Skoči na vsebino

Maroko


Mačica

Priporočene objave

Kot nekateri že zdavnaj veste, je moj letošnji počitniški cilj Maroko. In sicer tam nekje konec septembra al pa oktobra. In sem tudi že obljubljala, da bom enkrat v tem času odprla topic. O prijavah je mogoče res še prehitro, čeprav smo se nekaj že pogovarjali, okvirno pa bi zadeva trajala od 2 do 3 tedne. Nekoliko je tudi odvisno od tega kako bi prišli tja.

Tukaj bi tudi malo potrebovala vašo pomoč. Zanima me namreč, če je možno dobit kakšen trajekt iz Italije za Maroko?

Kje bi lahko na netu našla informacije o linijah. Moja raziskovanja so do zdaj namreč pokazala samo linije Španija Maroko. Hvala za vse info.

Pa navsezadnje vsaj take okvirne prijave bi bile dobrodošle.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica čau!

Enkrat sem ti že odgovoril na to temo.

Bil sem l.99 z motorjem v Maroku.

Trajekta iz Italije ni (je le iz Genove v Tunis, a pot prek Alžirije je preveč nevarna).

Edina možnost je avtocesta od Ljubljane do Algecirasa (Španija) zraven Gibraltarja. Tam skoz vozijo španski trajekti v Tanger.

Lahko pa greš v Maroko tudi iz Malage. Od tam te trajekt pripelje v Ceuto ali Melilo (mesti v Maroku, ki sta Španski in je tax free). Samo moraš potem čez RIF gorovje na severu Maroka. Sicer pomoje ni slaba varianta. Jaz sem šel v Tanger.

Če te še kaj zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola macica!

Saj te nocem sekirat, ampak ko sem sel v Maroko sem prevozil 7700 km, zato kar pozabi na 14 dni, se tri tedne bo resno garanje. Res pa je, da nisem sel po avtocestah, ker jih 1.organsko slabo prenasam, 2.se bolj pa zaradi tega, ker nic ne morem videti z avtoceste (in ce nic ne vidis a se sploh splaca odpraviti na pot???). Imas pa na poti VELIKO za videti (a si videla diase?).

Naj ti to ne vzame poguma!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ZOKSON

Oj. Sred junija nameravam z motorjem v Maroko. Sem bolj ko ne friąn motorist, zato me zanima KAKR©NKOLI dober nasvet tistih, ki so tam ľe bili. Ideja je bla it čez ©panijo, preľivet kakąen mesec v Maroku in nazaj.

Mal se mi je ustavilo ľe z vizo, saj hočejo imet: potrdilo tur. agencije ali rezervacijo hotela ali povabilo domačina... Valda nič od tega nimam...

No, izkuąeni mački, pomagajte.

Hvala, zokson.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa ce jim reces da sem namen samo peljat skoz njihovo drzavo in da si namenjen naprej? A pol hocejo met tud vize za druge drzave al to ni njihova stvar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja kaj pa ce jim reces da sem namen samo peljat skoz njihovo drzavo in da si namenjen naprej? A pol hocejo met tud vize za druge drzave al to ni njihova stvar?

Hmmm...ja, bo treba povprasat, kako zadeva izgleda v primeru, ce se 'kao'samo zapelem skoz Maroko. Hvala za idejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viza je vsekakor potrebna saj te že na ladji popišejo in zavedejo v računalnik....

Članek (potopis) z MAROKA je na www.partysplet.net glejte pod potovanja. Ostalo se lahko pomailamo.

Popravil/a - mopedfan dne 23/05/2002 ob 09:38:51

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej najnovejša dognanja:

Ladja med Italijo in Marokom ne obstaja, vendar pa obstaja trajekt med Genovo in Barcelono. Cena se mi ne zdi ravno pretirana. Septembra je namreč skupaj z motorjem 127 EUR, kar je po trenutnih valutnih razmerjih okrog 29000 SIT. Če gremo po cesti je to 870 km, kar pomeni 30450 SIT, če vzamemo, da je km vreden 35 tolarjev.

En namig je bil vlak. Cena vlaka na tej isti relaciji je 96 USD.

Po moje se še vedno bolj splača ladja. Sploh, ker je oktobra varianta še cenejša (107 EUR).

Kaj menite?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem se najbolj splaca motor. Ce sem ze enkrat tam pol sem tam ker bi rad nekaj vido in dozivel ne pa zato da se bi vozo z vlakom Tistega jurja gor al dol se niti ne pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Torej najnovejša dognanja:

Ladja med Italijo in Marokom ne obstaja, vendar pa obstaja trajekt med Genovo in Barcelono. Cena se mi ne zdi ravno pretirana. Septembra je namreč skupaj z motorjem 127 EUR, kar je po trenutnih valutnih razmerjih okrog 29000 SIT. Če gremo po cesti je to 870 km, kar pomeni 30450 SIT, če vzamemo, da je km vreden 35 tolarjev.

En namig je bil vlak. Cena vlaka na tej isti relaciji je 96 USD.

Po moje se še vedno bolj splača ladja. Sploh, ker je oktobra varianta še cenejša (107 EUR).

Kaj menite?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Od Genove do Barcelone je en dan (res cel dan) vožnje, tako, da se po mojem vožnja z ladjo ne izplača. Niti cenovno niti časovno (ukrcavanje na ladjo....). Jaz ne bi vzel te variante.

Pozanimaj se za ladjo, ki pelje iz mesta Sete (Francija; na pol poti med Marseilom in Barcelono) in pelje baje kar v Tanger. Samo je pa tud cena huda. Vsaj tako sem zasledil v Lonely Planetu MAROKO.

Podloži si rit in hopa...

Popravil/a - mopedfan dne 24/05/2002 ob 08:02:44

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pomojem se najbolj splaca motor. Ce sem ze enkrat tam pol sem tam ker bi rad nekaj vido in dozivel ne pa zato da se bi vozo z vlakom Tistega jurja gor al dol se niti ne pozna.

Pa saj še nisi tam, ampak na poti tja. Saj v Maroku jst tut ne mislim kako drugače kot pa z motorjem potovat.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kod in kam se imenuje (saj mislim da se tako imenuje) trgovina z zemljevidi nasproti Križank v Ljubljani. Tam imajo čuda zemljevidov. Tudi Maroko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Afriko so (baje) najboljše Michelinove... Tako da če že kaj, kupi to.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljse karte za afriko so od ruske vojske - generalstab-karte in zahodne letalske karte.te imajo najvec detajlov glede cest,pist,oaz in vode vnesenih in podajo tudi najvec informacij glede tal in geografije.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

najboljse karte za afriko so od ruske vojske - generalstab-karte in zahodne letalske karte.te imajo najvec detajlov glede cest,pist,oaz in vode vnesenih in podajo tudi najvec informacij glede tal in geografije.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

In kje češ te specialke dobit? A ma nasa kako spletno trgovino, da tam zadeve naročiš?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

macka,lahko vprasas na naslednjih naslovih (v njihovih katalogih imajo reklame za specialke afrike):

http://www.havealook.at/gadinger/ fa.gadinger na dunaju in

http://www.lauche-maas.de/ lauche & maas,münchen.

osebno ti priporocam lauche & maas.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

macka,lahko vprasas na naslednjih naslovih (v njihovih katalogih imajo reklame za specialke afrike):

http://www.havealook.at/gadinger/ fa.gadinger na dunaju in

http://www.lauche-maas.de/ lauche & maas,münchen.

osebno ti priporocam lauche & maas.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

O thnx

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hm,

Ljubljana - Gibraltar je 2550 km. To res rabim cel teden da dol pridem z motorjem. Tolk časa pa res ne bom imela. Pol pridem lih v Maroko, pol pa se obrnem in grem nazaj domov

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Draga mačica!

Lansko leto sem v Maroku, vse skupaj je trajalo en mesec, naredil pa sem 10500 km.Prevozil sem skoraj ves maroko;Draa Valey, Ziz ogledal Marrakech, Fes, Casablanca... Če že delaš toko dolgo pot moraš to videt, pa dobro se pripravit. Jaz sem npr kupil štiri knjige o maroku, do o sposojenih in prebranih niti ne govorim.

Moje načelo je da komor koli grem z mopedom, grem celo pot po cesti. Ker sem šel že večkrat v tisti smeri, sem se odločil da zaradi časovne stiske celotno pot do Algecirasa naredim tokrat po avtocesti.Tuga sicer, ampak mi je tako ostalo več časa za Maroko, kar pa je bil tudi sam namen poti. Do Algecirasa je 2660 km, za kar sva s punco rabila tri dni. ( prvi dan 1200, drugi 800 ).

Trajekt obvezno vzemi Fast ferry, ker tisti ki pelje tudi tovornjake je res počasen. Če rabiš več info sem pa na voljo. Aja, ceste so fantastične ( 98 % ) sploh ne rabiš endure, tid X-e pa ninje gredo lahko. (vozim diversion 900 )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga mačica!

Lansko leto sem v Maroku, vse skupaj je trajalo en mesec, naredil pa sem 10500 km.Prevozil sem skoraj ves maroko;Draa Valey, Ziz ogledal Marrakech, Fes, Casablanca... Če že delaš toko dolgo pot moraš to videt, pa dobro se pripravit. Jaz sem npr kupil štiri knjige o maroku, do o sposojenih in prebranih niti ne govorim.

Moje načelo je da komor koli grem z mopedom, grem celo pot po cesti. Ker sem šel že večkrat v tisti smeri, sem se odločil da zaradi časovne stiske celotno pot do Algecirasa naredim tokrat po avtocesti.Tuga sicer, ampak mi je tako ostalo več časa za Maroko, kar pa je bil tudi sam namen poti. Do Algecirasa je 2660 km, za kar sva s punco rabila tri dni. ( prvi dan 1200, drugi 800 ).

Trajekt obvezno vzemi Fast ferry, ker tisti ki pelje tudi tovornjake je res počasen. Če rabiš več info sem pa na voljo. Aja, ceste so fantastične ( 98 % ) sploh ne rabiš endure, tid X-e pa ninje gredo lahko. (vozim diversion 900 )

Hojla, moped.

Najlepša hvala za info. Upam, da bova kdaj kmalu tudi v živo izmenjala kake vtise (vlet na 3M ali na FS). Čeprav se ojim, da mi letos nikakor ne bo zneslo prit v Maroko :cry: :cry: :cry: :cry: :? :? :( :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor Mačici.

Ja komot, rad pomagam, lahko že nasljedno sredo (3M ).

Aja, sori, sem nov tukaj, kaj hudiča je FS ?

FS = forumsko srečanje

naslednje bo 31.8. na Koroškem. Preberi pod 'motosvet.com stuf'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!