Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

HI tudi na tem forumu...

Bode me naslednje vprašanje (mogoče bom izpadu bedak, ampak mam finačno krizo): Ali naj čez zimo odjavim motor?

Nimam bonusa, zanimame kolk približno ti poberejo razne takse za prijavo in odjavo in če je kdo to letos že naredu, kolk je dobil nazaj (za razred do 750ccm). Prijavljen je bil aprila.

Do pisanja!

"Dober petelin ni nikoli debel!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na upravni enoti ti pokasirajo 800 sit za koleke. 6 mesecev ti šparajo tablico. Zavarovalnica si od vrnitve denarja odvzame nekaj provizije - ni mi jasno koliko in na kak način?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem dobil informacijo, da stane zavarovanje motorja do 180 dni ca 70% letne zavarovalne vsote. Torej je bolje dobro premisliti ali boš odjavil motor ali ne.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovanje dobiš povrnjeno sorazmerno z delom registriranih in neregistriranih dni... tko je pri Zav. Triglav

kolk boš dobu nazaj? znesek obv. zavarovanja * št. neregistriranih dni (od odjave do veljavnosti police) / 365

men znese vračilo za motor (do 750 ccm) reg. 195 dni (sred aprila do konc oktobra) 32.000 SIT

zdej pa stroški odjave

odjava 800 sit

ponovna prijava 3470 sit (zdej še)..... za razliko podaljšanja, ki zaenkrat stane 2080 sit

torej bistvene razlike pri teh stroških ni...... in mislim da se splača, če se sprijazniš, da nekaj dni zihr trpiš, k se ne morš vozt, pa bi se lahk...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz letos verjetno spet nebom odjavil ker se bom se vozil in bi potem dobil samo cca 15000 sit nazaj. za tak dnar pa se mi ne da zajebavat na občini in zavarovalnici, pa se ni lepsega kot kak februarski dan ko po par mescih posije sonce.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če plačaš zavarovanje 90000 sit in ga voziš 8 mesecev pa ga odjaviš ti izplačajo še vedno 40000 sit. pa še cestno takso dobiš nazaj pa ta denar vežeš pa maš spomladi (marca) zopet za registracijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

če plačaš zavarovanje 90000 sit in ga voziš 8 mesecev pa ga odjaviš ti izplačajo še vedno 40000 sit. pa še cestno takso dobiš nazaj pa ta denar vežeš pa maš spomladi (marca) zopet za registracijo

Jest bi tud za take obresti vezou ! Plizzzz !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko časa moraš imeti motor registriran, da ga lahko potem odjaviš. Jaz mam namreč registracijo od začetka junija (prejšnji lastnik je kriv). A se mi pol splača, če ga nameravam spet prijavit marca?

LP, Lucky

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

pa še cestno takso dobiš nazaj

Cestno takso dobiš nazaj le v primeru, če pri registraciji motorja izpolniš poseben formular, ki ga pri odjavi predložiš.

Tako so mene poučili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mislim da ne drži. pri odjavi motorja di dajo formular, ki ga pošlješ z odrezkom od plačane cestnine na naslov direkcije za ceste..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja OK... nisem vedel ali se je kaj spremenilo od predlani (nisem čist začetnik, sem pa še mlad (hehe)). V bistvu se splača, se pa strinjam, da je čisti orgazem pelat se v začetku februarja (že (vsaj) štiri leta je en teden v februarju sončen in topel), vendar si zaenkrat še upam na cesto z preizkusno tablico...

Mislim da cestno takso dobiš nakazano, če ob odjavi!!! izpolniš formular (zihr ne takoj, ne vem pa a morš it kam dvignt keš al ti nakažejo na TR)

"Dober petelin ni nikoli debel!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ena sveža informacije od nekoga, ki je odjavil motor tik preden je stegnil v Miami...

Odjavil sem motor, plačal nekaj čez 2000 SIT, tablico deponiral do pomladi, izpolnil formular za povračilo stroškov cest in ga odnesel na Direkcijo za ceste (v LJ je to na Tržaški 19a), odšel na zavarovalnico, kjer sem itpolnil še en zahtevek. Izkoristil sem tam okoli 57% dni registracije, torej dobim nazaj cca. 43%. Ker imam 500 kubično kobilico, kjer je bila registracija cca. 50000 SIT (brez bonusov), bom tako dobil nekaj manj kot 20.000 SIT. Mislim, da se mi to še vedno splača, ker če bom, bom šel kvečjemu dvakrat čez zimo na motor (na šverc komerc)...

Vse jasno?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ga jutri odjavljam.Dovolj za letos....pa dinarčki bodo zelo koristno porabljeni.

Zmanjšajmo število nesreč na cesti....vozimo po pločniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bandita danes odjavljam.za 90 dni (do januar 2002) dobim nazaj DEM 150.-.bonifikacije v AUT za motorje ni nobene,ne bonusa in ne malusa.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes opravil zadnjo turo. Table gredo v arhiv spomladi pa dalje, yeeeehaaaa.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imate bonifikacijo, pa velik motor, se seveda splaca odjavit, pa tudi ce samo 90 dni, ZM vraca zavarovanje linearno, odvisno od stevila dni, za druge ne vem? brez bonifikacije, ne vem? izracunajte si, kaj je bolje, deset let nabirat 50%, pa puscat deenar zavarovalnici al pa pustit jebeno bonifikacijo in pobrat denar; mislim, da je slednje bolje;

cestnina??? vecji problem: ce si niste fotokopirali potrdila o placani cestnini, ki ga vam seveda ob registraciji vzamejo, si boste z direkcijo za ceste izmenjali nekaj pisem, nakar vam bodo cez 5 ali 6 mesecev sporocili, da modro ugotavljajo, da niste upraviceni do povracila cestnine!!! torej vsi, ki bi radi imeli nazaj se par jurjev cestnine, ne pozabite cuvati potrdila, da ste jo res placali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki plačajo cestnino dobijo potrdilo o plačilu, ker ti ga po zakonu morajo dati.

Garfil, ti ga mogoče nisi dobil, ker ti ga je uslužbenec na upravni enoti pozabil izročit. V prihodnje ga opozori in zahtevaj potrdilo.

Na upravni enoti v Ajdovščini opravimo pri enem okencu vse. Plačamo cestnino in registriramo avto, motor ali kaj drugega. Potrdilo o plačani cestnini, pa nikoli ne obdržijo in ga tudi ne smejo!!!

Pozdrav od Roberta

Uredil - Robert on 01/11/2001 20:42:02

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

jaz letos verjetno spet nebom odjavil ker se bom se vozil in bi potem dobil samo cca 15000 sit nazaj. za tak dnar pa se mi ne da zajebavat na občini in zavarovalnici, pa se ni lepsega kot kak februarski dan ko po par mescih posije sonce.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Enako, .... dvakrat sem ga odjavljal sredi novembra in prijavljal sredi februarja, razen zajebancije s tablico (količina vloženega dela v privijanje in odvijanje) si finančno s tistimi 13-18000 nisem opomogel, zato me je pa skominalo ob vsakem sončnem dnevu ko bi lahko vozil če nebi naredil neumnosti.

LETOS, tablica ostane kjer je!

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!