Skoči na vsebino

Honda Varadero vs Yamaha TDM


tati

Priporočene objave

Ma ne, Varadero je krava, prevelik...

Saj pravim, spredaj bi ga morali malo razširit, maska oz. luči so mi sicer ful dobre, samo malo ozek mi deluje...Je pa velika prednost TDMa na pram ostalim podobnim touring zadevam občutno manjša masa (slabih 200kg)...kar olajša manevriranje "na mestu" in v gužvi...

nikakor se ne strinjam, da ga bi naj napihnili, kar poglej kakšen je Strom ali Varadero.....kot ena napihnjena žaba, pa oblikovno tako precej grdo speljan.....res sem se težko odločila, ampak mislim, da je TDM eden lepših motorjev, vsaj po obliki v tem rangu.........in seveda tudi tistih 100 kubikov ni cela znanost, če znaš peljati jih je lahko tudi 650 čisto dovolj :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, Varadero je krava, prevelik...

Saj pravim, spredaj bi ga morali malo razširit, maska oz. luči so mi sicer ful dobre, samo malo ozek mi deluje...Je pa velika prednost TDMa na pram ostalim podobnim touring zadevam občutno manjša masa (slabih 200kg)...kar olajša manevriranje "na mestu" in v gužvi...

Kar lep čas sem vozil TDM 900, sedaj pa že nekaj časa Varadero. TDM je imela po homologaciji 225 kg, kar je za 25 kg manj od Varadero, polno naložena (sploh pa če je zadaj še sopotnik/ca) pa sta oba motorja na mestu precej okorna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikakor se ne strinjam, da ga bi naj napihnili, kar poglej kakšen je Strom ali Varadero.....kot ena napihnjena žaba, pa oblikovno tako precej grdo speljan.....res sem se težko odločila, ampak mislim, da je TDM eden lepših motorjev, vsaj po obliki v tem rangu.........in seveda tudi tistih 100 kubikov ni cela znanost, če znaš peljati jih je lahko tudi 650 čisto dovolj :krneki: :krneki:

TDM-ka po zunanjosti zagotovo prekaša Varadero, ožja, odlit okvir, lepi avspuhi..., ampak vožnja je pa čisto nekaj drugega. Pravi pilot pa bo pri obeh motorjih z lahkoto obrusil tačke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM-ka po zunanjosti zagotovo prekaša Varadero, ožja, odlit okvir, lepi avspuhi..., ampak vožnja je pa čisto nekaj drugega. Pravi pilot pa bo pri obeh motorjih z lahkoto obrusil tačke.

ee. kaj bi to pomenlo vožnja je pa čisto nekaj drugega?, mislim, skor prepričan sm, da v garažo prpelem TDM900. zato pliz povej, če te je kej motlo. Še vedno me zanima, a vsem porjavijo avspuhi. in kako je s porabo olja pred leti je mel frend je (dve-tri leta staro) 850, pa je blo treba kar pazit, da nivo ni padel pod minimum.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM-ka po zunanjosti zagotovo prekaša Varadero, ožja, odlit okvir, lepi avspuhi...

No, meni pa auspuhi pri TDMki glih ne potegnejo...So mi veliko lepši, če so višje speljani...Pa baje se na njih sopotnice tudi "rade" opečejo :mellow:

ampak vožnja je pa čisto nekaj drugega

To tudi mene zanima - prihodnji motor bo verjetno oz upam :whistle: TDM - kako je kaj z voznimi lastnostmi glede na Varaderota ali V stroma?

Popravljeno . Popravil pelinkovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, meni pa auspuhi pri TDMki glih ne potegnejo...So mi veliko lepši, če so višje speljani...Pa baje se na njih sopotnice tudi "rade" opečejo :mellow:

Pri TDM-ki so avspuhi meni osebno veliko lepši, pri Varaderu jih v bistvu ni videti. Opeklin pa sopotnica ni zadobila kljub temu, da je manjše rasti in je mogla kar plezat gor.

To tudi mene zanima - prihodnji motor bo verjetno oz upam :whistle: TDM - kako je kaj z voznimi lastnostmi glede na Varaderota ali V stroma?

Če hočeš voziti bolj športno potem je TDM-ka v rahli prednosti, Varadero (vsaj starejši letniki) ima nekoliko premehko vzmetenje. Če primerjam pa vožnjo nasploh potem je Varadero zmagovalec (udobnejši, več konjičkov, več navora, manj tresljajev). Je pa res, da TDM-ka pokuri precej manj. Zagotovo pa pri nakupu TDM-ke ne boš "falil". Vozne lastnosti TDM vs V Strom, nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večno rivalstvo....na tem forumu bodo hvalili TDM, na Varaderovem pa Varadero. Po možnosti isti ljudje. Imel sem TDM 900 tri leta in naredil z Varaderom 2006 cca 1500 km mi je kar dosti jasno o stvareh.

Dejstvo pa ostaja, da je TDM 900 dosti nabritejša, okretnejša in lažja. Tiste 8 kW ki jih ima Varadero več, jih porabi za večjo lastno težo. Varadero je definitivno udobnejša, saj je bistveno večja, TDM pa muči ozek sedež in če si težji te hitro rit boli (bagster reši zadevo). Varadero je kravasta, Ima odlične zavore (sploh ABS), čeprav so TDM abs tudi zakon.

Vara je pač enduro, TDM pa to noče bit. Tukaj je razlika bistvena.

Videz: vsak ima svojega malarja - a če mene vprašaš, je redkokateri motor lepši na pogled kot TDM900, sploh v tem rangu. Varadero pa zbuja strah in se vsi na veliko umikajo na vozni pas. Ker je res velika. Če hočeš to, potem ni kaj razmišljat.

Če ju dam na Vago: definitivno TDM 900 ampak zaradi res majhnih malenkosti.

Poraba? TDM 6 litrov. Vara? Pozabil.... ampak po mojem več.vsekakor pa pod 7. Govorim o ST vožnji po magistralni cesti med 110 in 130 km/h, občasno 150kmh.

Do tačke gredo pa obe z lahkoto. Kadarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večno rivalstvo....na tem forumu bodo hvalili TDM, na Varaderovem pa Varadero. Po možnosti isti ljudje. Imel sem TDM 900 tri leta in naredil z Varaderom 2006 cca 1500 km mi je kar dosti jasno o stvareh.

Dejstvo pa ostaja, da je TDM 900 dosti nabritejša, okretnejša in lažja. Tiste 8 kW ki jih ima Varadero več, jih porabi za večjo lastno težo. Varadero je definitivno udobnejša, saj je bistveno večja, TDM pa muči ozek sedež in če si težji te hitro rit boli (bagster reši zadevo). Varadero je kravasta, Ima odlične zavore (sploh ABS), čeprav so TDM abs tudi zakon.

Vara je pač enduro, TDM pa to noče bit. Tukaj je razlika bistvena.

Videz: vsak ima svojega malarja - a če mene vprašaš, je redkokateri motor lepši na pogled kot TDM900, sploh v tem rangu. Varadero pa zbuja strah in se vsi na veliko umikajo na vozni pas. Ker je res velika. Če hočeš to, potem ni kaj razmišljat.

Če ju dam na Vago: definitivno TDM 900 ampak zaradi res majhnih malenkosti.

Poraba? TDM 6 litrov. Vara? Pozabil.... ampak po mojem več.vsekakor pa pod 7. Govorim o ST vožnji po magistralni cesti med 110 in 130 km/h, občasno 150kmh.

Do tačke gredo pa obe z lahkoto. Kadarkoli.

krasem odgovor na veliko nejasnosti............ :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

imam vprasanj za vas ki ste mnogo bolj izkušeni od mene!

Zanima me kateri od teh dveh motorjev vam je bolj všeč, se vam zdi bolj primeren za prvi motor?

Mislim da ni prave preimerjave med njima, ampak vseeno bi rad izvedel čim več o teh dveh motorjih.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Poskusi poiskat kako temo, ker TDM-a in Varadero se je primerjalo ze velikokrat.

Sem pa ponosni :) lastnik Varaderota, moj prejšnji motor je bil pa TDM. Razlika je kar velika čeprav sta skor isti razred! Za prvi motor ti definitivno bolj priporočam TDM, ker je dost lažji(minimalno 50 kg), pa še cenejši je (nakupna cena in cena rezervnih delov- če ga slučajno spustiš po tleh).

Če si manjše postave, ti lahko TDM dela družbo zelooo dolgo, v nasprotnem primeru pa te bojo turbulence ubijale!

Je pa Varadero ena stopnja višje kot TDM- lepša vožnja, več navora(krepko vleče od 2000 naprej, ni toliko šaltanja kot pri TDM), boljša zaščita pred vetrom(sploh pri povišani šipi),...Pa Honda je :grim Nič papcanja olja, brezveznega rožljanja, šaltanja pred prehitevanjem,... :naughty:

V glavnem preberi si teme o TDM, pa o Varaderotu, pa boš izvedel kar te zanima pa še več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Honda je :grim Nič papcanja olja, brezveznega rožljanja, šaltanja pred prehitevanjem,... :naughty:

V glavnem preberi si teme o TDM, pa o Varaderotu, pa boš izvedel kar te zanima pa še več!

ja ker je pač Honda je toliko slabše :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

TDM-ka nič olja ne žre.... :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ker je pač Honda je toliko slabše :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

TDM-ka nič olja ne žre.... :krneki: :krneki:

900 res ne, 850 pa papca !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prvi motor pa kar na jurčka :headbang:

brez zamere najprej malo kilometrov naberi na kakšnem manjšem motorju pol pa izvoli...

vsekakor pa Varadero ker je za razred boljši motor od TDM-ke pa tudi večji, močnejši in dražji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prvi motor pa kar na jurčka :headbang:

brez zamere najprej malo kilometrov naberi na kakšnem manjšem motorju pol pa izvoli...

vsekakor pa Varadero ker je za razred boljši motor od TDM-ke pa tudi večji, močnejši in dražji

Zakaj pa ne, če ga je dovolj v hlačah (v nogah) in ima pošlihtano podstrešje :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s prvim motorjem in kubaturo so bedarije.

Če je pamet v glavi ni važno kakšen je motor, če ni pameti prav tako ne .)

Primerjati Varadero in TDM..... škoda časa dva povsem različna motorja, oba dobra . Sem sam tudi izbiral med njima in se odločil za Varo takoj ko sem se zapeljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš dnar raje kupi Varadero to je moje mnenje pa ne zato ker ga imam !Res pa je da je bolje začeti z manjšimi in lažjimi motorji predvsem če si manjše rasti.Kubatura res ni važna če maš pošlihtan pod kapo se strinjam z Letečim!Tud bicikl je preveč če si objesten!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večno rivalstvo....na tem forumu bodo hvalili TDM, na Varaderovem pa Varadero. Po možnosti isti ljudje. Imel sem TDM 900 tri leta in naredil z Varaderom 2006 cca 1500 km mi je kar dosti jasno o stvareh.

Dejstvo pa ostaja, da je TDM 900 dosti nabritejša, okretnejša in lažja. Tiste 8 kW ki jih ima Varadero več, jih porabi za večjo lastno težo. Varadero je definitivno udobnejša, saj je bistveno večja, TDM pa muči ozek sedež in če si težji te hitro rit boli (bagster reši zadevo). Varadero je kravasta, Ima odlične zavore (sploh ABS), čeprav so TDM abs tudi zakon.

Vara je pač enduro, TDM pa to noče bit. Tukaj je razlika bistvena.

Videz: vsak ima svojega malarja - a če mene vprašaš, je redkokateri motor lepši na pogled kot TDM900, sploh v tem rangu. Varadero pa zbuja strah in se vsi na veliko umikajo na vozni pas. Ker je res velika. Če hočeš to, potem ni kaj razmišljat.

Če ju dam na Vago: definitivno TDM 900 ampak zaradi res majhnih malenkosti.

Poraba? TDM 6 litrov. Vara? Pozabil.... ampak po mojem več.vsekakor pa pod 7. Govorim o ST vožnji po magistralni cesti med 110 in 130 km/h, občasno 150kmh.

Do tačke gredo pa obe z lahkoto. Kadarkoli.

Že ugotovljeno Vara in TDM nista primerljiva...razen tega da imata dve kolesi! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ugotovljeno Vara in TDM nista primerljiva...razen tega da imata dve kolesi! :naughty:

ker je Varadero tako štorast, da res ni primerljiv z TDM-ko...... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je Varadero tako štorast, da res ni primerljiv z TDM-ko...... :worship:

Kaj to je ugotovitev iz prve roke???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to je ugotovitev iz prve roke???

da............motor je krasen..........lepo zgleda....... samo,žalostno je da rabjo tudi tisti, ki majo 150 kil še enega, da jim pomaga motor rinit

štorast..... :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

hvala vam za odgovore. Sem visok 193 cm, tko da mislm da nism mad najnizjimi :) em ja pa pod kapo mislim da mam tud kr postiman, tako da sedaj poiscem samo se kaksno pameto ponudo pa bo. hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Jaz sem podobno izbiral, pa tudi za prvi motor. Zraven so bili še Suzuki DL pa Tiger pa še kaj. Probal sem vse razen Tigra, odločil sem se za rabljenega VARADEROTA in mi ni in mi tudi najbrž ne bo nikoli žal. Ko ta mašina enkrat spelje iz mesta jo pelješ lažje kot moped. Gas ročico pa itak sam držiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ta mašina enkrat spelje iz mesta jo pelješ lažje kot moped

Ja, to drži, problem je manevriranje na mestu - tam do izraza pride velika teža...OK pri višini 190cm ni panike, za nižjerastoče pa zna biti kar problem :(

Se pa strinjam, da je to super motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!