Skoči na vsebino

Izkušnje Italija, Francija, Švica


mat

Priporočene objave

Letos jo bom potegnil po Italiji, Franciji in Švici, pa me zanimajo vaše izkušnje glede kriminala, kje lahko mirno pustiš motor oziroma kako ga zavarovati, da greš lahko mirno na oglede znamenitosti?

mat

Edited by - Perla on 05/07/2001 14:58:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je, je prtljago in motor zavaruješ. Ce ti ga ukradejo, prijaviš policiji(ki se zate ne bo dosti menila), vzameš kar ti je ostalo in se vrneš z vlakom ter pri naši zavarovalnici vložiš odškodninski zahtevek. Druga varianta pa je, da greš na pot z manj vrednim motorjem - ne bodo ga hoteli ukrasti, ker pac nima vrednosti oz. ce ti ga že bodo, škoda ne bo tako velika.

Sicer pa motor parkiraj na izpostavljenih in osvetlenih mestih. Pa srecno pot!

psiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mam (samo) izkusnje s krajo motorja na Hrvaskem!

badfreek

Badfreek, daj, opiši svojo izkušnjo.

Bomo mi iz tvoje negativne izkušnje kaj pozitivnega izvlekli

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketna, alarm, spati pri (na) motorju, nož (vprašaj Pervyja), solzilec, pišcalka, pitbullterier, ...

Badfreek, resno, kaj je bilo na Hrvaškem?

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Letos jo bom potegnil po Italiji, Franciji in Švici, pa me zanimajo vaše izkušnje glede kriminala, kje lahko mirno pustiš motor oziroma kako ga zavarovati, da greš lahko mirno na oglede znamenitosti?

mat

hja,najboljse zavarovanje je imeti MC-colors in jih tudi pokazati.se nobeden niti ne pribliza motorju.

pa eno ketno skozi zadnjo felgo in redno zaklepati kljucavnico.pa ce ze moras,pod lucjo parkirati,drugace pa tam,kjer ga ne vidijo (kamp,garaza itd.).

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Druga varianta pa je, da greš na pot z manj vrednim motorjem - ne bodo ga hoteli ukrasti, ker pac nima vrednosti...

psiho

Mislim, da z motorjem, ki nima vrednosti ne bi moral iti na daljšo pot. Kje lahko dobiš motor pod 5.000dem in greš z njim bogve kam.

Vsaj pri nas imajo vsi težki motorji vrednost - tudi pokvarjeni na žalost.

Ice, če bi bil ropar se ne bi kaj prida oziral če ti slučajno kje piše MC. No če ti piše POLICIJA potem ja, drugače smo pa pred barabami vsi enakopravni. Pa tudi debele ketne znajo v zelo kratkem času prefilmat.

En, ki sem ga nekoč poznal je hodil na največji Italjanski zbor kradit motoristično opremo.

Majki jim če ga men kdaj ukradejo! KAKO SE PA KAJ ALARMI OBNESEJO ?

Pa čim manj ukradenih motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober alarm od DEM 450.- naprej.vse ostalo se se pogledati ne izplaca.

sam imam take izkusnje iz I,F in ESP,da o D,A,H,B,PL in GR ne govorimo,ker tam se te VSI izogibajo,ce mas kaksne farbe na puklu.

malo cuden obcutek,a vsaj za nekaj je MC-image pa le dober.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francija: avtocesta in predvsem njena pocivalisca med Nico in Aix en Provence so tarca Alžircev, ki ti na pocivaliscih lepo prislonijo pistolco na ... ti jim pa samo predas kljucke.

Potuj podnevi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa po notranjosti dalec od avtocest skozi male vaseice.je lepse in bolj relaksacijsko.pa se ljudje so prijazni,ceprav jih NIC ne razumem.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh varnost je predvsem odvisne od vrste torb ki jih imas. ce imas usnjene torbe lai kaj podobnega ne spuscaj motorja niti za sekundo izpred oci. pri DOBRIH kovckih ki se zaklenejo je malo boljse ampak vseeno jaz motorja ne puscam samega razen ko npr. grem na plazo brez vseh torb itd.

takrat pa eno ketno okoli ograje in skozi zadnje (ne sprednje) kolo.

ma dosti je tega vglavnem pazi jug francije, tako avtoceste kot stranske mrgolijo z temi zamazanci kradljivimi (francozi).

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mislim, da z motorjem, ki nima vrednosti ne bi moral iti na daljšo pot. Kje lahko dobiš motor pod 5.000dem in greš z njim bogve kam.

Hmmm... Jaz imam GPZ pod 5000 DEM, pa mislim iti na daljso pot. Zakaj mislis, da ni mozno? Ce je vzdrzevan, potem ne bi smelo biti problema, ne?! Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hmmm... Jaz imam GPZ pod 5000 DEM, pa mislim iti na daljso pot. Zakaj mislis, da ni mozno? Ce je vzdrzevan, potem ne bi smelo biti problema, ne?! Se motim?

ne.redno vzderzevan motor pri kateremu priblizno ves,kaj je lahko narobe z njim ni problem na dolgi turi.sem bil lansko leto z 11 let staro FJtko v F in ESP brez problema.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drek,

jaz sem imel pa na pocivališcih ob avtocestah na jugu Francije vedno dober obcutek. Redno tam zadremam. V Italiji je še preblizu, v Španiji sami pravijo, da nevarno.

Pocivališca so cista, urejena in obljudena. Ponoci pa se skoraj na 2 uri skozi pocivališce prepelje policija.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jug francije, predvsem okolica marseilla je sranje. na azurni obali okoli cannesa in nice imas celo manjse odrocne kampe v katerih te oropajo v sekundi. vglavnem te oropajo ali kake torbe spraznijo klosarji lai dzankiji. no motor pa ti hitro ukradejo kaki cigani, alzirci,.....

nisem tisto o nozu zastonj govoril. drugace pa se mi zdi spanija bol varna razen ene pokrajine tam nizje od katalonije za katero tudi spanci govorijo da tam sami lopovi zivijo.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mestu Cagnes sur la Mer (upam, da sem prav napisal) je en dober camp na enem hribcku. Vodita ga dva brata in zelo pazita kaksne ljudi spuscata notri. Ne delata tezav z bikerji, je pa to drugace bolj druzinski camp.

Mestece se nahaja tocno ob obali na pol potimed Nico in Cannesom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Francija: avtocesta in predvsem njena pocivalisca med Nico in Aix en Provence so tarca Alžircev, ki ti na pocivaliscih lepo prislonijo pistolco na ... ti jim pa samo predas kljucke.

Potuj podnevi!

@Ice: je ze prau, da ti barve dajejo tako samozavest, vendar se bojim, da te v primeru, ki ga je navedel Mopedfan in pri podobnih barabah barve ne resijo.

Zavarovanje ti da kar dobro zaledje, vendar se pri tem na zalost full skeširaš.

Kot ze nekje receno, dobr je, da gresta vsaj dva oz. trije motorji skupaj na pot in prakticirajo dosledno skupno zaklepanje z verigami in se cim. Jasno, sploh najboljs je imet motor ves cas na oceh, ampak ce hoces kdaj tud kej videt/prehodit to pac ni mozno. Idealno je, ce se vecjih mest sploh izogibas. Sicer se verjetno hecno slisi, ce reces, da si prvic v zivljenju prilezel z motorjem do Pariza, pa nisi videl Eiflovega stolpa, ker se velikih mest izogibas, vendar jaz se pac muzejem in podobnim znamenitostim raje odpovem, kot da bi se pes vrnila domov! Naredis en krog po mestu, malo pochekiras in gres dalje. Podezelja so res lahko fenomenalna in dostikrat se bolj zanimiva kot velika mesta!! Mislim, da je bistveno tudi, da se spoznas, pogovarjas in prosis za sodelovanje prebivalce. V glavnem imajo motoriste povsod radi in so pripravljeni na sodelovanje - no ja, pri tem se moras zanesti na instinkt koga prosis za pomoc, da ti ne bo motor prijazno odprodal takoj, ko bos ti 100 m stran.

Ponoci pa: ker je poletje in so to v glavnem tople drzave - ni lepsega kot spati zunaj skupaj z motorjem!

Ce na vremenski napovedi opazis, da se obeta enotedensko dezevje, predlagam, da se kar vrnes domov in drugic poskusis vec srece. Nas je v Svici en teden non-stop pralo in tako potovanje je nesmiselno!

Italija: kar nekajkrat smo iskali drug hotel (t.j. v vecjih krajih, za prvomajske), ko smo opazili, da ze od dalec eni crni mecejo oci po nasih bajkih.

Svica: kampi in mesta - nobenih problemov.

Srecno!

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vecjih mest ne izogibam. Poizkušam najti dober camp, ki je še dovolj blizu mesta. Tako v campu pustim motor in grem v mesto s podzemno oz. avtobusom. Seveda tudi v campu previdnost ni odvec in zaklenem motor. V garažnih hišah pa motorja še nisem pušcal. Ima mogoce kdo izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:... v campu pustim motor in grem v mesto s podzemno oz. avtobusom.

in tudi prakticiram, ce so pogoji za to ... (pozabila napisat).

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barve so samo en del "alarma",drugi so "zaklepanje na sto nacinov","pozornost na okolico" in "kje se pusca motor".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, da grem z motorjem za 3 dni v Prago.

Spal bom v nekem narcenejšem hotelu.

Cez dan bom malo arhitekturnih znamenitosti gledal, ponoci bom pa skušal cimvec piva popit.

KAM IN KAKO NAJ VMES SPRAVLJAM MOTOCIKEL, DA BO CIM MANJ MOŽNOSTI DA GA UKRADEJO (ne bom se pa v MC vclanil zaradi tega)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

portirju das nekaj mark in ga pustis pred vrati hotela,ali ce je portir dobre volje,ga lahko kar v fojerju parkiras.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo vprašanje!

Pomoje tistim iz hotel ni najbolj za zaupat, kaj pa vem. Ceprav ce bi ga kje v njihovi garaži pustil, ga zavil v ketne...

Mogoce pa poizkusi s kakšno garažno hišo!?

Al pa pejt v camp.

Vsekakor pa napiši kaj si naredil ko se vrneš, ker mislim, da je to en vecni problem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena glupa (al pa mogoce ne tolk) ideja za Prago in druga EU glavna mesta. Najdes slovensko ambasado in vprasas, ce lahko pri njih na dvorisce za ene par dni parkiras, al pa zraven tiste hiske od policaja, al pa kaj takega, ce oni poznajo kaksno garazo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ideja za sprobat,samo se mi zdi nekako neizvedljiva,vsaj s stalisca ambasade (15 motoristov zasedlo ambasado press).

-----

clean and sober

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!