Skoči na vsebino

Prevelike vibracije motorja


JeRn3j

Priporočene objave

Torej...

Problem... v menjalniku mi je zdrobilo 2 zobnika... plastična.... no to smo zrihtal, vendar je nastal problem... po tej okvari, motor zelo čudno in "grobo" vibrira... vibracije so tako močne, da sem moral med vožnjo dat noge dol s tačke, ker sem imel mravljince, tudi po dobrih 5km vožnje sem imel 10min. mravljince po nogah ter rokah... pred to okvaro ni bilo nobenih problemov... do 200km brez problema... tudi vijaki se že odšravfavajo... ko je motor na msetu, in se gas navija v leru... motor tako vibrera, da se kr premika... cm za cm... Slišal sm za "štelanje" nekih uteži proti vibracijam ki so na glavni gredi?? :? to obstaja sploh?? drugače pa me zanima kako bi se to odpravilo, ker vožnja ni več zabavna temveč utrujajoča :(

hvala LP

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si to sam zrihtu odpelji na servis!!!

Če so ti na servisu to tko zrihtal odpelji nazaj!!!

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste mašino na pol dajal, je čisto možno, da je antivibracijska gred narobe noter dana. Na zobnikih mora imeti oznake, kako prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sej pravm... dejansko so vibracije močne od takrat, ko mi je zobnike polomil... ja zobnike smo pa doma skupej dali... pol pravte da najbolš bo servis pa da tam porihtajo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonci-ZAKON!

se podpišem pod tole... sej čakam da tale let mine, da se znebim teh jajc italjanskih :BUA: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem pod tole... sej čakam da tale let mine, da se znebim teh jajc italjanskih :BUA: :topic:

Če ne znaš šraufat, jajca niso nič kriva. ;)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne znaš šraufat, jajca niso nič kriva. ;)

nism sam šravfu, ampak to ni važn... res pa da je blo šravfan doma ;) sam so jajca... pizda mi zobnike polom, prekleta mašina ena bedna :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej...

Problem... v menjalniku mi je zdrobilo 2 zobnika... plastična.... no to smo zrihtal, vendar je nastal problem... po tej okvari, motor zelo čudno in "grobo" vibrira... vibracije so tako močne, da sem moral med vožnjo dat noge dol s tačke, ker sem imel mravljince, tudi po dobrih 5km vožnje sem imel 10min. mravljince po nogah ter rokah... pred to okvaro ni bilo nobenih problemov... do 200km brez problema... tudi vijaki se že odšravfavajo... ko je motor na msetu, in se gas navija v leru... motor tako vibrera, da se kr premika... cm za cm... Slišal sm za "štelanje" nekih uteži proti vibracijam ki so na glavni gredi?? :? to obstaja sploh?? drugače pa me zanima kako bi se to odpravilo, ker vožnja ni več zabavna temveč utrujajoča :(

hvala LP

IDENTIČNO IDENTIČNO IDENTIČNO IDENTIČNO :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

no ja jst mam pa cagivo mito :D :P

se podpišem pod tole... sej čakam da tale let mine, da se znebim teh jajc italjanskih :BUA: :topic:

:grim :grim

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem... v menjalniku mi je zdrobilo 2 zobnika... plastična....

Aja :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

italijanska cagiva 125 (super city) takratna iz davnega 1994. motor odličen, nikoli nič zlomljeno, nikoli crknil. (bojda je celo enkrat med potjo bat zagrabil, pa je potem še vseeno delovalo vse skupaj. (bat imam še doma) je pa res, da je bil motor zelo dobro vzdrževan in servisiran, tako da ne vem, kaj delate z motorji. :( priporočam dober servis in ne govort da so italjanske mašine zanič. tudi japonska se komot skvari, le da ni tako občutljiva na lastnikovo malomarnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti je vodna pumpa zaribala?

ne pumpa je ok... kot se je kasneje izkazalo... samo zobniki so šli .)

italijanska cagiva 125 (super city) takratna iz davnega 1994. motor odličen, nikoli nič zlomljeno, nikoli crknil. (bojda je celo enkrat med potjo bat zagrabil, pa je potem še vseeno delovalo vse skupaj. (bat imam še doma) je pa res, da je bil motor zelo dobro vzdrževan in servisiran, tako da ne vem, kaj delate z motorji. :( priporočam dober servis in ne govort da so italjanske mašine zanič. tudi japonska se komot skvari, le da ni tako občutljiva na lastnikovo malomarnost :)

čakej jst motor vzdržujem kolkor se le da... sam če razsuje plastične zobnike nism jaz kriv .)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pumpa je ok... kot se je kasneje izkazalo... samo zobniki so šli .)

čakej jst motor vzdržujem kolkor se le da... sam če razsuje plastične zobnike nism jaz kriv .)

Saj zato so plastični zobniki, da jih odnese ko je kaj narobe. In verjetno to "narobe" je krivo da so odleteli zobniki, in zaradi tega verjetno tudi trese.

In ker si sam šraufal si odpravil le posledico ne pa povzročitve.

lp

P.S. Lahko pa se seveda tudi motim.

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj za božjo voljo motor spet v fazo!!

ene pikice so ponavadi na zobnikih, ki morajo skupaj bit!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa namontiraš enega giant dildota za protiutež vibracijam... :P

ja na apriliah so bili ti zobniki plastični.. samo ne boš verjel pod kakimi obrati se vrtijo..ne spomnim se ravno cifre, samo vem da je bila zelo visoka...

tudi jaz ti svetujem, da preveri, če si zobnike pravilno namestil glede na oznake... če ne veš kako bi naj bilo, pa pokliči k uvozniku... tam sem jaz pred leti dobil shemo.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za pojasnila

ja zobnike smo sami skupej dajali, zato ni najbolš

odpravili smo okvaro, ne pa vibracij

motor gre na servis ( :BUA: ) tak da ga bodo tam zrihtali

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za te zobnike ni važno kako so poravnani, to velja za zobnika od glavne gredi in protiuteži.

Sigurno je nekaj z vodno pumpo narobe, ker zaradi plastičnih zobnikov ne more celega motorja trest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor gre na servis ( :BUA: ) tak da ga bodo tam zrihtali

če ti servis sucks, ga pač ne peljat na servis, pa se vozi okoli z vibratorjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj za božjo voljo motor spet v fazo!!

ene pikice so ponavadi na zobnikih, ki morajo skupaj bit!!

tudi jaz ti svetujem, da preveri, če si zobnike pravilno namestil glede na oznake... če ne veš kako bi naj bilo, pa pokliči k uvozniku... tam sem jaz pred leti dobil shemo.. :grim

ja kaj sta mi pa pol teledva svetovala???

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!