Skoči na vsebino

Seminarska naloga pri sociologiji


Motorist1987

Priporočene objave

Zdravo!

Delam seminarsko nalogo, ki jo bom oddal na maturi. Izbral sem si temo Bikerji - Novodobni jezdeci asfaltne džungle. Raziskujem predvsem (zapostavljenost oz. vlogo) motoristov v prometu, kakšne izboljšave lahko stori družba in vozniki za boljšo varnost. Osnovna misel, ki je tudi rdeča nit moje seminarske naloge pa se glasi: Ali so motoristi žrtve prometnih nesreč.

Ker sam nisem (izkušen) motorist sem se obrnil na Vas, v upanju, da mi z vašega zornega kota opišete ali pojasnite, lažje premagovanje vsakodnevnih ovir, ki se pojavljajo v prometu s strani voznikov, kot samih razmer na cestah.

Vsem se že vnaprej zahvaljujem za sodelovanje, zraven pa še prilagam anketo, da bi dobil vzorec, kakšne rešitve vidite motoristi.

P.S: Prosil bi vas, če mi lahko rešene ankete pošljete na email: domen.ropret@gmail.com. Odgovore lahko označite z drugo barvo.

Še enkrat hvala za vsak odgovor ali rešeno anketo :D

LP Domen

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in seminarska je za predmet???????????????????????

žal je anketa napisana zelo slabo in iz nje ne boš dobil nobenih rezultatov, ki bi bili verodostojni oz. sploh ne vem kaj naj bi razbral iz rezultatov razen zadnjega vprašanja. verjamem da ni tvoja krivda, sestavljanje strokovnih, verodostojnih anket je resno znanje ampak kaj za vraga dela tvoj mentor, da ti dovoli takšno anketo za seminarsko ZA MATURO???? če boš imel sklepe na podlagi take ankete ti lahko brez slabe vesti zavrnejo celo seminarsko.

naj ti nekdo pomaga ki to zna (MENTOR!) pri sestavi ankete in jo potem objavi še enkrat.

PS: tudi slovnične napake imaš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in seminarska je za predmet???????????????????????

sociologija ... naknadno dodano v naslovu.

Domen, po pregledu/izpolnitvi ankete sem enakega mnenja in prav tako predlagam, da se še posvetuješ z mentorjem. Mojo izpolnjeno anketo si že dobil, če pa jo boš spremenil, jo dobiš ponovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si ne bi pomagali....

dobiš tudi moj odgovor.

veliko sreče v šoli in na cesti

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehm..samo predlog :doze:

tisti "bikerji" skini iz naslova, ker deluje smešno patetično in neresno..

že "jezdeci" in "đungle" je dovolj za vso dramatično prenapihnjenost ki jo nucaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ti poslal še mojo seminarsko o motorizmu, sicer druga tema in bolj na hitro narejena ker ni bla za maturo .) ampak mogoče ti kaj pomaga, drugače pa se strinjam z nagayo - to je sociologija - znanost, ne pa leposlovni poetični esej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in seminarska je za predmet???????????????????????

žal je anketa napisana zelo slabo in iz nje ne boš dobil nobenih rezultatov, ki bi bili verodostojni oz. sploh ne vem kaj naj bi razbral iz rezultatov razen zadnjega vprašanja. verjamem da ni tvoja krivda, sestavljanje strokovnih, verodostojnih anket je resno znanje ampak kaj za vraga dela tvoj mentor, da ti dovoli takšno anketo za seminarsko ZA MATURO???? če boš imel sklepe na podlagi take ankete ti lahko brez slabe vesti zavrnejo celo seminarsko.

naj ti nekdo pomaga ki to zna (MENTOR!) pri sestavi ankete in jo potem objavi še enkrat.

PS: tudi slovnične napake imaš .)

Popravljena anketa:

Glede samega predmeta in ankete je tako. Vsak posameznik je izbral določeno temo in si potem sam postavi hipoteze in s pomočjo ankete uvrže ali sprejme svoje sklepe. Tako kot je omenil 'PERVY' je že v učnem načrtu vse zasnovano zelo površno. Poudarek ni na tem v kakšne podrobnosti se podaš, amapk je bistvo vsega le potrditev hipotez, kar jih večina na žalost tudi dela. Mene pa problematika motoristov in njihov položaj na cesti tudi osebno zanima, zato sem sklenil, da se bom za svoje informacije potrudil dobiti rezultate, s katerimi bi dobil predvsem osebno zadovoljstvo in posledično tudi oceno-procente pri maturi.

Seminarsko nalogo resda ocenjuje mentor, ki na podlagi ne vem kakšnih kriterijev, skoraj vsako oddano seminarsko nalogo, v katero je bilo vloženo vsaj kanček truda nagradi z 95% od vseh možnih točk (25---> kar predstavlja tudi 25% celotne mature). Upam, da niste dobili napačne predstave glede mentorja, ampak na žalost je takšna pot našega šolstva, da ti skozi vse učne ure in nenazadnje leta posreduje v večini primerov popolnoma prazne in nepomembne informacije, kar se je pokazalo tudi v tem primeru.

Vesel sem, da ste me opozorili na napake v anketi in vas še vnaprej prosim, da bi vsi ki ste pripravljeni pomagati, rešili anketo.

Upam, da mi bo z vašo pomočjo uspelo dobiti natančnejšo sliko položaja motoristov, tako da z veseljem sprejmem vse kritike :D

ehm..samo predlog :doze:

tisti "bikerji" skini iz naslova, ker deluje smešno patetično in neresno..

že "jezdeci" in "đungle" je dovolj za vso dramatično prenapihnjenost ki jo nucaš..

Glede naslova je pa tako. Na začetku leta je komisija na šolo poslala spisek naslovov, ki smo jih potem izbrali. Tako, da naslova ne morem spreminjati, čeprav priznam, da je dobesedno :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko razložiš 13. vprašanje?

tisto, v katerem sprašuješ če se strinjamo, da so motoristi v večini primerov žrtve prometnih nesreč.

Glede naslova je pa tako. Na začetku leta je komisija na šolo poslala spisek naslovov, ki smo jih potem izbrali. Tako, da naslova ne morem spreminjati, čeprav priznam, da je dobesedno :lol1:

povej mentorju-ci da je resnično debilen naslov :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

13. vprašanje sem si predstavljal nekako takole. Ko (na žalost) pride do nesreče med motoristom in nekim tretjim vozilom (npr. avtomobilom), ali je res, da so motoristi dejansko krivi za nesrečo. Kot vemo, se na veliko piše, da je zaradi neprilagojene hitrosti motorista, voznik avtomobila spregledal bližajoče se vozilo. Resda je motorist naredil prekršek, vendar mu je voznik odvzel prednost in je posledično kriv za nesrečo. Tudi v tem primeru je vseeno motorist žrtev prometne nesreče, kljub temu da ni poskrbel za zadostno varnost vseh oseb v prometu.

Popravljeno . Popravil Motorist1987
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi:

13. Ali se strinajte, da so motristi v večini primerov krvi za prometno nesrečo v kateri so udeleženi?

a mam prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

se pravi:

13. Ali se strinajte, da so motristi v večini primerov krvi za prometno nesrečo v kateri so udeleženi?

a mam prav?

:nono: :)

13. Ali se strinajte, da motoristi v večini primerov niso krivi za prometno nesrečo v kateri so udeleženi?

Iz tega sem izpeljal da so žrtve prometnih nesreč

Popravljeno . Popravil Motorist1987
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ahem.. :doze:

"žrtev" prometne nesreče je "umrli v prometni nesreči"..in ne več ima to kako vezo s tem kdo je povzročitelj nesreče...

pozabi...samo zanimalo me ja kaj si sploh hotel s tem vprašanjem...zdej vem, zato je nadaljna debata odveč...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslal izpolnjen vprašalnik.

Mimogrede, a bi mogoče čez kak mesec prilimal sem koliko izpolnjenih anket si dobil? Samo število.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni problema :yes:

Lahko ti povem, da sem do sedaj dobil že 16 izpolnjenih anket. Na koncu bom rezultate analiziral in jih grafično prikazal, tako da povzetek lahko predstavim tudi v tej temi.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešil in poslal.

Če te zanima še kaj dodatnega v zvezi z anketo in obdelavo rezultatov se lahko obrneš name, študenta Sociologije-Družboslovne informatike. Oblikovanje anketnega vprašanja in analiza dobljenih podatkov je celo predmet v 3. letniku. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Oooo..... hvala res :OK:

A se lahko potem priporočam, da ti čez nekaj dni, ko bom dobil še zadnje ankete pošljem na email dobljene podatke.

Se bova pol zmenila za nekakšno vrsto ''zahvale'', ker se počasi bliža sezona in bo tvoj konjiček sigurno žejen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketo naredi bolj obsežno, dodaj več odprtih vprašanj (anketiranec sam napiše), vprašanja z odgovori v stopnjah 1-5 itd. Pa mogoče jo lahko razdeliš po tematskih sklopih.

Pa preberi kakšen članek na to temo, da ne boš tople vode odkrival. :D

Pa srečno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9. Katerih voznikov se na cesti najbolj bojite?

Ko sem z motorjem?

10. Ali ste že bili udeleženi v prometni nesreči

Z motorjem?

11. Kateri je po vašem mnenju najpogostejši vzrok prometnih nesreč?

Vseh...ali unih v katerih so udeleženi motoristi?

A obkrožim vedno samo en odgovor?

Sam si napisal, da naj dosledno rešujem anketo...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zdravo!

Lej, ker si (verjetno) motorist(ka), je priporočljivo, da napišeš odgovore iz tega (motorističnega) stališča.

Res je, da so odgovori mogoče malo preveč posplošeni, ampak tako lahko anketo izpolnejo tudi tisti, ki se še niso vozili z motorjem. Zamislil sem si, da bi bila ena izmed delitev anketirancev tudi, med avtomobilisti in motoristi, in kakšno je njihovo videnje dogajanja v prometu.

P.S: anketa ni zaprtega tipa, tako da lahko obkrožiš več odgovor, ki se ti zdijo smiselni; lahko pa dodaš tudi kakšen svoj odgovor, če se ti nobeden izmed podanih ne dopade.

LP!

Popravljeno . Popravil Motorist1987
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!