Skoči na vsebino

Balkan - Bolgarija, Makedonija


Metlca

Priporočene objave

Lansko leto sva bila dva para z motorjema v Bolgariji na dopustu ob Črnem morju. Čudovita izkušnja.

Potovali smo skozi Madžarsko in Romunijo, kjer smo obiskali drakulov grad. Potovanje je bilo zanimivo in predvsem sorazmerno poceni. Če bi kdo rad kaj več podatkov naj se oglasi. Z veseljem povem kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da policaji kar težijo... Je to res?

Kako pa je z varnostjo? Mislim predvsem s puščanjem motorja pred trgovino, hotelom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem, da mi nismo imel niti ene slabe izkušnje. Enkrat smo uletel v radar, kazen je bila minimalna, policaji pa zelo fer.

Glede varnosti pa je tako, da je res, da motorjev nikoli nismo pustili pred kakšnim kafičem, ne da bi imeli oči na njem. Pred hoteli, pa so bili vedno varni, ker imajo povsod praviloma mrežo okrog hotelov in pa varnostnike. Tako, da bi preko noči brez skrbi pustil ključe v ključavnici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Romuniji, sploh osrednji del okoli drakulovega gradu sanjske. Lepo speljane, na novo preplastene, skratka užitek.Po južnem delu je malo slabše.

Bolgarija je pa malo bolj žalost, čeprav je kar nekaj tudi dobrih cest.

Splošni vtis je približno tak kot pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so smešno nizke.

Edino bencin je tako v Romuniji kot Bolgariji okoli 170 sit.

Prenočišča po poti so dali cca 30 EUR na dve osebi za nočitev+zajtrk. V Bolgariji ob Črnem morju pa za lep in moderno opremljen hotel po 28 EUR na noč. Hotel ima lasten bazen, ob katerem strežejo hrano in pijačo. Večerja za štiri + pijača v hotelu 5000 Sit, v kakšni odročni gostilnici pa tudi polovico manj. Pivo okoli 100 Sit. Skratka izredno poceni.

Ljudje so gostoljubni in prijazni.( po vzoru bivših bratov v Jugi- dokler imam kaj dati, bo to dobil moj gost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko časa ste potovali (koliko km na dan)?

Kaj pa morje? Zabava zvečer? Kakšna je hrana?

Kakšni gostje hodijo v Bolgarijo?

Sem gledal jeseni Homo Turisticus in so imeli reportažo iz Bolgarije, ter jo podobno kot ti samo hvalili.

Pa še nekaj: promet? so vozniki a la Grčija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s kampiranjem nismo imeli ne vem kakšnih izkušenj, čeprav smo videli kar nekaj kampov. O kvaliteti in ceni ne upam nič rečt.

potovali smo tri dni v eno stran, dnevno smo delali od 300-600 km dnevno, odvisno kaj smo si po poti še ogledali. Je pa cca 1800 km v eno stran. Dopust pa je trajal 16 dni.

Morje je toplo in čisto, le malo več valov je kot na jadranu, pa precej manj slano je.

Za zabavo ni problema, vsak lahko dobi nekaj zase. Če hočeš žur do jutra greš v enega od turističnih naselij, če pa hočeš mir pa v kakšno zakotno vasico.

Hrana je drugačna od naše, ampak dobra.

V Bolgarijo prihajajo gostje vseh starosti, po naših izkušnjah le motoristov ni prav veliko.

Šoferji so kar dobri, niso a la grčija. Res da ni veliko motoristov, ti pa skoraj vsi dajo možnost da jih prehitiš, če vidijo da si hitrejši. Pri tem pa ti

skoraj brez izjeme skozi okno kažejo, da navij do konca.

Nekaj info lahko dobite na tem naslovu: http://www.infotour.org/

Drugače pa je na strani od MK Kamnik objavljen potopis o našem potovanju.Če vas zanima si ga preberite. Sem pa še vedno pripravljen na vaša vprašanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če ena destinacija za razmislt za letošnje počitnice!

No če je pa poceni pa še tok bolš!

Nekako mam v mislih že Španijo al pa Sicilijo!

Bomo vidl kaj bo denarnica rekla!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviš da je poceni - kolk dnarja si porabo v teh 16 dneh, z bencinom in vsem kar spada zraven (torej komplet dopust)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moped! seveda me zanima, mene te polemike ne ganejo! Takrat ko sem

bil jaz je bilo še bolj "nevarno" in nisem bil "turist" pa sem se počutil dobro.

Jaz bi najraje raziskal malo notranjost dezele in potem še malo Črno Morje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 16 dni dopusta sva dva porabila cca 1000 EUR. V to je všteto vse - bencin, hrana, prenočišča in za cca 250 EUR nakupov oblačil v glavnem. Pri nobeni stvari nismo šparal - :!: privoščili smo si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da se ena poceni destinacija :) treba premislit ! :)

reci MDF :

kaj pa vredno ogleda, tur. znamenitosti, itd.. a mas kaj za videt???

s kakim motorjem sta potovala? glede cest me zanima???

a mas kak plan kje sta potovala (auto-route?) ce ja a mi posles na mail pa da malo pregledam?

a dva sta zanucala 1.000 eur ??? :lol:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huba-Buba plan mam na autoroute 2000, če hočeš mi pošlji e-mail, pa ti ga dostavm.

Po poti smo si ogledal Budimpešto, v Romuniji Drakulov grad in Bukarešto, drugače pa maš v Bolgariji dost starih in zanimivih mest za vidt, pa tudi turizm ob Črnem morju ni nezanimiv.

Potovala sva s Pan europeanko, kolega pa z Ducatijem ST4. Ni zime, sam po nekaterh cestah bi blo bol imet enduro, ni pa pogoj.

Če bi rad zvedu kaj več me praš, drgač je pa na strani MK Kamnik objavljen potopis. Če boš rabu, ti pa lahko pošljem tud ene dva spletna naslova o Romuniji in Bolgariji.

Drgač pa ja DVA sva znucala 1000 EUR.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

MDF: ja sem prebral potopis na strani MK Kamnik . zanimivo, vidim pa da ste imeli enak problem z nosilcem za topcase kot jaz letos v turciji :) vendar sem nekak uspel najt enega varilca pa je porihtal :)

sem ti poslal moj mail !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!