Skoči na vsebino

Prošnja za pomoč vsem motoristom


ThunderSeb

Priporočene objave

Pozdravljeni

Vse motoriste iz celjske regije, Laško, Slovenske Konjice prosim za pomoč.

Prodal sem motorno kolo Yamaha YZF 600 ThunderCat rdečo bele barve v omenjeno regijo.

Zaradi selitve sem nekje založil fotokopijo kupoprodajne pogodbe o novem lastniku.

Ker nujno rabim tega lastnika bi vse lepo prosil za kakršno koli informacijo (ime, priimek) tega motorista.

Starost...cca. 30 let.

Motorno kolo ima registrsko oznako MB F9-50.

Zadeva je res nujna.

Hvala

Popravljeno . Popravil ThunderSeb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nimas kaksnih cudnih namenov :whistle:, pejt na policijo, razlozi situacijo, mogoce ti povedo.

(se bols ce mas kakega kolega na policiji)

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nimas kaksnih cudnih namenov :whistle:, pejt na policijo, razlozi situacijo, mogoce ti povedo.

(se bols ce mas kakega kolega na policiji)

Lp!

Flight

Nimam čudnih namenov...glede prepisa morava doreči nekaj stvari in se mi ne javlja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si overil svoj podpis imajo tam kopijo oz. podatke.

Imajo moje podatke, njegovih pa ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam čudnih namenov...glede prepisa morava doreči nekaj stvari in se mi ne javlja...

ti je pozabil rezervni ključ in prometno dat..? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skrajnem primeru se ti bo moral javiti on, če imata res še nekaj okoli prepisa za urediti.

Sklepam, da je nekaj s papirji narobe.

In če je kaj narobe, bo on letal za teboj, ko bo prišel čas za podaljšanje registracije.

Sem imel tak hec sam, pred leti, še v YU, ko sem maherju v službi za male denarje prodal 18 let starega stojadina. Stojadin je za gotovino in brez prepisa poniknil na ljubljanskem avtomobilskem sejmu. Ko se je pričelo obračati leto k podaljšanju registracije sem bil vedno bolj posran, ker ne bom mogel vrniti tablic in odjaviti avta.

No, en teden pred rokom, je prišlo iz Skopja pismo s tablicami, prometnim in kupoprodajno pogodbo s prošnjo, če jo lahko podpišem in overim.

Morda bo čas pozdravil tvojo rano.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jer smešno, ker je ThunderSeb prodajalec

in bi lahko z rezervnim ključem, ki bi ga zadržal ...

V obratnem primeru, ker tu vedno držimo s forumovci,

da je forumovec kupec, bi pa bilo zelo neprijetno.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni težava v rezervnem ključu ali papirjih...

Tip je povozil policaja v Konjicah in pobegnil...z mojo registersko tablico...

Verjetno si lahko mislite kako p........imam s policijo.

V glavnem, grozi mi astronomska denarna kazen, zapor...nima smisla naštevat kaj vse...

Zato vas lepo prosim za kakršno koli informacijo o tem manijaku, gre za mojo kožo!

Če je taki frajer, da je povozil policaja...se naj še meni javi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi vse svoje veze in vezice in poskusi priti do njega; čeprav ne verjamem da ga boš kar tako našel.

Če je zagrešil kar praviš... no ja ne bom prejudiciral ampak sila neprijetna situacija :cry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo moje podatke, njegovih pa ne...

a si prepis delal prek posrednika ali direktno z njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si prepis delal prek posrednika ali direktno z njim?

Prepis sem naredil pri posredniku...ki ne obstaja več...zaprl dejavnost in ne pridem do kopije pogodbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni težava v rezervnem ključu ali papirjih...

Tip je povozil policaja v Konjicah in pobegnil...z mojo registersko tablico...

Verjetno si lahko mislite kako p........imam s policijo.

V glavnem, grozi mi astronomska denarna kazen, zapor...nima smisla naštevat kaj vse...

Zato vas lepo prosim za kakršno koli informacijo o tem manijaku, gre za mojo kožo!

Če je taki frajer, da je povozil policaja...se naj še meni javi...

saj imaš potrdilo o overjenem podpisu!!!!

a so policaji taki butlji da ne znajo prebrat datuma overitve in da si res prodal moped :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni narejenega prepisa lastništva in prometno dovoljenje še vedno glasi na prejšnjega lastnika, kljub kupoprodajni pogodbi še vedno bremenijo tistega, ki je vpisan v prometni (vsaj mislim da je tako).

Če prav razumem nista naredila prepisa do konca (verjetno zaradi registracije) ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni narejenega prepisa lastništva in prometno dovoljenje še vedno glasi na prejšnjega lastnika, kljub kupoprodajni pogodbi še vedno bremenijo tistega, ki je vpisan v prometni (vsaj mislim da je tako).

Če prav razumem nista naredila prepisa do konca (verjetno zaradi registracije) ali se motim?

Prav imaš...

Od notarja ima dokument, da sem motor zares prodal in odjavil iz prometa.

Po prometni sem jaz lastnik, zato pa bremenijo mene.

Novi lastnik mi ni vrnil tablice, zato ga jaz nisem mogel odjavit iz prometa (cestnina), dobil sem le vrnjeno zavarovalno premijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepis sem naredil pri posredniku...ki ne obstaja več...zaprl dejavnost in ne pridem do kopije pogodbe...

Dečko - svetujem ti, da stopiš do kakega pametnega odvetnika, mu vse razložiš in ga prosiš za nadaljnje napotke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečko - svetujem ti, da stopiš do kakega pametnega odvetnika, mu vse razložiš in ga prosiš za nadaljnje napotke.

Imaš po svoje prav...

Vem da je tip iz Laškega in vem da se ni v zemljo pogreznil. Motor je zelo prepoznaven...in ziher ga kdo pozna. Koliko pa je motoristov v Laškem??? Jih je 30? več jih 100% ni!

Če je kak pošten motorist...bo po pravici povedal kdo je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti pod razno ne bi rad solil pameti, ampak že tisočkrat se je folk nasral in še stotisočkrat se bo. Ko se prodaja karkoli komerkoli, je treba uredit zadevo isti dan od začetka do konca. Ker potem so sami izgovori in enkrat un ne more, enkrat prodajalec ne in zadeva začne bežat, sploh če zadevo prodaš kakšnemu sumljivcu. Najbolj glupa fora ki je, je pa registracija oz zavarovanje. Jaz ne vem v čem je fora, da eni pišejo, da registracija velja do recimo novembra ali kadarkoli že. Bullshit :angry2: Motor se odjavi, razliko se dobi nazaj in kupec naprej na sebe prijavi in to je to. Simpl k pasulj. Naj bo to vsem nejevernim tomažom v resno opozorilo, kaj se vse lahko izcimi iz nekorektnega(nedokončanega) prepisa.

ThunderSeb-u pa resnično želim, da zadevo uspešno razreši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vem v čem je fora... Motor se odjavi, razliko se dobi nazaj in kupec naprej na sebe prijavi in to je to. Simpl k pasulj...

Pa še nekje je hakeljc! Za to se imamo zahvaliti tem svetovnim genialcem, ki pišejo pravila in zakone. In ravno tu se jih en kup naserje.

Ko kupec odnese vso "solato" in vozilo registrira, mora fotokopijo svoje zavarovalne police, na novo zavarovanega vozila, poslati prodajalcu!!! Če tega ne stori, prodajalec ne more uveljavljati svojega bonusa!!! Zato bodite na to zelo pozorni!

Najpametneje je, da skupaj stopita do npr. AMZS-ja, ali na UE, kjer prodajalec overi KOMISIJSKO pogodbo in kupec vozilo registrira! Oba naenkrat!!!

V tem primeru ne more priti do nepotrebnih mahinacij!!!

V poduk ostalim. Sicer smo pa o tem že pisali, le prebrat' je treba!

ThunderSeb, tebi pa želim, da zadevo čimpreje urediš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo

na novo zavarovanega vozila, poslati prodajalcu!!! Če tega ne stori, prodajalec ne more uveljavljati svojega bonusa!!! ne samo bonusa tudi denarje ne dobiš nazaj :grrr recimo da danes odjaviš vouilo pa je registrirano do nevm 2007

mal :topic:

sicer pa če se ve kdo je delal prepis :hmm:

po novem zakonu moramo dokumente,račune ipd sranje hraniti 10 let

k Odvetniku pa naj prevzame zadevo edino tako se rešiš taplavih :?

ThundeSeb :eek: praviš da si vozilo odjavil*?????

če si to storil potem ne moreš biti več ti lastnik vozila :eek:

ne morejo taplav tebe haklat :grrr

ti si svoje opravil..............če si??? v to malo dvomim ker ob odjavi moraš vrniti tudi tablico :grim

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v to malo dvomim ker ob odjavi moraš vrniti tudi tablico :grim

A ne tablce ostanejo z vozilom, po tanovem :hmm:

Popravljeno . Popravil nowfak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!