Skoči na vsebino

Kje najhitreje in najugodneje do akumulatorja?


kovcek

Priporočene objave

:?:

Kje v Slovenije se da najhitreje in najugodneje dobit akumulator za motorno kolo (Yamaha YZF 750 R, letnik 94).

Prosim za hitro pomoč, ker ne morem doma gledat motorja, pa se ne z njim peljat.

Hvala

Kovček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker si v svoj profil napisou, da si iz Slovenije, ti bom tokrat pomagal z naslovom v Ljubljani, če ti bo koristil (glede na oddaljenost) pa ne vem.

Torej: Akumulator servis na Celovški 134, mislim, da s eimenuje TopStart ali nekaj podobnega, ko sem kupoval so imeli na zalogi zelo veliko izbiro akumulatorjev za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi ma res.. prideš tja (za tamalo pumpo na celovški v smeri proti KR greš levo po parkirišču do konca, pa je za tazadnjo bajto. Je že prej tabla, sicer vprašaš na pumpi)....

Akumulatorje majo suho polnjene, torej ti tam nalije noter elektrolit, počakaš pol ure (zraven je bife, greš na kavo), vžgeš pa se odpelješ.

Cene so normalne, folk prijazen... ima katalog večine (moje XS ni blo not) motorjev, pa kakšen akku more bit. Sicer pa nucaš samo podatke o Ah pa dimenzije... je pa sigurno 12V. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štacuna ELKO pod emporijom v BTC-LJ.

Šatcuna je pravzaprav "Delko", so pa zastopniki za italijanski "Fiamm". Fiamm baterije imajo tudi pri Trgoavtu na Celovški. Japonska "Yuasa" se dobi pri Gami v BTC. Pred dvema letoma nikakor nisem uspel dobiti akuja za mojo Transo (pomembni podatki so: dimenzije, položaj polov in priključka oddušne cevke za pline). Potem sem našel podjetje "Agroprogres", kjer za razmeroma ugodno ceno prodajajo akuje "Varta" vseh tipov - imeli so tudi tapravega za Transo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........jaz sem svojega kupil v Akumulatorstvu Grajzar.........sicer je hermeticno zaprt (elektrolit ni v tekocem stanju,temvec je nekaksna zelatina),pa se dosti cenejsi je bil kot akumulator z elektrolitom.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........jaz sem svojega kupil v Akumulatorstvu Grajzar.........sicer je hermeticno zaprt (elektrolit ni v tekocem stanju,temvec je nekaksna zelatina),pa se dosti cenejsi je bil kot akumulator z elektrolitom.........

Od kdaj so pa gel zadeve cenejše???!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........jaz sem svojega kupil v Akumulatorstvu Grajzar.........sicer je hermeticno zaprt (elektrolit ni v tekocem stanju,temvec je nekaksna zelatina),pa se dosti cenejsi je bil kot akumulator z elektrolitom.........

Ne morem verjamet!!!

Marca (letos)so bili želatinasti ful dražji od elektrolitovskih in to pri Grajzeju,pa tud elektrolitski je bil ful dražji kot v tisti štacuni pod Emporijem(GP),tko da mi je bilo res žal da sem kar letel k Grajzarju,ker mi je pač spotoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Ker sem iz MS, se včeraj skočil v Graz k Aunerju in kupil akumulator (cena 72,90 EUR Brutto), bil je suh, sem zraven dobil kislino, jo nalil noter in hitro na eno kratko vožnjo - kaj več vreme ni dopuščalo. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FIAMM 14Ah za moj moped nekaj mesecev nazaj 8100 SIT. Trgomoto Krško. Bil je suh, nalili so mi elektrolit in ende. Očitno zelo poceni, če si ti dal v AUT 72 EUR, razen če ni ne vem kak ultračudovit akumulator. Ampak zanimivo, ENAKA zadeva v Delta teamu 18k SIT, saj tko mi je reku, pa kr verjet nisem mugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči v tovarno akumulatorjev Vesna, v MB, imajo tudi aku za motorje...cene majo od 3990 dalje...ker pa nimajo nekih specifikacij o dimenzijah, prej sam zmeri dimenzije in reči takega in takega z tolko Ah.

LP, El BArto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Vesni takega akumulatorja ni!

To je čisto normalna cena povprečnega akumulatorja za moj motor, npr. Vartin bi me v Nemčiji prišel nekaj čez 80 EUR-ov.

Pa sem se že navadil, da so deli za moj motor eni izmed najdražjih delov med Yamahinimi motorji. Vem iz izkušenj, ko sem potreboval zavorne ploščice, pa tudi sem se malo zanimal za zobnike z verigo, pa je bila takrat najcenejša varianta 320 DEM iz Polo kataloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...........jaz sem svojega kupil v Akumulatorstvu Grajzar.........sicer je hermeticno zaprt (elektrolit ni v tekocem stanju,temvec je nekaksna zelatina),pa se dosti cenejsi je bil kot akumulator z elektrolitom.........

Od kdaj so pa gel zadeve cenejše???!

LP

......za bmw r1200c stane elektrolitski akumulator 22000,00sit, akumulator z gelom (ki ima mimogrede 1Ah uro več) sem pa pri grajzarju plačal 12000,00 SIT.....razlika je več kot očitna,kajne..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Gel akumulatorji imajo večjo kapaciteto kot navadni in načeloma ne potrebujejo nobenega vzdrževanja. Kolikor je tudi meni znano so bili vedno dražji in mora biti tole pri Grajzarju prava priložnost. In kje se to štacuno da najti?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!