Skoči na vsebino

Motorizem in starševstvo


Dry

  

14 članov je glasovalo

  1. 1.

    • nimam ve? ?asa za motor
      3
    • imam bistveno manj ?asa za motor
      7
    • enako kot prej
      4
  2. 2.

    • nimam ve? ?asa za motor
      4
    • imam bistveno manj ?asa za motor
      5
    • enako kot prej
      5


Priporočene objave

Tole za izhodišče:

sploh pa si ne predstavlam neke mame k ima otročke jih pustit doma, ona pa uživat sama na motorju daleč proč :blink: tle neki ne bo štimalo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zakaj pa ne... :hmm: Ok, nisem mislil tako kot je bilo slišat. Se strinjam, da tudi starši rabijo počitek, da bi potlej bolje opravljali svojo funkcijo starševstva. Zakaj pa se ker od staršev ne bi mogel malo zapeljati okoli, če otroka pazi drugi starš, dedek, babica, itd...?

...temapolitiziranjepress...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na anketo sicer ne morem odgovoriti, ker (še) nimam otrok, sem pa o tem veliko razmišljala. Vem, da bi mi bilo grozno, da se ne bi nikoli peljala z motorjem vsaj prvih nekaj let, po drugi strani pa ne vem, če me ne bi bilo preveč strah, da se mi ne bi kaj zgodilo in pustila otroka za sabo. Verjetno bom pa lahko kaj več povedala takrat, ko bom imela otroka. Je pa tudi vprašanje, če bo takrat še denar in čas za to.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni panike, motor enako kot prej .)

PERVY, Čestitam!

:beer2: :beer1:

P.S. Ni važno al bo pob al dekle, le da bo pob zdraw! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no brez panike, še kak dan je treba počakat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri naši hiši se zaradi otrok ne bomo odpovedali motorizmu, dejstvo pa je, da bo za te stvari (kot tudi za kakšne druge hobije) manj časa. Aja, izjema je letošnja sezona, ko sem se morala jaz osebno v celoti odpovedati svojemu najljubšemu hobiju :K , bo pa drugo leto zato veseljo večje :grim , čeprav mi ni v celoti jasno kakšen je občutek na motorju, ko te doma čaka eno majhno nebogljeno bitjece, ki je popolnoma odvisno od tebe :doze: . No ja, bomo vidli.

No, pa še neki; da pa bi v celoti "nehala živet" zaradi otrok pa ni šans :nono: ; drugo je, če ne bo dinarčkov al pa kej v tem stilu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'sploh pa si ne predstavlam neke mame k ima otročke jih pustit doma, ona pa uživat sama na motorju daleč proč tle neki ne bo štimalo '
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudoooo :angry2: :eek: zakaj pa ne?! to me pa res zanima.....sej ma tud očeta, menda.... za tisto urco al pa dve bo pa že poskrbel za otročka....

eni pa ste :doze: a zdej k se pa odločiš met otroke, boš pa čist vse svoje hobije opustil? malo morgen...ene par minut pa tud zase rabiš...

pies: naš bejbo se strinja....je ravn fajn brcnu v pritrditev :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatel je enkrat malo za šalo malo za res rekel: "otroci so samo prehodni gostje v mojem življenju"

In je v principu res. Zaradi njih se pač ne moreš življenju odpovedat. Se je pa potrebno situaciji prelagajat, tako kot v odnosu do partnerja. (Življenje je en velik kompromis)

Včasih gre, včasih pa ne ampak ravno to je čar življenja. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri naši hiši se zaradi otrok ne bomo odpovedali motorizmu, ...

...

kakšen je občutek na motorju, ko te doma čaka eno majhno nebogljeno bitjece, ki je popolnoma odvisno od tebe ...

No, pa še neki; da pa bi v celoti "nehala živet" zaradi otrok pa ni šans :nono: ; drugo je, če ne bo dinarčkov al pa kej v tem stilu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti sporočim čez dva tedna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudoooo :angry2: :eek: zakaj pa ne?! to me pa res zanima.....sej ma tud očeta, menda.... za tisto urco al pa dve bo pa že poskrbel za otročka....

eni pa ste :doze: a zdej k se pa odločiš met otroke, boš pa čist vse svoje hobije opustil? malo morgen...ene par minut pa tud zase rabiš...

pies: naš bejbo se strinja....je ravn fajn brcnu v pritrditev :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buba, a ti ni noben povedu, da je zdj počas konc življenja, tistga tapravga; ja ja, tko to pač je :devil:

Zdj bodo v igri samo še pleničke, usrane ritke, neprespane noči, jokcanje, jamranje, pucanje, kuhanje, skratka taka taprava "ženska" opravila, ne pa motorji; dj nehi ga srat no :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buba, a ti ni noben povedu, da je zdj počas konc življenja, tistga tapravga; ja ja, tko to pač je :devil:

Zdj bodo v igri samo še pleničke, usrane ritke, neprespane noči, jokcanje, jamranje, pucanje, kuhanje, skratka taka taprava "ženska" opravila, ne pa motorji; dj nehi ga srat no :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pejt se solit!

Zdaj pa marš v virtualno pivnico, pa časti lepo za tale tvoj "nateg"! :P

:topic:

PS:

verjetn pr starševstvu gre poleg cajta tudi za strah pred nezgodo oziroma odgovornost?

samo ugibam, otrok še nimam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetn pr starševstvu gre poleg cajta tudi za strah pred nezgodo oziroma odgovornost?

Verjetno bi se potem na tem forumu našla tudi kakšna korelacija med "pridigarji varne vožnje" in straši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nisem tole kaj dosti bral, vem pa, da bi tle lahko napisal cajt'ng;

Na kratko;

Če takole gledamo, sem največji "prasec"!

Otroke doma, fot'r pa z motorjem po planetu! Pa še "mamo" je v godljo zbasal!

A zadevo ne jemljimo šablonsko. Moj primer je moj, in od nikogar drugega. Ne vlečem se za nikogar, nikogar ne zagovarjam in po nikomer nočem pljuvati. Če že po kom, potem po sebi.

Ena je zgoraj napisala: ..."Tole nekaj ne štima"!

Celo strinjam se z njo! Zakaj pa ne, prepričan sem, da ji je zdrava pamet rekla DA! Podpišem se pod to! A kaj, ko življenje ni le "enosmeren tok"...

Imava otroka, ki nista več otroka. Mnogokrat sva kam odšla. A nikoli brez kančka slabe vesti, skrbi itd. Toda otroka sta bila v skrbnih rokah in sta po najinem prihodu, tudi nekako sama od tega kaj imela. Na nek način tisto, česar so bili oropani ostali otročaji. Posebno še, ker sva bila potem bolj z njima in še pozornejša do njiju, kot sicer. Kdor se ni nikoli oddalji od zapečka, tega občutka ne pozna in škoda je, ker ne pozna življenja z drugega zornega območja.

Ker pa za nikogar ni nikoli prav, sva ravno zato kasneje tudi njiju vozila z avtom po Evropi. Verjetno se na to še spomil nebi, kot se nihče od tistih, ki so dopuste preživljali utesnjeni v neki skupni nuji, se morda napijali, nad otroki zganjali teror, jim delali sramoto ipd. Ali pa v dolgočasju, ignorirali otroke?

Zavedam se, da je to najčrnejši scenarij. A dejstvo je, da tudi to obstaja. Včasih bi bilo bolje, da bi jih starši začasno zapustili, tako kot jaz in izginili v samoto. - Morda bi s tem, vsem v skupnosti odleglo?

Kdo je v tem primeru "prasec"? Jaz, Ti, Mi, ali oni, ki nočejo občasno prekiniti "naelektreno" skupnost v družini.

Zavedam se, kaj sem napisal in vem, da je ta dejstva mogoče uporabiti dotičnemu v škodo.

Navkljub vsemu, pa mi je vseeno nekaj v tolažbo;

Nekoč, ko smo za šankom pili (jaz sem vlekel sok. "Prijatelj" tistega v majhni dozi, ko me je nadrl kot golazen:

"Si pa prasec!!! Otroka pustiš doma, sam se pa po svetu goniš! Sram te bodi! - Hik"!!!

To je dejstvo.

Dejstvo pa je tudi, da smo mi še vedno skupaj in se imamo (vsaj do danes) vse bolj radi. Njemu pa je družina razpadla v prepiru, razbijaštvu in pretepu. Dokončno!

No, kdo je torej prasec?!

P.S.

Odzval sem se na temo. Obelodanil sem le neka dejstva, ki sodijo v ta kontekst in zagotovo niso osamljen primer, ki še vedno funkcionira.

Racionalnejše in bolj starševsko pa je, če si z otroci združen vse otroštvo!!!

Skušal sem doreči, da družina in motociklizem vseeno, nekako sodita pod isto streho. :hmm: :yes:

Vse je relativno. :hmm: Družina, starševska ljubezen, kakor potepuški motorizem! :slap: :nono: :P

"Neodgovoren" motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buba, a ti ni noben povedu, da je zdj počas konc življenja, tistga tapravga; ja ja, tko to pač je :devil:

Zdj bodo v igri samo še pleničke, usrane ritke, neprespane noči, jokcanje, jamranje, pucanje, kuhanje, skratka taka taprava "ženska" opravila, ne pa motorji; dj nehi ga srat no :P :lol1:

pr nam bomo gospodinjo najel, drug let pa pade nov še bolj močn motor za tri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!