometri niti niso važni. .)

večina letnik 2003 jih pomoje čez 30kkm še nima...

motor mora biti samo redno vzdrževan. mašina je "trotlziher". Zadnjič sem videl svojega bivšega SV in sva z lastnikom govorila o tem in onem... motor ima malo pod 50kkm in dela kot takrat, ko je bil nov. (je pa tastar model z fergazerji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opomba...prvič sv v sedlu ni širok! :grrr

drugič - višina sedeža sama po sebi ni tako zelo pomembna - veliko svojega namreč naredi masa. Če ni težav s 120 kilogramskim mopedom ki ima sedež na višini 85 cm, še ne pomeni,da bo enako neproblematičen tudi 200 kilski motor z mnogo nižjim sedežem.

tretjič - drža pri modelu S je malce kruta za kratkonoge :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha... potem bo res najboljš, da grem do vikkinga ko bo čas po tiste moje trakce in da sproti probam, kako mi ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je s servisi in deli za suzukija? sem slišala od enega od serviserjev, ki servisira tudi suzukije, da je težko dobiti dele in da navadno dolgo traja. zato mi je raje priporočal yamaho. mogoče zato, ker prodaja yamahe, servisira pa oboje in še kaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med sv650 in S varjanto je v krmilu in plastikah, pa mislim da so tačke še malo nazaj pomaknjene.

Okroglo luč ima naked varjanta.

Poraba res ni velika, omejuje ga majhen tank, mislim da 15 litrski z rezervo, kar je dovolj za 280km z rezervo. Zej če se odločaš med sv-jem in r6 gre tukaj za dva različna koncepta, prav je da probaš dvovaljnika in 4 valjnika. Da se potem lažje odločaš vse ima svoje koristi in slabosti. Če se pa ne moreš odločiti pa vpraši Kec-a on ma trivaljnika :)

Kar se tiče rezervnih delov je tukaj glavni Odar, naročilo rezervnih delov zna trajati do 1 meseca (predvsem za starejše različice) verjamem da za kakšen novejši letnik imajo dele na zalogi.

Upam da do konca tedna dobim nove gume.. ker trenutno je na stojalu brez čevlju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam sv 650s že neki cajta pa morm rečt da je zakon - mam 178cm pa je zic čist špica. Sicer je poza res športna, tak da si raj nabav nakeda, če ti ni do malenkostnega garanja na rokah (sam ni prehudo :OK: ) -400km na dan gre lepo brez panike(sam brez decve zadi :slap:

Drgač sm pa furu tud r6 pa glede zica ni problema sam na konje morš bit mal bl pazljiv!!! Tak da ne vem ce je glih ideal za lepi začetek - sv pa je :OK: pa res se ga ne boš zlepa naveličala - pa dvovaljnik je pa en dobr ror gor pa vožnja postane poezija- kilometri so pa res čist vseen - sam da lepo laufa pa da ni bil glih sesut!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rezervni deli niso problem. oziroma ravno toliko, kot za kakšen drug japonski motor. jaz sem ga vedno servisiral na dolenjskem (žužemberk), kjer z deli in servisom ni bilo najmanjših problemov.

primerjava z r6, če že hočeš, ni ravno na enaki valovni dolžini. bližje sv-ju je cbr, čeprav gre tudi za drug koncept motorja.

najbolje bo, da probaš oba, če le lahko. sem prepričan, da se boš z sv-jem ali hondo vozila še najbolj udobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam v žužemberk si pa vozu k jz bi zdle tud rabu mal ga pelat na pregled pa so se mi v cel pr odarju zamerl žužemberk pa tud ni dalč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVTOMEHANIKA BARBORIČ

TOMAŽ BARBORIČ s.p., Jurčičeva 49, 8360 Žužemberk

T: +386 7 38 88 287, F: +386 7 38 88 286

E: barboric@volja.net

100% zadovoljen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti lepa!

p.s. cez vikend grem v kočevje čez žužemberk pa če si na poti pa za furo pa če bo sonce sporoč če si zravn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVTOMEHANIKA BARBORIČ

.

.

.

100% zadovoljen. :OK:

...se podpišem pod tale post,.. tut jaz sem hodu s svojim SV-jem k njemu, čepram mi ni lih najbližji serviser. Super možakar, kar se zmeniš, to drži, brez nategancij. :OK:

.

.

.

tretjič - drža pri modelu S je malce kruta za kratkonoge :)

pri "S"???.....zakaj že??? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ti tudi priporočam sv-ja. mam ga jst pa je zakon moped. edino če te moti zvok dvovalnika ali rahle vibracije... drugače je pa špica.

p.s.: vsak svojega konja hvali :grim tko da če maš šanso probat, probaj te 3 modele, pa se sama odloči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!