Skoči na vsebino

Način prevoza v prihodnosti


SiR

Priporočene objave

Zanimiv odgovor na Segwayjev Human Transporter.

Bombardierov Embrio Concept je prototip, ki verjetno ne bo pršu v produkcijo... giroskopski sistem za balansiranje... namenjen mladim, kot neke vrste ugibanje, kako bo videti solo transport leta 2025.

Poganja ga vodikova gorivna celica - izgorevanje torej proizvaja navadno vodo. izdelovalci avtov, recimo GM, to napovdeujejo tudi za mno

ične avtomobile do leta 2010.

Ima v bistvu samo eno kolo, pomožni kolešček pa pomaga pri speljevanju, kot imajo letala urejeno pri vzletanju ;) kolešček se izvleče ali pospravi pr i20 km/h.

mere: 124 cm x 70 cm x 120 cm 164 kg

post-4-1068638742.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Nč ni za ovinke narejen :? široka in čisto ploščata guma :hmm: Ne vem, če bo tole posekal Segweya... sicer se bo pa itaq pojavljalo vedno več takihle "personal transporterjev", med njimi bo zagotovo vsak našel kaj, kar mu bo všeč :yea2: ...

Zame je še najbolj huda reč, kar sem jih v tem stilu videl do sedaj, električen skiro... prav luštno že za gledat... poskočno in neslišno šviga-švaga med folkom :blink: ... HUDO :OK:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri konceptih...

Konceptni ktm-ov kros

ktm.jpg

Aprilijin konceptni skuter (u reviji MX action je pisalo naj bi taki zgledali tud bodoči krosi :hmm: )

Aprilia01.jpg

BMW F-650 G/S (čez 6 let naj bi pršu na trg)

027.jpg

In še en koncept iz fabrike 3D design: AV Bike

av_bike1.500_375.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanimiva "stvarca", izgleda mi blazno ne vodljiv. Težko si predstavljam kako vožnjo nad 40 km/h s čim takim (težko vrjamem, da bo žiroskop lahko kompenziral sile, ki nastanejo med pospeševanjem in zaviranjem). Vsekakor pa se mi dopade velikost vozilca, zasede "malo" več prostora kot pralni stroj. Malo me spominja na kako futuristično anime risanko. Sicer pa kdo ve kje bomo in kaj bomo vozili čez 20 let....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa se bomo vsi ves čas po ta zadnem fural :D :D !

Napredek seveda, prej ko slej bo tako. Bo pa hec, ko bo kompjuter riknu, pa se boš na nos prebrnil. :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe a si znate predstavljat, kako boš bremzal pa da ne boš z nosom radiral?

Pomoje bo zavorna pot pa pospeševanje potekal tko k pr vlaku :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa tale embrio cool---upam, da bojo računalniki takrat bolj zanesljivi. Si pa ne predstavljam svoje babice al pa sebe čez 50 let na temle vozilu. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zadeva, samo ne vem zakaj že udaj ne naredijo ene zadeve na vodik-pa magar na dve kolesi(pol se bomo pa z vodo okoli vozil) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale reč je pa res sam za solo vožnjo, pa še to sam na ultra kratke razdalje. Mislim s tako zadevo že ne morš kam daleč potovat. Al majo tut kje kak skrit kovček?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale reč je pa res sam za solo vožnjo, pa še to sam na ultra kratke razdalje. Mislim s tako zadevo že ne morš kam daleč potovat. Al majo tut kje kak skrit kovček?

Če se ne motim je mišljen kot city-bike :D (za po mestu, mislim...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zamenjave za mojega avtomatika :lol1: , ne ampak bi pa resno probal tako zadevo. misli, da se lahko take stvari v realnosti pojavijo kar prej kot v 20 letih glede na eksponenten napredek tehnike.

motor na vodik???? NE!!!!! da bi mel zraven zvok na kasetar posnet?!? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idealno za vse, ki se radi po ta zadnjem vozijo :D , samo zanima me kako se ustaviš ko ti nekdo iz ulice zapelje?? Pa tut računalniki kdaj zatajijo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takale vožnja po enem kolesu, kjer pride upravljanje vozila s celim telesom še bolj do izraza, mora biti res nekaj posebnega. Jaz naprimer v vožnji z avtomobilom nikoli nisem užival. Svoboda in užitek se zame pričneta šele na na dveh kolesih.

In na enem kolesu bi to po mojem prišlo še bolj do izraza - občutki med vožnjo na temle Embriu bi bili sigurno fantastični.

:)

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še na dveh kolesih se je problem vozit...kaj šele na enemu....alternativa 4 kolesim sta dve kolesi...alternativa dvema je hoja.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadarkoli bo tole vn pršlo bo predrago, tako kot je sedaj smart. Zakaj bi kupoval drag jajčk, ko pa za isto ceno dobiš orenk družinski avto. Namesto tistga enokolesnega čuda pa vsaj R1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadarkoli bo tole vn pršlo bo predrago, tako kot je sedaj smart. Zakaj bi kupoval drag jajčk, ko pa za isto ceno dobiš orenk družinski avto. Namesto tistga enokolesnega čuda pa vsaj R1.

Ja itak da bo drago. Sam bi zadeva znala met obetajočo prihodnost. In cena bi s časom tudi padla. Sam da te ne bomo vidli čez 10 let se vozit na kaki taki zadevi :D

Drgač mi je pa všeč predvsem s tega stališča da ko bi menjal gume se strošek glede na današnji motor prepolovi :D :D

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!