Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

Ojla!

Veliko različnih motociklov od er500 pa do gsf1200 se da že serijsko kupit s blokado moči motorja na

25KW. Baje da se da tudi "aftermarket" blokade vgradit in homologirat motor na moč 25KW.

Zanima me kako zadeva deluje? ...a omejuje obrate? količino vbrizganega goriva? kako drugače?

A zadeva omejuje samo moč ali tudi navor? Kako vpliva na motor? ...poraba se verjetno zmanjša?

Če je zadeva mehanska se da vidt kako shemo? oz. kako zadeva zgleda? Kako se zadeva odstrani?

Je kaka razlika med odblokiranim serijskio blokiranim motorjem in nikoli blokiranim motorjem?

...zanima me čisto tehnični pogled na to zadevo.

Hvala za info in lp :)

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo razlicno od motorja do motorja, pri enih je vsega skupaj nic zmontirano, pri enih so celo nockenwelle drugacne

http://www.alphatechniksql.alphaplanweb.de...otorrad&aog=yes

v splosnem pa:

-zmanjsan sesalni prerez

-zmanjsan izpusni prerez

-omejen gib pletenice oz. mehanizma od zunaj

-omejen gib bata vplinjaca od znotraj (distancniki oz. daljsi bat)

-posegi na EFI enoti (nism zihr)

-druge odmicne gredi (ymaha xv535 recimo)

in seveda razne kombinacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj se zgodi, če kupiš motor, ki je zablokiran na 25 kw in ga kasneje odpreš na normalno moč !!

Kaj naredi policaj, če to ugotovi ???

Hvala za odgovor !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj se zgodi, če kupiš motor, ki je zablokiran na 25 kw in ga kasneje odpreš na normalno moč !!

Kaj naredi policaj, če to ugotovi ???

Hvala za odgovor !!!

Pokliče tvoje starše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eksekutiva (trenutno se) ni v stanju na licu mesta zaustavitve ugotoviti ali ima masina moc navedeno v papirjih ali ne.

to se lahko dokaze sele na kalibrirani roli -> servis ali tehnicni pregled.

v AUT ima eksekutiva moznost te napotiti na tak pregled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v AUT prakticirajo taksne ukrepe vecinom pri na zunaj vidnih predelavah (glasen izpuh, after market parts itd.) ali po obcutku eksekutivnega organa.

davno tega so kolegi v soli z svojimi vespami mnozicno romali tja (80polinikitpress).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Dajmo malo praktičnih primerov uporabljat !!! Je že kdo v SLO bil kaznovan zato, ker je odprl tovarniško zaprtega Z750 iz 25KW na 80KW ?

Saj ne zaradi omejitve , ampak zaradi registracije !!! Ker je razlika do 26 KW ali pa nad 72 KW !!!

Popravljeno . Popravil Milan M.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Dajmo malo praktičnih primerov uporabljat !!! Je že kdo v SLO bil kaznovan zato, ker je odprl tovarniško zaprtega Z750 iz 25KW na 80KW ?

Saj ne zaradi omejitve , ampak zaradi registracije !!! Ker je razlika do 26 KW ali pa nad 72 KW !!!

Verjetno še ne, vendar je pa trenutno v modi nižje število KW v prometni kot pa dejansko, v tujini, npr. v Nemčiji vem za gotovo pa je trenutno omejitev bolj kot ne resn problem.

Vem konkretno za Husqvarno Te 450 katere se od letnike 2006 sploh ne da več kupiti z polno močjo. Namreč Euro 2 norma ima predpise tako stroge (glasnost vsesanega zraka je trenutno en večjih problemov) da z polnim plinom nikakor ni mogoče dosegati vrednosti ki jih zahtevajo, zato se je tovarna odločila za 14KW verzijo ki pa normam gladko ustreza.

Nam v SLO trenutno zelo odgovarja, nasprotno pa se Nemci zelo pritožujejo saj motorja z polno močjo ni možno prijavit, kaj šele vozit po cestah. Se pa bo kmalu tudi pri nas začelo dogajat to da bodo policaji ter seveda tudi zavarovalnice pozorne na hitrosti.

Primer: mladoletnik z vozniškim 1A povzročitelj prometne nesreče pri hitrosti večji kot je dovoljena oz vpisana v homologaciji je lahko resen problem za serviserja ki mu je predelal motor iz recimo 11KW na polno moč.

V tujini se gre za tak prekršek sedet...serviser mislim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjal sem Z750 z 25 KW in normalnega z 80 KW !!!

ŽE pri zaprtem modelu ( 25 KW ) je končna hitrost 153 km/h, tak da če gledajo hitrost lahko le tukaj ugotovijo !!!

Poleg tega - A v prometni mogoče pri opombah piše največja hitrost z zaprtim motociklom ???

Ker če piše je OK ! Samo dobiti te ne smejo !!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj na mestu ko te vstavi ne bo mogo zgruntat ce mas al nimas blokade not,na tehnicnem pa tega tudi ne bojo ugotovili,razen ce te poslejo v koper na homologacijo oz tam kje majo merit za moc motorja,ni pa na motorju nobene vidne razlike ce mas blokado al ne,kot je pri auspuhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj na mestu ko te vstavi ne bo mogo zgruntat ce mas al nimas blokade not,na tehnicnem pa tega tudi ne bojo ugotovili,razen ce te poslejo v koper na homologacijo oz tam kje majo merit za moc motorja,ni pa na motorju nobene vidne razlike ce mas blokado al ne,kot je pri auspuhu.

al pa če tebe opazujejo, da vidijo, kolk si živčen in ko bo šzačel jecljat, mu bo hitro jasno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjal sem Z750 z 25 KW in normalnega z 80 KW !!!

ne se razburjat Milan...hotu si praktičen primer, tu ga imaš...al misliš da se kdo z Z-jem brez blokade sam zate voz... :blink:

po snegu... :kva2:

ŽE pri zaprtem modelu ( 25 KW ) je končna hitrost 153 km/h, tak da če gledajo hitrost lahko le tukaj ugotovijo !!!

Poleg tega - A v prometni mogoče pri opombah piše največja hitrost z zaprtim motociklom ???

Ker če piše je OK !

Ok je, piše to v homogelizaciji :yes:

Popravljeno . Popravil gidl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zame se ni treba po snegu vozit !!!

Sploh pa je teh modelov veliko na cesti in sem zato pač pričakoval neke informacije, ki sem jih tudi dobil !!

In še to: ali je homogenizacija ali HOMOLOGACIJA !!! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zame se ni treba po snegu vozit !!!

Sploh pa je teh modelov veliko na cesti in sem zato pač pričakoval neke informacije, ki sem jih tudi dobil !!

In še to: ali je homogenizacija ali HOMOLOGACIJA !!! :kva2:

kolikor jaz vem, je homologizacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zdaj se nekaj zanima,ce kdo ve...na strani ki je v tej temi podana,ce tam narocis blokado za motor(je ze kdo naroco?) ce moras potem to blokado na uradnem servisu not namontirat dat al lahko doma pa gres potem na homologacijo,al mors met sabo kako potrdilo da je blo na servisu to narejeno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zdaj se nekaj zanima,ce kdo ve...na strani ki je v tej temi podana,ce tam narocis blokado za motor(je ze kdo naroco?) ce moras potem to blokado na uradnem servisu not namontirat dat al lahko doma pa gres potem na homologacijo,al mors met sabo kako potrdilo da je blo na servisu to narejeno :?

emmm, tehnične posege za homologacijo da bi prepuščali kar najstnikom?

you must be joking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm, tehnične posege za homologacijo da bi prepuščali kar najstnikom?

you must be joking

S tem nisem mislo da bi jaz to montiral.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš imeti potrdilo o strokovni vgradnji, najbolje od pooblaščenega serviserja.

Hvala.

Se nekaj.....je ze kdo dal naknadno blokado not in potem na homologacijo ali pa ce je ze kdo naroceval iz tiste strani ko je na prejsni strani podana :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm klicu na avtotriglav za pegasota 650 i.e. na 25 kw dat

prvi odgovor je bil da je to prepovedano oz. da servis tega NE SME delati

podrobnejsi odgovor dobim jutri

neki grozijo da je potrebna homologacija

kar se bojim da pomeni koper in merjenje moci motorja

v nemciji se blokado kupi (ima TUV certifikat), serviser vgradi

in na tehnicnem ni tezav

kaj pa pri nas???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm .... nej bi se dalo to naredit samo do zdej vem za serisko blokado samo za kawasakija .....

sicer ne vem zakaj bi blo prepovedano ?!? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!