Skoči na vsebino

Srečanje moto sekcije KELTI


šokac

Priporočene objave

Leto je naokoli in v našem kraju se pripravljamo na drugo srečanje motoristov, ki bo v soboto 26. in nedeljo 27. maja 2007.

Srečanje organizira novoustanovljena moto sekcija KELTI, ki deluje pod okriljem društva Dakša - Špic. Društvo adrenalinskih, kulturnih in športnih aktivnosti Sladki Vrh.

Zakaj ime Kelti? Predvsem iz razloga, ker so bili Kelti v naših krajih naseljeni okoli 3. stoletja pred našim štetjem, kar dokazuje veliko število gomil in ostalih Keltskih najdb.

V preteklosti je bilo znan rek. Kamor so prišli Kelti, so ljudje vpili: bežimo Kelti gredo.

Danes je drugače. Pred nami, vam ne bo potrebno bežati. Samo ne se zajebavati z nami. :D

Dogajanje se bo odvijalo v neposredni bližini reke Mure. Če nam bo uspelo bo to mednarodno srečanje motoristov, saj imamo namen povabiti tudi motoriste iz sosednjega Murecka. ( Cmurek)

V tem primeru bi panoramska vožnja potekala po Sloveniji in Avstriji.

Čez dan prirejamo ekipno tekmovanje v raftingu, ribolovu z vrbovimi palicami in Paint Ballu. Seveda vse za neko simbolično ceno. Ker je v neposredni bližini dogajanja tudi prenovljeni plovni Brod čez reko Muro, splavljen že v 19. stoletju, se boste lahko brezplačno popeljali z njim v Avstrijo na pivo.

Brod na Muri je kulturni spomenik posebne vrste, saj se kot prevozno sredstvo ohranja že več desetletij.

V preteklosti so ga uporabljali lastniki zemljišč za prevoz poljščin in lesa. Kot glavno prevozno sredstvo pa ga je uporabljala tudi Paloma za svoje tovarniške namene.

Danes je edinstveni mednarodni mejni prehod. Uporabljajo ga predvsem turisti, saj preko Broda vodijo naveze mednarodnih kolesarskih poti in pešpoti. Ob reki Muri pa se lahko sprehodimo tudi po keltski poti, na kateri najdemo ostanke keltske naselbine - gomile.

Poskrbljeno bo tudi za glazbo, pijačo, jedačo in *umetnostno* plesalko. Na samem mestu dogajanja pa bo tudi poskrbljeno za camp prenočitev z brezplačnim zajterkom.

Za vse ostalo boste naknadno obveščeni.

Vabljeni

post-9142-1173091987_thumb.jpg

post-9142-1173092020_thumb.jpg

post-9142-1173092042_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no čeprav je še kar nekaj časa do takrat, sem skoraj 100%, da bom tam.

šokac mi lahko mogoče poveš točno lokacijo, kje se bo vse skup dogajalo, al to še ni čisto znano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

no čeprav je še kar nekaj časa do takrat, sem skoraj 100%, da bom tam.

šokac mi lahko mogoče poveš točno lokacijo, kje se bo vse skup dogajalo, al to še ni čisto znano?

POGLEJ NA ZGORAJ PRILEPLJENO SLIKO. POD MURSKIM DVOROM. Murski Dvor, pa vidiš na sliki.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POGLEJ NA ZGORAJ PRILEPLJENO SLIKO. POD MURSKIM DVOROM. Murski Dvor, pa vidiš na sliki.

aha se mi je zdelo ja, samo nisem vedel, če se bo vse dogajalo tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac: vnesi v koledar dogodkov in kak teden prej pošlji tekst za objavo na prvi strani. Plac zgleda fajn!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac: vnesi v koledar dogodkov in kak teden prej pošlji tekst za objavo na prvi strani. Plac zgleda fajn!!

:grim :grim Sem že.

Plac je res ta boljši. Se pa malo bojimo, da nam kdo v večernih in nočnih urah ne pade v Muro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej super fajn, Rokovnjači ravno ta termin planiramo strokovno vikend ekskurzijo v ravno te kraje. Obeta se nam pestro kampiranje! :OK:

Popravljeno . Popravil Rokovnjač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej super fajn, Rokovnjači ravno ta termin planiramo strokovno vikend ekskurzijo v ravno te kraje. Obeta se nam pestro kampiranje! :OK:

Samo ne si misliti, da boste kampirali z našimi deklinami.

Tisto kaj boste pa vi zraven pripeljali pa bo tudi naše. :grim

Tisto kaj imamo mi pa boste pustili na miru. :grrr

Tuje hočemo, svoje ne damo. :D :D

Ja, kaj hočete. Takšni so bili Kelti. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne si misliti, da boste kampirali z našimi deklinami.

Tisto kaj boste pa vi zraven pripeljali pa bo tudi naše. :grim

Tisto kaj imamo mi pa boste pustili na miru. :grrr

Tuje hočemo, svoje ne damo. :D :D

Ja, kaj hočete. Takšni so bili Kelti. :yea1:

ja valda, to si vi kr mislte, k se niste slisal za rokovnjace...

mi jemljemo bogatim in dajemo revnim... sami smo bl revni! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda, to si vi kr mislte, k se niste slisal za rokovnjace...

mi jemljemo bogatim in dajemo revnim... sami smo bl revni! :D

Če je pa tak, si bomo žlahtno belo blago, bratsko delili. :grim

Imamo mi v klubu nekaj starih in bogatih upokojenk. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne si misliti, da boste kampirali z našimi deklinami.

Tisto kaj boste pa vi zraven pripeljali pa bo tudi naše. :grim

Tisto kaj imamo mi pa boste pustili na miru. :grrr

Tuje hočemo, svoje ne damo. :D :D

Ja, kaj hočete. Takšni so bili Kelti. :yea1:

Šokac, če boš take klatil, ti bom tri pederčine poslal, da te bojo obletavali celi večer...

Če je pa tak, si bomo žlahtno belo blago, bratsko delili. :grim

Imamo mi v klubu nekaj starih in bogatih upokojenk. :D

Pa ne, da ste lastne babice postavili v vlogo klubske Mame ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac, če boš take klatil, ti bom tri pederčine poslal, da te bojo obletavali celi večer...

Pa ne, da ste lastne babice postavili v vlogo klubske Mame ?

Ni problema. Stisneš rit in jih odvlečeš na policijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...V preteklosti je bilo znan rek. Kamor so prišli Kelti, so ljudje vpili: bežimo Kelti gredo. ..

Danes je drugače. Pred nami, vam ne bo potrebno bežati. Samo ne se zajebavati z nami... :D

...bo tudi poskrbljeno za camp prenočitev z brezplačnim zajterkom.

Vabljeni

Imam samo dve pripombi:

Prvič; Ne se Vi zajebavati z nami, ker ne veste česa vse smo zmožni! :o :o (Popiti več kot ga pridelate)!!! :cry:

In drugič: Zajtrk je brez E! Kar se nam pa jebe, samo če ga dobimo (zastonj) :grim :grim

No, pa naj bo še opazka na lansko leto;

Zelo ste se potrudili... :grim

Pa nismo bežali, ampak ste nas prosili, naj gremo!!! :grim :grim

Je taku, al' naj taku??! :hmm: :? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Imam samo dve pripombi:

Prvič; Ne se Vi zajebavati z nami, ker ne veste česa vse smo zmožni! :o :o (Popiti več kot ga pridelate)!!! :cry:

In drugič: Zajtrk je brez E! Kar se nam pa jebe, samo če ga dobimo (zastonj) :grim :grim

No, pa naj bo še opazka na lansko leto;

Zelo ste se potrudili... :grim

Pa nismo bežali, ampak ste nas prosili, naj gremo!!! :grim :grim

Je taku, al' naj taku??! :hmm: :? :P

Sem opazil napake. Žal ni bilo več možnosti, da bi popravil.

:grim Točno tako. Ko Štajerc v Dravo pade, jo spije iz navade. :D

Imam samo eno pripombo. Ne reče se tako kot praviš ti. (nam se jebe)

Lepše je slišati, da imate željo, da bi za zajtrk spolno občevali. :D

Ja, taku je kot praviš.

Če prideta in se boš lepo obnašal, :D ti brezplačno odstopim dvoposteljno sobo. .)

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prideta in se boš lepo obnašal, :D ti brezplačno odstopim dvoposteljno sobo. .)

tebe se pa res splača spoznat, M...... ponujaš dvoposteljno sobo, meni in Lobotu kuhinjo....... res si dušca od človeka :blink: :kva1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tebe se pa res splača spoznat, M...... ponujaš dvoposteljno sobo, meni in Lobotu kuhinjo....... res si dušca od človeka :blink: :kva1: :lol1:

Tati, ni tako kot je videti. Moja taktika je, da vas namamim, v naše kraje, potem pa vam koriščenje nepremičninskih uslug, mastno zaračunam. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tebe se pa res splača spoznat, M...... ponujaš dvoposteljno sobo, meni in Lobotu kuhinjo....... res si dušca od človeka :blink: :kva1: :lol1:

Tati! Lobo je pa moj največji sovražnik!!! :devil: :yes:

...Razen, če bi bila situacija "narobe"... :hmm: :? :grim :grim :grim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se odločim pridet pogledat, bom svojo bando prenočil na svoji lokaciji v Lenartu ali pa v Gasteraju :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim :grim Sem že.

Plac je res ta boljši. Se pa malo bojimo, da nam kdo v večernih in nočnih urah ne pade v Muro.

bo za vsak primer vsak ob prihodu dobil 9 kg kamen okrog vratu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se odločim pridet pogledat, bom svojo bando prenočil na svoji lokaciji v Lenartu ali pa v Gasteraju :-)

Ostal sem brez besed.....Te pa že moram prit......

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tebe se pa res splača spoznat, M...... ponujaš dvoposteljno sobo, meni in Lobotu kuhinjo....... res si dušca od človeka :blink: :kva1: :lol1:

Mene pa kar naprej v klet vabi (vinsko seveda) :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Da vas še enkrat spomnimo na naše srečanje.

Ob 10. uri zbiranje motoristov na mejnem prehodu Brod na Vranjem Vrhu. Lokacija med Šentiljem in Sladkim Vrhom v smeri Palome - Sladkogorske. Ob 11. uri začetek panoramske vožnje. Pogostitev motoristov v Sladkem vrhu. Nadaljevanje poti in ogled gradu Trate iz 12. stoletja. Grad je bil v lasti pleminetašev Reinbert. Nato je zamenjal kar precej lastnikov. Najbolj znani lastniki so bili Celjski grofje in kasneje še baje tudi znana družina Herbestain, ki je imela v lasti znani grad Hrastovec pri Lenartu.

(Herbestaine prepoznamo iz tragične Agatine ljubezenske zgodbe: Črni križ pri Hrastovcu.)

Legenda gradu Hrastovec

V 16.stol. se mladi hrastovški grof Friderik Herberstein zaljubi v lepo Agato z gradiča Štralek. Njuni ljubezni nasprotuje Fridrikova mati, zato se poročita naskrivaj v Stiperjevi kapeli ( danes podružnična cerkev sv.Marije v Radehovi). Friderikova mati je obdolžila Agato za čarovnico. V času, ko je bil grof Friderik na vojni, je mati z mučenjem prisilila Agato, da je vrgla komaj rojenega otroka v gorečo peč. Hudobna tašča je nesrečno Agato ovadila sodniku, ki jo je obsodil na smrt. Mati zahteva, da Agato obglavijo. Ko se Friderik vrne iz bojev, ne najde več Agate. Iz žalosti ji na nesrečnem kraju postavi Črni križ, simbol nesrečne ljubezni.

Po drugi vojni je do nedavnega deloval kot varstveni zavod Trate - Hrastovec.

Pot bomo nadaljevali čez mejni prehod Trate - Mureck, vse po avstrijski strani do mejnega prehoda Šentilj. Za vsak slučaj imejte ob sebi potreben dokument. Skozi vso popoldne se bodo odvijala tekmovanja za vse tiste, ki se boste želeli pomeriti v vožnji z raftom po reki Muri, streljanju z Paint Ballom in ribolovu v bližnjem ribniku z leskovimi palicami.

Ob 16. uri bomo lahko spremljali poroko na reki Muri, oz. na plovnem brodu, ki vas bo ves dan brezplačno prevažal v Avstrijo in nazaj v SLO, ter skok enega ali dveh padalcev v center moto dogajanja.

Poskrbljeno bo za hrano, ostalo pijačo in Keltsko pivo. Lahko se boste prepustili tudi pikanju kože (tetoviranju) in nočnemu počitku v kampu ob Muri. Pred spanjem pa vam bosta povečali adrenalin teti na odru. Za vse tiste, ki bodo prespali pa bodo postreženi z brezplačnim zajtrkom in kavo. Vstopnine ni.

Nekaj fotografij, kjer se bo stvar odvijala.

post-9142-1179743587_thumb.jpg

post-9142-1179743649_thumb.jpg

post-9142-1179743837_thumb.jpg

post-9142-1179743870_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!