Skoči na vsebino

ljubljana - whatever - istanbul


ETV1000

Priporočene objave

S kolegi se menimo za pot proti Istanbulu. Stvar je zaenkrat dokaj odprta in upam, da bomo v tej temi prišli do približnega plana potovanja. Če imate predloge ali povzetke posameznih delov poti jih bom z veseljem prebral. Tisti, ki imate interes, preštejte se. Tisti ki bodo dejansko štartali se bodo prešteli na dan odhoda.

Moj predlog po dnevih je:

1. Ljubljana banja luka jajce sarajevo.

2. Sarjajevo dubrovnik podgorica

3. podgorica tirana ohrid bitola.

4. bitola solun kavala.

5. kavala istanbul

S prstom po zemljevidu je to dokaj izi :rolleyes: . Sej je ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko pa boš na poti ugotovil, da je cilj pot, ne pa cilj sam. Postaviti pa si ga moraš zato, da na pot sploh greš. In bolje je na koncu uradnega cilja sploh ne doseči, kot pa zbrzeti mimo resnično pomembnih stvari na poti, samo zato, da rečeš, da si tam bil. In ostaneš prazen.

Torej: s prstom po zemljevidu je mogoče vse, življenje pa potem tokove preusmeri tako, da je tudi prav. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gremo do Istambula čez prvomajske, predvidoma od 25.4. do 10.5. Tja sledimo Donavo in nato ob črnomorski obali, vračamo pa se ob Marmornem in Egejskem morju do Soluna, nato čez Makedonijo in Albanijo do Jadrana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko pa boš na poti ugotovil, da je cilj pot, ne pa cilj sam. Postaviti pa si ga moraš zato, da na pot sploh greš. In bolje je na koncu uradnega cilja sploh ne doseči, kot pa zbrzeti mimo resnično pomembnih stvari na poti, samo zato, da rečeš, da si tam bil. In ostaneš prazen.

Torej: s prstom po zemljevidu je mogoče vse, življenje pa potem tokove preusmeri tako, da je tudi prav. :)

Tako nekako je tudi nastavljeno. Skoda mi je narediti toliko kilometrov in nic videti. Pot je misljena kot popotovanje po ex otomanskem cesarstvu z namenom videti cim vec tovrstnih zapuscin (arhitekturnih jezikovnih in kulinaricnih) zbiram vsebine za obogatitev poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gremo do Istambula čez prvomajske, predvidoma od 25.4. do 10.5. Tja sledimo Donavo in nato ob črnomorski obali, vračamo pa se ob Marmornem in Egejskem morju do Soluna, nato čez Makedonijo in Albanijo do Jadrana...

Koliko časa si jemlješ za pripravo take poti in na kaj še gledaš? Poleg opreme orodja i prve pomoči seveda. Koliko lahko računaš na pomoč lokalnih moto klubov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam tudi plan čez prvomajske proti istanbulu.. vendar menim, da v 8 dneh (kolikor imam na voljo) nima smisla dirkat do TR in nazaj.. Priporočate kako podobno turo za teh 8 dni? Mogoče do Albanije in ob jadranski mag. nazaj?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1.majske praznike od 25.04 tudi jaz z kolegi motoristi (cca 4-5 motorjev) načrtujemo potep do Instabula, preko HR, SRBIJE, BOLGARIJE do TURČIJE in nazaj preko GRČIJE, MAKEDONIJE, ALBANIJE,ČRNE GORE, BIH, do doma.Načrtujemo okoli 4000 km in 8 do 9 dni.

Zanimajo me zanimive destinacije na poti, zato prosim z idejami na plano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in če bi malo pobrskali po obstoječih temah, bi mogoče tudi kaj pametnega najdli :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in če bi malo pobrskali po obstoječih temah, bi mogoče tudi kaj pametnega najdli :krneki:

Ali pa narediš temo, odkriješ da nisi edini ki bo na pomlad maj odrinil proti vzhodu, zbereš ideje, linke,ljudi in destinacije na kup, sinhroniziraš urnike, in upaš da ti prekaljeni forumaši pomagajo. Če je treba posebaj povedat je ta tema tudi vabilo vsem pozitivno nastrojenim, da se nam pridružijo.

Torej kje bomo spali? pivo v sarajevu plačam jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......., da se nam pridružijo.

Torej kje bomo spali? pivo v sarajevu plačam jaz.

1) ETV1000! Ne vabi jih preveč, ker veliko ljudi, pomeni veliko interesov, veliko lepega, ali veliko pizdarij!?! Posebno, če gre kaj narobe!

2) Kakšno pivo fantje?? :hmm: A potujete z motorji?!? :slap:

3) Čutim veliko puhlega veselja.

Pa SREČNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) ETV1000! Ne vabi jih preveč, ker veliko ljudi, pomeni veliko interesov, veliko lepega, ali veliko pizdarij!?! Posebno, če gre kaj narobe!

2) Kakšno pivo fantje?? :hmm: A potujete z motorji?!? :slap:

3) Čutim veliko puhlega veselja.

Pa SREČNO!

Dobra iztočnica moto rider. Koliko ljudi je po tvojih izkušnjah preveč ljudi. Moja ocena je da v družbi odraslih, kjer imajo vsi svoj prevoz druženje ni obvezno. Je pa ok če najdeš ok ljudi. Vedno kaj narobe. Vprašanje je kaj narediš iz tega.

Pivo... ok. Dam za pijačo. Če je pa konec fure za tekoči dan, dam za pijačo, jaz bom pa pivo. :yea1:

Puhlo ali ne veselje je moje in rad bi ga delil z ljudmi ki imajo podoben namen in urnik.

A ni kul ker sem naredil temo na forumu da lahko to pretresemo.

Mene predvsem zanimajo kje se je vam na poteh najbolj zapletlo. Nihče ne špeca kaj se je med ljudmi na poti dogajalo, Vsi pa svarite pred tem. Dejte kakšne zgodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Istambul .... zanimiva ideja. Pa tisto o poti velja vzeti zares. Z motorjem sem se le mimo

zapeljal - v mesto se nisem spuščal, saj zabasane ceste niso ravno užitek.

Kolikor sem bil tam peš, pa sem videl, da se med konicami tudi luknje najdejo. Je res,

bo na poti verjetno več užitkov, kot na cilju.

Eden, dva, trije...koliko? Najbolje se putuje, kada putuješ. :yea1:

Saj če se nam vse prav izteče, gremo mi pravzaprav tudi proti Istambulu, le malo kasneje.

Ko pridemo tja, bomo že skoraj doma. :hmm: ... Ampak to bo druga zgodba.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju si vedno sam. Na cesti pa ne. Če se dogovoriš za etapne točke lahko potem določi tempo vsak zase. Iz varnostnega vidika je to bolj zdravo kot zahtevati vožnjo v nekakšni jati. Vsaj to sem se navadil iz kolesarskih tur, kjer sta utrujenost in razlike v hitrostih precej huda.

Vsk bi to pesem moral vzeti za življenski moto:

Ja imam svoj kofer, ja imam svoj put...

Koliko vas uporablja radijsko zvezo za komunikacijo motor - motor. Eni nemci brez tega ne grejo na pot. Meni to bolj deluje kot faktor tveganja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja dokler so sam desci še nekako gre,če so pa ženske zraven kot sopotnice slej ko prej katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja dokler so sam desci še nekako gre,če so pa ženske zraven kot sopotnice slej ko prej katastrofa.

To je dejstvo!

Če so sami dedci so po mojih izkušnjah dva do trije motorji idealno, pa še ti morajo biti tapravi za tako stvar. Kar je več zna biti težava....

Glede cilja pa vseeno predlagam da si vzamete en dan za obisk Istanbula, ker je vsekakor posebno doživetje. Kamp je pa zraven letališča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........Mene predvsem zanimajo kje se je vam na poteh najbolj zapletlo. Nihče ne špeca kaj se je med ljudmi na poti dogajalo, Vsi pa svarite pred tem. Dejte kakšne zgodbe.

ETV1000!

Da me boš pravilno razumel; Občudujem tvoje veselje do potovanja (s prijatelji.) Odlično!!

To je tisto, ki je tudi mene vedno gnalo na pot z motorjem.

S časom pa se je izkazalo, da so (včasih) "prijatelji" postali nočna mora, kar pa tudi ni pravilo.

Če se gre na pot, naj bi imela družba skupne želje, skupne interese in hotenja, in gnala naj bi jih enaka želja po spoznavanju okolja, kamor greš. Če ni tega, se začnejo interesi krhati. Za nekaj dni to ni problem, za daljši čas, lahko postane stanje nevzdržno, a le, če ljudi ne druži skupen cilj; Lepota potovanja v vseh pogojih in razmerah!

Včasih je zadosti, da te preseneti nepričakovano slabo vreme, mraz, vročina, tudi nevšečnosti v prometu!! Tudi to je lahko razlog nesoglasij. Skupina mora biti homogena in se mora v prvi vrsti držati reda, ki zanjo velja v prometu. Se pravi; varnostna razdalja, kolona se ne sme razpotegniti, vožnja cik-cak itd. (Pa ne se temu smejati), kajti to lahko vodi tudi v velike neprijetnosti na poti.

Da ne bom zadevo razvlekel:

Če skupino veže prijateljstvo, skupen cilj, želja po motorističnemu potepanju in vsem kar zraven paše, je "zmaga" zagotovljena. Dobro pa je, če se ljudje (motoristi in motoristke med seboj poznajo). Ni pa nujno!! Kajti včasih so naključna srečanja in druženja veliko prijetnejša. A le, če se najdejo sorodne duše. kdaj celo veliko boljša, kot stari "naveličani prijatelji".

ETV1000!

V tem nebi žele biti preveč pameten, ker za to pravila ni, ampak so odstopanja velika!

Želim ti, in vsem, ki bodo potovali s teboj, prijetno potovanje in srečno roko pri izbiri.

Še to, kar pa vemo vsi; Velika skupina (motoristov) zahteva veliko disciplino v prometu, kar pa je včasih zelo težko doseči, kajti v cestni zmedi je tudi veliko nestrpnih (avtomobilistov)!

Pa ne vzemi vsega kot pravilo, kajti tega ni. Odstopanja so vselej in povsod!

Do štirje motorji, še kar gre (na dolgi poti) & brez sopotnic (sorry ženske!! - kot je rekel jama1100). Takšna je izkušnja. - Nikakor pa pravilo!!!

SREČNO NA POTI, :yea1: ETV1000!!! :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je dejstvo!

.... da si vzamete en dan za obisk Istanbula, ker je vsekakor posebno doživetje. Kamp je pa zraven letališča.

Midva sva spala v čolnu! :grim :slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ETV1000!

Da me boš pravilno razumel; Občudujem tvoje veselje do potovanja (s prijatelji.) Odlično!!

To je tisto, ki je tudi mene vedno gnalo na pot z motorjem.

S časom pa se je izkazalo, da so (včasih) "prijatelji" postali nočna mora, kar pa tudi ni pravilo.

Če se gre na pot, naj bi imela družba skupne želje, skupne interese in hotenja, in gnala naj bi jih enaka želja po spoznavanju okolja, kamor greš. Če ni tega, se začnejo interesi krhati. Za nekaj dni to ni problem, za daljši čas, lahko postane stanje nevzdržno, a le, če ljudi ne druži skupen cilj; Lepota potovanja v vseh pogojih in razmerah!

Včasih je zadosti, da te preseneti nepričakovano slabo vreme, mraz, vročina, tudi nevšečnosti v prometu!! Tudi to je lahko razlog nesoglasij. Skupina mora biti homogena in se mora v prvi vrsti držati reda, ki zanjo velja v prometu. Se pravi; varnostna razdalja, kolona se ne sme razpotegniti, vožnja cik-cak itd. (Pa ne se temu smejati), kajti to lahko vodi tudi v velike neprijetnosti na poti.

Da ne bom zadevo razvlekel:

Če skupino veže prijateljstvo, skupen cilj, želja po motorističnemu potepanju in vsem kar zraven paše, je "zmaga" zagotovljena. Dobro pa je, če se ljudje (motoristi in motoristke med seboj poznajo). Ni pa nujno!! Kajti včasih so naključna srečanja in druženja veliko prijetnejša. A le, če se najdejo sorodne duše. kdaj celo veliko boljša, kot stari "naveličani prijatelji".

ETV1000!

V tem nebi žele biti preveč pameten, ker za to pravila ni, ampak so odstopanja velika!

Želim ti, in vsem, ki bodo potovali s teboj, prijetno potovanje in srečno roko pri izbiri.

Še to, kar pa vemo vsi; Velika skupina (motoristov) zahteva veliko disciplino v prometu, kar pa je včasih zelo težko doseči, kajti v cestni zmedi je tudi veliko nestrpnih (avtomobilistov)!

Pa ne vzemi vsega kot pravilo, kajti tega ni. Odstopanja so vselej in povsod!

Do štirje motorji, še kar gre (na dolgi poti) & brez sopotnic (sorry ženske!! - kot je rekel jama1100). Takšna je izkušnja. - Nikakor pa pravilo!!!

SREČNO NA POTI, :yea1: ETV1000!!! :worship:

Čista resnica, :worship: to si tako lepo povedal, da bi lahko tudi napisal knjigo in bi jo z veseljem bral. :naughty: Ampak jaz pravim, da je vsak svoje sreče kovač in si mora na lastni koži to izkusit. Lp :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čista resnica, :worship: to si tako lepo povedal, da bi lahko tudi napisal knjigo in bi jo z veseljem bral. :naughty: Ampak jaz pravim, da je vsak svoje sreče kovač in si mora na lastni koži to izkusit. Lp :yea1:

Hi hi , saj kakšno je pa že... fičo ... knjigo vkup spravil. Prej jo je pa naredil.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi hi , saj kakšno je pa že... fičo ... knjigo vkup spravil. Prej jo je pa naredil.

rrrr

A res nisem vedel :whistle: sem bil v Litiji pa mu je en bil tako zelo podoben :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja gre zraven. Nabolje da neham vabit :blush: .

http://www.advrider.com/forums/showthread....ghlight=albania

je res tako hudo?

ETV1000!

Ejga! Ne panike zganjat! :grrr P'rjatli & družba so odlična stvar, če so tapravi!!! :grim Če jih je pa preveč na kupu, je pa lohk kažin.... In če so tapravi, ti bodo v "sranju" tudi pomagali.

LPM

P.S.

No, ti bom pa nekaj konkretnega povedal;

Nekoč smo šli 4 motorji v Albanijo. Meni sta se na zadnjem kolesu razletela dva ležaja (pa ne naenkrat. Eden v Bosni, drugi v Grčiji.

Ko je prvi "škripnu", sem rekel družbi: "Brez veze, da se ukvarjate z menoj! POjdite dalje, se bom že znašel. Bili pa smo sredi neke šume.

A veš, kaj so rekli.....: Če smo šli do tu, bomo šli pa še naprej skupaj. In so zastavili ves svoj dopust, da me nebi pustili na cedilu!!!!!

SLAVA JIM!!!

Druga štorija;

Ko smo šli nazaj, je v dežju, mrazu, temi in še čem, neki družbi (Slovencem) motoristki crknila mašina. A veš, kaj so "P'RIJATLI" naredili?!?

Pustili so jo sredi vukojebin in odšli naprej!!!

No, to sem ti hotel povedat'!

Jaz pa imam tudi nekaj podobnih izkušenj, a jih nebi tule kvazil.

Te pozdravljam! Tebe in vse, ki boste šli na pot!

Pa naj tole preberejo prosim.

Pa še nekaj ti svetujem;

Preden greste, pa če si "vođa puta", vsem preveri motoristično opremo (predvsem dežno in termo). In če ne bodo imeli ustreze, jim reci, naj ostanejo doma.

Zakaj?!?

Ker boste potem zaradi enega, ki bo premražen, moker in nejevoljen obstali vsi. - Razen, če ga boste pustili kar za cesto?!

To pa ni lepo.

LPM

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!