Skoči na vsebino

Prtljaga - kaj vse vozite s sabo in kako pritrdite?


Noise

Priporočene objave

Stari macki, ki dosti potujete s svojim železnim konjickom, ste si sigurno že naredili "checklisto" NUJNO potrebnih reci, ki jih vzamete s sabo na daljšo potovanje.

Katere so to?

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, Dorje se je zjasnil, da octane booster le ni najboljša stvar in da je tolulene boljše. Hmm, je treba preverit.

Drugic, na lastni koži sem zadnjic obcutil kaj pomeni defekt zadnje gume. Jasno, pri sebi nisem imel nicesar - ne zracnice (sam je itak ne bi zamenjal za noben dnar), ne primernega orodja da bi razmontiral gumo in jo nesel k vulkanizerju (moj Pegaso nima centralnega stojala in ga nisem imel kam "prislonit"), niti cudežne pene za flikanje zracnic... Ostal sem odprtih ust in prazne glave...

No, še dober da je blo še pol ure do zaprtja štacun; še dober na kvadrat pa to, da se mi je to zgodilo sredi Ljubljane. Peš sem stopil do prve moto štacune (15 minut v eno smer) in nabavil peno, se vrnil k motorju, poiskal 7cm žebelj, ki sem ga fasal na križišcu "pri Gospodarcu", ga odstranil, ter -poln upanja- spustil peno v zracnico. Zadeva je delovala, jaz pa sem se najprej odpravil po dve rezervni peni za zracnice. Sej zdej vem, da se mi to ne bo zgodilo tolk casa, da bosta peni že zanic, sam jebi ga, boljš rezerva kot pa da ostaneš brez gume nekje bogu za hrbtom.

Torej, all in all: obvezno, na kakršnokoli pot greste, peno za flikanje zracnic imejte s sabo.

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res dober da se ti je to zgodil v mestu in ne na kakšnem cudnem kraju. Poceni šola, ni kaj!!

Mimgrede, kako si pa pol gumo zaflikal, al se še zdej po peni furaš??!??!?!?!

jozo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se strinjam jozo, tud jaz sem najprej pomislil na to, ce bi se mi taista stvar naredila en dan prej na Veliki planini. Sej sploh en vem kaj bi naredil, poklical helikopter Gorske Reševalne Službe?

No, v glavnem, kako sem zrihtal? Naslednji dan sem najprej preklical pol Slovenije - od serviserjev, zastopnikov za gume, vulkanizerjev itd.

Enih par (tisti ki so hoteli masnto zaslužit) so mi zatrjevali da je potrebno menjat celo zadnjo gumo, ceš da je sigurno unicena... Ta možnost mi je najmanj dišala, saj je guma bila dejansko nova (350km), zato sem vrtal še naprej.

Najboljšo info mi je dal Matevž od MK Guzzi Slo, ki mi je priporocal vulkanizerja Pestatorja iz Broda; poklical sem jih, se dogovoril za pregled in se po peni odpeljal tja ---> expert opinion: guma nova, brez poškodb, zracnica neuporabna-predta.

Rešitev: menjava zracnice (vzel sem Dunlop, cena cca 1500 SIT) & stara guma. Dela kot šus.

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tut eno zelo pomembno zadevo, ki jo je treba VEDNO imeti s sabo: DEŽNI KOMBINEZON. Zakaj?

Dve leti nazaj sem bila s takratnim fantom na popotovanju po dalmaciji, vse do Dubrovnika. Nastanila sva se v Makarski, kjer sva uživala v septemberskih toplih dnevih. Nekega jutra se prebudiva in vidiva, da je nebo zelo oblacno. Teta, pri kateri sva spala nama je zagotovila, da to deževje v septembru vedno traja vsaj 1 teden, nama pa bi se dopust iztekel cez tri dni. Na vrat na nos vse pospraviva in se kar se da hitro odpraviva domov. Teta nama je še dala napotke, in sicer naj se vracava cez Plitvicka jezera (naj bi bilo najhitreje). Midva pa hop na motor in v Lj.(od Makarske pa do Lj. naj bi bilo cca 600 km). Preden nadaljujem z zgodbo, je potrebno povedati, da sva bila obuta v all starke, tanke poletne hlace (kavbojke), no jakne so bile ta prave za na motor, pa celada in rokavice.

Nekje po 200 km vožnje naju na najino nesreco ujame dež. Ko sva prišla do Plitvickih jezer je bila temperatura zraka le še cca 10°C. Seveda sva bila v trenutku mokra, saj je deževalo kot iz škafa.

Hvala bogu sem se spomnila (se vidi,da sem k tabornikom hodila), da ne bi bilo slabo, ce obleceva suhe nogavice, nato polivinilaste vrecke, nato pa še mokre nogavice, da zadevo fiksirajo. Na bencinski v Karlovcu ugotoviva, da imava vrecke pocene, pa vseeno nadaljujeva, kar se da hitro proti domu (naj povem, da še vedno dežuje, kot pri norcih).

Mene je zeblo, do kosti sem bila mokra, pa se spomne zajebani pulcaj na meji težit, da naj dam celado dol. Tko sem ga napizdila, da hocem domov, da je idejo o celadi kar pozabil. Nato pride težit še carinik, nakar sem še njega napizdila, da vse kar imava za prijavit je par litrov deževnice.

A si predstavjate, kako je, ce narediš prvic v življenju v enem kosu 600 km, od tega cca 400 v dežju? Tip mi je rekel, da sem totalno prfu******, ce se bom sploh še hotela vsesti na motor. Ne vem, ampak še bolj sem mahnjena na motorje.

Tko da sem si zapomnila to za celo živjenje in se definitivno ne odpravim nikamor brez dežnega kombinezona.

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj storiti v primeru, da ti spusti guma na motociklu, ki ne uporablja zracnic ?

Uporabiš peno, da se lahko pripelješ do doma, kaj pa potem, je guma, ki si jo kupil za 30.000 neuporabna zaradi pene, ali se da to kako popravit in ce se da, ali bo guma lahko zopet brezhibna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojih iskušnjah je tista pena za en kurac. trije gumidefekti pa je pena vedno spustila po 1 km.

na dolgi turi pa moreš met obvezno sabo BABY PUDER da se mazes pod pazduho, po riti in med nogami ce ne boš po 14 dnevih mel tako vnetje da ne bos mogel sedet.

aja pa kreditno kartico in dosti gotovine za srednje veliko popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce imaš gumo brez zracnic (šlauflos), ne vem s cim jo zafilaš "na hitro", verjetno tudi s peno (samo dvomim da kej dost zdrži, ker šlauf je le šlauf, guma pa le guma) -> sicer pa je potem, ko prideš do vulkanizerja, vse odvisno od poškodbe...

Ce je raztrgana in po možnosti še kje pri robu (tam kjer je na felgni), ne bo nic (odpri tošl, 30 jurjev bo ven padlo )... Ce pa je recimo na tekalni površini, povrh tega pa samo prepiknjnena (recimo zaradi žeblja), pa ni problema - dajo eno injekcijo, ki naredi neke križne plasti gume al ne vem cesa. V glavnem, da se popravit...

Aja, pa še ena stvar - kaj boš naredil je odvisno tudi od tebe in tvojega motorja - ce imaš easyriderja in si na kratkem s cashom, boš injekcijo dal pa fertik. Ce pa imaš Hayabuso ali ZX-R12 (kar pomeni da tudi s cashom nisi ravno na podnu) pa bi jaz dvakrat premislil preden bi dal zainjekcirano gumo gor - mislim, da ti spusti pri 300km/h ????!?!?!

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hi all,

najnujnejse so dokumenti,denar in kred.kartica.vse drugo pa odvisno od km,ki jih mislis narediti.

gore-tex,pena,orodje,spalka.....

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no na poti je pri roki dobro imeti tudi kakšen vecji nož ali kaj podobno gozecega ker te na kakšni pumpi lahko hitro obkrožijo beraci in medtem kot ti dna težita ti tretji že odpira torbe in poskuša kaj odnest z motorja. jaz ga nosim v jakni tako da ko jo odprem prvo ven pogleda rocaj in vedno se vsi umaknejo. potem te prosijo kvecemu za cigareto. pa to se ne dogaja v "cudnih krajih" ampak na "bogu za hrbtom" bencinskih v italiji ali španiji.

vcasih je slab image bajkerjev še uporaben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem šel lani v Pulo na bikefest celo pot po takem dežju(brez opreme zavit v vrecke), da sem si hotu najprej kupt podmornco. Zdej sem si pa kupu dainesejev dežni kombinezon za 15000sit-nov, zdej pa sem car. Pa sem ga šel ta vikend sprobat(spet en krog po celi istri, spet me je pral dež)Na noge pa sem si spet dal smetarske vrecke(a ve kdo za kako boljšo rešitev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za noge si za 300 ats kupi take bootije ki jih daš preko škornja pa zadaj zlimaš z ježki. jaz mam hein gericke dežni kombinezon in bootije, stal me je 700 ats (pribl. 12.000 sit) in mi ni premočil pa čeprav me je od domžal do torina dež pral. je pa res da ko ga imaš preko leder obleke zgledaš ko michelinov pajac v črni olagumi.

aja če ti rokavice rade premočijo pa kar na petrolu vzami on rokavice za tankat, so čisto ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav,ampak za daljsa potovanja se mi ne zdijo dezni kombinezoni prav nic prakticni in funkcionalni.odkar sem se vrgel v gore-tex se se celo nekako rad peljem po dezju.

raj dam mal vec gnarjev vun,ko pa da te pere ko cucka.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ha med rebre ne pride ker je etui temu prmeren...

gore-tex je dober ampak ko si enkrat v ledru je malo neumno (ali predvsem drago) še kombinezon iz gore kupovat. no če pa denar ni problem se strinjam da je gore tex sigurno bolj praktičen. ampak mislim da bi čoperistom v gore zelo samopodoba trpela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto ledra gore,ne dodatno.sicer pa se pojavljajo stvari (rokavice,skornji in tudi jakne) iz usnja,ki imajo vdelano gore-membrano.pa poleti ni tako vroce,pozimi pa z termo-vlozkom zelo toplo.

re samopodoba i.e.image: f**k it! funkcionalnost rules! ok,crna barva tudi.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma z tem nozem je tako: sej ga ne nosis skoz v jakni, samo ko je kaka sumljiva situacija, drugace ga pa mas lahko tudi v tank torbi. pa z mojim se ne mores zaklat ker ma trd etui. lahko ti edino kako rebro zlomi ampak ce enkrat konkretno pades to tak al tak kasiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prihaja cas, ko se odpelješ v soncu, vracaš pa v dežju, ki najraje pada popoldne ob delavnikih in ob koncih tedna.

Ce ravno nisi opremljen z Gore-texom in podobnimi membranami ali pa z original motoristicnim protidežnim kombinezonom, je lahko rešitev tudi DuPontov kombinezon Tyvek ProTech. To je bela plasticna zadeva, od dalec podobna zmeckanemu papirju, ki jih je najpogosteje videti pri avtolicarjih ko lakirajo.

Dobijo se v trgovinah z delovno zašcitnimi sredstvi, cena pa je med 2000 in 3000 tolarjev.

Prednosti: razmeroma poceni, peresno lahko, zloženo je majhno, odprtine na hlacnicah, rokavih in na kapuci so opremljene z elastiko, je belo in te v dežju bolje vidijo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrži tudi za vec uporab, seveda pa verjetno ni za celodnevno vožnjo v dežju, oziroma tako dolgo ga še nisem preizkušal.

Tisto urico do doma, pa naslednic tudi in naslednjc tudi pa bo zdržalo.

Vse je odvisno od tega, kdaj boš zadevo raztrgal, vendar je iz razmeroma trpežnega materiala.

Ce boš nabavljal, nabavi model Classic, ker je opremljen s kapuco tako, da ti ne tece za vrat. Model Industry ima ovratnik.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je se vedno vprasanje: "Kaj vzeti s sabo na furo."

Vsi ste pozabili na najpomembnejso stvar. Ne samo na dolgi furi ampak tudi na navadnem zboru 50km stran od rodnega kraja - TOALETNI PAPIR . Pa naj kdo rece, da temu ni tako!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober nadomestek so papirni robcki.....pa preden kdo kaj rece,ja vem iz izkusenj

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nadvse zanimive inpute, zdej pa nazaj k temi!

Pa da ne boste rekli da samo težim, pametno je imeti s sabo tudi flik-komplet (za tiste ki imate zracnice)...

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful se splaca kupit tudi brisaco PackTowl (to sem razlagal prej v Konjicah) --> gre za eno full dobro stvar, ki jo je pantentiral tisti isti proizvajalec ki dela Therm-A-Rest, in sicer brisaca ki je kot "Vileda" oz. tista koža za brisanje avta/motoroja, le da je debelejša. Stvar je ful lahka, hitro se suši, ko se brišeš preprosto OŽAMEŠ ven vodo, pa najpomembnejše: ne smrdi niti po enem mesecu, jasno pod pogojem da jo vsake toliko malo zmociš in ožameš.

Res je zakon, kupite ce boste imeli 2-3 jurje odvec (majo razlicne velikosti) -- dobi pa se v LJU v trgovini HORIZONT, to je tam pri Kersnikovi nasproti Lufthanse, blizu Figovca...

Noise Data

PS: Jaz sem jo iskal kar nekaj let, nato sem slucajno naletel nanjo na internetu (dejte iskat Pack Towl pa boste našli), jo hotel narocit iz Amerike in presenecen ugotovil, da ima ta firma zastopnika pri nas - ga poklical ter še bolj presenecen ugotovil da ima ta zastopnik (sicer iz Žirov) štacuno v LJU).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ena zadeva za vse tiste, ki odhajate v tujino. Ne pozabite si pridobiti potrdilo o zdravstvenem zavarovanju za drzavo, v katero potujete. Zna biti zelo koristno, pa tudi strosek ni prevelik (max nekaj 100 SIT).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!