Skoči na vsebino

Suzuki GSX 750 F / GSF 1200 S


classic

Priporočene objave

Postal sem lastnik Suzukija letnik 2000. Sedaj pa me zanima, kakšne izkušnje imate vi z tem motorjem, glede porabe, servisnih stroškov, predvsem pa vožnje. Ko sem se malo peljal (nimam še vseh cot za jesensko vožnjo) sem doživljal čudovite občutke kajti motor se skoraj sam pelje. Ne vem pa kako je kaj na dolge relacije!? Moram pa pripomniti da se na zadnjem sedežu sedi bolje kot na večini choperjev, kar me je še poseb presenetilo (no meni je tako vseeno ker se vozim vzadaj).

Hvala.

LP.

Uredil - Ice on 25/12/2001 11:01:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Dobra izbira!!! Jest ga imam že dve leti in sem zadovoljen z njim, pogrešam le boljše (trše oz ful nastavljive) prednje vilice (in zadnje blazilnike) in še kakšnega konjička. Še dobro, da se vozim v glavnem sam. Če ga bodo prenovili z deli iz tanovega GSX-Ra, potem bo to optimalen sport-touring motorcek!!!

Poraba je od 4,6l (npr izlet po Dolomitih) do 5,9l (izlet na Grobnik), servis le olje in filtri, pa svečke na 12000, jasno mazanje (in čiščenje!!!) verige, drugega nič.

Čeprav se že serijski dokaj lepo pelje, sem za boljšo lego na cesti podložil vzmeti na prednjih vilicah za 13mm, zamenjal 10 olje z 20, zamenjal pa sem tudi sprednje serijske zavorne cevi s kovinskimi. Sedaj se še boljše pelje, prej mi je pri ostrem zaviranju na slabi cesti zabijalo vilice. Verjetno pa bom cez zimo sploh zamenjal prednje vzmeti s progresivnimi od Technoflexa ali Wirtha.

Pet dni uživanja v Dolomitih (po nekje 300 km gorskih prelazov na dan) je bilo povsem sproščenih, brez bolečin v kateremkoli delu telesa.

Pri 10998 km sem moral zamenjati prednjo gumo, pri 13676km pa še zadnjo. Nisem dal gor serijskih D205 ampak D207, s katerimi je obcutek na ovinkih še boljši - priporočam!

Pripomba: mislim, da se zadaj sedi bolje kot na večini motorjev, ne le choperjev. Prepričan sem, da boš dolgo zadovoljen z njim, če boš pazil nanj (beri redno vzdrževal).

Toliko, če te še kaj zanima, vprašaj.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekaj karakteristik si že napisal, zanima me pa še ene par stvari : kolk pride zavarovanje, kakšna je končna hitrost, pri kakšni hitrosti se je najlepše peljati...ker je namreč meni ta motor tudi kar pametna naložba saj za pameten denar dobiš zelo dober motor, ki je zelo primeren za vožnjo v dvoje. Aja pa a mu kej manjka moči z dvema??

Kakšen je pa kej GSX 600 F?? A se bolj splača 750?? Če se ne motim je registracija enaka??

to bi blo vse...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki:

kaksne manjkajoce konjicke lahko najdes z K&N (ali drugimi) zracnim filtrom,dynojet-iglami in dizami za fergazerje (stage 1-7,odvisno od masine) in drugim auspuhom (od normalnega do racing).

se dodatno vgradis odmicne gredi od GSX-Ra (samo izgubis na navoru) in se bi se dalo kaj nasteti.odvisno od denarja.

robberrt: 750 je boljse,ce je zavarovalnina enaka.vec moci=vec rezerve,poraba je lahko celo manjsa od 600,obraba pa ni veliko vecja,ce sploh je vecja od 600.odvisno od stila voznje.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi pa jasno kako piše v podatkih od moto sveta da ima ta motor

68 kW, v moje homoligacijskem listu pa piše da jih ima 54 kW. Pa tudi na Avstrijski Suzuki strani je podatek da jih ima 54 kW. Nek je podatek napačen ali pa je mašina zaprta.

Pa da ne bi kdo slučajno mislil da sem se zmotil in imam 600 ccm. Sigurno jih je 750.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzukijeva GSXa je letnik 1999.mogoce so vmes kaj spremenili.samo kolikor vem,je bila GSX 750 dobavljena z okoli 85 KM.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je razlika med GSX 750 in GSX 750 F! V zaprti (avstrijski) verziji ima prvi 75 KM (ga mam sam), drugi pa 73 KM. V odprti pa prvi 86 in drugi 92 KM.

O sami voznji pa vec ne morem povedat, ker ga se nisem peljal. Lahko pa povem, da je GSX 750 "no problem bike".

badfreek

rock till you drop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hja, tole z mocjo je pa takole: kriv je Odar, ker uvaza Suzukije iz A namesto iz D. Finta je v tem, da imajo Avstrijci menda posebno stroge predpise o izpusnih plinih, zato so vsi motorji, narejeni za A posebej prirejeni za ta trg. To se vidi v manjsi moci kot npr tisti za D (isto avtomobili - kolegu se je zgodilo isto z Mazdo 626).

Jest sem problem resil tako, da sem na 1. servisu na 1600 km prosil serviserja, da mi odstrani blokade iz motorja (za katere so tudi sami vedeli) in tako pridobil kakih 16 KM. Te blokade so bili (vsaj pri moji Suziki) plasticni vlozki v vplinjacih, ki so preprecevali, da bi sibre potegnil do konca gor (ful gas). Preprosto, a dela. Drugi motorji imajo druge nacine, npr za Kawe sem slisal, da jim dajo noter manj ostre odmicne gredi itd.

Kar se pa tice razlike med 600 in 750, pa je moje mnenje, da se 600 ABSOLUTNO ne splaca - motor je na zunaj popolnoma enak (velikost, izgled, TEZA!), le barve so druge in na boku ima nalepko 600 namesto 750. Ima pa seveda manjso masino, ki ima kakih 20 KM manj, v ceni ni prevec/dovolj razlike, predvsem pa je 600tka bistveno manj prozna. Se vec podatkov - primerjalni test obeh masin - je v arhivu na www.motorradonline.de.

Ice: ti imas A v malem prstu, poznas servise/serviserje - morda lahko izves, zakaj A Suzukiji niso enaki modelom za D???

Ice II: bolj kot konjev bi si zelel "zaresne" (beri ful nastavljive) prednje vilice... To je edina resnejsa pripomba na ta motor (pa se ta ni kriticna, saj je to opazno le pri "resnem" tiscanju), ostalo je bolj afnanje (za ta denar pac ne mores pricakovati enake opreme kot npr pri GSX-Ru). Pomlad bom zacel z novimi Tehnoflex fedri in seveda bom porocal, kako se obnesejo. S K&N filtri je pa takole: moj mehanik pravi, da pri motorjih, ki nimajo spredaj "sesalnikov" (in pripadajoco "skatlico" za zrak) ne pomagajo kaj dosti, pa mu kar verjamem.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki,

vecinoma so D modeli tisti,ki so bolj zaprti.zakaj je to pri suzukiju drugace ne vem.je pa samo pri nekaterih modelih.moj GSF npr.ni bil drugace nastavljen kot D model.za evropski trg so (kolikor vem) vsi enaki.

re vilice: bilokatere druge fedre das noter bo izboljsanje.WP,technoflex,white power... cena je pri vseh ca.DEM 200.-,samo oehlins so drazje.

re K&N (ali ostali podobni filtri): ne vem kaksne izkusnje ima tvoj mehanik s takimi filtri,samo dejstvo je,da sam filter brez jet-kita in nastavitve fergazerjev ne prinese nic na moci.brez nastavitve fergazerjev se situacija celo poslabsa (razmerje med zrakom in bencom ni vec pravilno,masina seka,pljuva itd.).

ce menjas samo filter in nastavis fergazerje bos najkasneje pri tretjem ciscenju filtra (original bi moral takrat zamenjati) prihranil denar.to je najvecja prednost,razen ce ne vgradis jet-kita.z jet-kit in filtrom pa se pridobi na moci,odvisno od masine,ca.2-5%.

to so fakti sprobani na treh razlicnih motorjih (VF750C,FJ1200 in GSF1200) in pri vseh sta se povecala moc in navor in poraba je ostala vsaj ista (pri mojem nacinu voznje),ce ne manjsa (FJ1200,iz 8-10 na 6-7 l/100km; samo so bile napacne/prevelike dize montirane in ne pravilno nastavljene).

pri GSFu sedaj je pa takole: z odprtimi K&N (brez air-boxa),jet-kit stage III in scorpion-loncem ima bandit 120 KM na zadnjem kolesu (serija 108) in 120 Nm (serija 97).poraba enaka.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ice, popolnoma se strinjam s tabo: najveckrat so bili prav D modeli omejeni (ponavadi na 100 KM), zato me ti heci v A se bolj cudijo. No, morda bos kdaj kaj vec izvedel in napisal semle.

K&N filtri in DynoJeti: ja fino, povedal si isto kot moj mehanik - s temi recmi dobis le par konjev (2-5%, to je pri 100 KM max 5 KM - torej se oba strinjava, da ne pomagajo kaj dosti. Zase vem, da ne bi opazil razlike, ce bi imela moja Katana 3 KM in 2 Nm vec.

Konji na tvojem Banditu pa takole: verjamem, da ima tvoj Lopov 120 KM in 120 Nm. Vprasanje je le (po moje), koliko so res doprinesli K&N reci (z DynoJeti, jasno). Motorji so namrec hecne zadeve - vsi enaki naj bi bili res enaki, pa seveda niso in to ne velja le za Suzukije. Npr na enem testu v Motorradu je imel (serijski) testni Bandit izmerjenih 114 KM in 103 Nm na zadnjem kolesu, na enem prejsnjem celo 117 KM in 113 Nm, najsvohnejsi pa je imel izmerjenih 106 KM... Iz "taboljsega" seveda z "dodatki" hitro prileti stevilka 120. Zato je potrebno tudi malo srece pri nakupu in to je IMHO vaznejse oz prinese vec od K&N filtrov in DynoJetov. Potem pa so tu se meritve same, ki niso absolutne, saj je tocnost meritve (vsaj tista, ki jo navajajo pri Motorradu) +-5%.

Upam, da nisi hud name.

LP suzuki

Edited by - suzuki on 16/09/2001 19:07:35

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej suzuki,zakaj bi bil hud?

z mojim je bilo takole: pri 3.500 km sem sel k mojemu mehaniku,da ga malo "odpre".kot prvo ga je zmeril na roli (108KM/97 Nm).

drugi dan,ko ga pridem iskati,sem malo prezgoden; igle je se moral preobesiti in izmeriti.rezultat je po moje kar soliden (120KM/120Nm,na zadnem seveda).

zdaj pa relativacija: 108 KM na zadnjem kolesu je nekje 114-117 KM in 97 Nm ca.102 Nm na sklopki.popogovoru s pepojem (mehanik) je to 120/120 na zadnjem ca.128-133KM in 125-130Nm na sklopki po predelavi.

seveda ob tistem casu,vlagi,zracnem pritiski itd.se pravi,da lahko ob vrocih dneh racunam se zmeraj s 117+KM na zadnjem in 117Nm (ker masina ni navita,ampak samo dobro diha).

in tretji podatek: pepo ima svoj dyna2000 nalasc naravnan,da manj meri,kot vsem drugim v okolici graz-a,ker tako lahko garantira,da se tudi ob vrocih dneh ne "izgubijo" konjicki v vrocini,sopari in vlagi.

kar sem prej napisal glede vrocine je zato,ker je bil bandit merjen,ko je bilo ca.21°C,1012 mbar in relativno suho (ca.70% vlage).

kar je pa motorrad meril je bil star model,kjer je bila masina zaprta samo skozi auspuh in ne se dodatno s fergazerji kot pri 2001-modelu.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Lepo, da ni zamer. Ampak imas pa res sreco, da si namesto 2-5%, kot sva nekje oba ocenjevala da se da dobiti, ti pridobil kar 11%.

Dodam lahko le se tole: 106 KM so izmerili pri Motorradu letniku 98, 114 KM letniku 2001, 117 KM pa letniku 99, ostali (letniki in podatki) so nekje vmes med 106 in 117, lahko vidis v Arhivu.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oups,sorry...sem misli,da si razumel...ali sem se prevec komplicirano razpisal?

tistih 2-5% je moc pridobljena samo z filtrom in jet-kitom (vecinoma stage I),pri odprtih filtrih,stage III in lonec je okoli 10+%.

moj je nastiman na navor,ne na max.mogoco moc.nisem hotel izgubiti navora od 3500/min dalje.

mozno je okoli 15+% KM,ce zrtvujes navor odspodaj.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Uuups, ja, to sem pa res spregledal - hvala za pojasnilo. No, moja poanta je itak ciljala na to, da ce imas sreco in kupis motor, ki je "ponesrecen" oz jim je malo usel z vajeti (npr na 117 KM), vec pridobis kot s predelavo - celo blizu stage III. Optimalno je torej dobiti tako masino, pa jo potem se predelat.

Mimogrede, koliko pa stane taka predelava - kompletna (izpuh, K&N, DynoJeti, delo, vse)???

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mimogrede, koliko pa stane taka predelava - kompletna (izpuh, K&N, DynoJeti, delo, vse)???

ca.DEM 2.000.-,s tem,da je odvisno koliko "run"-ov rabi na roli.

pozabil: veliko vec je odvisno od pravilno vpeljane masine,ne od tovarniske "napake" za vec KM.

-----

who dares wins

Edited by - Ice on 17/09/2001 11:37:08

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Dva jurja mark je kar denar... no, najbrz je vecji del vsote izpuh, saj npr Akrapovic stane kar ene 1500 DEM, ce ne se kaj vec. Vseeno lepa stevilka...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hvala za link - zdajle glih nimam časa preveč gledat, bom poskusil raje skocit do Postojne ali Idrije, ker bo za vikend dez (pa še na morju bom, ker imamo izpite - dobili bomo nove potapljače...).

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki (ali pa kdo drug)

Daj mi razloži bistvene razlike med GSX-Fnovim modelom(98...) in prejšnjim(88-98).

Vem, da je imel mašino isto kot oljni GSX-R s 107KM(odprta) in drugačne oklepe.

Kaj pa okvir,.... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

suzuki (ali pa kdo drug)

Daj mi razloži bistvene razlike med GSX-Fnovim modelom(98...) in prejšnjim(88-98).

Vem, da je imel mašino isto kot oljni GSX-R s 107KM(odprta) in drugačne oklepe.

Kaj pa okvir,.... ?

Novi model ima nove (večje, preglednejše) instrumente, nov, bolj "zaokrožen" oklep, enodelni (prej dvodelni) sedež, malce spremenjen okvir, boljše/nastavljive vilice, mislim da tudi 2l vecji rezervoar (20l) in predelan motor - bom še doma pogledal v katalog za tehnične podatke starega modela in sporočim.

LP suzuki

Edited by - suzuki on 26/09/2001 13:54:04

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ker se tudi sam ogrevam za ta motor, me zanima kako se kaj obnese. Nekaj ste tu že napisali, vendar, ker so posti zelo stari, bi rad vedel Vaša mnenja po nekaj letih lastništva tega motorja. Zanima me poraba, vzdrževanje, zanesljivost, lega na cesti, kakšna je težavnost vožnje, kako se motor obnaša v mestu, naselju, izven naselja, prelazi, itd. Kako se obnese na potovanjih. Se mi zdi, da je drža na njemu preveč športna. Če se komu da, naj kaj več napiše o njem, bi mu bil hvaležen.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se tudi sam ogrevam za ta motor, me zanima kako se kaj obnese. Nekaj ste tu že napisali, vendar, ker so posti zelo stari, bi rad vedel Vaša mnenja po nekaj letih lastništva tega motorja. Zanima me poraba, vzdrževanje, zanesljivost, lega na cesti, kakšna je težavnost vožnje, kako se motor obnaša v mestu, naselju, izven naselja, prelazi, itd. Kako se obnese na potovanjih. Se mi zdi, da je drža na njemu preveč športna. Če se komu da, naj kaj več napiše o njem, bi mu bil hvaležen.

Pozdrav od Roberta

Si prebral celo temo? V drugi objavi je Suzuki, ki ga je takrat vozil že 2 leti, lepo napisal marsikaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Robert,

splošne zadeve si res lahko prebereš malo nazaj, za vse podrobnosti pa se lahko oglasiš pri meni in ga boš tudi videl v živo, vprašal vse kar te zanima, o moji lubici ti res lahko veliko povem, sva skupaj pet let :-)) Le pohiti, ker jo prodajam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Robert,

splošne zadeve si res lahko prebereš malo nazaj, za vse podrobnosti pa se lahko oglasiš pri meni in ga boš tudi videl v živo, vprašal vse kar te zanima, o moji lubici ti res lahko veliko povem, sva skupaj pet let :-)) Le pohiti, ker jo prodajam...

Da si lahko omislim drugi motor, moram mojega prej prodat, drugače ne bo šlo. Zato, te ne mislim obremenjevat, prej kot bom imel keš za nabavo druzga.

Sem pa skoraj odločen, da bo moja nabava bila izvršena čez mejo, ker so veliko ugodnejše cene kot pri nas za dotičen model. Primerjava (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in Super motomarket.it. Za naše jeklene koničke zahtevamo preveč denarja .)

Ravno za info, na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) nekdo prodaja Suzuki GSX 600F letnik 2000 za 1270.000,00 SIT. Za 100.000,00 SIT manj, dobim v Italiji SUZUKI 750F in to letnik 2002 z le 8 ali 6.000 km. Tako, da je za premislit.

Se pa bojim malo druzga. Sem manjše rasti in zato se bojim, da mi ne bi bil motor preveč okoren, zato me zanima, kako je kaj z njegovim premikanjem in podobno. Vem, lahko se oblikuje sedež in tam pridobim željene cm, vendar se bojim, da potem izgubim na komoditeti. In še to, na netu sem prebral, da je drža preveč športna in da to zna bit problem na potovanjih. Ali je to res? Rad imam daljša potovanja oziroma fure, zato mi je to pomembno.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!