Skoči na vsebino

Reševalci na motorju...


Manu

Priporočene objave

Od danes dalje bo vsak dan med 7. in 19. uro pomagal reševati življenja tudi eden od treh reševalcev na motorju. Projekt izvaja reševalna postaja ljubljanskega Kliničnega centra, vsa sredstva zanj pa zagotavlja MOL.

Reševalce na motorjih imajo tudi že v MB in na obali.

A imate že kakšne izkušnje oziroma mnenje s tem načinom posredovanja in pomoči pri nesrečah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj so tolk časa čakal.

Enkratna zadeva za hitro posredovanje - reševanje. Pa vseeno čim manj nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm......ja........en mariborski reševalec na motorju je zelo prijazen, pa rad na kavico povabi....... :rolleyes:

Alla B)

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga danes ze videl v akciji (nesreca na zaloski), a na moje zacudenje je prisel hkrati z resilcem (najbrz je od kje dlje startal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj Ta reševalec (naš forumaš) pove, kaj sam misli o tem.

Jaz še zmeraj mislim, da po nepotrebnem izpostavlja svoje zdravje in življenje.

Je že res, da lahko pride nekoliko prej na mesto nesreče........bi pa srčno rad izvedel koliko % vseh ponesrečenih nebi pričakalo reševalnega avtomobila, ki bi bil tam nekaj min. kasneje.

Da o tem, da je nesmisel ponesrečenca z sireno v bolnišnico vozit sploh ne govorim. Zakaj pa bi naj, ko pa potem čakaš na hodniku tako dolgo, da te preden prideš do zdravnika, najde policijska patrulja in ti ponudi alkotest!!!

Naj samo nebodo kdaj vzvišeni, ti bogovi v belem, ko bom kaj potreboval, ker se v meni že predolgo nabira jeza. Predvsem Dr. Kruščič naj mi ne hodi pred oči.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj Ta reševalec (naš forumaš) pove, kaj sam misli o tem.

Jaz še zmeraj mislim, da po nepotrebnem izpostavlja svoje zdravje in življenje.

Je že res, da lahko pride nekoliko prej na mesto nesreče........bi pa srčno rad izvedel koliko % vseh ponesrečenih nebi pričakalo reševalnega avtomobila, ki bi bil tam nekaj min. kasneje.

Da o tem, da je nesmisel ponesrečenca z sireno v bolnišnico vozit sploh ne govorim. Zakaj pa bi naj, ko pa potem čakaš na hodniku tako dolgo, da te preden prideš do zdravnika, najde policijska patrulja in ti ponudi alkotest!!!

Naj samo nebodo kdaj vzvišeni, ti bogovi v belem, ko bom kaj potreboval, ker se v meni že predolgo nabira jeza. Predvsem Dr. Kruščič naj mi ne hodi pred oči.

YZF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr, YZFgeorge, a znaš ti kdaj na življenje gledat tudi iz malo bolj prijazne strani al znaš sam pizdit??? :blink: Mislim.....če ti je v SLO vse tko zanč, kaj pol čakaš, mislim, da te noben nima na ketno privezanega, passport tudi mislim, da imaš.....torej........

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem MB reševalcu sem prebrala veliko dobrega in verjamem da bom tudi o tem novem.Mi potrebujemo čim več takih reševalcev,saj vemo da pride motor lahko dosti prej do poškodovanca kot rešilec(kombi),včasih gre za minute,sekunde,zato je še kako pomembna dostopnost

do ponesrečenca.

Tem novemu motoristu reševalcu pa želim čim manj dela.In srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so le pogrunatali, da lahko en tak reševalec reši marsikatero življenje. Pred leti so namreč v Ljubljani že poskusili nekaj takega sam so pol vse opustili. Le kdo bi vedel zakaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFgeorge pa ne bluzi tolko.Če ne govoriš-pišeš iz svojih izkušn bodi rajši tiho.Men so sirene na rešilcu in hitro posredovanje dežurne ekipe rešli življenje.Če pa si zlomiš nogo pa verjetno res nebo vsa dežurna ekipa okrog tebe skakala.Bodi no,realn.Okrog ,čakanja pa so vedno debate.Ogromno sn prečako po bolnici ....Vsi samo jamrate,vsak bi rad bil takoj na vrsti.Malo potrpežlivosti nobenem ne škodi.Če bi mel kak vpliv bi dal kirurgom plače po par miljonov ,ker si to res zaslužijo.

Hvala dr.Kelcu,dr.Krambergerju,dr.Krajncu in vsej ekipi(bolnica Maribor) ,ki je takrat posredovala in skrbela za mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabo.

Moje mnenje je ,da bi moglo bit čim več reševalcev na motorjih.Se dost lažje prebije skoz gnečo kot avto.Včasik so pa tudi sekunde dragocene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFgeorge pa ne bluzi tolko.Če ne govoriš-pišeš iz svojih izkušn bodi rajši tiho.

Predpostavljaš da ne govorim iz lastnih izkušenj.

Da ti povem nekaj zgodbic, ki so se zgodile meni, moji družini ali bližnjim zancem.

1)

Pred leti sem z motorjem čelno vdaril v avto. Obležal, scal kri. Prišel v bolnico in eno uro čakal pred vrati. Potem je prišla policijska patrulja in mi ponudila alkotest. Čez čas so me nato le zapeljali v neko sobico, kjer sem čakal na zdravnika. Ni ga bilo tako dolgo, dokler mi ni postalo slabo in je sestra ugotovila, da mi je krvni pritisk padel na 50/20. Ob končno dočakanem pregledu niso ugotovili, da sem si poškodoval tudi hrbtenici, ki me zdaj občasno kar muči.

2)

2.1.1999 sem imel kot sopotnik v avtomobilu prometno nesrečo. Brez da bi šel z plina sva se zaletela v cestninsko postajico. Voznik umrl. Prvih nekaj dni se spomnim samo po delih. Vem, da sem moral dolgo gnjavit, da so obvestili starše. Vem, da sem 3 dni ležal v sobi brez da bi dobil protibolečinsko terapijo, ali da bi ugotovili poškodbe. 4. dan so ugotovili, da imam raztrgano črevo, da je celotna trebušna votlina že vneta in gnojna. Po operaciji sem en teden ležal na reanimaciji. Nato še deset dni na intenzivni negi.

Ko sem nato čez 17 dni potarnal, da albert keksa na levi ne morem grist so naredili rentgen glave. 17. dan!!! Ugotovili so, da imam zlomljeno arkado, za 2cm prestavljeno ličnico, zlomljeno gornjo čeljust, zdrobljeno očesno votlino........19. dan so me potem zopet operirali ter lomili kosti, ki so se delno že zarasle skupaj, zopet narazen.

3)

Sestra je pred nekaj leti z roko šla skozi šipo in si porezala notranjo stran. Pridemo v bolnico, tam je moj "prijatelj Kruščič, ki je bil na sprejemu pri mojih prejšnjih nesrečah. Pogleda rano, ugotovi da je vse intaktno in zašije. Problem se je pojavil takrat, ko se je sestru pričel sušit pales na roki. Poškodova je bil živec. Plastična kirurgija je rešila kar se je rešit dalo.

4)

Družinsko prijateljico, ki je učila slovenščino, je učenec z sekiro udaril čez obraz in ji ga dobesedno razpolovil. Pet ur je čakala, da so spravili skupaj operacijsko ekipo.

5)

Očetov znanec je z motokultivatorjem obdeloval vrt, se spotaknil in motokultivator mu je šel čez nogo, ter jo bolj ali manj raztrgal. Moj "prijatelj" je rane "očistil", jih zašil in ga poslal domov. Noga se je zaradi nestrokovne in šlampaste oskrbe nato vnela, gnojila........za las je ušel amputaciji.

Bo dovolj izkušen?

Edina dva zdravnika v mariborski bolnišnici, ki jima brezpogojno zaupam sta Dr. Krajnc in Dr. Ferk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr, YZFgeorge, a znaš ti kdaj na življenje gledat tudi iz malo bolj prijazne strani al znaš sam pizdit??? :blink: Mislim.....če ti je v SLO vse tko zanč, kaj pol čakaš, mislim, da te noben nima na ketno privezanega, passport tudi mislim, da imaš.....torej........

Alla B)

Alla, brez skrbi. Če se pojavi možnost, bom z veseljem odšel. V Sloveniji, razen družine, ni nobene stvari, za katero bi mi bilo ob odhodu žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je znano, je v lanskem letu njegov hiter prihod na mesto nesreče rešil vsaj 5 oseb, ki prihoda "rešilca" ne bi dočakale.

Pismo, če bi v desetih letih rešil samo eno življenje, je vreden vsega denarja, ki ga takšen projekt zahteva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Pismo, če bi v desetih letih rešil samo eno življenje, je vreden vsega denarja, ki ga takšen projekt zahteva.

Zelo lepo si to povedal, Furi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFgeorge

Ko človek prebere kaj si napisal razume tvoj gnev. Tudi "navezanost" na Slovenijo človek lahko razume, pa vendar, na srečo je še veliko ljudi, ki želijo in hočejo pomagati in pri tem ne razmišljajo če so sami izpostavljeni nevarnosti (reševalci, gasilci .... ..... .....).

Kaj je tu narobe? Ne pričakujem odgovora, niti ne želim polemike in dolge razprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sTVAR MI JE SICER ZANIMIVA SAMO ZANIMA ME KOLIKO DEJANSKO LAHKO TA REŠEVALEC POMAGA, SAJ SE MI ŽE REŠELALCI V KOMBIJIH NE ZDIJO NEVEM KAKO SPOSOBNI ,...... :unsure:

BTW LASTNE IZKUŠNJE :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina dva zdravnika v mariborski bolnišnici, ki jima brezpogojno zaupam sta Dr. Krajnc in Dr. Ferk.

V tej temi mislim, da ne gre za debato o dobrih in slabih zdravnikih, ampak o tem, kako pomembno je delo reševalcev oz. reševelcev na motorju! Le od njih je odvisno, kako hitro bodo ponesrečenca oz. bolnika z življenjem na nitki oskrbeli s prvo pomočjo in ga odpeljali v bolnišnico! Tam je pa že druga zgodba....a ni tako?! Vsak ima slabo in dobro izkušnjo iz bolnišnice, a še vedno menim, da je vse odvisno od učinka reševalcev, če morajo posredovati!!! Sja tebe so pravočasno pripeljali v bolnišnico, ni tako?!

Pa če vse povežemo....pa si predstavljal, koliko ljudi ta dva zdravnika rešita, če je posredovanje reševalcev dovolj hitro...saj reševalec na motorju ne rešuje ljudi s tem, da jih odpelje v bolnišnico, ampak jih le oskrbi s prvo pomočjo in pripravi na prevoz v bolnišnico, kar pomeni, da marsikomu s pravočasno pomočjo reši življenje, ker je bil nekaj minut pred rešilcem na mestu dogodka in ga le-ta potem samo še odpelje!

Sicer pa, saj reševalec na motorju ne oskrbuje le ljudi v prometnih nesrečah....naj postane komu slabo v shopping centru, pa se prebij ob najbolj prometni uri do tja....kdo prej pride??? in lahko ugotovi, da rešilec sploh ni potreben in s tem omogoči rešilcu, da je pripravljen za res "težke" primere...

Še nekaj glede izpostavljanja svojega življenja za tovrstno delo....v vsakem poklicu je nekaj nevarnega! Če se je nekdo odločil, da bo to počnel, ker ga veseli.....kaj hočeš lepšega, kot da v svojem delu uživaš!!! A tebe tvoje delo popolnoma zapoljnjuje? Te neizmerno veseli in ga opravljaš 100%? sem skoraj prepričana, da ne....Raje se vozim okrog, pomagam ljudem, kot da sedim v pisarni in se izpostavljam drugim nevarnostim, kot so čudne bolezni, stres in nezadovoljstvo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa še neki me zanima: a dotični reševalec na motorju sedi tam na reševalni postaji v kombinezonu in obut v škornje (pomoje da ne), zanima me koliko časa potrebuje da se obleče da gor čelado,..... meni še ni uspelo pod 10 min, sicer nikoli ne hitim sam stvari vzamejo svoj čas!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi mislim, da ne gre za debato o dobrih in slabih zdravnikih, ampak o tem, kako pomembno je delo reševalcev oz. reševelcev na motorju! Le od njih je odvisno, kako hitro bodo ponesrečenca oz. bolnika z življenjem na nitki oskrbeli s prvo pomočjo in ga odpeljali v bolnišnico! Tam je pa že druga zgodba....a ni tako?!

Johanu sem predočil, na kakšen vse način sem si že zlomil nogo. Mislim, če si zlomiš nogo, pa že žiher počakaš kako uro ali dve.

Sicer pa, Uti, ne, ni tako. Povej mi prosim, kaj pomaga hitro posredovanje, če te v bolnici potem sploh ne povohajo. Kako dolgo pa te to hitro posredovanje drži pri življenju? Če imaš srečo in ti mati dela v bolnici, ter sama išče zdravnike naj te pridejo pogledat, ja, potem morda dovolj dolgo.

Pa še ena cvetka.......prijatejl, reševalec je imel prometno. So ga pripeljali v bolnico, tam pa je potem sedel v vozičku pred urgenco in gledal, kako so klicali v ambulanto paciente z napotnicami, ki so bili naročeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi mislim, da ne gre za debato o dobrih in slabih zdravnikih, ampak o tem, kako pomembno je delo reševalcev oz. reševelcev na motorju! Le od njih je odvisno, kako hitro bodo ponesrečenca oz. bolnika z življenjem na nitki oskrbeli s prvo pomočjo in ga odpeljali v bolnišnico! Tam je pa že druga zgodba....a ni tako?!

Johanu sem predočil, na kakšen vse način sem si že zlomil nogo. Mislim, če si zlomiš nogo, pa že žiher počakaš kako uro ali dve.

Sicer pa, Uti, ne, ni tako. Povej mi prosim, kaj pomaga hitro posredovanje, če te v bolnici potem sploh ne povohajo. Kako dolgo pa te to hitro posredovanje drži pri življenju? Če imaš srečo in ti mati dela v bolnici, ter sama išče zdravnike naj te pridejo pogledat, ja, potem morda dovolj dolgo.

Pa še ena cvetka.......prijatejl, reševalec je imel prometno. So ga pripeljali v bolnico, tam pa je potem sedel v vozičku pred urgenco in gledal, kako so klicali v ambulanto paciente z napotnicami, ki so bili naročeni.

George, pa saj je zadeva sila enostavna... Šolaj se, kandidiraj za direktorja SBM in ko boš izvoljen, boš končno lahko naredil red. Nato se prebij do ministrskega stolčka in takole mimogrede naredi še red v celotnem zdravstvu in vsi ti bomo neskončno hvaležni. ;)

p.s. Pridi raje na en drink, častim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ne vem kaj se tolk greste okrog tega!

dejstvo je, da če imamo reševalce na motorju je to dobro, in ne more nikomur škoditi, edino le koristiti!

upam, da se strinjate z mano <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, Uti, ne, ni tako. Povej mi prosim, kaj pomaga hitro posredovanje, če te v bolnici potem sploh ne povohajo. Kako dolgo pa te to hitro posredovanje drži pri življenju? Če imaš srečo in ti mati dela v bolnici, ter sama išče zdravnike naj te pridejo pogledat, ja, potem morda dovolj dolgo.

zakaj gledaš vse tako črno? :o Sem posebej povdarila, da debatiramo o tveh popolnoma različnih temah......reševalec je svoje delo opravil odlično, spravil te je živega v bolnišnico...če njega ne bi bilo, ne bi sploh imel možnosti, da prispeš živ do tja....od tam dalje je pa od drugih odvisno, ali ti bodo pomagali, reševalec te opravil svoje delo in te "predal" drugim v oskrbo...žalostno je pa to, da se ljudje v belih haljah povzdigujejo v bogove in žal vedno ne opravljajo svojega dela tako, kot bi morali....kar ti pa dam čist prav...so pa še vedno izjeme - na srečo :)

Popravljeno . Popravil uti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!