Skoči na vsebino

Pravkar na valu 202 -


Brrrm

Priporočene objave

brezveze ... spet je največ govorila voditeljica..

kaj je bil namen debate ? .. kakšna stara teta je zažgala kosilo ko je poslušala take neumnosti in preklinjala divjake na cesti...

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napovedovalka: Na Idrijskem so že pomagali motoristom tako, da so zgostili količke pri obcestnih ograjah :?

Kako so s tem pomagali motoristom? Pri navadnih količkih imaš vsaj 50% šans da ga fališ in te ne pretrag/poreže, ipd.. Če so bolj gosti je po mojem mnenju vse skupaj še bolj neavrno. rešitev je še en sloj ograje ne pa bolj gosti količki .)

Drugače se pa strinjam, da ne bi blo slabo met dirkališča, seveda z razumljivimi cenami. Navedba prodajalke je bila vsekakor malce pretirana.

Ni pa rešitev le v dirkališču, treba je delat na vzgoji motoristov, ker eno dirkališče ne bo preprečilo divjanja na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je zate razumna cena?

Zame je 3000 tolarjev za 6 krogov Grobnika, pod nadzorom izkušenega motorista, več kot razumna cena....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500 tolarjev za krog.

Pa še za nekim usranim dolbremzarjem moraš voziti.

To ni za naše cestne dirkače.

Vsi tisti, ki se zavajate z opijem,

da bi dirkališče, motodrom ali karkoli takega rešilo

stanje na cestah,

se pač samo zavajate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je pomembna tako vzgoja motoristov, kot avtomobilistov.

Omenjeno je bilo, da gre avtomobilistom na jetra, ker motoristi vijugajo med njimi v mestu - mene kot avtomobilista to nič ne moti in me nič ne stane se odmaknit za pol metra, da dam prostor.... nekatere pa to moti, da je nekdo hitrejši. Gost je fajn povedal, naj taki ljudje, ki jim gre vse na jetra, pač ostanejo doma. Se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je zate razumna cena?

10k-20kSIT za cel dan (8h-20h).. Ustrezno manj za krajši čas. Pri 20kSIT bi pričakoval tudi ekipo prve pomoči v pripravljenosti...

500 tolarjev za krog.

Pa še za nekim usranim dolbremzarjem moraš voziti.

To ni za naše cestne dirkače.

Saj lahko voziš tudi brez dolbremzarja. To je le ena izmed opcij.

Vsi tisti, ki se zavajate z opijem,

da bi dirkališče, motodrom ali karkoli takega rešilo

stanje na cestah,

se pač samo zavajate.

Motiš se. Pa še kako se motiš.

Samo če TEBI to ni jasno, potem tudi večini ne-motoristov ne more bit.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je zate razumna cena?

Razumna cena je to, da greš lahko tja za urco/dve in to tudi plačaš. Cene ne morem določiti jaz, ker ne vem kakšen strošek ima lastnik dirkališča tisti 2 urci z mano. Ampak zagotovo bi bila pa cena manjša kot je npr. 15.000-20.000sit na grobniku na moto happeningu.. Saj ne pravim da je tam predrago, ampak vsi pač nismo pripravljeni bit na pisti cel dan, ampak nam je par krogov dovolj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500 tolarjev za krog.

Pa še za nekim usranim dolbremzarjem moraš voziti.

To ni za naše cestne dirkače.

Vsi tisti, ki se zavajate z opijem,

da bi dirkališče, motodrom ali karkoli takega rešilo

stanje na cestah,

se pač samo zavajate.

Če se ti IKE zdi dolbremzar, potem naj bo po tvoje. Pa saj sem vse skupaj vzel kot :lol1: Ne, nikjer nisem trdil, da bi avtrodrom rešil stanje na cestah. O tem sem pisal nekje drugje..... :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v naši the-best državici se je motociklizem razpasel v zadnjih 2-3 letih. motor je parkiran skoraj v vsaki drugi garaži. motorje kupujejo ljudje, ki jim ta "hobi" pomeni le dokazovanje pred sosedi koliko so pač finančno sposobni, v duši in pameti pa ni niti atoma, ki bi jih povezoval z motociklizmom. taki ljudje, ki so pred 10 leti končno zamenjali starega Yugota za golfa disel in s tem dosegli svoje sanje (vključno z njihovimi mulci, ki so doživljali tako vzgojo in so sedaj postali novi šoferji), se potem ne morejo zavedati kaj pomeni vozit motor, kaj pomeni hitrost 250km/h in kaj pomeni ta scena "motociklizem"..

tako, da ni čudno da se dogaja na cesti to, kar se... drugo leto bo še huje... jaz mislim, da na kratki rok rešitve ni.. dokler ljudje ne bodo dobili spoštovanja do sebe vozila in ostalih na cesti

ne bom pozabil pogovora s starejšim gospodom iz Splita, ki mi je pojasnjeval situacijo na hrvaškem, predvsem severno od šibenika, ki je podobna kot letos pri nas. dejal je, da narod potrebuje tradicijo v motociklizmu, dalmatinci to pač imajo in vozijo čisto drugače od ostalih, motorji so bili od vedno tam in jim pomenijo čisto nekaj drugega kot severnjakom, ki so v zadnjih letih podivjali in se pobijajo kot "lude svinje".

meni se zdi to razmišljanje čisto v pravi smeri...

isto je če se ozremo na zahod v italijo, kjer bi supersport Ducati in Vespa lahko visela kot grb na zastavi. kot narod jemljejo motociklizem in motorje čisto drugače kot mi. imajo veliko proizvodnjo, dirkače v svetovnem vrhu, in na cesti čez celo leto na milijone dvokolesnikov... motociklizem je pri njih del kulture in se v 90% vsi temu primerno obnašajo.

mi imamo luknjaste ceste,potico, joto, prevzeli smo ćvapčiće... z motorji nimamo nič razen tomosa ki se je uporabljal za na njivo po zelje. drugega o motociklizmu ni!! ni kaj drugega za pričakovati, kot situacije ki jo doživljamo vsak dan na cesti....

žal je tako.. in še nekaj let bo... čas bo pač prinesel svoje...

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rebel: dobro povedano!

Edino, kar bi še jaz povedal: od svojega 15. leta sem na motoriziranih dvokolesnikih. Takrat si na cesti v celem dnevu vožnje srečal 2-3 motoriste, kolon ni bilo, skratka, vožnja je bila užitek. V tem času (19 let) je močno porasel avtomobilski promet, v zadnjem času (cca 3 leta po moji oceni) pa je tudi število motorjev na cesti kar konkretno. Na žalost pa je z večanjem prometa tudi močno upadla kultura vožnje vseh- avtomobilistov in motoristov.... To pa se pač odraža tudi v velikem številu nesreč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost pa je z večanjem prometa tudi močno upadla kultura vožnje vseh- avtomobilistov in motoristov.... To pa se pač odraža tudi v velikem številu nesreč

se strinjam z reblom in teboj..popravil bi le zgornji citat...kultura mogoče ni toliko padla..gre le za to, da je med tem velikim številom pločevine na cesti, lažje in veliko verjetneje naleteti na tistih par % cepcev, ki so na cestah vedno bili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je obnašanje na cesti le stek, zrcalo vseh frustracij in nezadovoljstva v življenju oz. neurejenosti podstrešja. urejanje samo enega segmenta življenja smatram kot polovičarstvo, če je sploh možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost je res, kot nekateri mislijo, da če imaš motor, da to pomeni z veliko hitrostjo šibat čez naselje in da te vidi čim več ljudi vidi kolko se upaš peljat in kakšn "lep i hiter motor imaš", da mislijo imaš velik denarja, da se dvakrat na full mimo lokala zapelješ brez čelade (seveda da se vidi kdo vozi) in se pripeljat nazaj kjer te bodo vsi opazoval z občudovanjem. Na žalost se nekako tako dogaja. :BUA: :BUA:

Mislim, da je tale motosvetov forum dobra stvar.... se pač mnenja povedo, se pomaga, včasih se tud mnenja razlikujejo in se malce iskri itd itd... mislim pa da je to vse dobronamerno. Ampak siguren pa sem, da takšni pozerji al kdo so že (zgoraj omenjeni) za tale motosvet sploh ne vedo. Mene kar malce stisne, ko preberem novico, da se je ubil motorist. Pa kriv sam al pa čist nč kriv. Sm razmisljal, da bi lahko odprli novo temo na forumu. Notr bi pa vpisoval, če je kdo videl kje takšnega norca. Pa naj se zapiše reg. številka, pa kakšn motor in kje je bil viden. Da bi bili nekje zabeleženi, kot norci , bedaki in kaj jaz vem kaj še. Ampak, te ljudje ne vedo za motosvet in da so v njem zapisani kot slabi, nevarni in nedisiplinirani vozniki. Torej je brez koristi. Na žalost bo tako, kot je in dokler se ne bo nekaj v nekaterih motorističnih glavah spremenilo. Ljudem bodo vsi motoristi isti. Norci , bedaki itd. :wacko: Pa tud če se jih deset normalno po predpisih pelje čez naselje jih nobeden ne pohvali al pa poda svoje mnjenje, "te pa lepo peljejo, vsaka čast" ampak bodo vse obsojal, ko se čez par minut nekdo drugi prpele na full in čez nekaj časa že leti s ceste. Soory, če sm mal odletu s teme. Saj je samo moje mnenje pa še administrator ga lahko zbriše.

Pa varno vožnjo vsem... :yea1: :yea1: :yea1:

se strinjam z reblom in teboj..popravil bi le zgornji citat...kultura mogoče ni toliko padla..gre le za to, da je med tem velikim številom pločevine na cesti, lažje in veliko verjetneje naleteti na tistih par % cepcev, ki so na cestah vedno bili....

Res je tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri takih stvareh se zelo rado poslplošuje in nekaj % motoristov ali avtomobilistov meče slabo sliko.

Sam sem na motorju (v začetku na kolesu z motorjem) že cca 20 let - vmes je bila pavza, toda zadnjih 8 let redno.

Moje mišljenje:

Večino nesreč (z zelo grdimi posledicami) se zgodi v "domačih" krajih. Pa tudi večino neumnosti delajo domačini.

Živim ob cesti po kateri zelo radi gredo motoristi. Ne rabim niti pogledat na cesto in vem, če je "lokalc" ali izletnik. Glas motorja pove vse.

Kot sem napisal - sem že dolgo na motorju. Toda moti me postavljanje in nekoltura. Le še primer star dva dni. Lokalna prireditev, sprehajajo se starejši ljudje in mlade družine, zaprta cesta. Pridrvi domačin, v-strom 1000, po zadnjem kolesu (pri tem ga je še neslo - ni bilo "gladko" izpeljano), hitrost nad 100km/h. Kdo se ne bi zgražal? Mene je zmrazilo - priznam. Fanta - sedaj že moža poznam, vozi motorje čez 25 let....

Samo to bi rekel - kultura je potrebna na vseh straneh. In ne se "jezit" ko nas kritizirajo. Nekaj procentov je takih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem je pomembna tako vzgoja motoristov, kot avtomobilistov.

Omenjeno je bilo, da gre avtomobilistom na jetra, ker motoristi vijugajo med njimi v mestu - mene kot avtomobilista to nič ne moti in me nič ne stane se odmaknit za pol metra, da dam prostor.... nekatere pa to moti, da je nekdo hitrejši. Gost je fajn povedal, naj taki ljudje, ki jim gre vse na jetra, pač ostanejo doma. Se strinjam.

Podpišem :OK:

Sej je Legan lepo povedal, da je to v bistvu namen motorja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je obnašanje na cesti le stek, zrcalo vseh frustracij in nezadovoljstva v življenju oz. neurejenosti podstrešja. urejanje samo enega segmenta življenja smatram kot polovičarstvo, če je sploh možno.

:hmm: mislim, da je tale malce huda.

res je, da se je tempo življenja v zadnjih letih zelo povečal. vsak mora imeti svoj avto, dva mobitela, računalnik, internet, ........... in potem nekaj ljudi (čedalje več) išče sprostitev v prostem času na motorju. strinjam se, da je pri marsikomu neurejeno podstrešje, vendar vem da nobeden ne gre na motor, da bi se kakorkoli poškodoval.

vsem nam je skupno : motor in veselje do vožnje z njim ter ohraniti celo glavo.

razlikujemo pa se: ravno po vsebini v glavah.

neznanje je nevarno. zato ni škoda časa in truda za osveščanje in filanje glav z kvalitetno in pametno vsebino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

. strinjam se, da je pri marsikomu neurejeno podstrešje, vendar vem da nobeden ne gre na motor, da bi se kakorkoli poškodoval.

vsem nam je skupno : motor in veselje do vožnje z njim ter ohraniti celo glavo.

razlikujemo pa se: ravno po vsebini v glavah.

Samo če drvi kdo 200 čez naselje, je res velka veeellkaaa možnost, da se bo kdo poškodoval.

Res je vsem nam skupno veselje do motorja in vožnje..... samo problem je, ko ne gre več za vožnjo , ampak za dirkanje po prometnih cestah in naseljih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: mislim, da je tale malce huda.

res je, da se je tempo življenja v zadnjih letih zelo povečal. vsak mora imeti svoj avto, dva mobitela, računalnik, internet, ........... in potem nekaj ljudi (čedalje več) išče sprostitev v prostem času na motorju. strinjam se, da je pri marsikomu neurejeno podstrešje, vendar vem da nobeden ne gre na motor, da bi se kakorkoli poškodoval.

vsem nam je skupno : motor in veselje do vožnje z njim ter ohraniti celo glavo.

razlikujemo pa se: ravno po vsebini v glavah.

neznanje je nevarno. zato ni škoda časa in truda za osveščanje in filanje glav z kvalitetno in pametno vsebino

govoril sem o prometu na splošno in ne konkretno o motoristih. najlažje si je vse skupaj predtavljat z gausovo krivuljo, ki je vedno iste oblike; procenti so vedno isti le število se spreminja- več kot je motoristov (oz. udeležencev v prometu) več je tako dobrih, slabih in povprečnih.....

p.s.: na morju se dogajajo iste stvari, vedno več je brzobzirnih, novodobnih navtikov,........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!